Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zetor 7211 - Coś puka w skrzyni??

26 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1961 postów

Napisany 24 wrzesień 2012 - 12:12

Zetor 7211 - Coś puka w skrzyni?? Tylko z drugiej strony patrząc nie wiadomo co kupi... A jak zrobi to zawsze bedzie wiedział co było robione... a o sprzedających wiem przez ostatni czas duuużo człowiek natłuk km masakrycznie za poszukiwaniem może nie ciągnika ale auta... Każdy tylko ladnie obiecuje ... a jak się jedzie z doświadczoną osobą to dopiero sprawy wychodzą na jaw... Więc ja bym jednak radziłbym się zastanowić ...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zetor 7211 - Coś puka w skrzyni?? Dzisiaj, 17:25
  •  

#22 Share daron64

daron64

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 124 postów

Napisany 25 wrzesień 2012 - 10:28

Zetor 7211 - Coś puka w skrzyni?? Wlasnie sie zastanawiam powaznie i nie mam pojecia co zrobic. Bardziej jednak bym sie sklanial ku kupnie nowego-starego, bo zrobienie zetorka to w cholere $$ trzeba. Myslalem zeby zrobic w zetorze na zime pompe wtryskowa i mocno trzymac kciuki zeby skrzynia przezyla jak najdluzej, i rozgladac sie za czyms innym zeby na wiosne bylo czym wjhechac w pole. Bo tutaj skrzynia, silnik, opony to takie minimum zeby dalo sie nim jezdzic. Gdyby to byl tylko silnik i opony to bym sie nie zastanawial, tylko go zrobil i zostalby jako pomocniczy w gospodarstwie, ale ta skrzynia mnie po prostu przeraza(a bardziej koszt, jakby robic na czeskich czesciach). A slyszeliscie moze o mykach, typu przerabianie tej skrzyni na czesciach od 60tki? W okolicy jest kolezka, ktory zajmuje sie naprawami i robi min skrzynie. Kiedys ojciec z nim rozmawial i mowil, cos o takim przerabianiu. Gdy ojciec spytal jak z zywotnoscia takiego wynalazku, to ten poiwedzial, ze robil dla jednego kolesia, to 8 lat juz na niej jezdzi. Osobiscie raczej sceptycznie do czegos takiego bym podchodzil, ale myle spytam Was, moze ktos mial z takim czyms do czynienia

a o sprzedających wiem przez ostatni czas duuużo człowiek natłuk km masakrycznie za poszukiwaniem może nie ciągnika ale auta... Każdy tylko ladnie obiecuje ... a jak się jedzie z doświadczoną osobą to dopiero sprawy wychodzą na jaw

Nic nawet nie mow, o autach juz przemilcze to co sie naogladalem jak swojego szukalem. A ze sprzetem jest to samo. Juz pare ciagnikow ogladalem, bo poczatkowo plan byl taki zeby kupic nawet jakas 912 do 20k i tym sie tluc, ale tacie sie na dniach zmarlo i niestety trzeba troszke z tym poczekac, az sie wszystkie formalnosci naprostuje.
Z kupnem ciagnika jest masakra. Dzwonie do jednego kolesia od 912, wszystko super, po remoncie-glowica, wtryski, pompa jeszcze cos juz nie pamietam, pytam jak silnik cisnienie trzyma-odp-a tak w miare, na zimnym 3,n a rozgrzanym 1-1.5...Ogladam zetora 8145('85), przyciagniety z francji, nie zarejestrowany, zezarty przez rdze, bez akumulatorow, opony do wymiany-26.5k zl..przez jakis czas ogloszenia nie bylo, ostatnio sie pokazalo-cena 28.9k zl..W okolicy koles sprzedaje skladaka 914, ktora wiecej na polu przestakla niz przepracowala-26k zl, drugi ma 385a sprzedawana jako 914, mial ostre problemy z nim, glownie ze skrzynia-25k zl..pomalowane odpicowane juz pomijam calkowicie, bo na nie to szkoda slow. Jak sie na to wszystko czlowiek napatrzy, to potem nachodza mysli typu-zrobmy generalke dla zetora, przynajmniej bedzie wiadomo co sie ma. Jak pomysle, ze za niby dobra 912 chca ponad 20k zl, kupisz i tak naprawde nie wiesz co, bo w tych pieniadzach bedzie to min 25 letni ciagnik, to jakbym w zetora tyle wlozyl, to najwazniejsze rzeczy mysle, ze by byly zrobione

