Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Silver    0

Witam!

Musze kupić jakąś zgrabiarkę bo za dużo czasu i paliwa tracę ze starą 5cio gwiazdową, moim zdaniem najlepsza zgrabiarka to gwiazdowa, tylko że stara już sie całkiem rozleciała prawie i trzeba coś nowego i nie wiem czy taka na 9 tależy to dobry pomysł bo za 3,7 tyś to nawet starej karuzelki nie bardzo kupię ale nie podoba mi się że te 9 tależy na takiej samej ramie i małe kółka są, z kolei zawieszana 6 tyś kosztuje, może i Vka ma większą szerokość roboczą i nie ściągnie ale jak z wysokością roboczą bo na kołach idelalnie kopiuje teren a jak jest z tymi zawieszanymi?

A może ktoś próbował zawieszaną na 4 gwiazdy do tura czepiać zeby ciągnik nie wgniatał nic kołami,

coradzicie>? :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

a zależy Ci na jakości czy na wydajności zestawu???


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Silver    0
a zależy Ci na jakości czy na wydajności zestawu???

A co rozumiesz przez jakość?> Bo łąki mam nierówne czasem dziki poryją czasem jest mokro i robię głównie siano wiec musi być ustwaiona dobrze wyzokość żeby nie darło darni, a to czy tam czyściej czy nie zgrabi to nieistotne :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

dla mnie zgrabiarka gwiazdowa "nie wie" co to jest jakość, jej najwieksza zaletą jest chbya to,że można ją przez wszystko przeciągnąć :rolleyes:

 

 

jeżeli ktoś zamienił ją na zgrabiarkę karuzelową to myślę już do niej nie powróci...

 

za 3,7 tyś zł można kupić zagrabiarkę karuzelową w bardzo dobrym stanie nawet na tandemie który jest bardzo przydatny na nierównych łąkach.

 

największe atuty-czystośc zgrabiania, mozliwość bestopniowej regulacji wysokości, nie występuje zwijanie pokosu-bardzo ważne w długiej trawie :)

 

moja ma funkjce grabienia do tyłu- nie trzeba jeździc po zgrabianej trawie...


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Silver    0
dla mnie zgrabiarka gwiazdowa "nie wie" co to jest jakość, jej najwieksza zaletą jest chbya to,że można ją przez wszystko przeciągnąć :)

 

 

jeżeli ktoś zamienił ją na zgrabiarkę karuzelową to myślę już do niej nie powróci...

 

za 3,7 tyś zł można kupić zagrabiarkę karuzelową w bardzo dobrym stanie nawet na tandemie który jest bardzo przydatny na nierównych łąkach.

 

największe atuty-czystośc zgrabiania, mozliwość bestopniowej regulacji wysokości, nie występuje zwijanie pokosu-bardzo ważne w długiej trawie :rolleyes:

 

moja ma funkjce grabienia do tyłu- nie trzeba jeździc po zgrabianej trawie...

Ok ale na wałek nie nawija siana? I z jaką prędkością można poginać z karuzelką? Bo z gwiazdową tyle na ile da się wysiedzieć w ciągniku :) , ile ha zgrabisz w godzine?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

ja nie osobiścię nie grabię, a ten co u mnie grabi to wogóle się nie spieszy, czasami C360 na II :rolleyes: ale ogólnie III a myslę, że na IV też można grabić.srednia wydajność 2ha/h chociaż nie którzy na forum pisali, że 18km/h jeździli z zgrabiarkami więc wydajnść ponad 3ha/h

 

o co Ci chodzi z wałkiem???o WOM??? mam osłonę i zapinam na łańcuch.


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Silver    0

No ale nowej karuzelki polskiej to się raczej nie opłaca brać? Karuzelka ma ze 3 m robocze tak? To gwiazdowa ma coś około 5 m do tego gwiazdową zawsze mogę ciągnąć za przyczepą, tylko czy te zawieszane typu V czy te na 4 tależe zawieszane dobre są bo chyba nienajlepsze opinie gdzieś tu były

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PIOTR281    2

ta na 9 talezy to ciekawa propozycja a z szybkoscio grabienia to gwiazdowa zdecydowanie ale jesli tega trawa to karuzelka :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Silver    0
ta na 9 talezy to ciekawa propozycja a z szybkoscio grabienia to gwiazdowa zdecydowanie ale jesli tega trawa to karuzelka :rolleyes:

