Skocz do zawartości

Zdjęcie

Elektrownie wiatrowe

836 odpowiedzi na ten temat

#61 Share deer

deer

gleboryjca

• V.I.P.
  • rank
  • 1279 postów

Napisany 21 lipiec 2008 - 19:37

Elektrownie wiatrowe A napisz w kogo gestii jest podatek od nieruchomości co do tego wiatraka ?
BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Elektrownie wiatrowe Dzisiaj, 04:36
  •  

#62 Share jola

jola

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 22 lipiec 2008 - 11:25

Elektrownie wiatrowe podatek od nieruchomosci bedzie zastrzykiem finasowym dla budzetu gminy i to niezlym , poza tym to ja musze odprowadzic rowniez czesc podatku za dzierzawe

#63 Share jarekw

jarekw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 492 postów
  • Zainteresowania:budownictwo, rolnictwo, ornitologia

Napisany 22 lipiec 2008 - 14:47

Elektrownie wiatrowe Witam!

Myślę, że warto powalczyc aby w umowie były zawarte zapisy dotyczące ewentualnej rekompensaty z tytułu zniszczonych upraw. Skoro chcą podpisac z Tobą taką umowę, tzn. że miejsce im pasuje. A prawda jest taka, że to nie jest instytucja charytatywna albo ekologiczna, która chce za "darmo" produkowac zieloną energię ;) Firma ma zarabiac i jeśli w umowie nie będzie stosownego zapisu, to później będzie można ich wszystkich jedynie w tył** pocałowac.

A jeśli chodzi o treśc takiej umowy, to jako kolejny punkt trzeba dopisac Twoje postulaty i tyle. Taka umowa nie ma "sztywnego kanonu", którego trzeba się trzymac. Można tam wpisac wszystkie ustalenia zawarte pomiędzy stronami. A z doświadczenia wiem, że im bardziej jest szczegółowa tym lepiej. Jeśli są odpowiednie zapisy w umowie to w przypadku kłopotów wiadomo kto za co odpowiada, a w przeciwnym wypadku zaczyna się odbijanie piłeczki, które trwa długo i nic nie wnosi, poza stratą czasu!

Pozdrawiam i życzę owocnych negocjacji :)
jarekw
Poszukuję osób posiadających pojemniki paszowe "POJ-PASZ" firmy BIN, proszę o kontakt przez PW lub gg 1772781

"Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali" - Jan Paweł II

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#64 Share deer

deer

gleboryjca

• V.I.P.
  • rank
  • 1279 postów

Napisany 22 lipiec 2008 - 17:11

Elektrownie wiatrowe No ale kto płaci podatek od nieruchomości za ten wiatrak.

Bo jak przyjmiemy wartość tego wiatraka na 1 mln euro i będziesz płacić 1 % od wartości to na podatek od tej nieruchomości trzeba będzie płacić 35 tys zł.
BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

#65 Share jola

jola

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 22 lipiec 2008 - 21:33

Elektrownie wiatrowe podatek od nieruchomosci placi spolka i to ona wplaca pieniadze do gminnej kasy , a co do umowy to oczywiscie wtrace swoje trzy grosze bo w koncu obie strony musza byc usatysfakcjonowane

#66 Share Przemo85

Przemo85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 320 postów

Napisany 13 sierpień 2008 - 15:23

Elektrownie wiatrowe Przyjechał dzisiaj do mnie przedstawiciel firmy Windprojekt żeby mnie poinformować że nie mogą u mnie postawić elektrowni wiatrowej o mocy 2MW bo jak to stwierdził nasza kochana energetyka zezwoliła na postawienie elektrowni do 1 MW ;) . Teraz planują postawić elektrownie 0,8 MW za 10 tys rocznie. Mam tydzień na zastanowienie ale chyba się zgodze

#67 Share kiju221

kiju221

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 283 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna; Rolnictwo; Motoryzacja

Napisany 18 październik 2008 - 16:43

Elektrownie wiatrowe Witam wszystkich ja tez bije sie z myslami czy zgodzic sie na wiatrak firma NW POLSKA juz z 4 miesiace mnie "naciska" wynegocjowalismy z Ojcem 3 wiatraki za ktore przez 30 lat bedzie nam placila za 1 sztuke 32 tys zl i wynegocjowalismy rowniez ze bedzie uwzgledniona inflacja i jeszcze dojdzie troszke kasy bo osobna umowa bedzie na droge i poprowadzenie kabli. Moja podpowiedz dla nie wtajemniczonych nie spieszczcie sie w negocjacjach w naszym przypadku na poczatku placili 18 tys nastepnie 25 tys az w koncu 32 tys i w poniedzialek juz ostatecznie podpisujemy umowe.
Sprzedam Claas Variant 360 na części!!!

