Skocz do zawartości

Zdjęcie

czy macie problemy z wżynaniem się łańcuchów pod rogi krowom i sznurki jałówkom na szyjach ?

9 odpowiedzi na ten temat

#1 Share triplehhh

triplehhh

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 109 postów
  • Zainteresowania:wrestling pływanie koty chiny japonia muzyka kościelna

Napisany 30 kwiecień 2012 - 17:45

czy macie problemy z wżynaniem się łańcuchów pod rogi krowom i sznurki jałówkom na szyjach ? Ja zawsze mam ten problem i później w środku lata trzeba wyciągać im co jest dość trudne ! ! !

Mam problem bo mam 12 krów i co roku ze dwóm się weżnie ten łańcuch. Tak samo z jałówkami w tym roku mam trzy młode i sam nie wiem co zrobić czy je wyprowadzać czy dawać zielonkę do obory. Ale znowu w oborze się im w szyje weżną sznurki. Co polecacie zarówno do krów i jałówek młodych na zimę do obory i na lato na dwór ?

(((( Tylko nie piszcie o dętkach od roweru bo niemam czasu i ochoty wszystkim zdejmować łańcuchów bo są one założone na stałe i trzeba by sznurki przeżynać a później założyć ciężko ))) Poradźcie coś innego...
Fani Wrestlingu czyli WWE i TNA pisać na priv. !

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
czy macie problemy z wżynaniem się łańcuchów pod rogi krowom i sznurki jałówkom na szyjach ? Dzisiaj, 20:17
  •  

#2 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 30 kwiecień 2012 - 17:58

czy macie problemy z wżynaniem się łańcuchów pod rogi krowom i sznurki jałówkom na szyjach ? To co ty za łańcuchy zakładasz ze się wżynają?? Do tego pewna masz je za ciasno. Ja nie mam tego problemu a raczej nie miałem bo teraz chodzą luzem po pastwisku.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#3 Share triplehhh

triplehhh

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 109 postów
  • Zainteresowania:wrestling pływanie koty chiny japonia muzyka kościelna

Napisany 30 kwiecień 2012 - 18:04

czy macie problemy z wżynaniem się łańcuchów pod rogi krowom i sznurki jałówkom na szyjach ? ale dawniej jak miałeś łańcuchy to jak było co robiłeś żeby im się tak nie robiło ?
Fani Wrestlingu czyli WWE i TNA pisać na priv. !

#4 Share Massey1993

Massey1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisany 30 kwiecień 2012 - 18:38

czy macie problemy z wżynaniem się łańcuchów pod rogi krowom i sznurki jałówkom na szyjach ? przecież musisz przekładać na kolejne oczko ewentualnie "odplątywać" je nie masz tutaj innego wyjśćia same jałówki tego nie zrobią za ciebie a krowy pewnie mają za ciasno albo za grube i ciężkie łańcuchy

Edytowany przez Massey1993, 30 kwiecień 2012 - 18:39.

kupię przyczepę wywrotkę 4,5t, sprzedam ursus c330m 1991r, rozsiewacz KOS na podnośnik

#5 Share Krystianrolnik

Krystianrolnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 662 postów

Napisany 30 kwiecień 2012 - 18:50

czy macie problemy z wżynaniem się łańcuchów pod rogi krowom i sznurki jałówkom na szyjach ? Jak się zacznie paprać to krowa będzie już miała podatne rogi na ,,wrzynanie,, ja u siebie robiłem tak, że na łańcuch naciągałem cienki wąż strażacki i ok ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
czy macie problemy z wżynaniem się łańcuchów pod rogi krowom i sznurki jałówkom na szyjach ? Dzisiaj, 20:17
  •  

#6 Share MichalP

MichalP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów
  • Zainteresowania:Kompy i rolnictwo :-)

Napisany 30 kwiecień 2012 - 18:52

czy macie problemy z wżynaniem się łańcuchów pod rogi krowom i sznurki jałówkom na szyjach ? Ja sobie z tym poradziłem w następujący sposób, te odcinka łańcucha które są na rogach są przeciągnięte przez wąż strażacki, 25mm i nie ma żadnych problemów.

#7 Share Karol323

Karol323

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 241 postów
  • Zainteresowania:- KPK Kumurun Team - Forever xD
    - Rolnictwo i wszystko po troszku :)

Napisany 30 kwiecień 2012 - 19:00

czy macie problemy z wżynaniem się łańcuchów pod rogi krowom i sznurki jałówkom na szyjach ? Można też łańcuszesz przeciągnąć przez wąż ogrodowy ( ten zielony przewód ) I też jest dobre ^^
Mały, Skromny, Lubiany, ŁośQ :D
Pozdrawiam ! :)

#8 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 30 kwiecień 2012 - 19:35

czy macie problemy z wżynaniem się łańcuchów pod rogi krowom i sznurki jałówkom na szyjach ? Ja tam nic na łańcuch nie naciągałem ale te łańcuszki były zawsze dość luźno no i nadal są bo krowy mają teraz takie łańcuszki po około 80 cm aby było łatwiej złapać do uwiązania.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#9 Share mora

mora

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 308 postów
  • Zainteresowania:literatura,kynologia, motoryzacja z naciskiem na T4

Napisany 01 maj 2012 - 08:53

czy macie problemy z wżynaniem się łańcuchów pod rogi krowom i sznurki jałówkom na szyjach ? Masz za ciasne łańcuchy i póki nie zrobisz z tym porządku to będą się zwierzaki męczyły.Załóż sobie ciasną nitkę na szyję i chodź z tym ,aż Ci w ciało wrośnie- wtedy poznasz jaki to ból. To ewidentne zaniedbanie z Twojej strony. Wybacz tą obcesową opinię , ale myślę,że zasługujesz na nią :(

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share samczyk1991

samczyk1991

Technik mechanik

• Members
  • PipPipPip
  • 1058 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,a w szczególności jej mechanizacja.

Napisany 01 maj 2012 - 09:06

czy macie problemy z wżynaniem się łańcuchów pod rogi krowom i sznurki jałówkom na szyjach ? A u mnie byk ma wielkie rogi i mogę mu dać więcej łancucha na szyi, ma bardzo luźny i co z tego jak idiota szaleje i rozwala sobie skórę na karku. Na początku było mi szkoda to kombinowałem jak zapobiec powstawaniu ran, ale dałem sobie spokój niech cierpi jak głupi, a i żeby nie było stoi obok niego bardzo spokojny byczek o masie niewiele większej niż on, także nie jest on powodem jego zachowania. Mi się wydaje, że dopiero tak zgłupiał, jak ojciec dopuścił go do krowy :wacko:
Wieczny kawaler ;)