Skocz do zawartości

Zdjęcie

Elektrownie wiatrowe

836 odpowiedzi na ten temat

#741 Share darolee

darolee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 725 postów

Napisany 28 marzec 2013 - 06:07

Elektrownie wiatrowe Nie bardzo się opłaca póki co produkcja prądu na własny użytek. Dostajesz więcej sprzedając niż kupując. Lepiej sprzedać wszystko i kupić dla siebie. Inaczej jest na przykład w Niemczech, dlatego myślę ze stawiając wiatrak samemu na razie sprzedawać, a zabezpieczyć budowę pod ewentualne przerobienie w przyszłości, by móc korzystać na potrzeby własne.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Elektrownie wiatrowe Dzisiaj, 01:49
  •  

#742 Share Mazur87

Mazur87

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów
  • Zainteresowania:konflikty zbrojne i uzbrojenie, maszyny rolnicze, atronomia

Napisany 28 marzec 2013 - 17:22

Elektrownie wiatrowe darolee Pełna zgoda, napiszę nawet więcej, jest nie tylko prawie nieopłacalna, jak również niemal niewykonalna (bariery prawno-administracyjne, monopol wielkich firm). Jedyną nadzieją jest przepchnięcie nowych przepisów. Ostatnio nawet nasze słońce Peru wspominał, że lepiej dać dofinansowanie dużej liczbie osób niż kilku molochom (energia wiatrowa). Obawiam się tylko, że skończy się Mirem, Rychem lub Ździchem i zostanie po staremu. Dla mnie absurdem jest promowanie w naszym kraju paneli fotowoltaicznych do wytwarzania energii elektrycznej. Rozumiem takie działanie w południowej Europie, czy innych miejscach na Ziemi, ale nie u nas. W sumie to przy rozproszonym modelu (dużo małych elektrowni wiatrowych) w teorii zdecydowanie rzadziej powinny występować braki w dostawach energii na obszarach wiejskich.

#743 Share mehmet

mehmet

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 0 postów

Napisany 03 kwiecień 2013 - 06:27

Elektrownie wiatrowe

Co powiecie odnośnie opłacalności wydzierżawienia pola pod wiatrak , mam propozycję za wiatrak około 25 tys. rocznie. Te 25 tyś będzie opodatkowane 23 % Vatem a co z opłatami związanymi z gminą za zmiany gruntu rolnego na budowlany ? mogą także zaznaczyć drogę przez pole o szerokości 4 m do tego wiatraka też jako działka budowlana co już będzie nie małą sumą . Dodatkowo długi okres dzierżawy -30 lat a to już może być problemem bo po tym okresie powiedzą ,że to już ich działka przez zasiedzenie . A co gdy wejdziemy za kilka lat w euro ? dalej będą mi płacić w zł jak było w umowie ? Czy wchodzenie w taki biznes ma sens ?

Masz umowę, potrafisz czytać ze zrozumieniem?
Jeżeli tych informacji nie ma, to nie podpisuj; jeżeli są, to poszukaj.
Takie zapisy muszą tam być.
Jeżeli chcesz zrównoważoną umowę, to mogę Ci taką sprzedać. Zaoszczędzisz na prawniku, który najczęściej i tak zna się, albo udaje, że się zna, na rozwodach i występowaniu jako pełnomocnik pijanych kierowców.

Dla mnie absurdem jest promowanie w naszym kraju paneli fotowoltaicznych do wytwarzania energii elektrycznej. Rozumiem takie działanie w południowej Europie, czy innych miejscach na Ziemi, ale nie u nas.

Na czym to przeświadczenie opierasz?
Wiesz, jaka jest sprawność tych urządzeń teraz, a jaka była?

