Polecane posty

mirasek    13
6000 zł to raczej nie dużo, a lakier to najmniejszy problem... :rolleyes: ważne, żeby nie była bardzo wyjeżdżona i nie miała dużych luzów na zębatkach. na ile sezonów ma Twoja dyskowa, jak ją oceniasz,z jakim ciągnikiem pracuje???

Famarol 5-dyskowa chodzi już bodajże siódmy sezon (nie pamiętam dokładnie), napęd trzyma sie dobrze, w siłowniku do składania należało by wymienić uszczelnienia wew. i zewn. bo cieknie i sie przelewa, ten sezon był niepodłączany i jeździło sie z rozłożoną. Na początku chodziła z Zetorem 7211, aktualnie z dużym MF. Z trudem radzi sobie z nią też MF 255 ale podczepiany jest sporadycznie na mniejsze ilości lekkiej trawy.

 

Wspomniany egzemplarz kosiarki MF odpuszczę sobie jednak, sprawdziłem ją w ruchu i chodzi nieciekawie (jęczy), są wyraźne luzy w napędzie dysków dlatego nie wróże jej długofalowej eksploatacji. Nie warto pchać 6000 w trupa... Poczekam na coś w lepszym stanie :)

 

koło mnie jest do kupienia kosiarka taarup 307 3m robocze po wymianie całej belki koszącej za ok 8 tys.

Zaczepiana czy zawieszana? Posiada spulchniacz pokosów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

ja mam sipme Z184 6- dysków i 2,4m chodzi z 4512 na 2H lub 3H na ładnej łące B) ma juz 10 sezonów za sobą po ok 45ha rocznie.i mam problem- w sumie to wada konsrukcji- zbyt mały i lekki nóż.dopóki jest nowy nie ma problemu z cięciem.kiedy narożniki ma nożu zrobią się okrągłe to przy większej ilości kretowin lub w suchej i miękkiej trawie nóż się schowa i nie tnie...paski naciągam na max, obroty mam około 600 na WOM ale i tak nie zawsze pomoże... u Ciebie też tak jest???

 

znajmy za taką używkę

 

http://www.krone.de/de/ldm/pi/index.html

 

280CV dał ponad 20 tyś...nawet ładnie wygląda z DF K110 B)


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
kiedy narożniki ma nożu zrobią się okrągłe to przy większej ilości kretowin lub w suchej i miękkiej trawie nóż się schowa i nie tnie...paski naciągam na max, obroty mam około 600 na WOM ale i tak nie zawsze pomoże... u Ciebie też tak jest???

Takich problemów nie mam, nożyki wymieniam bardzo rzadko, jak trzeba to tylko naostrze. Obroty na WOM ~500 i ładnie kosi. Aha, nie wspomniałem o wybitej plastikowej tulei na której kosiarka składa sie do góry, zrobiły sie luzy i trzeba było dotaczać na wymiar. Teraz znowu sie to rozbija B) Dlatego szukam kosiarki z centralnym zawieszaniem albo zaczepianej, bo przy większej szerokości listwy taka tuleja czy inny podobny patent rozklekocze sie w moment B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
at_horses    0
Zaczepiana czy zawieszana? Posiada spulchniacz pokosów?

 

kosiarka jest zaczepiana na dolny zaczep z roztrząsaczem pokosów (metalowe palce w kształt lit V)

 

niestety padł mi tez pottinger czołowy... rozsypało sie łożysko przy jednej z zębatek... efekt lawinowy... do wymiany ok 15 zębatek w cenie ok 300-500 zł za sztukę... można dorobić w cenie ok 200zł ale i tak to robi niezła sumę...

szkoda ze tego nie można sprawdzić przy zakupie...


mf 3635... udany sprzet:)

zts12145 z turem.... porazka... ale jeszcze sie nie rozleciał do końca....
jak sie tak dalej bedzie sypał to trzeba bedzie zaprzac szkapy-nieroby do roboty:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

mi sie nie podoba ;) ma stało (lub prawie stało) szerokość robienia pokosu. U mnie to by sie nie sprawdziło gdyż na jednym polu w różnych miejscach mam różną grubość siana. Pyzatym nie lubię pająków zawieszanych gdyż zapychają są przy grubych pokosach a to przeszkadza przy prasowaniu.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
mi sie nie podoba ;) ma stało (lub prawie stało) szerokość robienia pokosu. U mnie to by sie nie sprawdziło gdyż na jednym polu w różnych miejscach mam różną grubość siana. Pyzatym nie lubię pająków zawieszanych gdyż zapychają są przy grubych pokosach a to przeszkadza przy prasowaniu.