EE tam dociążyć tą gwiazdową z tyłu dać bliźniacze kółko i też sobie poradzi, a taką gwiazdową można stuningować i będzie brała jeszcze z 1,5 m szerze, np. moja stara 5cio gwiazdowa brała szerzej jak 7mka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Silver    0
5tka szerzej jak 7mka :rolleyes:

Tam gdzie jest zapadka na grabienie z tyłu nad kułkiem wycinam szlifierką obok tego wycięcia na szerokość właśnie tej zapadki i wspawuje w miejsce fabrycznego wyciecia ten wycięty kawałek kółko ma trochę wiekszy kont i wszystko idzie szerzej, kiedyś ojciec pierwszy raz wycioł wogóle nowy otwór jeszcze dalej ale to był za szeroko i nierówne wałki wychodziły bo na byle czym ściągało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
nie występuje zwijanie pokosu-bardzo ważne w długiej trawie

I to wg mnie największa zaleta zgrabiarki karuzelowej, gwiazdowa robi 'warkocz' który na ciasnych nawrotach jest gruby, wystarczy że prasa łapnie tylko kawałek i wciąga całą kupe w podbieracz, pół biedy jak prasa jest z rotorem, wtedy ciągnik tylko ryknie i pojedzie dalej, a zwykłą zapcha i jest przestój :rolleyes:

 

Chciałem wymienić gwiazdową na karuzele ale narazie mam inny plan...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
I to wg mnie największa zaleta zgrabiarki karuzelowej, gwiazdowa robi 'warkocz' który na ciasnych nawrotach jest gruby, wystarczy że prasa łapnie tylko kawałek i wciąga całą kupe w podbieracz, pół biedy jak prasa jest z rotorem, wtedy ciągnik tylko ryknie i pojedzie dalej, a zwykłą zapcha i jest przestój :rolleyes:

 

Chciałem wymienić gwiazdową na karuzele ale narazie mam inny plan...

E tam takie warkocze wygrabiam że ledwo pod lambo r4 kolegi przechodzi ten tylko się śmieje i pojechał, inny koleś pracuje na lambo takiego tam bisnesmana i liczy od sztuki to jeszcze krzyczy żeby gróbe wały robić bo na godz zacznie liczyć tzn ten właściciel lambo tak chce, a wszyscy robią u mnie clasikami sipmy, :) , ale musze przyznać niestety że za mocno to oni nie zbijają. Nie planuje kupna prasy bo jest u mnie duża konkurencja wiec niech inni cheblują ciągniki na moich bagnach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Co prawda ja prasuje kostko ale im grubszy pokos tym się szybciej prasuje. Ja biorę z godziny wiec wole cienkie ale jak bym brał za pęczek to bym też wolał grube.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
E tam takie warkocze wygrabiam że ledwo pod lambo r4 kolegi przechodzi ten tylko się śmieje i pojechał, inny koleś pracuje na lambo takiego tam bisnesmana i liczy od sztuki to jeszcze krzyczy żeby gróbe wały robić bo na godz zacznie liczyć tzn ten właściciel lambo tak chce, a wszyscy robią u mnie clasikami sipmy, :rolleyes:

Taa, i grzeją całe 3 km/h... doskonale wiem co potrafi taka Sipma, ile ja nerwów przez ten wynalazek straciłem przy sianokiszonce :) Znajomi powoli przechodzą na zgrabiarki karuzelowe, jak mój plan nie wypali to też takową zanabęde.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

a jaki to plan?? zdradzisz go??


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
a jaki to plan?? zdradzisz go??

Minimalizacja przejzadów, czyli kosiarka ze spulchniaczem + prasa z szerokim podbieraczem. Przy trawie na sianokiszonke ustawiłbym rozrzut tak aby można było zebrać pokos bez grabienia go (do 2m). Prase już mam, kosiarke też mam na oku. Do tej pory zawsze musiałem przetrząsać zbite pokosy, potem grabić i dopiero zbierać. Co myślicie o takim pomyśle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

pomysł mi się podoba. pokos będzie równy więc będzie dobrze sie go prasować


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Balzak    6

Owszem jeżeli będziesz miał dobrą trawę to ok. ale np drugi lub trzeci pokos może być problem bo będzie zostawać. I będą spore straty.


