Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zetor 7211 - Coś puka w skrzyni??

26 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1955 postów

Napisany 02 maj 2012 - 09:27

Zetor 7211 - Coś puka w skrzyni?? Tak jak w temacie i załączonym filmiku... Coś puka a nie wiadomo co... Stało się to wczoraj po zakleszczeniu ciągnika teraz puka non stop... jedynie jak się do tyłu jedzie nic nie słychać i wciśnie sprzęgło... Co to może być?? Biegi wszystkie są...

Edytowany przez Luke16, 02 maj 2012 - 09:27.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zetor 7211 - Coś puka w skrzyni?? Dzisiaj, 18:43
  •  

#2 Share FINN

FINN

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1416 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 02 maj 2012 - 10:39

Zetor 7211 - Coś puka w skrzyni?? mam podbnie na 2 i3 ale 3 już mi się skonczyła... <_< prawdopodbnie jakieś łożysko juz się skonczyło, jak masz czas to zdejmij pokrywe to bedziesz wiedział co tam sie dzieje...

a tak nawiasem to ogarną byś ten ciągnik bo wygląda tak, że tylko węża wpuścić.... <_< jak w takich warunkach pracowac cały dzień??? ja nie wiem....

"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)

#3 Share Cooler2010

Cooler2010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 135 postów

Napisany 02 maj 2012 - 11:14

Zetor 7211 - Coś puka w skrzyni?? Jeśli tak sie stało po zblokowaniu biegów to jedna zębatka mogła pęknąć i dlatego tak stuka. U mnie tak było.

#4 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1955 postów

Napisany 02 maj 2012 - 12:21

Zetor 7211 - Coś puka w skrzyni?? FINN ja ciągnika nie użytkuje tylko tata... Tylko dlaczego są wszystkie biegi?? Wom też normalnie się załącza ... Pokrywe tą górną ??

#5 Share FINN

FINN

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1416 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 02 maj 2012 - 12:32

Zetor 7211 - Coś puka w skrzyni?? jak tata, to wiadomo... ;) mam to samo ze swoim... bo tak bedzie, bedziesz miał wszystkie biegi aż do czasu... mi stukało na 2 i3 ale podczas siewów 3 się skonczyła i nie mam jednego biegu a reszta jest ok, tak ta górną spróbuj zdjąc i zobaczysz, czy jakieś łozysko nie jest luźne lub tak jak kolega wyżej pisze jakiś tryb się nie wyszczerbił... ja tak samo muszę się zabrać za swojego ale najpier trzeba się obrobić... bo u mnie to chyba remont skrzyni bedzie cały od razu...

"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)

#6 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1955 postów

Napisany 02 maj 2012 - 13:36

Zetor 7211 - Coś puka w skrzyni?? Jak na razie rozkręciliśmy dolne okienka ... i z jednego tego bliżej silnika wyleciała śrubka 5tka taka na kluczyk 8mkę ... I nie wiem na jaką śrubkę są wodziki poprzykręcane ale podejrzewam właśnie że na taką ... Idę odkręcać górną pokrywę... ale upał uff...

A wie ktoś może jak ściągnąć tą diabelną górną pokrywę bo już godzinę nad nią siedze i odkręcona jest a nie można jej wyciągnąć a to na prawo a to na lewo...

Kurcze pół ciągnika rozebrane... Pokrywa skrzyni biegów ściągnięta... I nadal nie wiadomo gdzie puka... zembatki ok.... wszystko chodzi tak jak powinno... Było 2 mechaników i też nie wiedzą co jest grane ....

Edytowany przez Luke16, 03 maj 2012 - 08:03.

#7 Share Kamil1998

Kamil1998

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 620 postów

Napisany 03 maj 2012 - 11:31

Zetor 7211 - Coś puka w skrzyni?? A co z tymi śrubami? Przykręciłeś je ?
Ursus c-330 Zetor Proxima 65 Zetor 7745 Zetor Proxima Plus 100

#8 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1955 postów

Napisany 03 maj 2012 - 12:06

Zetor 7211 - Coś puka w skrzyni?? nie wiadomo skąd tam się wzięła wszystkie śruby są na swoim miejscu... od strony pompy olejowej też jest wszystko ok... Biegi ok

#9 Share rolnik16

rolnik16

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 03 maj 2012 - 14:06

Zetor 7211 - Coś puka w skrzyni?? witam tez posiadam zetora 7211 i u mnie tez puka cos w skrzyni na wstecznym i 2 biegu ale owiele ciszej i tylko jak się jedzie to mówicie że mogło jakieś łożyski pierdyknąć?? czy coś innego może zawiniło?? ;)

#10 Share danielz

danielz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 03 maj 2012 - 20:46

Zetor 7211 - Coś puka w skrzyni?? a na którym biegu się zakleszczył na pewno masz nadpęknięty któryś ząb od napędu koła pośredniego wstecznego biegu i bez obciążenia stuka

Edytowany przez danielz, 03 maj 2012 - 20:46.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share azifelek115622

azifelek115622

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów
  • Zainteresowania:mechanika, rolnictwo ,konstruktor

Napisany 06 maj 2012 - 20:02

Zetor 7211 - Coś puka w skrzyni??

