Skocz do zawartości

Zdjęcie

OSTRZAŁKA ŁANCUCHÓW-czy warto kupić?

22 odpowiedzi na ten temat

#1 Share zimnyLECH

zimnyLECH

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 03 maj 2012 - 10:54

OSTRZAŁKA ŁANCUCHÓW-czy warto kupić? Jak w temacie,czy warto kupić ostrzałkę do łacuchów do pił spalinowych,taką z Allegro za 100zł?
Mam do porżnięcia 14sztuk pieńków z jabłonki.

Dodany obrazek

Edytowany przez zimnyLECH, 03 maj 2012 - 10:56.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
OSTRZAŁKA ŁANCUCHÓW-czy warto kupić? Dzisiaj, 20:25
  •  

#2 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3428 postów

Napisany 03 maj 2012 - 10:57

OSTRZAŁKA ŁANCUCHÓW-czy warto kupić? nie warto
szybciej koncza sie lancuchy, po 3-4 razach lancuch do wymiany, lepiej ostrzyc pilnikiem

Polska B

#3 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 03 maj 2012 - 11:15

OSTRZAŁKA ŁANCUCHÓW-czy warto kupić? Nie zgodzę się z poprzednikiem.
Mam podobną ostrzałkę i jestem bardzo zadowolony. Pilnikiem nie naostrzy się tak dobrze.
U mnie łańcuch był do wymiany po około 15 ostrzeniach

#4 Share ROLNY

ROLNY

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 03 maj 2012 - 11:18

OSTRZAŁKA ŁANCUCHÓW-czy warto kupić? Kolego moim zdaniem kup sobie ze trzy pilniki naszykuj używane łańcuchy i jakąś gorszą prowadnice a pieńki trzeba w miarę możliwości oczyścić z piachu i kamieni potem obciąć korzenie tak żeby tylko do pieca weszły , przy takim cięciu to zęby aż się wywijają wtedy pilnikiem przeciągniesz trochę mocniej i ok. Zgadzam się z pierwszym przedmówcą że po ostrzałce łańcuch szybciej się kończy , mam kolegę który pracuje zawodowo jako pilarz i ostrzałki nie ma tylko pilniki kupuje a piły ma chyba ze cztery...... :rolleyes:

#5 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 03 maj 2012 - 11:25

OSTRZAŁKA ŁANCUCHÓW-czy warto kupić? Ja ostrze łańcuch przy pomocy szlifierki kątowej. Szybko i nie trzeba ściągać z piły.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#6 Share Maciejo

Maciejo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 03 maj 2012 - 11:26

OSTRZAŁKA ŁANCUCHÓW-czy warto kupić? Łańcuch się szybciej kończy to na pewno, ale za to po ostrzałce jest lepiej naostrzony.

#7 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 03 maj 2012 - 11:30

OSTRZAŁKA ŁANCUCHÓW-czy warto kupić? Ostrzałką uzyskamy odpowiednie kąty, o co trudno ostrząc pilnikiem(da się, ale wymaga to wprawy). Dla desperatów pozostaje rozwiązanie @andrzeja2110 :lol: .

#8 Share ROLNY

ROLNY

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 03 maj 2012 - 11:34

OSTRZAŁKA ŁANCUCHÓW-czy warto kupić? Do pilnika to nie zdejmuje :D ale do ostrzałki to ciekawe nowe doświadczenie :D :D :D

#9 Share rolnikursus

rolnikursus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 540 postów
  • Zainteresowania:Nowoczesne Rolnictwo

Napisany 03 maj 2012 - 11:39

OSTRZAŁKA ŁANCUCHÓW-czy warto kupić? Ja taka ostrzałkę bym sobie kupił. Za 100zl to nie tak dużo

#10 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3381 postów
  • Zainteresowania:politologia

Napisany 03 maj 2012 - 12:29

OSTRZAŁKA ŁANCUCHÓW-czy warto kupić? Panowie szkoda pieniędzy na takie wynalazki jeżeli już ktoś nie potrafi naostrzyć porządnie łańcucha to niech sobie kupi zwykły pilnik do ostrzenia łańcucha i tzw.prowadnicę do niego,koszkiem po pierwsze prowadnica do pilnika wraz z pilnikiem w firmowym sklepie husquarny kosztuje max 15,-,po drugie takim zestawem łatwo nauczyć nauczyć się ostrzyć łąńcuch,po trzecie łańcuch ostrzony samym pilnikiem wytrzymuje co najmniej dwa razy dłużej niż po ostrzeniu takim ustrojstwem..........