Edytowany przez mehmet, 03 kwiecień 2013 - 06:30.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#744 Share Mazur87

Mazur87

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów
  • Zainteresowania:konflikty zbrojne i uzbrojenie, maszyny rolnicze, atronomia

Napisany 04 kwiecień 2013 - 13:13

Elektrownie wiatrowe Tematem solarów interesowałem się dosyć mocno jakiś czas temu (2-3 lata, trochę artykułów i kilka programów ). Ponadto mój bardzo bliski krewny pracuje w firmie zajmującej się m.in. montażem tych urządzeń. Niedawno wstawiał je u siebie, więc jestem trochę zorientowany. Bez dofinansowania z UE, BOŚ i innych instytucji nikt nie zamontuje paneli fotowoltaicznych do produkcji energii elektrycznej. W naszym kraju jest zbyt mała liczba dni słonecznych. O wyciąganiu kasy na takie projekty ostatnio wspominał premier. Natomiast do ogrzewanie wody "solary" jak najbardziej się sprawdzają.

#745 Share Dagmarka

Dagmarka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 26 kwiecień 2013 - 07:29

Elektrownie wiatrowe proszę posłuchac,możemy zostac z tymi wiatrakami i innym cholerstwem na lodzie i jeszcze będą kazac nam płacic!

#746 Share MarcinAG

MarcinAG

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów

Napisany 10 maj 2013 - 13:38

Elektrownie wiatrowe Dużo ciekawych spraw jest tu o energii odnawialnej

http://www.agroenerg...hp?content=1914

tez sie zastanawiam nad solarami na gospodarke, ale sam nie wiem?

co uwazacie?

#747 Share bartas616

bartas616

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 98 postów

Napisany 05 czerwiec 2013 - 14:36

Elektrownie wiatrowe

Dziękuję Panowie za informację, nie jestem na wacie, więc od zapłaty będzie podatek dochodowy,
pozostaje jeszcze pytanie o jaką stawkę idzie gra, nie chciałbym wyjść na kogoś, kto za "5 zł" podpisuje umowę, uważa się za Króla negocjacji a po pewnym czasie okazuje się, że pieniądze za tego typu dzierżawę mogły być zupełnie przyzwoite.
Z drugiej jednak strony nie chcę podawać kwoty z kosmosu i blokować sąsiadowi budowy wiatraka na jego terenie,
Na razie unikam spotkania z przedstawicielem inwestora do czasu aż zbiorę jakieś informacje odnośnie kwot za dzierżawę działki pod łopaty wiatraka, ciekawe ile razy niższa jest taka wstępna propozycja inwestora.
Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.

wiem ze w mojej miejscowosci był taki przypadek ze kawałek łopaty wchodziły na pole sąsiada i dostał za to 6 tyś na rok.

#748 Share poosa21

poosa21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 963 postów

Napisany 12 czerwiec 2013 - 16:49

Elektrownie wiatrowe Mam pewnien problem otóż: Dziś zauważyłem ze na moim polu kręcą sie jacyś ludzie, dowiedziałem sie od nich ze przez brzeg mojego pola bedzie przebiegał kabel od wiatraków, geodeci wymierzyli że worałem sie w pas drogi powiatowej na szerokość 2,5m, o czym nie wiedziałem bo słupek geodezyjny na skraju pola jest 30cm w rowie, kable dzis przywieźli na pole i jutro mają już kopać moje buraki. Mam pytanie czy mogą tak zrobić czyli zniszczyć moje buraki,

#749 Share bartas616

bartas616

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 98 postów

Napisany 12 czerwiec 2013 - 21:04

Elektrownie wiatrowe wydaje mi sie ze moga, bo wychodzi na to ze to nie sa Twoje buraki skoro rosną na działce innego właściciela

#750 Share MariuszE38

MariuszE38

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 299 postów

Napisany 13 czerwiec 2013 - 07:06

Elektrownie wiatrowe Uprawiałeś przez zasiedzenie więc guzik mogą robić... no chyba że zapłacą....

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#751 Share darolee

darolee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 725 postów

Napisany 14 czerwiec 2013 - 07:17

Elektrownie wiatrowe Kto sieje ten zbiera. Ty masz prawo zebrać te buraki, a powiat może się od Ciebie domagać w świetle nowych przepisów zdaje się 5x czynsz dzierżawny. jak zniszczą buraki powinni za to Ci zapłacić.

