Skocz do zawartości

Zdjęcie

Najlepsze polskie buhaje

419 odpowiedzi na ten temat

#261 Share tadzik22

tadzik22

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 212 postów
  • Zainteresowania:hodowla,genetyka,kino

Napisany 04 listopad 2012 - 09:53

Najlepsze polskie buhaje o nią chodziło, sorry za tą barkę, ale nie mam przeglądu hod.z tego roku. ja tam wtedy byłem (taki szkrab), a mój chrzestny sędziował bydło holsztyńskie .

Edytowany przez Marcin91, 04 listopad 2012 - 10:16.
ortografia

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Najlepsze polskie buhaje Dzisiaj, 21:15
  •  

#262 Share komodo

komodo

Hala Madrid :-)

• Members
  • PipPipPip
  • 1263 postów

Napisany 04 listopad 2012 - 11:03

Najlepsze polskie buhaje kolega @Robben ma taka dokumentacje ze wyjasnimy wszystkie niescislosci zwiazne z polska hodowlą :)
A mi przypomnialy sie jeszcze dwa buhaje z wchirz ktorych iuzywalem i sztuki doily lub doja bardzo dobrze a mianowicie Gentleman (nie jestem pewny do konca czy tak sie pisze )sztuka po nim byla dwa lata starsza od tej po Herscot ale rywalizacja o miano najlepszej sztuki toczyla sie wlasnie miedzy tymi dwiema krowami ta w szczycie dawala 54l to byla pierwsza krowa w oborze ktora przekroczyla 50l ale za dwa czy 3 lata Herscotka ja przebila. A drugi buhaj to Absolut ET mielem dwie sztuki po nim tez bardzo dobrze doily ale niestety jedna notorycznie porzucala przy 5 miesiacu ciaży i byla tylko dwie laktacje a ta druga juz nie pamietam ale tez szybko wyjechala

#263 Share karolo1977

karolo1977

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 04 listopad 2012 - 17:05

Najlepsze polskie buhaje A może ktoś wie jaki polski buhaj sprzedawał się najlepiej tzn. który wyprodukował najwięcej słomek? Mam cieliczkę po teście - buhaj Luks z Wchirz ,jest po Planecie , może ktoś wie coś więcej o nim.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#264 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 04 listopad 2012 - 17:40

Najlepsze polskie buhaje q

Edytowany przez rmiecz8, 10 październik 2013 - 16:23.

#265 Share kombinat

kombinat

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów

Napisany 04 listopad 2012 - 20:45

Najlepsze polskie buhaje Sukces tzw milonowców z Zachodu polega na tym że ich nasienie jest sprzedawane do wielu krajów na wszystkich kontynentach - wtedy łatwiej osiągnąć taki wynik. A jeśli nasze buhaje nie mają szans (z nielicznymi wyjątkami) przebić się do innych krajów to nie mają co marzyć o takich ilościach pozyskanego nasienia. Jeśli buhaj osiągnie 100 tys sprzedanych słomek to jest bardzo dobrze. Wiem że z łowickich buhajów taki wynik osiągnął Suren, Animated, Best, Sambia, Men i być może kilka innych których już nie pamiętam.

#266 Share Robben

Robben

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 04 listopad 2012 - 21:58

Najlepsze polskie buhaje Z tego co ja pamiętam to z Buhajów oferowanych przez Krajowe Spółki Inseminacyjne w 2008 roku szansę na to aby zaistnieć w innych Krajach miały Outstanding i Fighter bo o tym wtedy pisano.Jak narazie poza tą dwójką żaden inny rozpłodnik z Polski nie trafił na rynki zagraniczne.Mogę się co do tego mylić.Nie ma się co oszukiwać jeszcze sporo lat poczekamy na moment w którym nasienie Buhajów z rodzimych programów hodowlanych będzie oferowane regularnie w innych hodowlach całego świata.

