zimnyLECH

OSTRZAŁKA ŁANCUCHÓW-czy warto kupić?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
zimnyLECH    5
Napisano (edytowany)

Jak w temacie,czy warto kupić ostrzałkę do łacuchów do pił spalinowych,taką z Allegro za 100zł?

Mam do porżnięcia 14sztuk pieńków z jabłonki.

 

 

Ostrza%C5%82ka-do-%C5%82a%C5%84cucha-BG-CS-85E-8588.jpg

Edytowano przez zimnyLECH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1146

nie warto

szybciej koncza sie lancuchy, po 3-4 razach lancuch do wymiany, lepiej ostrzyc pilnikiem


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

Nie zgodzę się z poprzednikiem.

Mam podobną ostrzałkę i jestem bardzo zadowolony. Pilnikiem nie naostrzy się tak dobrze.

U mnie łańcuch był do wymiany po około 15 ostrzeniach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ROLNY    0

Kolego moim zdaniem kup sobie ze trzy pilniki naszykuj używane łańcuchy i jakąś gorszą prowadnice a pieńki trzeba w miarę możliwości oczyścić z piachu i kamieni potem obciąć korzenie tak żeby tylko do pieca weszły , przy takim cięciu to zęby aż się wywijają wtedy pilnikiem przeciągniesz trochę mocniej i ok. Zgadzam się z pierwszym przedmówcą że po ostrzałce łańcuch szybciej się kończy , mam kolegę który pracuje zawodowo jako pilarz i ostrzałki nie ma tylko pilniki kupuje a piły ma chyba ze cztery...... :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Ja ostrze łańcuch przy pomocy szlifierki kątowej. Szybko i nie trzeba ściągać z piły.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maciejo    33

Łańcuch się szybciej kończy to na pewno, ale za to po ostrzałce jest lepiej naostrzony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ostrzałką uzyskamy odpowiednie kąty, o co trudno ostrząc pilnikiem(da się, ale wymaga to wprawy). Dla desperatów pozostaje rozwiązanie @andrzeja2110 :lol: .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ROLNY    0

Do pilnika to nie zdejmuje :D ale do ostrzałki to ciekawe nowe doświadczenie :D :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19547

Panowie szkoda pieniędzy na takie wynalazki jeżeli już ktoś nie potrafi naostrzyć porządnie łańcucha to niech sobie kupi zwykły pilnik do ostrzenia łańcucha i tzw.prowadnicę do niego,koszkiem po pierwsze prowadnica do pilnika wraz z pilnikiem w firmowym sklepie husquarny kosztuje max 15,-,po drugie takim zestawem łatwo nauczyć nauczyć się ostrzyć łąńcuch,po trzecie łańcuch ostrzony samym pilnikiem wytrzymuje co najmniej dwa razy dłużej niż po ostrzeniu takim ustrojstwem..........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz b    22

@andrzej2110 co ile wymieniasz łańcuch ? Używasz oryginalnych czy jakiś zamienników łańcuchów ? Ostrzenie szlifierką to najgorszy z możliwych sposobów. Lepiej zwykły pilnik do łańcuchów i co jakiś czas podczas pracy ostrzyć pilnikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19547

łańcuch w normalnych warunkach powinno się "podostrzać" po wypaleniu każdego zbiornika wówczas łańcuch jeszcze nie jest aż tak mocno tępy(mówię o normalnych warunkach)i jedno pociągnięcie pilnikiem wystarcza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

@andrzej2110 co ile wymieniasz łańcuch ? Używasz oryginalnych czy jakiś zamienników łańcuchów ? Ostrzenie szlifierką to najgorszy z możliwych sposobów. Lepiej zwykły pilnik do łańcuchów i co jakiś czas podczas pracy ostrzyć pilnikiem.

Zależy ile i czego się tnie. Ostatnio czyściłem rowy wiec cięło się czasami w ziemi wiec szybko się tępił. Ale nie jest tak źle jak by się mogło niektórym wydawać. Na jesieni skracałem łańcuch bo się już tak wyciągnął ze brakowało prowadnicy a jeszcze było czym ciąć.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

@andrzej2110 dobrze prawi :P Jak sie ma wprawę to można dobrze naostrzyć szlifierką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
razor275    279

Mam ostrzałkę do łańcuchów ale używam jej tylko jak ktoś przyjdzie żeby mu naostrzyć łańcuch , sam sobie ostrzę pilnikiem :) .


Bakteria to jedyna forma kultury u niektórych ludzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19547

@tomi382 szlifierką nigdy nie naostrzysz tak dobrze jak pilnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Naostrzysz lepiej :D


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz b    22

soltys48 dobrze mówi. Według gości ze znajomego serwisu nie powinno się ostrzyć mechanicznie bo się go przegrzewa i nie da się go tak jak ręcznie dokładnie naostrzyć. Ostrząc pilnikiem łańcuch dłużej wytrzyma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

najlepiej mieć ostrzałkę i pilnik raz na jakiś czas po ostrzyć ostrzałką i międzyczasie poostrzyć pilnikiem .

pozdrawiam :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15287

Ostrzałka dobra co jakiś czas zrównać kąty, ale pilnik lepszy i do lasu można wziąść i szybciej się naostrzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafff24    27

równie dobrze można pilnikiem łańcuch wykończyć jak i ostrzałką, wszystko zależy od operatora ;)

ostrzę ostrzałką, i jak mi nieraz goście przywożą łańcuchy po pilniku, co jeden ząb to inny kąt, to żeby to pokorygować to czasem rzeczywiście kawał łańcucha trzeba zeszliwować, ale pilnikiem jak jest zły kąt też trzeba zedrzeć więcej materiału,

