Skocz do zawartości

Zdjęcie

6 strzyków u jałówki

24 odpowiedzi na ten temat

#21 Share AntekC330

AntekC330

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 10 sierpień 2012 - 10:13

6 strzyków u jałówki

7 strzyków powiadasz? a więc sądzimy, by dokupić jeszcze taką co ma tylko jeden strzyk działający i stawiac do dojenia obok siebie i podłaczać normalnie dwie dojarki :D

Dobry pomysł, tylko że zamiast jałówki z jednym strzykiem przysposobię sobie buhaja :P Od razu zawartość białka w mleku poszybuje w górę :D :D :D B) ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
6 strzyków u jałówki Dzisiaj, 03:56
  •  

#22 Share jacekkombajnista

jacekkombajnista

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 392 postów

Napisany 14 sierpień 2012 - 10:08

6 strzyków u jałówki Ja u siebie sprawdzam od razu u małych cieliczek czy nie maja dodatkowych strzyków. Jak mają 3-4tyg wypalam im rogi i wtedy zerkam pod ogon;) Jak któraś ma dodatkowe to podwiązuje cienką i mocną nitką, po paru dniach sam odpada i nie ma znaku. Robie tak od kilku lat i nigdy nie miałem żadnego problemu

#23 Share Zawisza

Zawisza

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 29 sierpień 2012 - 21:26

6 strzyków u jałówki Jakiś czas temu miałem jałówkę, która też miała 5 strzyków, po wycieleniu weterynarz usunął piąty z racji tego, że jako krowa pojechała na wystawę. Po 2 tygodniach nie było znaku.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#24 Share mateuszr

mateuszr

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 12 listopad 2012 - 21:12

6 strzyków u jałówki Także miałem w swoim stadzie kilka takich przypadków, ale w żadnym z nim nie było najmniejszego problemu te strzyki były mniejsze i nikt ich nigdy nie ruszał. Żadnych zapalenie, rop nie było i mam nadzieję że nie będzie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#25 Share Kamis2010

Kamis2010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 353 postów

Napisany 12 listopad 2012 - 23:04

6 strzyków u jałówki jałówka ocieliła się i doi na trzy strzyki czwarta ćwiartka jest twarda, był weterynarz dał na zapalenie antybiotyki ale nie pomogło dalej leci kilka kropel i nic dodam ze przed ocieleniem jakieś 3 miesiące kapało z tego strzyka mleko. co robić???