#752 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 14 czerwiec 2013 - 20:51

Elektrownie wiatrowe

Uprawiałeś przez zasiedzenie więc guzik mogą robić... no chyba że zapłacą....

Pasa drogowego nie da się zasiedzieć..naruszą tylko stan posiadania i tu można dochodzić odszkodowania,wejść mogą i to zrobią.

#753 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3538 postów

Napisany 14 czerwiec 2013 - 21:37

Elektrownie wiatrowe Ale jest przepis, że jak zasiał to ma prawo zebrać plon i nikt nie ma prawa go niszczyć.

#754 Share jerzystek

jerzystek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 15 czerwiec 2013 - 11:44

Elektrownie wiatrowe Sorry ,że się wtrącam. Tak tylko dopowiem.
Przychodzi przedstawiciel inwestora i oferuje 40tys zł/rok za postawienie wiatraka. Pomijając już stan zdrowotny, czy brak ptaków, nietoperzy w okolicy,itp., właściciel jest zadowolony.
40.000:
-VAT23
-PIT
-podatek od budowli 2% (właściciel lub inwestor-zależnie od umowy)
-podatek od działki budowlanej
+ wyższy KRUS (jeśli rolnik)
+brak możliwości sadzenia całego szeregu roślin, sadzenie drzew, budowle w odl. min 500m.
-(możliwe, że rolnik poniesie koszt odrolnienia-zależnie od zapisu umowy)
+brak dopłat (bo ziemia odrolniona)

Umowa zawierana jest z reguły na 19 lub 29 lat, zależnie od tego, czy elektrownia jest używana np. sprowadzona z DE, czy fabrycznie nowa.
Firma ma 10 takich wiatraków, po 18 latach zaciąga kredyt na budowę nowych wiatraków, ale ich nie buduje, tylko zaczyna sprzedawać innym spółkom założonym przez odpowiednie osoby za grosze wiatraki które nadają się jeszcze do pracy pomimo zużycia i zbliżającego się terminu zakończenia dzierżawy. Pieniądze ze sprzedaży wiatraków firma inwestuje w "nietrafne" inwestycje, i wykazyje strate.
Te które się nie będą nadawać, wciąż są majątkiem spółki (z reguły na nie ustanowione są zabezpieczenia bankowe). Firma ogłasza upadłość, przychodzi windykacja z banku za zaciągnięty kredyt, syndyk zgodnie z prawem spółek handlowych itp. wchodzi na masę upadłościową, ściąga gondole z turbinami i wiatrakami,sprzedaje je, w celu zaspokojenia windykacji banku, a zostawia wieże i fundamenty oraz infrastrukture techniczną właścicielowi na pamiątkę, bo nic nie warte, a majątek spółki i wspólników nie jest wystarczający do zaspokojenia wszystkich wierzycieli.
Właściciel żąda usunięcia tego co pozostało, ale nie ma od kogo tego wyegzekwować Udaje się do gminy, a tam otrzymuje odpowiedź, że to nie ich sprawa, bo nie są stroną w umowie. Jakiś czas później, otrzymuje pismo od gminy w sprawie podatku od budowli (wg ustawy płaci go właściciel, a inwestor ogłosił upadłość) i nie może go nie zapłacić. Podatek jest od wartości wieży i fundamentów tylko i wyłącznie, bez znaczenie czy na wieży jest gondola o wartości 100mln zł, czy też nic. Właścicel chce rozebrać wieże i fundamenty, zaciąga kredyt na 0,5 mln zł i rekultywuje grunt. Chyba, że wcześniej PINB każe mu usunąć wcześniej, ze względu na zagrożenie, lub GIOŚ bo szpeci krajobraz, lub chce oddać gminie, ale gmina bubla nie chce. Przychodzi kolejny inwestor z propozycją kupna (już bez propozycji dierżawy) i kupuje za grosze tą ziemię, bo już ma bazę na nową elektrownie, a właściciel chce się jak najszybciej pozbyć bo nie chce zaciągać kredytu na rozbiórkę, płacić podatku, a sam raczej tego nie usunie. Druga możliwość to zostawienie potomkom na pamiątkę i niech oni się martwią, jak wydziubać 600 ton betonu z pola. Jeśli dożyją z powodu infradzwięków od falownika, który przez 20-30 lat dawal im się we znaki.To tak w skrócie.

