Skocz do zawartości

Zdjęcie

Elektrownie wiatrowe

836 odpowiedzi na ten temat

#801 Share tespis17

tespis17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 596 postów

Napisany 31 styczeń 2014 - 12:56

Elektrownie wiatrowe Czy mpzp może się nakładać na siebie??? czy każdy plan musi składać z części pisemnej (uchwała) i części graficznej?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Elektrownie wiatrowe Dzisiaj, 03:37
  •  

#802 Share ernestowski

ernestowski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 31 styczeń 2014 - 18:08

Elektrownie wiatrowe O jakim nakładaniu piszesz? Czasami tak jest, że poraz pierwszy uchwalono mpzp dla całej gminy, a potem uchwala się zmiany mpzp dla tylko poszczególnych jej części. Takie działanie jest jak najbardziej zgodne z prawem. Zgodnie z prawem mpzp składa się z części opisowej i graficznej. Część graficzna ma być w odpowiedniej skali.

Edytowany przez ernestowski, 31 styczeń 2014 - 18:09.

#803 Share harpa777

harpa777

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 31 styczeń 2014 - 18:15

Elektrownie wiatrowe Już pisałem, 2 kilometry to za blisko, bo czasem słyszę ale infradźwięki nie są słyszalne a przenikają przez ściany domów i są podobno szkodliwe dla zdrowia. Nie dawajcie sobie stawiać wiatraków blisko swoich domów. U mnie w gminie prawie nikt, dosłownie nie zaprotestował, ze mnie się śmiali a teraz słuchają sobie ich muzyczki :(

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#804 Share tespis17

tespis17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 596 postów

Napisany 01 luty 2014 - 17:17

Elektrownie wiatrowe @ernestowski
Mówimy o tym samym obszarze, działce
1.
Ja myślałem że jest tak:
-mpzp zatwierdzone przez RG
- uchylone mpzp a następnie zmiana mpzp. Czy od razu może być zmiana???
2
- Plan mpzp zatwierdzony przez RG
- Następnie nowy plan mpzp zgodnie z :
Zgodnie z art. 34 ust. 1 ustawy: Wejście w życie planu miejscowego powoduje utratę mocy obowiązującej innych planów zagospodarowania przestrzennego lub ich części odnoszących się do objętego nim terenu.

#805 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2392 postów

Napisany 03 luty 2014 - 22:49

Elektrownie wiatrowe

Już pisałem, 2 kilometry to za blisko, bo czasem słyszę ale infradźwięki nie są słyszalne a przenikają przez ściany domów i są podobno szkodliwe dla zdrowia. Nie dawajcie sobie stawiać wiatraków blisko swoich domów. U mnie w gminie prawie nikt, dosłownie nie zaprotestował, ze mnie się śmiali a teraz słuchają sobie ich muzyczki :(

A jak na twojej działce by stał plus droga dojazdowa to też infradźwięki by ci przeszkadzało.Zadaję to samo pytanie ludziom co bardzo narzekają i słyszę odpowiedź no raczej nie no to wiadomo jak nie wiecie o co chodzi to wiadomo że kasę.

#806 Share harpa777

harpa777

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 04 luty 2014 - 09:08

Elektrownie wiatrowe Jak masz ochotę, to możesz nawet mieszkać sobie w takim wiatraku. Jak można wszystko przeliczać na pieniądze?

#807 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2392 postów

Napisany 04 luty 2014 - 22:50

Elektrownie wiatrowe To poco masz kompa czy telefon komórkowy.Przecież to też jest szkodliwe.Gadanie.Może niech ci atomową postawią koło domu to będziesz zadowolony.promieniowania nie będzie.A kasa rządzi swatem.Lepiej żyć krótko a w dobrobycie i nie martwić się co jutro do garnka włożyć.

#808 Share tespis17

tespis17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 596 postów

Napisany 05 luty 2014 - 09:02

Elektrownie wiatrowe Kolego to powiedz tym z EW że chcesz od razu gotówkę 25tyśx30lat plus inflacja, wyjdzie około 800tyś. Zobaczysz co odpowiedzą :)

Wtedy pożyjesz krótko a w dobrobycie.

Edytowany przez tespis17, 06 luty 2014 - 17:59.

#809 Share ernestowski

ernestowski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 05 luty 2014 - 19:08

Elektrownie wiatrowe @tespis17 z tymi procentami to żeś przesadził bo wynik z zapisanego działania to 30tys. zł. Pozatym co do naszej wcześniejszej rozmowy to dobry przepis zacytowałeś - nie ma obowiązku uchylania mpzp przed dokonaniem jego zmiany.

W ramach uzupełnienia dyskusji o znaczeniu porozumienia z gminą wsprawie uchwalenia mpzp - http://energetyka.wn...8368_1_0_0.html

Edytowany przez ernestowski, 14 luty 2014 - 15:56.

#810 Share tespis17

tespis17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 596 postów

Napisany 16 luty 2014 - 13:55

Elektrownie wiatrowe Nie będę ukrywał że cieszy mnie to, chociaż zdziwiłbym się gdyby inwestor wygrał.

Czy to prawda że odległość mierzona nie jest bezpośrednio od EW ale od granicy działki na którym jest zatwierdzony mpzp i wynosić musi co najmniej 400m w przypadku np.budowy domu???

Pozdrawiam

Edytowany przez tespis17, 18 luty 2014 - 09:12.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#811 Share ernestowski

ernestowski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 18 luty 2014 - 22:15

Elektrownie wiatrowe Skoro mpzp dopuszcza lokalizację turbiny wiatrowej na całej działce to mierzenie odległości od granic działki jest w miarę racjonalnym działaniem. To po której stronie takiej działki będzie stała turbina wiatrowa może zależeć od wielu czynników, np. sąsiadujące turbiny wiatrowe, czy stabilność gruntu.

#812 Share tespis17

tespis17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 596 postów

Napisany 05 kwiecień 2014 - 08:52

Elektrownie wiatrowe Dwa dni temu byłem na burzliwym spotkaniu w sprawie EW tym razem z inwestorem i z przedstawicielami gminy.
Potwierdzili to że na całym terenie objętym uchwała mpzp nie można stawiać żadnej zabudowy.
Jest to nie tylko obszar dzierżawiony przez inwestora ale także sąsiednie działki- 90 % gruntów rolnych które wchodzą w obręb danej miejscowości Bardzo duży obszar.

Pozdrawiam

#813 Share ernestowski

ernestowski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 11 kwiecień 2014 - 21:00

Elektrownie wiatrowe Znam podobne przypadki, w których blokowano mozliwość budowy elektrowni wiatrowych występując o wydanie decyzji o warunkach zabudowy siedliska.

#814 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 15 kwiecień 2014 - 08:15

Elektrownie wiatrowe Mam pytanie.Jest tu ktos może co otrzymuje już pieniadze za wynajem działki pod wiatrak, i czy jesli jest vatowcem to wystawia fv na to i odprowadza vat od tej kwoty?

#815 Share tespis17

tespis17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 596 postów

Napisany 16 kwiecień 2014 - 18:56

Elektrownie wiatrowe a już myślałem że kolega zaginął. :) Pozdrawiam kolegę.
Widzę że Nordex nie jest głównym inwestorem tylko develeoperem.

Jakiej firmie jeśli można wiedzieć wystawiasz f-re.??????

#816 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 17 kwiecień 2014 - 17:33

Elektrownie wiatrowe Spółce w której Nordex jest udzialowcem i kilka banków. Ale co mnie to , kasa juz jest. :)

#817 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1450 postów

Napisany 17 kwiecień 2014 - 20:56

Elektrownie wiatrowe za pare lat bedzie tak jak w niemczech juz ograniczaja powstawanie nowych elektrowni wiatrowych bo nawet ich nie stac juz do doplacanie do tego "zlotego interesu" . ciekawe czy bedzie tak jak z biomasa, jedna ustawa i interes pada w ciagu 1 dnia.

buk, humor ,seks ,rokendrol.

#818 Share jacek1296

jacek1296

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 474 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja.sport

Napisany 19 kwiecień 2014 - 18:10

Elektrownie wiatrowe A jak wygląda sprawa z budowaniem np. hal magazynowych na terenie farm wiatrowych. Kiedyś czytałem, że w odległości 800 m od wiatraka nie będzie można budować, ale nigdzie nie mogę tego znależć.

#819 Share tespis17

tespis17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 596 postów

Napisany 20 kwiecień 2014 - 08:53

Elektrownie wiatrowe @jacek1296
Kolego najpierw musisz iść do gminy i sprawdzić mpzp- jaki obszar obejmuje (nawet jeżeli już są EW). Na tym terenie nie można się budować bez zgody gminy. Działki która wchodzą w skład mpzp pod EW na pewno są oznaczone jako R-rolne.
Tyle razy było to powtarzane. Jedynym wyznacznikiem odległości od EW jest HAŁAS.
Plan można uchylić lub zmienić ("nałożyć się na siebie") o czym decyduję gmina i radni. U mnie tak było że rolnik chciał wybudować budynek gospodarczy właśnie na działce która wchodziła w mpzp pod EW i właśnie RG odrzucili mu tą uchwałę.
@farmerfm
Możesz podać nawę tej spółki.

Edytowany przez tespis17, 20 kwiecień 2014 - 09:06.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#820 Share jacek1296

jacek1296

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 474 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja.sport

Napisany 27 kwiecień 2014 - 14:20

Elektrownie wiatrowe U mnie w gminie planu nie ma. Norma hałasu - ok., ale niech będzie ten hałas realnie obliczony. U nas inwestor przedstawił raport oddziaływania na środowisko, który wg mnie (człowieka nie mającego pojęcia o akustyce środowiska) nadaje sie tylko do kosza. Czekamy teraz , co zrobi ztym raportem regionalna dyrekcja ochrony środowiska.