Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zdejmowanie ograniczenia oszczędności?

20 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Maxer

Maxer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 180 postów

Napisany 03 maj 2012 - 19:14

Zdejmowanie ograniczenia oszczędności? Witam

Posiadam Fendt'a Favorit"a 510 C z 96r. z zablokowaną skrzynią do 40 km/h i tu rodzi się pytanie czy warto odblokowywać skrzynie żeby jeździć 50 km/h ? Czy oszczędniej wyjdzie jeździć 30 km/h przy 1600 obr/min lub 40km/h przy 2000 obr/min bądź te 50 km/h nie wiem przy jakich obrotach silnika?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zdejmowanie ograniczenia oszczędności? Dzisiaj, 04:09
  •  

#2 Share mirro

mirro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 513 postów

Napisany 03 maj 2012 - 20:03

Zdejmowanie ograniczenia oszczędności? Zadaj to pytanie pierwszemu lepszemu patrolowi drogówki, oni z pewnością wytłumaczą co będzie tańsze i bezpieczniejsze.

#3 Share tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1460 postów

Napisany 03 maj 2012 - 20:10

Zdejmowanie ograniczenia oszczędności? @mirro a kto Cię pyta o zdanie drogówki???
Jezeli jest możliwość odblokować skrzynie to czemu nie ale nie widzę sensu z powodu naszych krętych wąskich i dziurawych dróg.

#4 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 03 maj 2012 - 20:13

Zadaj to pytanie pierwszemu lepszemu patrolowi drogówki, oni z pewnością wytłumaczą co będzie tańsze i bezpieczniejsze.

Powiedział ten co nigdy nie złamał żadnego przepisu.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#5 Share JD1052

JD1052

Slůnzok

• Members
  • PipPipPip
  • 1186 postów

Napisany 04 maj 2012 - 05:06

Zdejmowanie ograniczenia oszczędności? Przy 50km/h na silniku jest 2400, coś dużo masz tych obrotów przy 40... Na którym półbiegu? Ostatnim?

#6 Share Maxer

Maxer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 180 postów

Napisany 04 maj 2012 - 07:15

Zdejmowanie ograniczenia oszczędności? 40 km/h osiągam na 6 biegu 4 półbieg dokładnie przy 2000 obr/min osiągam prędkość 42-43km/h. drogówki w to nie mieszajmy bo nie o to chodzi a tak na marginesie przecież w Polsce można jeździć ciągnikiem z przyczepą 30 km/h a wszystkie nowe ciągniki mają skrzynie 40 km/h

#7 Share mirro

mirro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 513 postów

Napisany 04 maj 2012 - 15:20

Zdejmowanie ograniczenia oszczędności? No Panowie spokojnie i bez nerwów. Należy zastanowić się nad celowoscią tego działania. Tak jak powiedział ktoś wcześniej drogi są jakie są. Druga kwestia to ustawowy zapis o max 30km/h dla ciągników. Trzecia sprawa to prokurator i ew. odszkodowania w razie wypadku. Kolejna to przyczepy ich stan techniczny a szczególnie układu hamulcowego i luzów. A nawale prac, jeśli wsiądzie ktoś inny za kierownicę i nie będzie w stanie zapanować nad maszyną? Wyrzuty sumienia do końca życia?

#8 Share gangster

gangster

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 04 maj 2012 - 16:06

Zdejmowanie ograniczenia oszczędności? Miałem 515C ze skrzynią 50km/h nie powiem bo jedzie się dobrze po równej drodze bez dziur, ale jak pojawiają się dziury to koszmar z przyczepami na bank by nie jechał 50km/h chodzi mi tu np o HL-ki na standardowych kołach bo by do rowu wjechał jak by zaczęło ją rzucac, jedyne co słuszne przy skrzyni 50km/h to zredukowac sobie obroty bodajże do 1800obr/min i jeździc z prędkością 40km/h ;)
Wypadek trwa sekundy, leczenie miesiące!!

#9 Share JD1052

JD1052

Slůnzok

• Members
  • PipPipPip
  • 1186 postów

Napisany 04 maj 2012 - 17:20

Zdejmowanie ograniczenia oszczędności? No właśnie @gangster do 1800 obrotów a nie 2000 tak jak ma Maxer... chyba że te 2-3km do 42-43km/h robią różnice 200 obrotów :wacko:
Nic mu to nie da bo jedzie na 6 biegu i 4 pólbiegu a blokada to elektronic który zrzuca pólbieg w dół przy 44km/h. Czy ja wiem czy sie nie da HLka ósemką tyle jechać... Za samochodami to i 80 gonią na resorach po tuningu i ewentualnie innych osiach. Mnie by sie tam 50 przydało, gdzie nie wyjade to wojewódzka albo krajówka a pozostałe drogi też nie najgorsze także spokojnie.

Edytowany przez JD1052, 04 maj 2012 - 17:22.