#68 Share Pawel36

Pawel36

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 18 październik 2008 - 17:51

Elektrownie wiatrowe U mnie byli 2 tygodnie temu chcą stawiac 2 wiatraki , a płacą bardzo mało bo 7300 od sztuki. Ja się nie godze nie podobają mi sie zapisu w umowie dzierżawy. Podatek do gminy mam płacic ja, chcą zkładac osobne księgi wieczyste do działek gdzie stana wiatraki. A kiedy bedą wam płacic dzierżawe, bo mi jak wiatraki będą produkowac prąd, jak będą stały to odliczą mi te dni, chą sobie wytyczyć po 2000 metrów kwadratowych pod jedną sztuke i drogi dojazdowe. Firma jest z Warszawy RELAX WIND PARK III SP. Z O.O.

#69 Share kiju221

kiju221

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 283 postów

Napisany 18 październik 2008 - 19:53

Elektrownie wiatrowe U mnie nie wazne czy stoja czy pracuja za sam wiatrak musi byc rocznie 32 tys. Szczerze mowiac 1 raz slysze o takiej firmie co napisales. A moze ktos z AF mial juz doczynienia z firma NW POLSKA jesli tak prosilbym o opinie wspolpracy. Dzieki i pozdrawiam

#70 Share wojtas

wojtas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1194 postów

Napisany 18 październik 2008 - 20:13

Elektrownie wiatrowe . moje zdanie - nic pochopnie , lepiej sto razy przeczytać niż się pośpieszyć a póżniej z żałować. dobrze jest też skonsultować z niezależnym prawnikiem samą treść umowy

Edytowany przez wojtas, 30 listopad 2011 - 18:28.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share kiju221

kiju221

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 283 postów

Napisany 22 październik 2008 - 07:36

Elektrownie wiatrowe My juz wczoraj podpisalismy umowe na dzierzawe gruntow pod 3 wiatraki.

#72 Share DawidMalw

DawidMalw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 316 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze. A w szczególności Ursusy.

Napisany 25 październik 2008 - 21:47

Elektrownie wiatrowe Jakoś na początku tego roku podpisaliśmy przedwczesne umowy z firmą "Nowa energia",W tą sobotę (25 X) przyjechał pracownik i mówi nam, że mogą u nas postawić 2 wiatraki,ale taty akurat nie było w domu, więc ma przyjechać w poniedziałek.Nie stałyby one na jednym polu lecz ok 4-5 km od siebie,czyli na innych polach. Rodzice są w tej sprawie, że tak brzydko powiem "ciemni",bo nie wiedza o co mają się pytać itp.
Co doradzacie? Jak mają się pytać? O co mają się pytać? Czy idzie negocjować cenę?
Czy można im postawić jakieś warunki co do postawienia wiatraków? Od "posiadania" wiatraków płaci się jakieś podatki?
Piszcie wszystko co wiecie-nawet najmniejsze szczegóły.

Ps:Dodam, że jestem z województwa Kujawsko-pomorskiego

Z góry wielkie dzięki!
U-R-S-U-S C-385A RZĄDZI!!!

#73 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2217 postów

Napisany 25 październik 2008 - 22:42

Elektrownie wiatrowe no przeczytaj tej temat tu jest trochę o tym z tego co czytałem to przerabiasię własność lub rodzaj grunty z rol na bud a podatki oczywiście pewnie ś ai to dużo wyższe.No to ktoś może zaraz się odezwie ,ale jak dostaniecie umowę to niepodpisywac tylko przeczytać dokladnie ,zanieść do dobrego prawnika niech ją sprawdzi i przetłumaczy na pospolity polski język.A oni i tak poczekaja i jakby co podpisac dokladnię tę samą (nawet jedno slowo nie może być inne) .

