Skocz do zawartości

Zdjęcie

6 strzyków u jałówki

24 odpowiedzi na ten temat

#1 Share PatrykGY

PatrykGY

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 499 postów
  • Zainteresowania:Fantastyka

Napisany 30 kwiecień 2012 - 17:23

6 strzyków u jałówki Mamy jałówkę która ma sześć strzeyków i mam pytanie czy te 2 dodatkowe będą miały wykształconą ćwiąrtkę czy nie? Czy nie przeszkodzi jej to w "karierze"? I czy warto ją zostawiać na krowę? Liczę na odpowiedzi za które z góry dziękuje. Pozdrawiam
Darowanemu koniowi nie zagłada się w zęby tylko zakłąda mu się siodło!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
6 strzyków u jałówki Dzisiaj, 10:03
  •  

#2 Share akowicz111

akowicz111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 399 postów

Napisany 30 kwiecień 2012 - 18:20

6 strzyków u jałówki Mam krowę już kilka lat z 6 strzykami , ale 4 normalnie funkcjonują a te 2 tylko są bo są.

#3 Share Patryk3802

Patryk3802

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 274 postów

Napisany 30 kwiecień 2012 - 19:46

6 strzyków u jałówki Będzie większa wydajność mleczna hehehe. Moja ma ale 5 strzyków i babcia opowiadała ze kiedys tez u nas była taka krowa co miałą 5 ale ten 5 to był tylko ozdobą bo a potem zanikł
Jeśli nie zgadzasz się z postem bądź komentarzem powyżej, wciśnij F13

#4 Share PROXIMAMICHAL

PROXIMAMICHAL

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 368 postów
  • Zainteresowania:KPK Komurun Team

Napisany 30 kwiecień 2012 - 19:46

6 strzyków u jałówki wada genetyczna potomstwo od tej krowy tez może mieć jakieś problemy ja bym w nia za bardzo nie inwestował

#5 Share Matiboos

Matiboos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 135 postów

Napisany 30 kwiecień 2012 - 20:05

6 strzyków u jałówki w jakim wieku ona jest ??? Mam parę krów które ma więcej niż 4 strzyki i nie ma z tym żadnych problemów. W niczym to nie przeszkadza. Te strzyki mogą być drożne ale nie muszą.. Ja na Twoim miejscu bym z tych dodatkowych nie doił.

W literaturze fachowej możesz się spotkać że wiele doktorów radzi usuwać owe dodatkowe strzyki ale to do pewnego wieku. Uzasadniają to tym że to jest dodatkowe miejsce przez które mogą się dostawać różne bakterie. W starszym wieku usunięcie strzyków może spowodować więcej szkód niż korzyści.

Ja osobiście żadnej sztuce nie usuwałem i nie mam zamiaru usuwać. Jest to normalna krowa. Nie zaobserwowałem żeby dodatkowe strzyki były dziedziczne. Po prostu tak się zdarza.

#6 Share PatrykGY

PatrykGY

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 499 postów

Napisany 30 kwiecień 2012 - 20:16

6 strzyków u jałówki Jałówka w maju skończy rok :)
@Proximamichal co masz na myśli z tymi wadami genetycznymi?

#7 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 30 kwiecień 2012 - 20:34

6 strzyków u jałówki Mam jedną taką krowę z 5tym cyckiem, że do dwóch wycieleń było dobrze, ale teraz jak się ocieliła 3 raz cycek się (jak powiedział weterynarz) uaktywnił i leci z niego gęsta ropa czyli prawie same kom. somatyczne, co jest przyczyną 1mln komórek somatycznych w mleku z normalnych strzyków. Jest tak od 2 tygodni i mleko jest wylewane dosłownie w 'błoto' ;[
KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

#8 Share PatrykGY

PatrykGY

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 499 postów

Napisany 30 kwiecień 2012 - 20:57

6 strzyków u jałówki @Junkers właśnie tego boi się mój Tatko że się uaktywnią i będą kłopoty :unsure: A jałoweczki szkoda bo całkiem całkiem jest... Trzeba będzie pomyśleć

#9 Share piotrus907

piotrus907

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 30 kwiecień 2012 - 21:01

6 strzyków u jałówki zależy jakie duże te 2 dodatkowe są bo jak duże to nie dobrze a jak takie bardzo małe to nie powinło być problemu sam osobiście mam krowe co ma dodatkowy jeden strzyk z tyłu niby nic z niego nie leci ale podobnie jak tu kolega mówi kom.somatyczne w 2 tylnich strzykach są podwyszone.

