Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ursus 912 ---> 1012

4 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Renesis16xT

Renesis16xT

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 02 maj 2012 - 09:23

Ursus 912 ---> 1012 Nie znalazłem takiego tematu, więc chciałem zapytać, czy ktoś z obecnych na forum przeprowadzał taką modyfikację w 912? :)

Planujemy z tatą zrobić 912 kapitalny remont i przyszedł mi do głowy pomysł, żeby założyć turbinę. Tylko co wtedy trzeba jeszcze modyfikować/wymieniać?
-Jestem pewny, że zwolnice.
-Czy w seryjnym 1012 jest wzmocniony wał korbowy?
-Co ze stopniem sprężania w cylindrach? Teoretycznie powinien ulec zmianie.

Zapraszam na mój kanał na YouTube i Facebook:

Agroblog

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ursus 912 ---> 1012 Dzisiaj, 03:28
  •  

#2 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 02 maj 2012 - 09:25

Ursus 912 ---> 1012 Lepiej załóż 4x4 niż turbinę.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#3 Share Renesis16xT

Renesis16xT

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 02 maj 2012 - 09:35

Ursus 912 ---> 1012 Myśleliśmy o tym... Ale ten traktor jest niesamowicie zwrotny i nie chcielibyśmy z tego rezygnować. Świetnie sprawdza się to na wiosnę. Planujemy w ciągu kilku lat kupić trzeci traktor z przednim napędem i około 120km. Prawdopodobnie 1224. Więc w tym ursusie zwrotność jest najważniejsza :)

Zapraszam na mój kanał na YouTube i Facebook:

Agroblog

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 02 maj 2012 - 09:48

Ursus 912 ---> 1012 Ciągniki 912, 914 w oryginale są przystosowane do założenia turbiny, z nie wielkimi modyfikacjami typu zbiornik paliwa, chłodnica filtr powietrza, kolektory, otwór na zlew oleju z turbiny. A po co chcesz zwolnice zmieniać?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share Senator

Senator

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 506 postów

Napisany 02 maj 2012 - 10:00

Ursus 912 ---> 1012 A więc tak - na forum jest dość sporo informacji na temat takich przeróbek, musisz dać sobie czas i poszukać, jest kilka teorii na ten temat, jedni mówią że trzeba zmieniać wszystko inni że tylko kilka elementów. Wiem że @Godlech912 zakładał turbo i przedni napęd do 912, ale z tego co się orientuję to zmieniał wszystkie podzespoły (wał, korbowody itd.) Według mnie nie ma takiej potrzeby, tak jak pisze @MAT912, chociaż darowałbym sobie ten dodatkowy zbiornik paliwa. Co do zwolnic też sobie daruj, nie ma absolutnie takiej potrzeby, 1012 co prawda miały szersze satelity i wieniec ale nie bój się nic się z tymi nie stanie, bodajże 1204 miały wąskie (jeśli się mylę proszę o poprawienie) i też dają radę.

Co do reszty to musisz zmienić jeszcze pompę paliwa, filtr powietrza, chłodnica większa też by się przydała, 1012 miały już chyba chłodnicę oleju skrzyni biegów ale bez tego byś się obszedł, kolektory to chyba wiadomo, i zależy też jaki masz tłumik, jeśli w masce to będzie pasował, jeśli przy masce (tak powinieneś mieć jeśli to 912) to niestety trzeba inny, smarowanie turbiny też trzeba zrobić jak pisał kolega wyżej, jeśli masz jakieś wątpliwości to pytaj, pomożemy :)

Dodaj odpowiedź