#74 Share kiju221

kiju221

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 283 postów

Napisany 26 październik 2008 - 08:01

Elektrownie wiatrowe Czyli rozumiem ze juz wczesniej podpisales umowe tak bez zadnej neocjacji?? No to cie stawia tak mi sie wydaje w troche nie zrecznej sytuacji bo umowe sie negocjuje od samego poczatku a jezeli ty juz podpisales przedwczesna to znaczy ze ty sie nie mozesz z niej wycofac i obawiam sie ze zle zrobiles oczywiscie nie znam do konca sytuacji i co ostatecznie w 1 umowie bylo zawarte ale tak sie NIE ROBI !

#75 Share DawidMalw

DawidMalw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 316 postów

Napisany 26 październik 2008 - 09:59

Elektrownie wiatrowe Nie chodzi o to.Ta firma podpisała z prawie wszystkimi rolnikami w okolicy takie umowy, że zgadzamy sie na to, aby oni rozpatrzyli te różne "wnioski" i po pewnym czasie przyjechali i powiedzieli u kogo mogą je postawić...Na tej wstępnej umowie nigdzie nie ma podpisu moje taty,a jest tylko podpis pracownika, który wtedy do nas przyjechał. I teraz w poniedziałek pracownik ma przyjechać i omówić tą jakby umowę właściwą.
Rozumiesz??

#76 Share kiju221

kiju221

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 283 postów

Napisany 26 październik 2008 - 13:17

Elektrownie wiatrowe A tak teraz lapie przeczytaj caly temat wszystko juz jest napisane na co trzeba uwazac troche sie musisz wyslilic ja tez przed podpisaniem poszukalem na roznych forach miedzy innymi na AF na co trzeba uwazac i o co walczyc. Firma z ktora podpisalem umowe nazywa sie NW POLSKA

#77 Share DawidMalw

DawidMalw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 316 postów

Napisany 26 październik 2008 - 13:38

Elektrownie wiatrowe Wczoraj chyba 20 minut czytałem cały ten temat i rodzicom wydrukowałem najważniejsze informacje na temat umowy itp.
Tata już się lekko "zdenerwował", czyli jest dobrze (nie będą z nami mieli lekko :P )

#78 Share kiju221

kiju221

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 283 postów

Napisany 26 październik 2008 - 17:11

Elektrownie wiatrowe Przede wszystkim spokojnie z zadna decyzja sie nie spieszyc bo to im na tym bardziej zalezy na tym bynajmniej tak powinnno byc

#79 Share DawidMalw

DawidMalw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 316 postów

Napisany 27 październik 2008 - 16:57

Elektrownie wiatrowe Dzisiaj był koleś i przywiózł nam umowę-8 stron.

Dokładnie jest to firma "Nowa Energia" Sp. z o.o. z siedziba w Gdyni-ul. Balladyny 17

Proponują za 1 MW płacić 2400 Euro,a chcą postawić dwa wiatraki po 2 MW.
Czyli licząc 2 wiatraki x 2 MW = 2 x 2(2400) = 9600
Biorąc średni kurs euro po 3.5 zł to wyjdzie ok 33 tys zł za 2 wiatraki.
I jeszcze od tej sumy będzie trzeba odjąć 19 % VAT-u,która "pójdzie" do skarbu państwa...
Wiatrak/i mają postawić do 31.XII 2014 roku i do tego okresu będą płacić aż 50 zł rocznie,a po wprowadzeniu wiatraka/ów do eksploatacji będą już płacić normalnie...Umowa będzie zawarta na nie dłużej niż 30 lat.W umowie jest także napisane,że będą płacić 5 zł za każdy metr kwadratowy powierzchni gruntu zajętej pod realizację drogi dojazdowej oraz 5 zł za każdy m2 bieżący innej Infrastruktury zainstalowanej na gruncie Właściciela...

Mój tata już jutro by podpisał tą umowę,ale ja mówię mu cały czas, żeby się z tym wstrzymał...
Inni rolnicy z okolicy już podpisali z nimi umowy,więc tata myśli, że też już ją od razu podpisze...

Teraz moje pytanie:
Jak wynegocjować od nich większą kwotę niż 2400 euro (chociaż wiadomo,że taka kasa drogą nie chodzi)???
Czy w ogóle idzie ją wynegocjować

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share wojtas

wojtas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1194 postów

Napisany 27 październik 2008 - 19:14

Elektrownie wiatrowe jeżeli jest mozliwość to można spróbować negocjacji , chyba że są inni chętni to wtedy mogą zrezygnowac z waszej ziemi i iść do kogoś innego. lepiej sie upewnic wcześniej czy są chętni niż strzelic sobie samobuja (jesli naprawdę chcecie mieć takie coś)