Czy ja wiem jak grubo to można wyjechać z siana i będzie cieńszy wałek gorzej jak bardzo rzadki potraw, a mi nie podoba się ze będzie jedna niekończąca się nitka na łące i na zakretach prasa będzie gubiła, a są jeszcze zawieszane na 5 gwiazd dużo tańsza od V ki,a szerokość robocza 3,4m a do takiej mógł bym dorobić mocowanie do zwykłej ciąganej zgrabiarki i dopiero robota by szła,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Ja prasowałem po zwykłej zawieszanej 5 i to była tragedia. facet szedł a widłami i trochę rozrównywał bo był prawie kopki a nie rządek. Na cienkim było ok ale jak miał być już gotowy to sie zapychało. następnym razem do grabienia pożyczył ciągano 5 ;)


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

sasiad ma zawieszaną 4ke i paskudnie to wygląda wydaje mi się że taki zestaw źle kopiuje tern i ma za duży kont ustawiony, ale ciąganą też potrafi ściągać, jest jeszcze zgrabiarka invector za 4500zł na 9 gwiazd taka sama jak tradycyjne tylko szkoda że te same małe kółka są co w zwykłych, bo dociążona oponke tylną będzie rozrywać, a jak taką na 9 ściągnie gdzies to dużo zostanie,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lutek    1

Witam

PRzeszukalem forum ale nie znalazlem odpowiedzi, ile szerokości roboczej ma popularna zgrabiarka 7-gwiazdowa ? I ile jako przewracarka ??

 

pozdr

Pawel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dominik1989    4

Według instrukcji obsługi szerokość robocza przy zgrabywaniu około 3metry, a podczas przetrząsania 4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lutek    1

A te "około" to wiadomo dokladniej ? 2,8 czy bardziej 3,2 ? Mierzone to jest razem z nagrabionym wałkiem czy bez ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszZduny    1

To jak chcesz być taki dokładny to sobie zmierz. Jakie to ma znaczenie 20cm w te czy w te? Zależy ile przejazdy nałoża sie na siebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lutek    1

Gdybym mial, to bym zmierzyl i glowy nie zawracal. 20 cm moze nie ma znaczenia, ale 40 to juz. Nie pytam o nakladanie przejazdow a o szerokosc robocza, to co innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

a cóż Ci to da jaka jest szrokość robocza, jak inny producent poda co innego ale nie o to chodzi co w teori podają ale co jest w praktyce, bo np. karuzelki nie ściągnie i zawsze masz tą samą szerokość a 7mkę zawsze na jakiejś bruździ nierówności czy od rowa będzie ściągało i musisz te 20% odjąc czasami mniej a czasami więcej, ale jest i na to sposób żeby wykożystać 120% możliwości zgrabiarki wystarczy wyciąć ząbek szerokości wcięcia na jakie zapina się kółka w ustawieniu do grabienia wycinamy dokładnie taki sam " ząbek" jak wcięcie na zapięcie zapadki do grabienia i przyspawójemu ten wycięty ząbek w miejscu fabrycznego wcięcia a mamy obok gotowe nowe wcięcie na grabienie i tym zabiegiem kółka ma minimalnie iwększy kont nastawiony i szerzej grabi ale dobre jest delikatnie dociążyć kółko :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz20    688

Ja użytkuję taką zgrabiarkę i jak podgrabiam wałek lucerny to ją przestawia tak że ledwo 2m może ma szerokości roboczej :P jak dla mnie karuzelowa to przyszłość dokładniej zgrabi i nie skręca masy przez co np lżej jest prasować


Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wsk125ccm    11

7 jeśli jej nie ściąga to zabiera 2 pokosy kosiarki 165cm i zgarnia na trzeci - przynajmniej u nas. Daje to +/- 320-330cm szerokości roboczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

przetreząsaczo-zgrabiarka ciagnikowa 7 kołowa z-277/2

szerokość robocza użyteczna :

przetrząsanie ok. 4m

zgrabianie ok 3 m

... tak jest napisane w instrukcjii czyli koledzy wyzej maja rację ...