<p>Doradca Żywieniowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

zostawać to raczej nie będzie, ale w słabej trawie trzeba będzie się sporo najeździć, zeby bele ukulać :rolleyes: u mnie w okolicy dwóch sąsiadów tak robi :) jeden ma JD6920, kosiarkę pólzawieszaną 4m ze spulchniaczem i prasę Claas Variant, a drugi DF K110, kosiarkę zawieszaną Krone 2,8m ze splulchniaczem i zielona Sipma.na mokre i małe łąki trochę za duże sprzęty...jednak nalepsza do takiego zestawu byłby prasowijarka-jeden człowiek wszystko zrobi sam... :)

 

u mnie jak narazie cały czas wierzą w przetrząsanie i zgrabianie, ale naszczęście ma kto jeździc...


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Mam na oku kosiarke MF dyskową zaczepianą ok. 2,6 m ze spulchniaczem, wyglądem nie zachwyca (wyblakły lakier) ale jest sprawna, 6000zł to dobra cena?

 

Oczywiście zostaną sprzęty do zbioru "klasycznego", w tym mniejsza zawieszana dyskówka Famarolu na "ciasne" kawałki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

6000 zł to raczej nie dużo, a lakier to najmniejszy problem... :rolleyes: ważne, żeby nie była bardzo wyjeżdżona i nie miała dużych luzów na zębatkach. na ile sezonów ma Twoja dyskowa, jak ją oceniasz,z jakim ciągnikiem pracuje???


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
at_horses    0

od tego roku śmigam mf 3635 z pottingerem czołowym 310m i taarup na dyszlu 2,4m obie kosiarki z kondycjonerami, teren górzysty i ciągnik ma naprawdę co robić... co do kosiarki mf zaczepianej, jest ona zapinana na tuz czy na dolny zaczep??? jak na tuz to plusem jest możliwość skręcania ale trzeba bardzo pilnować przekładni które napędza kosiarkę a zarazem ciągnie sie za nie cały zestaw... mi sie niestety rozsypała w tym sezonie :rolleyes: a kosiarki zaczepiane na dolny hak muszą mieć wałek szerokokątny, bez niego nie ma roboty.

 

koło mnie jest do kupienia kosiarka taarup 307 3m robocze po wymianie całej belki koszącej za ok 8 tys.


mf 3635... udany sprzet:)

zts12145 z turem.... porazka... ale jeszcze sie nie rozleciał do końca....
jak sie tak dalej bedzie sypał to trzeba bedzie zaprzac szkapy-nieroby do roboty:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez corrado
      Sprzedam rozrzutnik 2-osiowy stan dobry. Łańcuchy i zębatki w bardzo dobrym stanie, jest tyna burta więc może służyć również jako przyczepa. Adapter 2-wałkowy. Cena 2800zł Do sprzedanie również zgrabiarko-przewracarka 5-gwiazdowa cena 500zł i kosiarka rotacyjna Famarol 1,65 cena 1400zł.
    • Przez PrzemekRol29
      Witam. Zwracam się do Was z prośbą o pomoc, kupiłem Ciągnik Massey Ferguon 6180 Dynashift z 1997 roku z oponami: przód 380 mm szerokości, tył 600mm.
      Czy jest możliwość zmniejszenia szerokości z tyłu opon jak tak to na jakie, interesuje mnie szerokość między 450 - 500, czy przy tym będę musiał zmieniać felgi czy jest opcja zwężania, oraz dodatkowo czy będę musiał zmieniać coś przy oponach z przodu ? Dziękuje za pomoc.
    • Przez gadget
      Sprzedam nieużywaną zgrabiarkę kuhn GA 7501 z 2018 r w okazyjnej cenie
      Zgrabiarkę trzeba będzie sobie złożyć bo część maszyny jest w pudełku.
      Proszę o poważne oferty





    • Przez Blusik
      Witam czy ktoś może powiedzieć mi z jakiego auta jest ta felga z opona 
      Wiem że felga jest zabezpieczona pierścieniem do okoła. 
      Traktor ma 30-40 lat 

    • Przez Antek1391
      Jakie polecacie opony na tył do c360 w pole i do lasy bardziej do lasy. Posiadam taurusy  radialki i w zimie się nie nadają do niczego  jadą na lodzie.Proszę o opinie jakie opony polecacie najlepiej sprawdzone. Z góry dzięki. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj