Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zgrabiarki gwiazdowe

138 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Silver

Silver

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 382 postów

Napisany 07 listopad 2007 - 19:27

Zgrabiarki gwiazdowe Witam!
Musze kupić jakąś zgrabiarkę bo za dużo czasu i paliwa tracę ze starą 5cio gwiazdową, moim zdaniem najlepsza zgrabiarka to gwiazdowa, tylko że stara już sie całkiem rozleciała prawie i trzeba coś nowego i nie wiem czy taka na 9 tależy to dobry pomysł bo za 3,7 tyś to nawet starej karuzelki nie bardzo kupię ale nie podoba mi się że te 9 tależy na takiej samej ramie i małe kółka są, z kolei zawieszana 6 tyś kosztuje, może i Vka ma większą szerokość roboczą i nie ściągnie ale jak z wysokością roboczą bo na kołach idelalnie kopiuje teren a jak jest z tymi zawieszanymi?
A może ktoś próbował zawieszaną na 4 gwiazdy do tura czepiać zeby ciągnik nie wgniatał nic kołami,
coradzicie>? :rolleyes:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zgrabiarki gwiazdowe Dzisiaj, 16:12
  •  

#2 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 07 listopad 2007 - 19:37

Zgrabiarki gwiazdowe a zależy Ci na jakości czy na wydajności zestawu???

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#3 Share Silver

Silver

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 382 postów

Napisany 07 listopad 2007 - 19:42

Zgrabiarki gwiazdowe

a zależy Ci na jakości czy na wydajności zestawu???

A co rozumiesz przez jakość?> Bo łąki mam nierówne czasem dziki poryją czasem jest mokro i robię głównie siano wiec musi być ustwaiona dobrze wyzokość żeby nie darło darni, a to czy tam czyściej czy nie zgrabi to nieistotne :rolleyes:

#4 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 07 listopad 2007 - 20:11

Zgrabiarki gwiazdowe dla mnie zgrabiarka gwiazdowa "nie wie" co to jest jakość, jej najwieksza zaletą jest chbya to,że można ją przez wszystko przeciągnąć :rolleyes:

jeżeli ktoś zamienił ją na zgrabiarkę karuzelową to myślę już do niej nie powróci...

za 3,7 tyś zł można kupić zagrabiarkę karuzelową w bardzo dobrym stanie nawet na tandemie który jest bardzo przydatny na nierównych łąkach.

największe atuty-czystośc zgrabiania, mozliwość bestopniowej regulacji wysokości, nie występuje zwijanie pokosu-bardzo ważne w długiej trawie :)

moja ma funkjce grabienia do tyłu- nie trzeba jeździc po zgrabianej trawie...

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#5 Share Silver

Silver

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 382 postów

Napisany 07 listopad 2007 - 20:56

Zgrabiarki gwiazdowe

dla mnie zgrabiarka gwiazdowa "nie wie" co to jest jakość, jej najwieksza zaletą jest chbya to,że można ją przez wszystko przeciągnąć :)

jeżeli ktoś zamienił ją na zgrabiarkę karuzelową to myślę już do niej nie powróci...

za 3,7 tyś zł można kupić zagrabiarkę karuzelową w bardzo dobrym stanie nawet na tandemie który jest bardzo przydatny na nierównych łąkach.

największe atuty-czystośc zgrabiania, mozliwość bestopniowej regulacji wysokości, nie występuje zwijanie pokosu-bardzo ważne w długiej trawie :rolleyes:

moja ma funkjce grabienia do tyłu- nie trzeba jeździc po zgrabianej trawie...

Ok ale na wałek nie nawija siana? I z jaką prędkością można poginać z karuzelką? Bo z gwiazdową tyle na ile da się wysiedzieć w ciągniku :) , ile ha zgrabisz w godzine?

#6 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 07 listopad 2007 - 21:22

Zgrabiarki gwiazdowe ja nie osobiścię nie grabię, a ten co u mnie grabi to wogóle się nie spieszy, czasami C360 na II :rolleyes: ale ogólnie III a myslę, że na IV też można grabić.srednia wydajność 2ha/h chociaż nie którzy na forum pisali, że 18km/h jeździli z zgrabiarkami więc wydajnść ponad 3ha/h

o co Ci chodzi z wałkiem???o WOM??? mam osłonę i zapinam na łańcuch.

#7 Share Silver

Silver

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 382 postów

Napisany 07 listopad 2007 - 21:45

Zgrabiarki gwiazdowe No ale nowej karuzelki polskiej to się raczej nie opłaca brać? Karuzelka ma ze 3 m robocze tak? To gwiazdowa ma coś około 5 m do tego gwiazdową zawsze mogę ciągnąć za przyczepą, tylko czy te zawieszane typu V czy te na 4 tależe zawieszane dobre są bo chyba nienajlepsze opinie gdzieś tu były

#8 Share PIOTR281

PIOTR281

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów

Napisany 07 listopad 2007 - 21:53

Zgrabiarki gwiazdowe a ja powiem tak u mnie chodzi gwiazdowa 7 i karuzela zeby bylo szybciej

#9 Share Silver

Silver

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 382 postów

Napisany 08 listopad 2007 - 08:37

Zgrabiarki gwiazdowe

a ja powiem tak u mnie chodzi gwiazdowa 7 i karuzela zeby bylo szybciej

Ja też starej gwiazdowej bym się nie pozbywał, a tak wogóle to gwiazdowa czy karuzelka szybciej grabi? :)
http://www.inventor-...ciagnikowa.html, a co o tej na 9 tależy sądzicie? cena 3,7 tyś nie odstarasza a przetrząsanie to ponad 5 m roboczych :rolleyes:

