Skocz do zawartości

Zdjęcie

Renault 110-54 grzeje się pompa wspomagania

13 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Juras1214r

Juras1214r

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 03 maj 2012 - 10:07

Renault 110-54 grzeje się pompa wspomagania witam wszystkich. kupilem renault 110-54 z silnikiem mwm i chcialbym wymienic olej w silniku i skrzyni i nie wiem jakiej firmy olej mam wybrac zeby nic nie uszkodzic prosze o pomoc.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Renault 110-54 grzeje się pompa wspomagania Dzisiaj, 21:08
  •  

#2 Share johnaas10354

johnaas10354

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 09 maj 2012 - 19:34

Renault 110-54 grzeje się pompa wspomagania Ja do swojej Renault 103-54 zalewam:
silnik Mobil Delvac MX 15w40
skrzynia biegów Agrol U

#3 Share rami

rami

rami

• Members
  • PipPipPip
  • 769 postów
  • Zainteresowania:muzyka, taniec,majsterkowanie,spcery,ksiązka

Napisany 09 maj 2012 - 19:39

Renault 110-54 grzeje się pompa wspomagania ja też mam w swojej reni agrol u w skrzyni

#4 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3430 postów

Napisany 09 maj 2012 - 20:22

Renault 110-54 grzeje się pompa wspomagania z tym agrol'em to nie do konca pewne, kilku uzytkownikow mialo problemy, prawdopodobnie przez zmiane oleju

Polska B

#5 Share Geo

Geo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 549 postów
  • Zainteresowania:Ciekawostki naukowe i nie tylko

Napisany 10 maj 2012 - 08:36

Renault 110-54 grzeje się pompa wspomagania Do skrzyni olej typu UTTO (prawdopodobnie :)) AGROL U to nie koniecznie olej klasy czy typu UTTO. Poza tym jest sporo innych olejów spełniających wymagania UTTO. Ale ja jeszcze nie zmieniałem oleju. Przymierzam się do wymiany w najbliższym czasie i sam chciałbym poznać opinie innych użytkowników ciągników renault zwłaszcza modelu 106-54 z mechaniczną skrzynią biegów.

#6 Share bizar

bizar

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 10 maj 2012 - 19:36

Renault 110-54 grzeje się pompa wspomagania Witam, panowie jest taka sprawa, mój sąsiad posiada renie 110-54, jakiś czas temu wymienił olej w skrzyni na agrol u i po pewnym czasie siadło mu wspomaganie, przy tym po zagrzaniu oleju on się pienił a pompa od wspomagania grzała się bardzo, po przeczytaniu kilku tematów na tym forum poradziłem mu aby zmienił olej na rzadszy typu UTTO ale i tak okazało się że pompa była do wymiany. Dzisiaj przyszła nowa pompa, wspomaganie działa pięknie ale ta nowa pompa też się grzeje jak ciągnik trochę popracuje, czy to tak ma być? czy coś nadal jest nie tak ?

#7 Share lukaszw

lukaszw

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 10 maj 2012 - 21:04

Renault 110-54 grzeje się pompa wspomagania Grzeje się ale to logiczne bo po pierwsze pompa jest koło silnika i nagrzewa się od niego a po drugie jak ciągnik pracuje to i olej w skrzyni się rozgrzeje.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share bizar

bizar

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 10 maj 2012 - 22:07

Renault 110-54 grzeje się pompa wspomagania tak tylko obok tej pompy wspomagania jest druga pompa główna i ona jakoś się tak bardzo nie grzeje.

#9 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3430 postów

Napisany 11 maj 2012 - 07:08

Renault 110-54 grzeje się pompa wspomagania jesli mnie pamiec nie myli to tam nie ma dwoch pomp, jest jedna dwu lub trzy sekcyjna

Polska B

#10 Share bizar

bizar

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 11 maj 2012 - 12:52

Renault 110-54 grzeje się pompa wspomagania kolego, pompa dwu-sekcyjna składa się z dwóch pomp, no i jedna się grzeje a druga nie.

#11 Share lukaszw

lukaszw

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 11 maj 2012 - 21:07

Renault 110-54 grzeje się pompa wspomagania A o ile pamiętam to ta od wspomagania jest bliżej silnika to może byc bardziej gorąca... . No to nie wiem czym może być to spowodowane. Orbitrol jeśli byłby uszkodzony no ale to nie powinien grzać oleju, bo w sumie olej jest mieszany cały czas z tym ze skrzyni tak więc nie bardzo jest to możliwe żeby ta jedna miała wyższą temperaturę. Chyba że jest coś nie tak z pompą. Ja bym się aż tak bardzo nie przejmował

#12 Share bizar

bizar

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 12 maj 2012 - 11:12

Renault 110-54 grzeje się pompa wspomagania Ja tam się nie przejmuje bo to ciągnik sąsiada, najwyżej za jakiś czas znowu będzie wymieniał pompe. Tylko zastanawia mnie taka sytuacja, bo te obie pompy są na jednym przewodzie ssawnym i gdyby coś np. blokowało dopływ oleju to czy byłby taki objaw jak pisałem wyżej ? Zastanawia mnie to bo w sumie, już nie ma sie do czego przyczepić bo olej zmieniony, pompa nowa, tylko sąsiad uparł się że nie potrzeba wymieniać tego filtra na przewodzie ssawnym, tylko go umył w ropie, i teraz podejrzewam że może ten filtr blokuje olej i nie starcza go dla tej drugiej pompy, co wy o tym myślicie ?

#13 Share lukaszw

lukaszw

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 15 maj 2012 - 14:54

Renault 110-54 grzeje się pompa wspomagania w sumie skoro ma takie objawy to powinien wymienic ten filtr ze względu nawet na koszt czyli około 100zł a to nie majatek a jakby pomogło.....

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#14 Share Geo

Geo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 549 postów
  • Zainteresowania:Ciekawostki naukowe i nie tylko

Napisany 18 maj 2012 - 07:48

Renault 110-54 grzeje się pompa wspomagania Filtr na przewodzie ssawnym jest filtrem, który można czyścić. Wymienia się go tylko jak jest uszkodzony, albo jak komuś nie chcę się go czyścić :). W tych traktorach są zwykle pompy dwusekcyjne (lub trzysekcyjne, ale ja jeszcze takiej nie widziałem) - jedna do podnośnika i druga do wspomagania. Nie jestem też pewien czy obie pompy są zasilane z tego samego przewodu.
Pompa wspomagania zasila orbitrol i jeszcze jeden rozdzielacz nad skrzynią biegów tzn. pod podłogą kabiny. Przynajmniej u mnie tak jest. Prawdopodobnie jest to rozdzielacz od hamulców przyczepy (ale tego tylko się domyślam). U mnie pompa też jest do wymiany i też mocno się grzeje. Dlatego przed wymianą byłem u mechanika, który mi to sprawdzał. Przed wymianą pompy ma mi jeszcze posprawdzać ciśnienia na pompach i sprawdzi jeszcze ten rozdzielacz czy nie szwankuje. Teraz czekam na przypływ gotówki bo pompa nie jest tania :), a dochodzi jeszcze koszt oleju, który też chcę przy okazji wymienić, bo nie wiem co tam jest zalane.

Edytowany przez Geo, 18 maj 2012 - 07:52.