Swego czasu bardzo dobrym rozpodnikiem jak na Polskę był Niko z MCHIRZ w Łowiczu.Zadebiutował on w 2005 roku (wycena 2004/2) zajmując na samym początku 3 pozycję w Krajowym Rankingu pod względem Indeksu Produkcynego.Niko był obecny wśród Buhajów dopuszczonych do rozrodu aż do 2009 roku (dokładnie wycena 2009/2).Tak długo dopóki głównym Indeksem był Produkcyjny należał do czołówki krajowej.W indeksie PF nie błyszczał ale był na tyle dobry że utrzymywał się wśród oferowanych Buhajów przez kilka kolejnych wycen co w sumie sprawiło że przez kilka lat był myślę że popularnym Buhajem wśród hodowców.Niko to także Buhaj sprawdzony-ostatnia wycena w której był oferowany miała 99% wiarygodności czyli najwyższy wskażnik jaki Buhaj może osiągnąć pod tym względem.W naszym Kraju grupa takich Buhajów jest niestety niewielka,Niko z pewnością najbardziej przysłużył się dla rozwoju hodowli bydła mlecznego na terenie działania MCHIRZ Łowicz ale z pewnością w innych rejonach Polski jego córek nie brakuje.A może ktoś ma jego córki i powie od strony praktycznej jak się one spisują?

Edytowany przez Robben, 04 listopad 2012 - 22:12.

#267 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 04 listopad 2012 - 22:37

Edytowany przez rmiecz8, 10 październik 2013 - 16:23.

#268 Share yaco

yaco

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 04 listopad 2012 - 23:07

Najlepsze polskie buhaje A Boston pewniak że nie ma BY ??
Np BOMAR ma na bank :blink:

#269 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 05 listopad 2012 - 08:56

Edytowany przez rmiecz8, 10 październik 2013 - 16:24.

#270 Share yaco

yaco

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 05 listopad 2012 - 09:27

Najlepsze polskie buhaje A skąd wiesz ?? Gdzie były przeprowadzone badania ? :)
Skoro Bolton ojciec Bomara ma i ojciec ze strony matki Herald też ma to ich syn nie będzie miał ??
Radzę poczekać z Boltonem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#271 Share tebo

tebo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 05 listopad 2012 - 11:45

Najlepsze polskie buhaje A o co chodzi z tym BY

#272 Share komodo

komodo

Hala Madrid :-)

• Members
  • PipPipPip
  • 1263 postów

Napisany 05 listopad 2012 - 12:11

Najlepsze polskie buhaje fighter tez był na 100% eksportowany chyba do francji i Outstanding te dwa napewno byly

#273 Share yaco

yaco

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 05 listopad 2012 - 15:54

Najlepsze polskie buhaje Hasło do google "Brachyspina" skrót w katalogach BY

#274 Share Robben

Robben

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 05 listopad 2012 - 16:19

Najlepsze polskie buhaje

Francja brała Outstandinga J.Smitha i na wiosnę Bostona 2000 porcji a tamtych chyba 3000. O fighter nie słyszałem. Tu nie chodzi o import bo na valjeana pół roku czekałem bo nie nadążali z produkcją.

A skąd wiesz że nasienie J.Smitha również było eksportowane do Francji? Gdzieś o tym pisali czy ktoś Tobie o tym mówił? Nasienie Fightera na pewno w tym samym czasie co Outstandinga było eksportowane.A odnośnie Valjeana to 2 lata temu czy w zeszłym roku musiałeś tak długo czekać na zamówione nasienie i jaką ilość porcji w sumie miałeś w swoim kontenerze oraz ile córek po nim uzyskałeś? Dobrze Krowy/Jałówki zaskakiwały po Valjean czy słabo?

Edytowany przez Robben, 05 listopad 2012 - 16:23.

#275 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 05 listopad 2012 - 17:06

Edytowany przez rmiecz8, 10 październik 2013 - 16:25.

#276 Share yaco

yaco

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 05 listopad 2012 - 21:53

Najlepsze polskie buhaje Ciekawe że na zachodzie 75 % synów po Bostonie ma BY a u nas czysto :D
Ja z nim jednak zaczekam kilka lat. Jest w czym wybierać a nie krajowa genetyka nie jest aż tak mocna i tania

#277 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 05 listopad 2012 - 22:03

Edytowany przez rmiecz8, 10 październik 2013 - 16:26.

#278 Share yaco

yaco

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 05 listopad 2012 - 22:14

Najlepsze polskie buhaje Trafna uwaga / po BOLTONIE /
Jakoś boje się używać nie sprawdzonych buhajów. A dużo może tu zmienić wycena genomowa
Może wreszcie odblokują

#279 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 05 listopad 2012 - 22:29

Edytowany przez rmiecz8, 10 październik 2013 - 16:27.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#280 Share yaco

yaco

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 05 listopad 2012 - 22:58

Najlepsze polskie buhaje Shiuz chyba obawia się że przez to upadnie ale to i tak rzecz nieunikniona. A dla hodowcy pewniejszy buhaj to pewniejsze pieniądze