Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zgrabiarki gwiazdowe

138 odpowiedzi na ten temat

#61 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 27 marzec 2010 - 18:49

Zgrabiarki gwiazdowe no wiesz pasówkę mamy chyba 3 lata i jeszcze nią nie grabiliśmy, chyba przez to że brakowało ciągnika z wom do grabienia a z 7 radził sobie samoróbka, a w tamtym roku gdy ciągnik był nie było okazji sprawdzić bo poleciało kilka palców i takich plastików co palce trzymają że stała prawie cały sezon, i teraz nie wiem czy opłaca się w nią inwestować te parę groszy w remont czy sobie odpuścić

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zgrabiarki gwiazdowe Dzisiaj, 05:40
  •  

#62 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 27 marzec 2010 - 19:04

Zgrabiarki gwiazdowe no to zachacz i sprawdź. Pasowa jest bdb na mokre łąki i małe możesz jeździć tyłem i nie będziesz kołami ujeżdżać i moczyć siana
Mój Wladimirec podbija świat

#63 Share samczyk1991

samczyk1991

Technik mechanik

• Members
  • PipPipPip
  • 1058 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,a w szczególności jej mechanizacja.

Napisany 27 marzec 2010 - 22:05

Zgrabiarki gwiazdowe

Czemu taki niski bieg?? ;) Ja jeżdżę na 4 i małym gazie.

Górek nie ma, ale pola są nie równe i trzeba dbać o grabiarkę, zresztą nie lubię jak mną po kabinie rzuca.
Ja trzymam obroty 1300-1400 i przeważnie jadę na 3 biegu, na 4 i niskich obrotach silnik jest zamulony ;[
Wieczny kawaler ;)

#64 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 27 marzec 2010 - 22:12

Zgrabiarki gwiazdowe Ja trzymam około 1000 i ciągnik leci jak na pusto.

Ale jak się spieszę to i 1800 na 4H wyciągam ;) No oprócz ostatniego przejazdu bo by kokos trzeba było prasować na 2 razy ;[

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#65 Share samczyk1991

samczyk1991

Technik mechanik

• Members
  • PipPipPip
  • 1058 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,a w szczególności jej mechanizacja.

Napisany 27 marzec 2010 - 22:22

Zgrabiarki gwiazdowe To brawo, jak do mnie przyjechała prasa i ja jeszcze wałowałem , a jemu kończyły się wałki to włączyłem 4 i na 2000 obrotów , to ja o mało z kabiny nie wypadłem, a zgrabiarka jak przyjeba... w słup wysokiego napięcia to obudowa od przekładni zgrabiarki zgieła się do tyłu i młotem 7kg ją prostowałem, szczęście ,że to moją 5 piątką. Nic na siłę, powoli a precyzyjnie i bezpiecznie. Jak dla mnie na 4 i małych obrotach silnik jest leciutko zamulony, a na zakrętach musiałbym redukować, a bo to pola niekształtne, a to ogrodzenie (pastuch) mój albo sąsiada, a tak na 3 puszczę z gazu i zwalniam ;)
Wieczny kawaler ;)

#66 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 28 marzec 2010 - 08:49

Zgrabiarki gwiazdowe To ty masz jakieś straszeni nie równe łąki ;) Od miedzy to jadę na mniejszym biegu ale potem to 4 i jadę. Pola są w miarę płaskie wiec ferdek sobie lata jak na pusto. Na zakrętach nie redukuje biegu tylko zdejmuje nogę z gazu. Ciapkem na 6 bym musiał dawać więcej gazu bo by się mulił. Do tego jeszcze odpinać tura. Ja słupów nie grabie ani drzewa :( raz mi zgrabiarka uciekła w krzaki ;[ przepinałem do transportu na zboczu i nagle mi uciekła i wpadła miedzy drzewa:D dobrze ze dalej nie wpadła bo bym musiał iść po linke zeby wyciągnąć. Na szczęście zaczep na tyle długi ze sięgnął do ciagnika.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#67 Share konrad12

konrad12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze

Napisany 28 marzec 2010 - 08:56

Zgrabiarki gwiazdowe ludzie ja tutaj pytam się konkretnie, a wy tutaj rozpisujecie się o swoich przygodach i jaki biekem jeździcie.

