Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak podsadzić obce cielę mamce limousine?

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share hatetusk

hatetusk

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 01 maj 2012 - 12:16

Jak podsadzić obce cielę mamce limousine? Witam Mam problem ponieważ krowie mamce padło cielę i nie wiem w jaki sposób podsadzić jej teraz obce cielę Teraz krowa ta stoi w oborze i nie daje się doić cielakowi tylko go kopie lub bodzie - dopiero jak uwiążę jej mocno łeb za rogi tak że nie może nim ruszać to stoi spokojnie i cielak ją w tym czasie doi Czy są jakieś sposoby aby przyjęła go i dawała się doić bo zamierzam ją wypuścić na łąkę tak jak inne Był to jej pierwszy cielak Co radzicie?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jak podsadzić obce cielę mamce limousine? Dzisiaj, 19:11
  •  

#2 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 01 maj 2012 - 12:28

Jak podsadzić obce cielę mamce limousine? ze dwa tygodnie będziesz musiał tak robić a potem go zaakceptuje. U nas mamy jałowkę mleczna która ocieliła się w styczniu i była bardzo agresywna miesiąc się z nią męczyliśmy i wcale się nie uspokoiła. W lutym przysadziłem 2 cielaki i na początku je atakowała teraz są odpojone i przysadziłem 2 następne.

#3 Share Taurus83

Taurus83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1161 postów
  • Zainteresowania:RWD

Napisany 01 maj 2012 - 14:40

Jak podsadzić obce cielę mamce limousine? a ile to % lm? jak setka to zaponmij...ja mam część krów 50% lm, to większość z nich dopuszcza obce cielaki ale dopiero po jakimś miesiącu, części nawet po porodzie zaraz, a część nigdy...spróbuj ją przywiązać w ten sposób żeby stała przy ścianie i noge od ściany zostaw wolną a drugą przywiąż do ściany/rurki/czy czego tam, i tak przez pare dni conajmniej przy pojeniu cielaka bedziesz musiał robić. tylko nie wiąż jej dwóch nóg na raz bo się wypier..

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share hatetusk

hatetusk

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 01 maj 2012 - 15:13

Jak podsadzić obce cielę mamce limousine? No właśnie setka i jak na złość akurat jej cielak padł Coś z tym mlekiem trzeba robić - a że nie bardzo chcę ją dojarką doić to muszę jakiegoś cielaka podsadzić chociaż strasznie kopie jak jej się nie uwiąże

#5 Share Taurus83

Taurus83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1161 postów
  • Zainteresowania:RWD

Napisany 01 maj 2012 - 15:39

Jak podsadzić obce cielę mamce limousine? sama się zasuszy, nawet na pastwisku

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share jerzy86

jerzy86

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 02 maj 2012 - 09:18

Jak podsadzić obce cielę mamce limousine? Kiedyś kupiliśmy obcego cielaka tuż przed porodem. Krowa się ocieliła ale cielak był zdechły. Zanim wstała przyciągnęliśmy tego kupionego i wysmarowaliśmy go śluzem ze zdechlaka, wąchała go dłuższy czas ale przyjęła.
Teraz już Ci to nie pomoże ale w przyszłości warto spróbować.