#23 Share darus2

darus2

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 01 październik 2012 - 18:40

Zetor 7211 - Coś puka w skrzyni?? Witam
Zakupiłem z zagranicy zetora 88r 7211 i podczas używania podnośnika coś chrobocze (pewnie rozalatuje się pąpa olejowa, łożyska igiełkowe). Teraz główny problem to trzeci bieg zaczął lekko stukać. Co to może być? Czy rozbierając skrzynię wystarczy tylko odjechać tylnym mostem, czy dodatkowo trzeba jeszcze odjechać silnikiem aby usunąć usterkę związaną z trzecim biegiem?

7211

C360
C360 3p
Bizon Super

#24 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1961 postów

Napisany 01 październik 2012 - 18:50

Zetor 7211 - Coś puka w skrzyni?? Kolego musisz ciągnik rozebrać na 3 części... najprawdopodobniej wysypała się jakaś zębatka/łożysko

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#25 Share darus2

darus2

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 14 listopad 2012 - 19:04

Zetor 7211 - Coś puka w skrzyni?? Problem z 3 biegiem rozwiązany, delikatnie wyszczerbiony (przetarty, pęknięty) był jeden ząb na dolnym wałku więc wymieniliśmy na nowy. Na pompie zmienione łożyska igiełkowe i teraz jest cisza.

7211

C360
C360 3p
Bizon Super

#26 Share Agrozeto_Kalisz

Agrozeto_Kalisz

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 17 postów
  • Zainteresowania:podróże, muzyka lat 70-80-tych, Zetor-części

Napisany 12 styczeń 2013 - 15:53

Zetor 7211 - Coś puka w skrzyni?? Gdy coś puka w skrzyni biegów w Zetorze, to znaczy, że ciągnik prosi o pomoc!
Koniecznie należy znaleźć przyczynę i dokonać naprawy. Naprawdę warto, bo im szybciej - tym koszt będzie mniejszy.
W opisanym przypadku stawiał bym na wypracowanie łożyska igiełkowego w połączeniu wałek sprzęgłowy - wał główny, utrata współosiowości i stąd cykliczne stuki. Chociaż może już doszło do pęknięcia któregoś zęba.
W każdym przypadku warto naprawiać, ale używając tylko oryginalnych części - ciągnik pochodzi drugie tyle.Znam wielu , którzy nie dotykali skrzyni od nowości /23-28 lat !/, a nowych modelach ...
Pomogę w zaopatrzeniu :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#27 Share daron64

daron64

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 124 postów

Napisany 02 listopad 2015 - 21:26

Zetor 7211 - Coś puka w skrzyni?? Przepraszam za odgrzewanie kotleta, ale przez przypadek trafiłem po paru latach na ten temat. Jakby ktos miał podobny dylemat jak ja wyzej- mysle ze jak najbardziej warto robic. Remont silnika ograniczyl sie do zestawów naprawczych-wal panewki w bdb stanie(silnik miał przedtem jedna kapitalke, dobrych 15-20lat temu i wtedy wal nominal byl wlosony). Remont skrzyni- 2walki, chyba 3kola zębate, czesc synchronizatora, przy okazji wszystkie lozyska-ok 3,5k zl. Przy okazji zrobione hamulce, przejrzany tylni most, zmienione pierścienie na tloku podnośnika i pare innych pier**l. Roboty ogolem od uja- robił wszystko stary mechanik + moja pomoc i trwalo to i trwalo. Ale imo warto. A abstrachujac od tematu- polecam kolegę wyżej,czesc części kupowalem u niego, czesc w zetor Kalisz i niektóre rzeczy w zetorze byly niedostępne a w Agrozeto od reki.