#10 Share gangster

gangster

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 04 maj 2012 - 18:22

Zdejmowanie ograniczenia oszczędności? Zależy na jakiej drodze bo jak pobocze dziurawe i oberwane to niech tylko chwyci :P zapomniałem dopisac, że chodzi mi o przyczepe ciągniętą jako drugą. Jechac się da bez problemu :D No szczerze mówiąc też by mi się przydało te 50km/h, ale się nei wybeira jest 40 i musi starczyc B)
Wypadek trwa sekundy, leczenie miesiące!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Maxer

Maxer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 180 postów

Napisany 04 maj 2012 - 18:53

Zdejmowanie ograniczenia oszczędności? Dla mnie chodzi głównie o jazdę z maszynami zawieszanymi, skoro ja mam te 2000 obr/nim przy 40 km/h a powinno być 1800 obr/nim to może prędkościomierz mi źle pokazuje albo jak się doczytałem w instrukcji to mam wpisany zły obwód opon i ponawiam pytanie czy z jazdy przy 50 km/h są jakieś oszczędności paliwa ??

znalazłem ten filmik i mówią coś tam o 20 % oszczędnościach paliwa nie jestem pewien bo słaby jestem z niemieckiego:)

#12 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 04 maj 2012 - 20:18

Zdejmowanie ograniczenia oszczędności? Dziwne pytanie zadajesz. To tak jak byś zapytał czy jadąc autem zamiast 120 km/h np 150 hm/h oszczedzisz paliwo. To pozoli ci tylko szybciej jechać. Wątpie aby teoretycznie krótszy czas przejazdu danego dystansu zrekompensował pracę silnika na wyzsych obrotach i związane z tym wyższe spalanie.

#13 Share mirro

mirro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 513 postów

Napisany 04 maj 2012 - 20:31

Zdejmowanie ograniczenia oszczędności? Ostatnio chyba na PPR byla notka że gdzieś w tym kraju policjanci z drogówki wlepiali mandaty za przekraczanie dopuszczalnej dla ciągników predkości czyli jazdę szybciej niż 30km/h. Ukarani wpadli więc napomysł że należy zmienic ten przepis bo skoro z ciągnika da sie wydusić więcej, to czemu nie.
Obawiam się tylko żeby za jakiś czas nie okazało się że zamiast kat.T albo B na traktor nie zaczęło obowiązywać C albo i C+E. Bo wtedy dopiero zacznie się płacz.

#14 Share Maxer

Maxer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 180 postów

Napisany 06 maj 2012 - 20:38

Zdejmowanie ograniczenia oszczędności? Koledzy to przy jakich obrotach silnika macie te 40 km/h??
A co do tych 30 km/h to jest dla ciągnika z standardową przyczepą, bo jak samym ciągnikiem jak i z specjalną przyczepą to możemy jechać do tej prędkości co ma homologacje oczywiście trzeba brać pod uwagę ograniczenia np. 30 km/h. potwierdzę to przykładem mój brat robił w firmie która kładzie polbruk i mieli w firme JCB fastrac'a który latał poza terenem zabudowanym 70 km/h z specjalną przyczepą która jest przystosowana do takich prędkości i kierowca tego JCB miał prawko B i T policja go nie raz trzymała za prędkość ale mandatu mu nie wlepili za to że ciągnik może max. do 30 km/h a nie 70km/h

#15 Share tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1460 postów

Napisany 06 maj 2012 - 22:07

Zdejmowanie ograniczenia oszczędności? Nie ważne ile może wycisnąć ważne żeby pilnował 30km/h. CB się przyda napewno żeby śmigać ponad 40 ale który misiek wyskoczy z radarem na ciągnik ? :blink:
Powyżej 30km/h przyczepa powinna być wyposażona w instalacje hamulcową dwuobwodową i oczywiście opony z odpowiednim indeksem prędkości

Edytowany przez tomi382, 06 maj 2012 - 22:08.

#16 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 07 maj 2012 - 08:12

Zdejmowanie ograniczenia oszczędności? Tak naprawde policja w to nie wnika czy jedziesz 30 czy 40. Oni mają kogo łapac i bez tego.

#17 Share Duzy1

Duzy1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 498 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, nowe technologie

Napisany 07 maj 2012 - 21:32

ale który misiek wyskoczy z radarem na ciągnik ? :blink:

Już kilka razy brali mnie na suszarkę ale było tylko trochę powyżej 30km/h. Zwalniam w miejscach gdzie można ich się spodziewać

Tak naprawde policja w to nie wnika czy jedziesz 30 czy 40. Oni mają kogo łapac i bez tego.

Na bez rybiu i rak ryba

#18 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 08 maj 2012 - 06:44

Zdejmowanie ograniczenia oszczędności? Ale przecież teraz jest tolerancja 10km/h na radarach.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#19 Share tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1460 postów

Napisany 08 maj 2012 - 18:42

Zdejmowanie ograniczenia oszczędności? Andrzej dobrze prawisz ( jak zawsze :P ) Zawsze jadę o 10km/h więcej bo to jest max i policja nie łapię tylko raz misiek mi palcem groził :lol:
Powyżej "dychy" są już punkty i kasa

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Duzy1

Duzy1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 498 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, nowe technologie

Napisany 08 maj 2012 - 19:50

Zdejmowanie ograniczenia oszczędności? O 10km/h tak ale już jak jedziesz 44km/h to można zapłacić