#755 Share Dagmarka

Dagmarka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 15 czerwiec 2013 - 13:51

Elektrownie wiatrowe o tym to żaden 'INWESTOR' nie powie :)

#756 Share rotor32

rotor32

RotoR

• Members
  • PipPipPip
  • 627 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, informatyka

Napisany 14 październik 2013 - 19:41

Elektrownie wiatrowe Moim zdaniem postęp zawsze budził obawy z wiatrakami jest podobnie. U mnie też mają stawiać 20 tyś rocznie za dzierżawę 0,5 ha, za drogę dojazdową też coś będzie, za szkody w uprawach wyrządzonych podczas budowy też maja być odszkodowania. Umowa była konsultowana z prawnikiem i nie było żadnych zastrzeżeń. Niedawno podpisywane były umowy o przeciągnięcie kabla przez pola, też niemałe sumy za to. Jakieś 7 km ode mnie już są postawione i ludzie jakoś żyją, mają się dobrze, a pieniądze z dzierżaw widać gołym okiem w gospodarstwach. Nie rozumiem gdzie tu się doszukiwać spisku.

#757 Share bartas616

bartas616

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 98 postów

Napisany 15 październik 2013 - 17:17

Elektrownie wiatrowe rotor32 mam do Ciebie pytanie na pw ale nie mogę wysłać.

#758 Share ZETOR10540Marek

ZETOR10540Marek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 04 grudzień 2013 - 22:27

Elektrownie wiatrowe Zakupiłem działkę która będzie graniczyła z wiatrakiem nie przekraczając 200m. Szykowałem ją pod budowę domu jak i warsztatu. A teraz się okazuje że ma stnąć wiatrak i przez 30 lat żadnego pozwolenia nie dostanę mało tego praktycznie niczego tam nie można sadzić i żadnych ozim siać. Czy są jakieś odszkodowania w związku z tą powstałą sytuacją>>??? Co należy zrobić????? wszystkie plany legły w gruzie. Grunt stracił ok 60% wartości. Proszę o jakieś rady. Dziękuję.

Zakupiłem działkę która będzie graniczyła z wiatrakiem nie przekraczając 200m. Szykowałem ją pod budowę domu jak i warsztatu. A teraz się okazuje że ma stnąć wiatrak i przez 30 lat żadnego pozwolenia nie dostanę mało tego praktycznie niczego tam nie można sadzić i żadnych ozim siać. Czy są jakieś odszkodowania w związku z tą powstałą sytuacją>>??? Co należy zrobić????? wszystkie plany legły w gruzie. Grunt stracił ok 60% wartości. Proszę o jakieś rady. Dziękuję.

Zakupiłem działkę która będzie graniczyła z wiatrakiem nie przekraczając 200m. Szykowałem ją pod budowę domu jak i warsztatu. A teraz się okazuje że ma stnąć wiatrak i przez 30 lat żadnego pozwolenia nie dostanę mało tego praktycznie niczego tam nie można sadzić i żadnych ozim siać. Czy są jakieś odszkodowania w związku z tą powstałą sytuacją>>??? Co należy zrobić????? wszystkie plany legły w gruzie. Grunt stracił ok 60% wartości. Proszę o jakieś rady

#759 Share darek1972

darek1972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 760 postów
  • Lokalizacja:polski biegun zimna- najpiękniejsze miejsce pod słońcem

Napisany 04 grudzień 2013 - 23:13

Elektrownie wiatrowe Demontaż wiatraka

Kupię czwartą parę do pługa Ibis
Mój profil na YouTube: http://www.youtube.com/user/darus1972
Zapraszam do galerii: http://www.agrofoto....-user11856.html

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#760 Share Dagmarka

Dagmarka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 05 grudzień 2013 - 08:39

Elektrownie wiatrowe jutro i pojutrze orkan przejdzie na Polska ,ciekawe ile tak upadnie;)