Skocz do zawartości

Zdjęcie

Docieranie silnikow

19 odpowiedzi na ten temat

#1 Share kombinator18

kombinator18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 888 postów

Napisany 02 maj 2012 - 16:56

Docieranie silnikow Jak wyglada docieranie silnikow na hamowni i czy jest to najlepsza opcja dotarcia ?
DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Docieranie silnikow Dzisiaj, 01:54
  •  

#2 Share piotrb14

piotrb14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2160 postów

Napisany 02 maj 2012 - 18:07

Docieranie silnikow na hamowni ciągnik chodzi tjby na pusto, docieranie polega na stopniowym zwiększaniu obciążenia a nie parkotaniu na pusto.

>> Zapraszam na fanpage<<
https://www.facebook.com/psrka710

#3 Share kombinator18

kombinator18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 888 postów

Napisany 02 maj 2012 - 18:17

Docieranie silnikow Tez mi sie wydaje ze najlepsze docieranie to na odpalonym silniku.
Pytam sie gdyz kolega zachwalal dzis docieranie na tzw hamowni.
DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

A może seradela i gryka? zobacz »

•  

#4 Share damianursus1222

damianursus1222

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i wszystko z nim związane, Historia, Football, skoki narciarskie, mechanika

Napisany 02 maj 2012 - 18:57

Docieranie silnikow znajomy jak kupił jakieś 6 lat temu nowego 5714 to jezdził nim po drodze bez obciążenia chyba 50 mth mósiał zrobić a potem już w pole poszedł

#5 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 02 maj 2012 - 20:21

Docieranie silnikow

na hamowni ciągnik chodzi tjby na pusto, docieranie polega na stopniowym zwiększaniu obciążenia a nie parkotaniu na pusto.

Na hamowni można ustawić dowolne obciążenie.

#6 Share piotrb14

piotrb14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2160 postów

Napisany 02 maj 2012 - 20:25

Docieranie silnikow ale to nie to samo, nawet w polu w lekkiej robocie a na hamowni to jest różnica

#7 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 02 maj 2012 - 20:32

Docieranie silnikow Na czym polega ta różnica?

#8 Share kombinator18

kombinator18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 888 postów

Napisany 02 maj 2012 - 21:53

Docieranie silnikow na jakiej zasadzie wyglada te ustawienie dociazenia ?
DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

#9 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 02 maj 2012 - 22:01

Docieranie silnikow Najprostsza hamownia to prądnica prądu stałego zasilająca rezystor. Obciążenie silnika zwiększa się zmniejszając wartość rezystancji lub zwiększając prąd wzbudzenia. Moc silnika jest równa(prawie równa-ze względu na straty) mocy z jaką pracuje prądnica(czyli prąd x napięcie).
Odnośnie docierania silników na hamowni-wg. mnie to bajka, to są ogromne koszty, które można przerzucić na użytkownika.

#10 Share FINN

FINN

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1416 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 03 maj 2012 - 07:27

Docieranie silnikow ja jak byłem kiedyś w Ostrudzie, gdzie regenerują silniki, to na jak zerknełem na hamownie, to żadnych prądnic tam nie było... niby tam silniki chodza te pare godzin ale na pusto bez żadnego obciązenia, po prostu chodzi koles po hali i tylko sprawdza czy wszystko ok z silnikiem lub robi drobne poprawy...

ale jesli o mnie chodzi, to jestem zwolennikiem normalnego docierania, jesli kupiłbym nowy ciagnik, mimo że juz jest dotarty to i tak poświęciłbym pare godzin na lzejszą pracę aby to mogło sie wszystko podocierać już w robocie a nie na hamowni, tak samo z silnikiem po kapitalnym, zawsze chociaż ten jeden dzien warto poświęcić na te "parkotanie" w lekkiej robocie, na złe to na pewno nie wyjdzie silnikowi...

na hamowni mamy sztuczne warunki obciązenia, że tak powiem nie są tak elastyczne jak w polu, jeśli wiecie co mam na myśli...

"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 03 maj 2012 - 07:52

Docieranie silnikow Czyli to, co widziałeś w Ostrudzie nie było hamownią. Hamownia musi umożliwiać pomiar momentu i obrotów, niekiedy zużycia paliwa.

#12 Share FINN

FINN

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1416 postów

Napisany 03 maj 2012 - 08:35

Docieranie silnikow możliwe, bo wiesz , byłem po odbiór silnika do bizona i to tak przez moment przechodziłem przez tą hale gdzie prawie same silniki od 360 stały i były uruchomione.... a że to już było troche lat wstecz to może już się zmieniło... ;)

"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski

#13 Share marian2011

marian2011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1471 postów

Napisany 03 maj 2012 - 08:40

Docieranie silnikow A tak panowie czy jeszcze są producenci ciągników co zalecają docieranie jak kiedyś ursusy znalazłem książkę obsługi 60 tki z 85 roku i tam były zalecenia w pierwszych 50 mtg ,teraz jak kupiłem nic o docieraniu nie pisze po prostu normalna jazda aby nie przeciążac co warto i tak pózniej też nie szaleć

#14 Share piotrb14

piotrb14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2160 postów

Napisany 03 maj 2012 - 20:10

Docieranie silnikow ale jeżeli wziąść pod uwagę cały ciągnik to na hamowni podnośnika, skrzyni itd nie dotrzesz

#15 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2639 postów

Napisany 03 maj 2012 - 20:20

Docieranie silnikow Od kiedy podnośnik i skrzynie trzeba docierać ? :huh:

#16 Share piotrb14

piotrb14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2160 postów

Napisany 03 maj 2012 - 20:25

Docieranie silnikow wszystko się dociera...

#17 Share tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1460 postów

Napisany 03 maj 2012 - 20:29

Docieranie silnikow Piotrrb14 zamiast walić puste treści podaj przykład, jakieś sposoby na docieranie podnośnika i skrzyni. O ile wiem to się sprawdza czy przekładnie i podnośnik względem wad i usterek ale o docieraniu to pierwsze słyszę jak tu stoję

#18 Share FINN

FINN

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1416 postów

Napisany 04 maj 2012 - 08:31

Docieranie silnikow skrzynie i podnośniki może się nie dociera, ale na pewno muszą się dopasowac... o ile w tych nowoczesnych ciągnikach, gdzie skrzynie są na tarczkach i pare trybików to tam jak wiadomo wszystko pracuje na oleju... i tam jako takiego docierania i pasowania nie ma, bo tam jest najważniejszy etapem dopasowania części na etapie montażu... ale jeśl chodzi te skrzynie starego typu czyli manualne, czyli tam gdzie masa elemntów pracuej miedzy sobą zawsze powstaja jakies opiłki i dopasowania... a niby dla czego zalecana pierwsza wymiana oleju jest wcześniej niż kolejne nastepne...

wg mnie to "docieranie" nie tyczy się tylko pojecia dopasowywania części... ale za cały okres w którym wychodzą różne wady materiału, czy montażu...

#19 Share piotrb14

piotrb14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2160 postów

Napisany 04 maj 2012 - 15:23

Docieranie silnikow a z drugiej strony po co parkotać na hamowni jak w polu można coś pożytecznego zrobić ciągnikiem i na marne ropy nie palić..

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 01 wrzesień 2012 - 23:37

Docieranie silnikow Witam chciałbym trochę odświeżyć temat gdyż mam poważny dylemat. Otóż jeśli Belarusy mają pierwszy przegląd po 30MTH, a kierownik serwisu kazał mi dokręcić do 50 i dopiero przyjechać na pierwszy przegląd to czy wolno mi juto ubijać kiszonkę z QQ na pryzmie (czas ubijania był by jakieś 7 godzin zegarowych) czy lepiej się wstrzymać i już tylko jechać na serwis jakieś 30 km drogi?? Ciągnik ma przejechane już 56MTH przez to że byłem na budowie (przy pracy ładowaczem czołowym przy wożeniu piachu na podbudowę) która się trochę przedłużyła. Sam nie wiem co zrobić, jak wiecie to piszcie.

Co do sposobów docierania to słyszałem jeszcze o czymś takim jak docieranie bez spalania, silnik jest podłączony do innego źródła przekazującego moment obrotowy np. do silnika elektrycznego z różnymi prędkościami, dopiero po tym zabiegu jest docieranie zwykłe czyli już ze spalaniem.
KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Dodaj odpowiedź