w praktyce przy przewracaniu wychodzi 3,5 pokosu po kosiarce 1,65 a zgrabianie tak jak mówi @wsk125ccm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad12    0

witam. planuje zakup zgrabiarki gwiazdowej tylko mam dylemat i nie wiem którą wybrać, czy 4 a może 5. Bo słyszałem że w 4 łamią się zęby i się gnie rama, a 5 jak jest trawa mokra to ją ściąga. co proponujecie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

to zależy jakie masz łąki jeśli małe 4 gwiazdowa będzie ok a co do ściągania to nie jest aż takie duże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macieja910    0

No jak będziesz ganiał ursusem 1224 z 4 gwiazdami to ja pogniesz na pewno ;) Zależy czym chcesz przewracać. T25 czy C330 może ściągać 5 gwiazdowa, chociaż nie jest to takie straszne (sąsiad taką robi). Jeżeli np c360 to bierz śmiało 5 gwiazd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samczyk1991    83

Ja mam 5 i powiem ,że ściąga ją nawet przy grubszych wałkach siana, dlatego obciążam tylne koło zarzucając 50kg i jest o wiele lepiej. Najlepsza jest 7 pożyczam od znajomego ale kupuje za to mu zapas zębów ;), z tą można szybko śmigać i nie ściąga jej bo jest dłuższa i cięższa. Co do łamania zębów , to zależy jakie kupisz i jakie masz pola, bo z tym to różnie bywa ;) Ostatnio przez całe sianokosy złamałem 2 zęby ,a znajomemu kupiłem 15 więc chłop był cieszny :P

 

Kupuj 7, sąsiad ciąga C-330, robiąc wałki na kiszonkę nie ściąga jej, a ciapek ma lekko :)

Edytowano przez samczyk1991

Wieczny kawaler ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1562

Ja mam troche nie równe pola i zgrabiarke 7 bardzo czesto sciąga mimo obciążników ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samczyk1991    83

To ja mam dobrze bo mam równe pola i ferdkiem śmigam na 2 czasem na 3 i praktycznie się na boki nie wychyla robiąc wałki bez obciążenia, chodzi mi o 7, bo przy mojej 5 musi być 50kg na tylne koło bo nie da się szybko grabić ;)


Wieczny kawaler ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez corrado
      Sprzedam rozrzutnik 2-osiowy stan dobry. Łańcuchy i zębatki w bardzo dobrym stanie, jest tyna burta więc może służyć również jako przyczepa. Adapter 2-wałkowy. Cena 2800zł Do sprzedanie również zgrabiarko-przewracarka 5-gwiazdowa cena 500zł i kosiarka rotacyjna Famarol 1,65 cena 1400zł.
    • Przez PrzemekRol29
      Witam. Zwracam się do Was z prośbą o pomoc, kupiłem Ciągnik Massey Ferguon 6180 Dynashift z 1997 roku z oponami: przód 380 mm szerokości, tył 600mm.
      Czy jest możliwość zmniejszenia szerokości z tyłu opon jak tak to na jakie, interesuje mnie szerokość między 450 - 500, czy przy tym będę musiał zmieniać felgi czy jest opcja zwężania, oraz dodatkowo czy będę musiał zmieniać coś przy oponach z przodu ? Dziękuje za pomoc.
    • Przez gadget
      Sprzedam nieużywaną zgrabiarkę kuhn GA 7501 z 2018 r w okazyjnej cenie
      Zgrabiarkę trzeba będzie sobie złożyć bo część maszyny jest w pudełku.
      Proszę o poważne oferty





    • Przez Blusik
      Witam czy ktoś może powiedzieć mi z jakiego auta jest ta felga z opona 
      Wiem że felga jest zabezpieczona pierścieniem do okoła. 
      Traktor ma 30-40 lat 

    • Przez Antek1391
      Jakie polecacie opony na tył do c360 w pole i do lasy bardziej do lasy. Posiadam taurusy  radialki i w zimie się nie nadają do niczego  jadą na lodzie.Proszę o opinie jakie opony polecacie najlepiej sprawdzone. Z góry dzięki. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj