Skocz do zawartości

Zdjęcie

Elektrownie wiatrowe

836 odpowiedzi na ten temat

#161 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 02 kwiecień 2009 - 19:40

Elektrownie wiatrowe ja mam w umowie że płacą do 10 stycznia na konto i od momentu rozpoczęcia prac budowlanych anie od zakończenai

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Elektrownie wiatrowe Dzisiaj, 03:41
  •  

#162 Share tomu

tomu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 447 postów

Napisany 03 kwiecień 2009 - 07:23

Elektrownie wiatrowe W umowie którą dostałem jest podobnie, że płacą od momentu rozpoczęcia budowy ale do ostatniego stycznia.
Kopiowanie, używanie i rozpowszechnianie zdjęć jedynie za zgodą autora!

#163 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 03 kwiecień 2009 - 18:53

Elektrownie wiatrowe ale ciągle ciekawi mnie czy ktoś już ma jakąś kase z wiatraków .Ja narazie dostałem 100zł za czas który poswięciłem na podpisanie umowy.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#164 Share darek1972

darek1972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 760 postów
  • Lokalizacja:polski biegun zimna- najpiękniejsze miejsce pod słońcem

Napisany 03 kwiecień 2009 - 21:50

Elektrownie wiatrowe ;) zawsze coś
Kupię czwartą parę do pługa Ibis
Mój profil na YouTube: http://www.youtube.com/user/darus1972
Zapraszam do galerii: http://www.agrofoto....-user11856.html

#165 Share saimon199

saimon199

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 07 kwiecień 2009 - 20:13

Elektrownie wiatrowe czy miał ktoś z wasz do czynienia z firmom wind projekt i czy coś o niej słyszeliście

#166 Share Zandi

Zandi

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 0 postów

Napisany 09 kwiecień 2009 - 13:10

Elektrownie wiatrowe UUuuuu

Ale sie wpisow namnozylo:

Odniose sie do drog dojazdowych:

Sa to drogi utwardzone, na stale. Zaczac trzeba od tego ze to nie deweloper decyduje jaka bedzie droga ale dostawca turbin. Wiec mozna gadac ze beda plyty betonowe, demontowane itd. Wszystko to sa bajki bo jakie beda drogi zdecyduje dostawca turbin bo to on ma dowiesc je na miejsce i serwisowac przez kolejne dwadziescia kilka lat.

Co do kar za zerwanie umowy:

A jak sobie inaczej to wyobrazaliscie. Wiecie ile kosztuje przygotowanie takiego projektu. Setki tysiecy zlotych..... I co teraz jakas firma bedzie taka kase wydawac a rolnik powie za 3 lata ze on juz nie chce dzierzawic. Albo ktos chce wiatraki albo nie.

Co do przedluzania umowy:

29 + 20 + 20 - szczerze mowiac to nie wiem czy to jest zgodne z prawem. Kazda dzierzawa powyzej 30 lat przechodzi w dzierzawe na czas nieokreslony i mozna ja rozwiazac co roku.

Co do tego czy ktos ma juz kase z wiatrakow:

Tak sa juz tacy co maja. Trzeba szukac dobrych firm.

Jak czytam ze jakas tam firma co handluje czyms tam albo czyms innym chce postawic gdzies tam 70 wiatrakow to mi sie smiac chce. Wiem ze sie w tym do konca nie orientujecie ale to jest zwykle wkrecanie. Takich firm u nas jest setki. Ja na papierze moge wam zaoferowac 100 tys za wiatrak i co z tego?? To jest wszystko na papierze. Nie myslcie ze jak ktos chce postawic wiatrak to na 100% go postawi. Lepiej wziac mala kase ale z pewna firma a nie sluchac bajek.

Ziemi sie nie kupuje wlasnie dlatego ze nia ma zadnej pewnosci ze wiatraki powstana

Pozdrawiam

#167 Share darek1972

darek1972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 760 postów
  • Lokalizacja:polski biegun zimna- najpiękniejsze miejsce pod słońcem

Napisany 09 kwiecień 2009 - 15:32

Elektrownie wiatrowe Jak się demontuje wiatraki: http://www.youtube.c...feature=related
Kupię czwartą parę do pługa Ibis
Mój profil na YouTube: http://www.youtube.com/user/darus1972
Zapraszam do galerii: http://www.agrofoto....-user11856.html

#168 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 09 kwiecień 2009 - 17:53

Elektrownie wiatrowe

Ziemi sie nie kupuje wlasnie dlatego ze nia ma zadnej pewnosci ze wiatraki powstana

Pozdrawiam

Dokładnie, podpisujesz umowę tzn. wydzierżawiasz a Oni nie muszą wiatraka postawić, mogą grunty przeznaczyć na np. magazyny albo pozostawić SOBIE pod uprawę.

Ludzie są mądrzy i wydzierżawiają a takim jak Ty to pasuje...

Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

#169 Share Zandi

Zandi

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 0 postów

Napisany 09 kwiecień 2009 - 20:19

Elektrownie wiatrowe

Dokładnie, podpisujesz umowę tzn. wydzierżawiasz a Oni nie muszą wiatraka postawić, mogą grunty przeznaczyć na np. magazyny albo pozostawić SOBIE pod uprawę.

Ludzie są mądrzy i wydzierżawiają a takim jak Ty to pasuje...

Echhhhhhhh...

Nie chce mi sie nawet prostowac takiej bzdury.

Zalezy wszystko od umowy ale zakladajac ze firma jest uczciwa, nie moze sobie ona przeznaczyc grunty na cos innego (patrz UMOWA) i nie moze sobie pozostawic pod uprawe (patrz UMOWA)

NIe musza wiatraka postawic........ Zapewniam CIe ze zysk z tego 1 wiatraka bedzie duzo wyzszy niz z przeznaczenia tego na jak napisales magazyny lub sobie pod uprawe

#170 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 09 kwiecień 2009 - 20:21

Elektrownie wiatrowe Zandi czy jak ja mam umowe z producentem turbin a zarazem inwestorem NORDEX to moge sie czuć bezpieczniej ?Wumowie mam że jak nie postawią wciągu 5 lat to umowa wygasa .Wiem że wtym roku mają postawić próbny maszt to bedzie widac czy coś ruszy.Jak narazie to odwierty porobili i pojechali.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#171 Share Zandi

Zandi

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 0 postów

Napisany 09 kwiecień 2009 - 21:37

Elektrownie wiatrowe

Zandi czy jak ja mam umowe z producentem turbin a zarazem inwestorem NORDEX to moge sie czuć bezpieczniej ?Wumowie mam że jak nie postawią wciągu 5 lat to umowa wygasa .Wiem że wtym roku mają postawić próbny maszt to bedzie widac czy coś ruszy.Jak narazie to odwierty porobili i pojechali.

Sorry ale nie chce na takie tematy pisac

#172 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 09 kwiecień 2009 - 22:30

Elektrownie wiatrowe

Zalezy wszystko od umowy ale zakladajac ze firma jest uczciwa, nie moze sobie ona przeznaczyc grunty na cos innego (patrz UMOWA) i nie moze sobie pozostawic pod uprawe (patrz UMOWA)

Tutaj jest mowa i o wielkim majątku a Ty wyskakujesz z uczciwoscią? Słuchaj, w tych czasach to człowiek człowiekowi jest za pare groszy w stanie oczy wydrapać.

Z tego co piszesz to zalezy na kogo się trafi, jak trafisz na uczciwego to 25tys zł rocznie będzię płacił i wszystko będzie OK, rolnik bedzie mógł ziemię uprawiać na spokojnie i wszystko będzie uczciwie?

Do polaków to raczej niepodobne....

Dzieciom w przeczkolu opowiedz to :P

Nie chce mi sie nawet prostowac takiej bzdury.

Powypowiadaj się jeszcze, chętnie poczytam Twoje wypowiedzi.

Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

#173 Share Zandi

Zandi

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 0 postów

Napisany 10 kwiecień 2009 - 13:04

Elektrownie wiatrowe Ale ja nie rozumiem o co Ci chodzi!!!!! NIe chcesz podpisywac umowy to nie musisz.

I nie wiem o co Ci chodzi ze do Polakow to niepodobne. To jest bardzo proste. Rzeczy o ktorych piszesz kazda szanujaca sie firma wiatrowa ktorej zalezy na postawieniu wiatrakow zapisuje w umowie!!!!! Zapisy ze rolnik caly czas korzysta z pozytkow naturalnych itd to standardowy zapis w umowach. Tak samo na co bedzie przeznaczona dzierzawa...

Wymyslasz sytuacje patologiczne, ktore wiadomo ze moga sie zdarzyc jak podpiszesz z ludzmi ktorzy chca Cie wykiwac. Tak moze byc w kazdej dziedzinie zycia. WIec zanim cos podpiszesz przemysl to 10 razy i oddaj wszystko do sprawdzenia prawnikowi.

Ty reprezentujesz skrajne podejscie czyli ze caly czas ktos chce Cie wykiwac. Zapytaj ludzi u ktorych stoja wiatraki postawione przez solidne firmy, czy dostaja pieniadze?? czy moga uprawiac ziemie itd.? Opieraj sie bardziej na faktach a nie przypuszczeniach

Zapewniam CIe ze gdyby mojej firmie zalezalo na tym zeby kogos wykiwac to juz dawno bym tam nie pracowal. Ale pewnie zaraz napiszesz ze sciemniam itd.

Edytowany przez andrzej2110, 11 kwiecień 2009 - 19:07.
cytowanie posta wyżej

#174 Share Eracer

Eracer

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 11 kwiecień 2009 - 17:07

Elektrownie wiatrowe Zandi słyszałeś może o firmie ELEKTRA LTD ul. Marynarska 14 02-674 Warszawa?

Dowiedziałem się paru rzeczy na temat tej dzierżawy. Firma woli dzierżawić grunty ponieważ w przyszłości może sobie koszt dzierżawy ziemi wrzucić w koszty pozyskania energii elektrycznej, a tym samym zmniejszyć dochody z produkcji energii dzięki czemu będą płacić niższe podatki.
Kupując ziemię musieliby zaciągnąć ogromne kredyty zainwestować kapitał w ziemię (zamrozić pieniądze) i nie wiadomo czy wystarczyłoby kapitału na budowę wiatraków. Dzierżawiąc ziemię zapłacą rolnikowi dopiero po roku, czyli jest szansa że w tym czasie osiągną już jakieś zyski z elektrowni. O ile zdążą ją wybudować i uruchomić w przeciągu tego roku.
Wiem że ta firma Elektra stara się o uzyskanie dotacji z Unii na budowę tych wiatraków.
Po przemyśleniu, wydzierżawienie tych gruntów wydaje się być korzystne dla rolnika, o ile ta firma naprawdę jest pewna i rzeczywiście dostanie się te pieniądze.
Mój sąsiad zrezygnował z dzierżawy, dlatego zastanawiam się nad wydzierżawieniem, aby cały wiatrak był na mojej działce. Tylko nie wiem gdzie mogę sprawdzić tę firmę, bo chyba ELEKTRA jeszcze nie ma w Polsce żadnych elektrowni.
Pozdrawiam
Wesołych Świąt!

Paweł

#175 Share tomu

tomu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 447 postów

Napisany 11 kwiecień 2009 - 18:56

Elektrownie wiatrowe A w mojej okolicy ta firma chyba zrezygnowała z budowania elektrowni, zrobiło się głośno o jakichś przekrętach, powstało dużo trudnych pytań i zwineli się. Zobaczymy po Świętach co będzie.
Kopiowanie, używanie i rozpowszechnianie zdjęć jedynie za zgodą autora!

#176 Share Zandi

Zandi

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 0 postów

Napisany 11 kwiecień 2009 - 21:59

Elektrownie wiatrowe Nie znam tej firmy, zreszta nie chce sie wypowiadac na takie tematy. Sami macie jakies juz przemyslenia wiec sprawdzajcie dalej.

Jedno wiem na pewno ziemie sie DZIERZAWI A NIE KUPUJE nie z takich powodow o jakich pisze kolega ERACER bo nawet nie wiem czy tak jest. ZIemie sie DZIERZAWI bo nie ma zadnej pewnosci ze uda sie postawic te wiatraki. Potrzeba multum pozwolen, duzo kapitalu i spelnienie wielu czynnikow ktore moga latwo posypac caly projekt.

Dlatego patrzcie na potencjal firmy a nie obietnice na kartce. Papier przyjmie wszystko dlatego sprawdzajcie dokladnie.

#177 Share paulus841

paulus841

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 12 kwiecień 2009 - 09:40

Elektrownie wiatrowe I tu się w całości zgadzam z kolegą Zandim!!! Jedno jest pewne jeśli chodzi o pieniądze trzeba być zawsze ostrożnym!!! Bo człowiek dorabia sie przez całe życie a może stracić wszystko przez podpisanie jednej kartki papieru!!!!
Praca na roli wszystkich zadowoli!!! hehe

#178 Share maverick1803

maverick1803

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów
  • Lokalizacja:Wielkopolska-->powiat Jarociński-->moja miejscowość wieś Kadziak

Napisany 21 kwiecień 2009 - 20:25

Elektrownie wiatrowe witam wszystkich mam takie pytanie,czy u kogoś zakładała te wiatraki wiatrowe firma "Magnum" Grzegorz Pietrzak,u nas są dobre warunki na jednej działce u naszej sołtyski może powstać 1 turbina wiatrowa a rocznie może min wytwarzać 2MW

#179 Share banan575

banan575

Najwyzsza Izba Kontroli

• Members
  • PipPipPip
  • 3057 postów

Napisany 22 kwiecień 2009 - 05:59

Elektrownie wiatrowe Na naszej wiosce maja zakladac 4 takie wiatraki ale kiedy ,kto, co i jak to jeszcze nie wiadomo. Narazie robia pomiary wietrzyska. B)
Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#180 Share ANULeczka8787

ANULeczka8787

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 0 postów

Napisany 22 kwiecień 2009 - 19:46

Elektrownie wiatrowe u mnie pojawiła sie firma MOLEN - WIND Sp. z o.o. i też chce stawiać wiatraki, u mnie na polu akurat 2szt, za każdy chą zapłacić ok. 8 tys moc 2,5MW. ludzie bardzo sie na to pochciwili ale na mojej wsi będzie tylko 3 szt w tym 2 szt u mnie na polu. nie wiem co mam o tym myśleć bo jak narazie to kazali zrobić wyciąg z ksiąg wieczystych i a byli wczoraj i dzisiaj już dzwpnili. jutro mam iść do radcy prawnego żeby przetłumaczył mi to na nasz jezyk bo jest tam troche nie jasności. jeszcze ciekawi mnie to czy beda płacić od podpisania umowy u notariusza czy dopiero od postawienia wiatraka i gdy zacznie działać.