Jak na razie rozkręciliśmy dolne okienka ... i z jednego tego bliżej silnika wyleciała śrubka 5tka taka na kluczyk 8mkę ... I nie wiem na jaką śrubkę są wodziki poprzykręcane ale podejrzewam właśnie że na taką ... Idę odkręcać górną pokrywę... ale upał uff...

A wie ktoś może jak ściągnąć tą diabelną górną pokrywę bo już godzinę nad nią siedze i odkręcona jest a nie można jej wyciągnąć a to na prawo a to na lewo...

Kurcze pół ciągnika rozebrane... Pokrywa skrzyni biegów ściągnięta... I nadal nie wiadomo gdzie puka... zembatki ok.... wszystko chodzi tak jak powinno... Było 2 mechaników i też nie wiedzą co jest grane ....

ta śrubka m5 to bedzie z jakiegoś zabezpieczenia czegoś jak mnie pamięć nie zawodzi , na każdym biegu puka?

#12 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1955 postów

Napisany 06 maj 2012 - 21:01

Zetor 7211 - Coś puka w skrzyni?? Przyjechał mechanik (nie jeden) i kazał na razie poskręcać i jeździć bo najprawdopodobniej gdzieś od tej śrubki zębatka się wyszczerbiła... szczerze to naprawdę nic tam nie widać żeby coś było źle... każdy sprawdzał i łożyska w porządku zębatki wszystko też ... wszystko z normalnym oporem chodzi... biegi wchodzą noramalnie tak jak powinny...

#13 Share azifelek115622

azifelek115622

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 04 wrzesień 2012 - 12:47

Zetor 7211 - Coś puka w skrzyni?? hej, wiadomo już co się dzieje? bo chciałbym kupic takiego 7245 i ma tak na każdym biegu , dla tego nie wiem czy mi sie opłaca go kupić ;/

#14 Share KAROLEK7211

KAROLEK7211

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 04 wrzesień 2012 - 14:28

Zetor 7211 - Coś puka w skrzyni?? W naszym Zetorze 7211 remontowaliśmy skrzynie, przyczyną zakleszczenia się biegów są zużyte bezpieczniki na skrzyni oraz wyrobione listwy na których są odpowiednie pary biegów R-1 , 2-3, 4-5. Ten odgłos to moim zdaniem złączanie samoczynne biegów. Przy całkowicie zużytym bezpieczniku biegi mogą same się załączać bez ruchu drążkiem. W moim Przypadku konieczna była regeneracja listw i wymiana bezpieczników. Lepiej jak najszybciej zrobić remont i nie jeździć, bardzo łatwo wtedy o uszkodzenie kół zębatych w skrzyni.

#15 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1955 postów

Napisany 04 wrzesień 2012 - 21:27

Zetor 7211 - Coś puka w skrzyni?? u nas wyszlifowaliśmy tylko jeden wyszczerbiony tryb, skręciliśmy to wszystko do kupy i cisza spokój.... od tamtego czasu trochę tych mth zrobił i żadnego problemu nie ma :)

Edytowany przez Luke16, 04 wrzesień 2012 - 21:30.

#16 Share azifelek115622

azifelek115622

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 09 wrzesień 2012 - 07:59

Zetor 7211 - Coś puka w skrzyni?? a wyciągałeś całą skrzynię?

#17 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1955 postów

Napisany 09 wrzesień 2012 - 08:40

Zetor 7211 - Coś puka w skrzyni?? nie nie wszystko od góry robiliśmy :) Znajomy mechanik ma taką fajną szlifiereczkę jakby dentystyczną tylko że większą i tym doszlifowaliśmy :P

#18 Share azifelek115622

azifelek115622

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 09 wrzesień 2012 - 11:44

Zetor 7211 - Coś puka w skrzyni?? też mam taką na stanie xD

#19 Share daron64

daron64

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 124 postów

Napisany 24 wrzesień 2012 - 08:26

Zetor 7211 - Coś puka w skrzyni?? U mnie w 7011 z poczatku, przez ladnych pare lat stukalo na 3ce. Wiec sie 3ki nie uzywalo, a ostatnio zaczelo walic doslownie, na kazdym biegu(no moze na 4 i 5 ciszej duzo) nawet na luzie stuka fest. Wszystkie biegi wchodza normalnie. Jedyne biegi na ktorych sie blokowala skrzynia to przy zmianie z r-1 i z 1-2,. Szczerze to zastanawiam sie jakie moga byc koszta ewentualnej naprawy. Czy jest w ogole sens to ruszac. Ciagnik juz swoje wypracowal i nie wiem czy ladowac kase tutaj w skrzynie(plus mam silnik do zrobienia+opony) Czy dac sobie spokoj i na wiosne kupic inny ciagnik

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 24 wrzesień 2012 - 09:12

Zetor 7211 - Coś puka w skrzyni?? kup inny ciągnik, bo po tej skrzyni juz nie masz co sie spodziewac, walek głowny, łożyska, synchronizatory, tryb od trojki i od dwojki to jest koszt dosyc spory + remont silnika i opony zupełnie nie opłacalna inwestycja.