#68 Share redbull

redbull

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów
  • Zainteresowania:szybkie samochody i piękne dziewczyny może być też odwrotnie

Napisany 28 marzec 2010 - 09:08

Zgrabiarki gwiazdowe jak robisz siano/sianokiszonkę w bele to polecił bym ci też zgrabiarkę karuzelową,ładnie zgrabia i nie robi warkoczu jak tzw pająk no i po niej belki ładniejsze wychodzą i później lepiej brać bo nie bedziesz musiał się kręcić wokół beli tak jak to trzeba robić gdy pająkiem zgrabiane,a jak już bedziesz brał pająka to bierz 7 ja mam i nie ściąga go wcale na normalnych łąkach, na torfie trochę ściąga jak jest mokro i zieleńsze siano

#69 Share Stachowy

Stachowy

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 20 czerwiec 2010 - 11:29

Zgrabiarki gwiazdowe Witam!
mam problem ze zgrabiarka a doklanie z kolami. co kupie opone to czasem nie dojade na pole i juz peka, z dentki jak i z opony nie da sie nic pozniej zrobic i nadaje sie na spalenie. i tak wywalam kolejne pieniadze na opony i dentki. zdarza sie ze w sezonie nawet 4 opony sie kupuje. i mam takie pytanie czy ktos z was jakos przerabial oryginalne kola w zgrabiarce na jakies inne? patrzylem na 12" od malucha ale nie wiem czy sie zmiesci bo prezciez jest tam to wygiecie preta ktory trzyma piaste. wogole zgrabiarke strasznie mi spycha nawet przy sianie. i pomyslalem ze moze zmiana kol pomoze. probowal z ktos z was takiej przerobki? jak tak to na jakie kola?? prosze o pomoc, licze na wasze doswiadczenie ;]

#70 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 20 czerwiec 2010 - 11:33

Zgrabiarki gwiazdowe http://www.agrofoto....mage&img=223797

Pogadaj z tym użytkownikiem, może ci coś pomoże,

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share farmerc330

farmerc330

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 20 czerwiec 2010 - 11:41

Zgrabiarki gwiazdowe u nas we wsi dużo osób ma koła od malucha w tych "Gwiazdówkach" i mówią, że jest lepiej i nie ściąga.

#72 Share coffey23

coffey23

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 322 postów

Napisany 20 czerwiec 2010 - 11:41

Zgrabiarki gwiazdowe u mnie sąsiad ma właśnie od malucha ale taką kupił jakis prywaciarz sprzedawał na takich kółkach przegrabiarki

#73 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2006 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem. Budownictwo, Historia

Napisany 20 czerwiec 2010 - 11:55

Zgrabiarki gwiazdowe felgi od malucha trzeba wziąć na tokarke i powiększsyć im otwór na piaste zakłada się je odwrotnie niż do samochodu a i jeszcze dziuru do mocowania do piasty to trzeba nowe zrobić na feldze masz 8 otworów to trzeba te 4 mniejsze rozwiercić wiertłem fi10 i wtedy przykręcać do piasty ja tak zrobiłem już na dwóch zgrabiarkach i jeszcze najlepiej jak na tych kołach będziesz mieć łyse opony to wtedy nie będą obcierać o te ramie.

#74 Share Stachowy

Stachowy

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 20 czerwiec 2010 - 12:23

Zgrabiarki gwiazdowe dzieki janusz20 za dokladny opis ;)

#75 Share Przemko

Przemko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 415 postów
  • Zainteresowania:USŁUGA KOSZENIA ZBÓŻ KOZIENICE, MAZOWIECKIE, OKOLICE

Napisany 20 czerwiec 2010 - 12:27

Zgrabiarki gwiazdowe Tak koła ok "Malucha" to jest bardzo dobre rozwiązanie i trwałe ;) Gdzieś u kogoś też widziałem że przerobił orginalne koła na koła od starej kosiarki konnej te w jodełke, tylko nie wiem jak się to sprawowało.

#76 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 20 czerwiec 2010 - 12:44

Zgrabiarki gwiazdowe Do pająka koła 16 cali??? ojj to musiał być zabójczy widok.

bullet_black.png

#77 Share Stachowy

Stachowy

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 20 czerwiec 2010 - 12:58

Zgrabiarki gwiazdowe jakie 16"?? maluchoskie sa 12 "

#78 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 20 czerwiec 2010 - 13:08

Zgrabiarki gwiazdowe Kola od kosiarki majo 16 cali.
Wiem jakie ma maluch. Jeździłem takim kilka lat ;)

bullet_black.png

#79 Share Stachowy

Stachowy

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 20 czerwiec 2010 - 13:14

Zgrabiarki gwiazdowe no wlasnie sie zdziwilem ze piszesz o 16 " ;D nie no 16 to musi napraawde fajnie wygladac ;P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share wsk125ccm

wsk125ccm

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1258 postów

Napisany 20 czerwiec 2010 - 15:51

Zgrabiarki gwiazdowe Gdzieś w galerii jest zdjęcie, gdzie zgrabiarka ma z tyłu dospawaną drugą piastę z kołem i to wygląda jak w samolocie ;)
Ja założyłem od snopowiązałki koło (wygląda prawie identycznie jak oryginał), było super, dopóki nie pękła felga. Teraz mam założoną oponę od starej prasy od snopków "KUNA" na oryginalną felgę. Nie ma problemu z pękaniem, no i nie ściąga jej w mokrej trawie.
A tobie radzę kupować opony i dętki z Dębicy, bo chińszczyzna faktycznie pęka zanim dojedzie się na pole.