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

mam nadzieję, że  chociaż w części z nich pomogłem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share mariusz b

mariusz b

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 99 postów

Napisany 03 maj 2012 - 14:13

OSTRZAŁKA ŁANCUCHÓW-czy warto kupić? @andrzej2110 co ile wymieniasz łańcuch ? Używasz oryginalnych czy jakiś zamienników łańcuchów ? Ostrzenie szlifierką to najgorszy z możliwych sposobów. Lepiej zwykły pilnik do łańcuchów i co jakiś czas podczas pracy ostrzyć pilnikiem.

#12 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3381 postów

Napisany 03 maj 2012 - 14:17

OSTRZAŁKA ŁANCUCHÓW-czy warto kupić? łańcuch w normalnych warunkach powinno się "podostrzać" po wypaleniu każdego zbiornika wówczas łańcuch jeszcze nie jest aż tak mocno tępy(mówię o normalnych warunkach)i jedno pociągnięcie pilnikiem wystarcza

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

#13 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 03 maj 2012 - 14:31

OSTRZAŁKA ŁANCUCHÓW-czy warto kupić?

@andrzej2110 co ile wymieniasz łańcuch ? Używasz oryginalnych czy jakiś zamienników łańcuchów ? Ostrzenie szlifierką to najgorszy z możliwych sposobów. Lepiej zwykły pilnik do łańcuchów i co jakiś czas podczas pracy ostrzyć pilnikiem.

Zależy ile i czego się tnie. Ostatnio czyściłem rowy wiec cięło się czasami w ziemi wiec szybko się tępił. Ale nie jest tak źle jak by się mogło niektórym wydawać. Na jesieni skracałem łańcuch bo się już tak wyciągnął ze brakowało prowadnicy a jeszcze było czym ciąć.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#14 Share tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1460 postów

Napisany 03 maj 2012 - 14:50

OSTRZAŁKA ŁANCUCHÓW-czy warto kupić? @andrzej2110 dobrze prawi :P Jak sie ma wprawę to można dobrze naostrzyć szlifierką.

#15 Share razor275

razor275

CBŚ

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2171 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo , myślistwo , motoryzacja

Napisany 03 maj 2012 - 14:51

OSTRZAŁKA ŁANCUCHÓW-czy warto kupić? Mam ostrzałkę do łańcuchów ale używam jej tylko jak ktoś przyjdzie żeby mu naostrzyć łańcuch , sam sobie ostrzę pilnikiem :) .

Bakteria to jedyna forma kultury u niektórych ludzi

#16 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3381 postów

Napisany 03 maj 2012 - 16:21

OSTRZAŁKA ŁANCUCHÓW-czy warto kupić? @tomi382 szlifierką nigdy nie naostrzysz tak dobrze jak pilnikiem

3000 postów

#17 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 03 maj 2012 - 16:53

OSTRZAŁKA ŁANCUCHÓW-czy warto kupić? Naostrzysz lepiej :D

bullet_black.png

#18 Share mariusz b

mariusz b

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 99 postów

Napisany 03 maj 2012 - 16:56

OSTRZAŁKA ŁANCUCHÓW-czy warto kupić? soltys48 dobrze mówi. Według gości ze znajomego serwisu nie powinno się ostrzyć mechanicznie bo się go przegrzewa i nie da się go tak jak ręcznie dokładnie naostrzyć. Ostrząc pilnikiem łańcuch dłużej wytrzyma.

#19 Share newholandtd95d

newholandtd95d

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 03 maj 2012 - 18:39

OSTRZAŁKA ŁANCUCHÓW-czy warto kupić? najlepiej mieć ostrzałkę i pilnik raz na jakiś czas po ostrzyć ostrzałką i międzyczasie poostrzyć pilnikiem .
pozdrawiam :rolleyes:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share rafcio

rafcio

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 03 maj 2012 - 20:37

OSTRZAŁKA ŁANCUCHÓW-czy warto kupić? http://allegro.pl/listing.php/search?utm_source=opera&utm_medium=link&utm_campaign=opera&string=OREGON+PROWADNIK+PILNIKA+DO

Dodaj odpowiedź