#10 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 30 kwiecień 2012 - 21:32

6 strzyków u jałówki tzw. przystrzyki mogą ale nie musza być problemem, ja w wieku 7-9 miesięcy usuwam wszytskie przystyrzyki chirurgicznie i nie ma problemu później, tobie też bym tak radził
wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania
dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy
jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share PatrykGY

PatrykGY

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 499 postów

Napisany 30 kwiecień 2012 - 22:08

6 strzyków u jałówki Co do wielkości to są małe napewno mniejsze niż prawidłowe strzyki ;)
@ atomik dzięki za radę ;)

#12 Share grzegorz132

grzegorz132

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 610 postów

Napisany 30 kwiecień 2012 - 22:26

6 strzyków u jałówki my mamy krowe z 7 strzykami .... to nie problem chyba ze jeden jest na drugim .... obecnie konczy 2 laktacje ... slabo mleczna sztuka ..... w pierwszej doiła na 4 choć w gumie strzykowej byl ten nr5 a obecnej laktacji mleko leci z 5 tzn 4i5 się doją 1 gumą .... przez to trwa to dluzej .... strasznie ciezko podać w tak ciasne strzyki tubki zaszuszniowe

#13 Share komodo

komodo

Hala Madrid :-)

• Members
  • PipPipPip
  • 1263 postów

Napisany 01 maj 2012 - 08:12

6 strzyków u jałówki poza walorami estetycznimi jakis wiekszych problemow nie widze w tym ze krowa ma wiecej niz 4strzyki kiedys jednej krowie kapało mleko z 5 ale nic nie robilismy i jakos zaschlo bez problemow co innego jesli jest blisko głownego strzyka i moze przeszkadzac w dojeniu wtedy najlepiej usunac .

#14 Share PatrykGY

PatrykGY

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 499 postów

Napisany 01 maj 2012 - 13:24

6 strzyków u jałówki Te 2 strzyki są w normalnej odległości jak db patrzyłem wieć może będzie dobrze. Dziękuję za uwagi/porady liczę na następne

#15 Share gadek5228

gadek5228

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów
  • Zainteresowania:Ogólnie rolnictwo :D Nagrywanie i montaż filmów na YT. Rolnictwo jest moją pasją,którą chcę ciągle rozwijać ;) Strona Agrofoto.pl pozwala mi na to. Dziękuję:)

Napisany 01 maj 2012 - 15:45

6 strzyków u jałówki Mam teraz krowę z 6 strzykami,ale nie mam z nią żadnych problemów.One nadal są ale takie małe i wogóle nie przeszkadzają.Krowa jest po 3 wycieleniach

#16 Share AntekC330

AntekC330

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 28 czerwiec 2012 - 09:25

6 strzyków u jałówki U nas mamy jałówkę 13 miesięcy i dopiero teraz zauważyliśmy, że ma 7 strzyków, z czego jeden dodatkowy jest tak samo duży, jak te normalne i w dodatku w bardzo bliskiej odległości, 2 pozostałe są zaś z tyłu wymienia, można powiedzieć, że zawiązki strzyków. Co zrobić? Na zabieg jest już chyba za późno z powodu wieku. Co sądzicie??

#17 Share ahme999

ahme999

Leniwiec

• Members
  • PipPipPip
  • 848 postów

Napisany 28 czerwiec 2012 - 18:55

6 strzyków u jałówki 7 strzyków powiadasz? a więc sądzimy, by dokupić jeszcze taką co ma tylko jeden strzyk działający i stawiac do dojenia obok siebie i podłaczać normalnie dwie dojarki :D
-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

#18 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 29 czerwiec 2012 - 17:57

6 strzyków u jałówki To nie są strzyki tylko narosty, które wyglądają jak strzyki. Tam mleka nie ma i nie będzie i one w niczym nie przeszkadzają, bo na nie się dojarki nie zakłada. Robot może się pomylić to wtedy trzeba skrócić lub całkowicie wyciąć.

#19 Share Stasiek84

Stasiek84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 214 postów

Napisany 30 czerwiec 2012 - 20:37

6 strzyków u jałówki Bywają, dodatkowe strzyki które się doją, ale u mnie tego nie zaobserwowałem, a wśród mamek LM prawie połowa ma po 6 strzyków tylko te dodatkowe są jedynie ozdobami nie widziałem żeby jakiś cielak coś na nich skorzystał, więc raczej trzeba zaobserwować czy to zwykły wybryk i narośl czy raczej obawiać się że trzeba będzie to doić.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share kamilo758002

kamilo758002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 233 postów

Napisany 04 lipiec 2012 - 07:06

6 strzyków u jałówki Mam krowe po Zetorze która miała 8 strzyków wezwałem weterynarza i miał problem ich usunąć bo wszystkie indentycze i 4 uciął