 

generalnie jak ktoś nie potrafi i nie ma cierpliwości do pilnika, to lepiej zawieść na ostrzałkę, bo chociaż się nikomu ręka nie omsknie i łańcuch będzie się równo zagłębiał

 

co do tekstów, że jak mam pilnik to każdego zęba poostrze sobie jak chcę... potem tak wychodzi jedna strona bardziej przydarta, i łańcuch krzywo idzie w drewno, albo jedne zęby pracują głębiej niż inne i też nie idzie do drewna jak należy, albo łańcuch łapie w drzewie przy większym dociśnięciu,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja też ostrze łąńcuchy zwykłą szlifierką kątową. Tyle że robię to troche inaczej.. Nie przykładam szlifierki do łańcucha, tylko łańcuch do szlifierki. A robię tak : Ze szlifierki wykręcam rączkę pomocniczą. (u mnie jest to gwint ósemka) W miejsce rączki wkręcam śrubę ósemkę z nakręconą nakrętką. Gdy już śruba wejdzie dostatecznie daleko w otwór, dokręcam nakrętkę celem unieruchomienia (zakontrowania) Teraz trzeba ustawić nakrętkę względem łba śruby. Szlifierkę umocowywuję w imadle łapiąc szczękami i łeb śruby i nakrętkę. Szlifierka nie jest umocowana z góry tylko z boku imadła. Odpalamy szlifierkę która chodzi sobie w zamocowaniu. Teraz wystarczy przyłożyć każdy ząbek do tarczy i go szlifnąć z wyczuciem. Ja dodatkowo pomagam sobie tym, że trzymając łancuch obiema rękami, zewnętrzną stroną lewej dłoni dotykam do głowicy szlifierki lub plastikowej obudowy (chodzi o to żeby zminimalizowac ruchy ręką gdy ząb dotyka tarczy. Aha i oczywiście szlifierkę trzeba przekładać "do góry nogami" , gdy się ostrzy drugą stronę łancucha. wiecie chyba o co kaman.. chodzi o to zeby tarcza ostrzyła ząb na zewnżtrz, a nie na nie do wewnątrz. Jeszcze jedna sprawa. Używam takich zwykłych tarcz do szlifierki kątowej które służa do cięcia. Tarcze te lubieją się ""zapychać"" Ich końcówki robią się błyszczące-śliskie co zmniejsza efekt szlifowania-ostrzenia. Ostzrenie wymaga wtedy wiekszego doscisniecia, przez to ząb nabiera wyższej temperatury. Wtedy dobrze jest zedrzeć ten błysk z tarczy przykładając na chwilę do obracającej się tarczy, zwykła osełkę lub cos podobnego, albo po prostu zmienić tarczę. Nie wiem czy udało mi się Wam to dobrze wytłumaczyć. Jak znajdę czas to córcia nakręci filmik telefonem jak ostrze swoje łancuchy, i jak szlifierkę umocowywuje w imadle.

Oczywiście ostrzenie taką metodą wymaga wprawy. Ja nauczyłem się robić to perfekcyjnie już przy czwartym szlifowaniu. Koleżka mówił że naostrzyłem mu lepiej, niż za 8zł dziad w /husqvarnie/ na maszynie do tego przeznaczonej,

 

mam kątówkę ferm chyba 900W (nie pamiętam, jest stara, a naklejka sie starła) Tarcza 125

Edytowano przez MarcinNielegal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez SeverusSnape
      Dzień dobry,
      Szanowni forumowicze, posiadam przyczepę Autosan D-45. Niestety, przedni siłownik strasznie leci. Przymierzam się do remontu tej przyczepy i myślę nad wymianą siłownika, jednak niestety nie umiem go nigdzie znaleźć. Czy posiada ktoś może katalog do tej przyczepy? Ewentualnie mógłby pomóc w zlokalizowaniu takiego siłownika? 
      Z góry dziękuję za pomoc
    • Przez Dominikw52
      Witam,
      mam problem z uruchomieniem silnika w  ładowarce Manitou MLT 634 LSU Turbo rok 2003. Myślę ze pompa hydrauliczna przestawiona jest na pełna moc, co wytworzyło bardzo duże ciśnienie w instalacji hydraulicznej. Ładowarka ta nie posiada potencjometru przy pompie wtryskowej. Co może być przyczyną tak wysokiego ciśnienia w instalacji hydraulicznej ? Dodam że silnik jest w 100% sprawny. Proszę o rady. Z góry dziękuje.
    • Przez dominikl95
      czy ktoś posiada tego typu kosiarkę czy jest ona czegoś warta i czy nadaje się na łąki torfowe?
    • Przez Macieks
      Witam was mam do was jedno pytanie ktoś może wie co to za marka obsypnika ? niestety nie posiadam tabliczki znamino wej 


    • Przez raven18
      Przyczepa skorupowa z własną hydrauliką, siłownik po wymianie uszczelniaczy gdyż tłoczysko jest w dobrym stanie. Cieknie. Chyba nawet bardziej niż przed wymianą uszczelnień, tylko cały problem jest w tym że nie cieknie podczas podnoszenia czy opuszczania ale już po opuszczeniu, złożeniu, dodam że wcześniej było to samo dlatego poszedł do regeneracji... 😒 Dopiero jak daje dźwignię przy pompie od opuszczania na tzw wolny spływ przestaje, co to może być, tam się jakieś ciśnienie tworzy czy jak. Normalnie paka podniesiona nic nie cieknie, nie opada a jak złożę to zaczyna ciec ... 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj