Skocz do zawartości

Zdjęcie

wejście w nowy pakiet rolnośrodowiskowy gdy już realizujemy jeden

8 odpowiedzi na ten temat

#1 Share chrobi123

chrobi123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 228 postów

Napisany 02 maj 2012 - 11:53

wejście w nowy pakiet rolnośrodowiskowy gdy już realizujemy jeden witam, posiadam w swoim gospodarstwie pakiet Ekstensywne trwałe użytki zielone Wariant 3.1. Ekstensywna gospodarka na łąkach i pastwiskach realizuje go już 4 rok, teraz wziąłem ląki a raczej takie podmokle tereny w dzierżawę i chciałbym wejść w pakiet Ochrona zagrożonych gatunków ptaków i siedlisk przyrodniczych na obszarach Natura 2000 i mam pytanie czy mogę złożyć wniosek o te płatności bo mnie słuchy doszly że jak już realizuje jeden pakiet to w nowy moge wejść dopiero poa zakończeniu pierwszego lub zwracać pieniądze z pierwszego, nie rozumiem tego gdyż są to przecież nowe działki, proszę o pomoc

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
wejście w nowy pakiet rolnośrodowiskowy gdy już realizujemy jeden Dzisiaj, 01:16
  •  

#2 Share coffey23

coffey23

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 322 postów

Napisany 02 maj 2012 - 13:37

wejście w nowy pakiet rolnośrodowiskowy gdy już realizujemy jeden jestem w tej samej sytułacji i nie można mieć drugiego pakietu w tym samymm czasie

#3 Share kokoman0

kokoman0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 603 postów
  • Zainteresowania:Jazda wszystkim co ma koła ale niekoniecznie silnik

Napisany 02 maj 2012 - 13:41

wejście w nowy pakiet rolnośrodowiskowy gdy już realizujemy jeden Nie można wejść w już nowymi terenami w już rozpoczęty pakiet. Czyli jeśli masz już 4-ty rok "Ekstensywne trwałe użytki zielone Wariant 3.1. Ekstensywna gospodarka na łąkach i pastwiskach" to z nowym terenem już w ten pakiet wejść nie możesz. Ale możesz wejść z tymi nowymi terenami w nowy pakiet czyli np. "Ochrona zagrożonych gatunków ptaków i siedlisk przyrodniczych na obszarach Natura 2000" z tym, że nie jestem pewny okresu jaki będzie obowiązywał ten pakiet czy jeszcze rok i skończy się razem z innymi rozpoczętymi już "pakietami" czy na 4 lata (na 5 lat na pewno nie dadzą ci już wejść). Ogólnie jednak mówiąc możesz. Ja jestem w podobnej sytuacji i już wynająłem ornitologa aby przeprowadził ekspertyzę czy są siedliska ptaków na mojej łące i jakich.
Chciałem wejść z tą łąką w koszenie po 1 czerwca ale ponieważ już w tamtym roku wszedłem w ten pakiet z innymi łąkami to nie mogę nowej łąki do tego pakietu dołączyć ale za to mogę zacząć realizację nowego pakietu na tej łące np. "Ochrona zagrożonych gatunków ptaków i siedlisk przyrodniczych na obszarach Natura 2000" - koszenie po 1 sierpnia

Edytowany przez kokoman0, 02 maj 2012 - 13:48.

#4 Share Taurus83

Taurus83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1159 postów
  • Zainteresowania:RWD

Napisany 02 maj 2012 - 15:48

wejście w nowy pakiet rolnośrodowiskowy gdy już realizujemy jeden pewnie derkacz u ciebie bytuje? ;)))))))

#5 Share DoradcaKT

DoradcaKT

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 02 maj 2012 - 19:37

wejście w nowy pakiet rolnośrodowiskowy gdy już realizujemy jeden w drugim lub trzecim roku można dołączyć pakiet 4, 5, 6, 7 - jak masz czwarty rok zobowiązania to nie da rady.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
wejście w nowy pakiet rolnośrodowiskowy gdy już realizujemy jeden Dzisiaj, 01:16
  •  

#6 Share Pawel156

Pawel156

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 185 postów

Napisany 02 maj 2012 - 19:50

wejście w nowy pakiet rolnośrodowiskowy gdy już realizujemy jeden Podłącze się po temat. Mam od roku Pakiet Rolnictwo Ekologiczne w tym roku doszło mi kilka ha, czy mogę je dołączyć do Pakietu Ekologicznego w drugim roku realizacji ?

Edytowany przez Pawel156, 02 maj 2012 - 19:51.

#7 Share DoradcaKT

DoradcaKT

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 02 maj 2012 - 20:19

wejście w nowy pakiet rolnośrodowiskowy gdy już realizujemy jeden nie można. W ekologi można zwiększyć lub zmniejszyć powierzchnię urzytków rolnych na której to zobowiązanie jest realizowane ze względu na zmianę miejsca uprawy roślin ale na gruntach będących w posiadaniu rolnika w dniu rozpoczącia realizacji programu.

PS. Uważaj żebyś nie miał produkcji równoległej na działkach w okresie konwersji i na nowych, konwencjonalnych działkach. Powinieneś zgłosić te działki do jednostki cert. i możesz je dołączyć do okresu konwersji ale dopłat r-ś nie dostaniesz do nich.

#8 Share chrobi123

chrobi123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 228 postów

Napisany 02 maj 2012 - 23:32

wejście w nowy pakiet rolnośrodowiskowy gdy już realizujemy jeden już się pogubiłem, czyli jak realizuje jeden pakiet na moich łąkach a teraz dokupilem inne to nie mogę wejsć w inny pakiet na tych nowych łąkach?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share DoradcaKT

DoradcaKT

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 03 maj 2012 - 11:11

wejście w nowy pakiet rolnośrodowiskowy gdy już realizujemy jeden jak byś był w 2 albo 3 roku zobowiązania to mógłbyś, Ty pisałeś, że jesteś w 4 roku więc nie możesz.