#10 Share PIOTR281

PIOTR281

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów

Napisany 08 listopad 2007 - 08:47

Zgrabiarki gwiazdowe ta na 9 talezy to ciekawa propozycja a z szybkoscio grabienia to gwiazdowa zdecydowanie ale jesli tega trawa to karuzelka :rolleyes:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Silver

Silver

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 382 postów

Napisany 08 listopad 2007 - 09:49

Zgrabiarki gwiazdowe

ta na 9 talezy to ciekawa propozycja a z szybkoscio grabienia to gwiazdowa zdecydowanie ale jesli tega trawa to karuzelka :rolleyes:

EE tam dociążyć tą gwiazdową z tyłu dać bliźniacze kółko i też sobie poradzi, a taką gwiazdową można stuningować i będzie brała jeszcze z 1,5 m szerze, np. moja stara 5cio gwiazdowa brała szerzej jak 7mka!

#12 Share PIOTR281

PIOTR281

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów

Napisany 08 listopad 2007 - 11:56

Zgrabiarki gwiazdowe 5tka szerzej jak 7mka :rolleyes:

#13 Share Silver

Silver

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 382 postów

Napisany 08 listopad 2007 - 13:02

Zgrabiarki gwiazdowe

5tka szerzej jak 7mka :rolleyes:

Tam gdzie jest zapadka na grabienie z tyłu nad kułkiem wycinam szlifierką obok tego wycięcia na szerokość właśnie tej zapadki i wspawuje w miejsce fabrycznego wyciecia ten wycięty kawałek kółko ma trochę wiekszy kont i wszystko idzie szerzej, kiedyś ojciec pierwszy raz wycioł wogóle nowy otwór jeszcze dalej ale to był za szeroko i nierówne wałki wychodziły bo na byle czym ściągało

#14 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 08 listopad 2007 - 15:48

Zgrabiarki gwiazdowe

nie występuje zwijanie pokosu-bardzo ważne w długiej trawie

I to wg mnie największa zaleta zgrabiarki karuzelowej, gwiazdowa robi 'warkocz' który na ciasnych nawrotach jest gruby, wystarczy że prasa łapnie tylko kawałek i wciąga całą kupe w podbieracz, pół biedy jak prasa jest z rotorem, wtedy ciągnik tylko ryknie i pojedzie dalej, a zwykłą zapcha i jest przestój :rolleyes:

Chciałem wymienić gwiazdową na karuzele ale narazie mam inny plan...

#15 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 08 listopad 2007 - 15:52

Zgrabiarki gwiazdowe

I to wg mnie największa zaleta zgrabiarki karuzelowej, gwiazdowa robi 'warkocz' który na ciasnych nawrotach jest gruby, wystarczy że prasa łapnie tylko kawałek i wciąga całą kupe w podbieracz, pół biedy jak prasa jest z rotorem, wtedy ciągnik tylko ryknie i pojedzie dalej, a zwykłą zapcha i jest przestój :rolleyes:

Chciałem wymienić gwiazdową na karuzele ale narazie mam inny plan...

E tam takie warkocze wygrabiam że ledwo pod lambo r4 kolegi przechodzi ten tylko się śmieje i pojechał, inny koleś pracuje na lambo takiego tam bisnesmana i liczy od sztuki to jeszcze krzyczy żeby gróbe wały robić bo na godz zacznie liczyć tzn ten właściciel lambo tak chce, a wszyscy robią u mnie clasikami sipmy, :) , ale musze przyznać niestety że za mocno to oni nie zbijają. Nie planuje kupna prasy bo jest u mnie duża konkurencja wiec niech inni cheblują ciągniki na moich bagnach

#16 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 08 listopad 2007 - 16:11

Zgrabiarki gwiazdowe Co prawda ja prasuje kostko ale im grubszy pokos tym się szybciej prasuje. Ja biorę z godziny wiec wole cienkie ale jak bym brał za pęczek to bym też wolał grube.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#17 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 08 listopad 2007 - 18:26

Zgrabiarki gwiazdowe

E tam takie warkocze wygrabiam że ledwo pod lambo r4 kolegi przechodzi ten tylko się śmieje i pojechał, inny koleś pracuje na lambo takiego tam bisnesmana i liczy od sztuki to jeszcze krzyczy żeby gróbe wały robić bo na godz zacznie liczyć tzn ten właściciel lambo tak chce, a wszyscy robią u mnie clasikami sipmy, :rolleyes:

Taa, i grzeją całe 3 km/h... doskonale wiem co potrafi taka Sipma, ile ja nerwów przez ten wynalazek straciłem przy sianokiszonce :) Znajomi powoli przechodzą na zgrabiarki karuzelowe, jak mój plan nie wypali to też takową zanabęde.

#18 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 08 listopad 2007 - 18:30

Zgrabiarki gwiazdowe a jaki to plan?? zdradzisz go??

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#19 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 08 listopad 2007 - 18:46

Zgrabiarki gwiazdowe

a jaki to plan?? zdradzisz go??

Minimalizacja przejzadów, czyli kosiarka ze spulchniaczem + prasa z szerokim podbieraczem. Przy trawie na sianokiszonke ustawiłbym rozrzut tak aby można było zebrać pokos bez grabienia go (do 2m). Prase już mam, kosiarke też mam na oku. Do tej pory zawsze musiałem przetrząsać zbite pokosy, potem grabić i dopiero zbierać. Co myślicie o takim pomyśle?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 08 listopad 2007 - 18:49

Zgrabiarki gwiazdowe pomysł mi się podoba. pokos będzie równy więc będzie dobrze sie go prasować

bullet_black.png