Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Teren górzysty czy raczej płaski? Pług nie sprawi problemu, agragat bierny także, najgorzej może być z talerzowym...

 

 

Ty chyba nie wiesz co piszesz skoro ma 1-3 kl ziemi to rozumiem że albo czarnoziemy lub mady rzeczne a one są ciężkie u mnie fortera 110 km z 4x35 ma co robić na glinie a on do mniejszej chce większy pług

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris19911    9

Pracuje na ziemiach 1-3a więc wiem co pisze :) Rusek u mnie ciąga 4x40 bez wielkiej męki, a to ZETOR POWER przecież :) A rędzina nie taka straszna do orki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawell18    13

.

Edytowano przez Pawell18

Cały kłopot polega na tym, że głupcy są pewni siebie, a mądrzy pełni wątpliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ruskiem 80 km i ty masz rędziny widziałem zdjęcia twoich gleb na fotkach to widzę że masz glinę o podłożu piaszczystym :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Skoro ty na rędzinie ciągniesz 80 km 4x40 a ja na glinie po prostej mam czasem problemy z 3x35 i 110 km to chyba z moim sprzętem jest coś nie tak.

To ty ruskiem 110 km pociągniesz 5 x40 :lol: Z tego wynika skoro ci na skibę na rędzinach potrzeba 20 km. Chcesz zobaczyć orkę prawdziwych rędzin to zajrzyj do użytkownika @brzozak2 i tam zobaczysz jak ciągnik 250 km ciągnie 5 obrotówkę a w skrajnych warunkach ma problem z 4 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris19911    9

Czy ja napisałem że wszędzie mam rędzinę? Poprostu napisałem na jakich klasach gleb pracuję i jakim sprzętem, wiem jak wygląda rędzina bo mam kilka kawałków takiej ziemi i wiem jak potrafi zatrzymać ciągnik, ale nie wyskakuj tutaj z tym ze jak ziemie kl 1-3 to od razu ziemie gdzie potrzeba 50km na 40 cm lemiesza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jeszcze nie widziałem rędziny lekkiej :o

Skoro masz takie gleby to się pochwal

Edytowano przez Profil usunięty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ale ja tak rozumiem twoje posty czekam na fotki bo to co widzę w galerii to same lekkie ziemie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No niewiem u mnie kumpel taki sam plug(unia tur 120) ciąga nh td5040 i jeszcze ciaga nim uprawowo siewny unii 3m z wałem croskil i siewnik famarol.Takze mysle ze forterka dała by rade a nh ma 88 km a frotka 110(norma ISO)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorro    7

panowie mam pług tur UG 4*40 który współpracował z NHtd5050 i jakoś dawał rade a teraz zakupiłem forterre 115 i zastanawiam sie nad dołożeniem jednej skiby-jak myślicie da rade w 5*40 czy dać sobie spokój ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zorro tak przy okazji jak forterrka sie sprawuje?? Naprawde niewiem juz co zrobic czy brac ta z placu 115 z 2011 za 160tys z kabina basic(czyli słabiutko chyba tylko klima) czy nową 105 za 180tys w ful?? :( :( :( jutro jedziemy jeszcze raz do dilera obejrzec tą 115 no ale ona ma słabe wyposazenie czego moze brakowac w przyszłości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomel0908
      Zastanawiam się nad zakupem ładowacza do Case 5120. Budżet jest dosyć ograniczony (ok 20tys). Tur głownie będzie potrzebny do ok 200 bel słomy, 100/150 bel sianokiszonki i do załadunku obornika, wiec w osprzęcie wystarczy chwytak+krokodyl ewentualnie widły do słomy. Cena ładowaczy od 'prywaciarzy' na początku mnie zachęciła, ale naczytałem się o ich wadach i coraz mniej podoba mi sie ten pomysł. Pozostaje więc coś 'firmowego' używanego. Możecie coś polecic? Czy jednak wybrać nowy, ale od prywaciarza ?
    • Przez matik9972
      Witam! Ostatnio kupiłem case mxu 115 i mam problem z wałkiem i to sie dzieje tylko jak mam podpiętą kosiarkę Kuhn 800 gii to niechce mi się on uruchomić całkowicie, znaczy tylko rozrzusza kosiarkę i się wyłącza i nie wiem czego to może być przyczyna Prosze o pomoc.
    • Przez MichalAlone
      Poszukuje ciągnika o mocy od 120 do 160 km. Obecnie posiadam internationala 1246 podobnego do tego niżej tylko z normalna kabiną .Ciągnik musi nie dużo palić będzie pracował z pługami 4 skibowymi broną aktywna +siewnik amazona 3m Talerzówka 3 metrową zapinaną i dwoma przyczepami. Będzie jeździł po górzystym ternie gleba zmienszana z glina i podmokłym terenie .Musi być też bez awaryjny.

    • Przez pawel9404
      Czym różni się MF1014 od MF3080 ?
      Który lepszy?
      Jakiego polecacie?
      Jakie mają wady?
      Jakie spalanie ?
      Czy może jakiś inny na 20ha używany w  cenie do 35tys?
       
    • Przez kevinsmuk
      Witam potrzebuję ciągnika o mocy 95-110 jako drugi ciągnik z turem prace które będzie wykonywał
      -uprawa
      -koszenie łąk 
      -transport w żniwa
      -rozsiewacz
      To jest typowo drugi ciągnik proszę nie pisać o zetorach same syfy
      raczej nowy max używany do 2006/7 
      pracował będzie na 40h 
      marka nie ważna,ważne żeby była dobra
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj