Skocz do zawartości

Zdjęcie

Elektrownie wiatrowe

836 odpowiedzi na ten temat

#721 Share DeMax

DeMax

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 0 postów

Napisany 11 styczeń 2013 - 01:40

Elektrownie wiatrowe Dziękuję Panowie za informację, nie jestem na wacie, więc od zapłaty będzie podatek dochodowy,
pozostaje jeszcze pytanie o jaką stawkę idzie gra, nie chciałbym wyjść na kogoś, kto za "5 zł" podpisuje umowę, uważa się za Króla negocjacji a po pewnym czasie okazuje się, że pieniądze za tego typu dzierżawę mogły być zupełnie przyzwoite.
Z drugiej jednak strony nie chcę podawać kwoty z kosmosu i blokować sąsiadowi budowy wiatraka na jego terenie,
Na razie unikam spotkania z przedstawicielem inwestora do czasu aż zbiorę jakieś informacje odnośnie kwot za dzierżawę działki pod łopaty wiatraka, ciekawe ile razy niższa jest taka wstępna propozycja inwestora.
Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Elektrownie wiatrowe Dzisiaj, 10:58
  •  

#722 Share newhollandt6

newhollandt6

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów

Napisany 23 luty 2013 - 18:21

Elektrownie wiatrowe U mnie w gminie firma elektra chce stawiać 33 wiatraki po 3MW o wysokości masztu 120m i rozpiętośći łopat 120m czyli wysokość całkowita 180m ,mieszkańcy zakładają komitety protestacyjne bo niby ma to ludziom szkodzić nie sprzeciwiają się tylko ci co mają mieć u siebie wiatrak, jak wiadomo w takiej sytuacji niby ludzie mówią że to o zdrowie chodzi , ale tak naprawdę rozchodzi się o pieniądz że jedni będą mieli niezłą kasę a drudzy żeby mieć taką kasę będą musieli zapierniczać w polu, u was nie było takich sytuacji , ludzie się nie sprzeciwiali , jak to jest czy somsiedzi muszą wyrazić zgodę by można było postawić na działce wiatrak dodam że działki są wonskie mają po 30m szerokości niektóre nawet tyle nie mają .

#723 Share tespis17

tespis17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 596 postów

Napisany 02 marzec 2013 - 13:23

Elektrownie wiatrowe Będą potrzebować zgodę sąsiada na postawienie wiatraka. Jakby co pisz na PW.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#724 Share klama

klama

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 413 postów

Napisany 02 marzec 2013 - 21:26

Elektrownie wiatrowe Ci sąsiedzi u których będą wystawały śmigła nad polem to będą musieli wyrazić zgode.
KPK - Ochrona

Zapraszam na moje konto YT /user/klama958

#725 Share mariusz123456789a

mariusz123456789a

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 223 postów

Napisany 02 marzec 2013 - 22:32

Elektrownie wiatrowe Panowie to wiatraki wkońcu szkodzą na zdrowie czy nie i czy to prawda że turbiny od wiatraków głośno chodzą??. Niedaleko mnie ok. kilometra będzie w następnym tygodniu stawiany wiatrak i ciekawi mnie opinię na temat czy szkodzą czy nie bo niektórzy mówią co mieszkają koło wiatraków że ich często "głowa boli albo że na słuch im szkodzą bo tak głośno chodzą"itd. To jak to wkońcu jest?

#726 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 03 marzec 2013 - 09:39

Elektrownie wiatrowe Ponoć przy dłuższym przebywaniu w jego otoczeniu można zostać impotentem. :o I słyszalem że kury się nie niosą.

#727 Share darek1972

darek1972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 760 postów
  • Lokalizacja:polski biegun zimna- najpiękniejsze miejsce pod słońcem

Napisany 03 marzec 2013 - 12:31

Elektrownie wiatrowe Potomków już masz? Bierz się chłopie póki jeszcze możesz :) :) :)
Kupię czwartą parę do pługa Ibis
Mój profil na YouTube: http://www.youtube.com/user/darus1972
Zapraszam do galerii: http://www.agrofoto....-user11856.html

#728 Share Mazur87

Mazur87

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów
  • Zainteresowania:konflikty zbrojne i uzbrojenie, maszyny rolnicze, atronomia

Napisany 10 marzec 2013 - 13:32

Elektrownie wiatrowe

Jakby ktoś miał ochotę to może sobie obejrzeć. Mała debata na temat pomysłu budowy fermy wiatrowej w mojej gminie (turbiny morskie 4,5 MW, wysokość ok. 200 m). Długie, ale moim zdaniem warto. Najbardziej rozsądne było zdanie byłego radnego z Wydmin, posiadacza stada łaciatych (końcówka cz. 3 i początek 4).

Czy szkodą, czy też nie to napiszę za kilka lat o ile dożyję i wiatraki postawią. Natomiast z racji uprawianego zawodu miałem kontakt z mieszkańcami Wydmin i okolicy. Zdania były podzielone. Osoby mieszkające w granicach 700-800 m dosyć często narzekały na hałas, zwłaszcza Ci w stronę których wiatr wiał od wiatraków (inny jest zasięg z wiatrem, a inny pod wiatr).

Jedno mogę jednoznacznie określić: wały przy tego typu inwestycji są jeśli mówimy o raportach środowiskowych itp. http://kochamymazury...mina-milki.html W BIP jest mapka o zdecydowanie lepszej jakości. Badania ornitologiczne nie wiem w jaki sposób były robione, ale na mapie trasy przelotów w ogóle nie pokrywają się ze stanem faktycznym (zwłaszcza żurawie). W miejscu, gdzie jesienią potrafi się przewinąć grubo ponad 1 tys. żurawi na mapie praktycznie nie ma oznaczenia, ponieważ tam planuje się postawić największą liczbę turbin. Z kolei tam, gdzie faktycznie żurawi lata mało na mapie jest ich dużo, ponieważ nie ma zaplanowanych turbin.

Podejrzewam, że niektórzy faktycznie są na nie przez zawiść, ale sporo osób jest na nie ze względu na wartość nieruchomości. Kilka osób chciało sprzedać małe działki (gmina Giżycko), ponieważ kilkanaście arów (na dodatek nieforemne) średnio się opłaca obrabiać dużym sprzętem, kupcy się znaleźli, ale jak usłyszeli o wiatrakach to od razu zniknęli. Natomiast cześć obawia się o swoje zdrowie. Z wiatrakami jest jak z biopaliwem (szkodzi, czy nie szkodzi na silniki). Są zwolennicy i przeciwnicy, a kto miał rację to czas pokaże. Ja osobiście wolałbym, żeby państwo dofinansowywało małe instalacje (turbiny, solary, pompy ciepła) niż pomagało molochom, które i tak mają kupę kasy. Więcej osób by skorzystało i nie wzbudzałoby takich kontrowersji. Tylko, ze to by uderzyło w interesy największych. Po co niby trzeba sprzedać energię do ZE, żeby później od nich odkupić na własny użytek. Ilu rolników postawiłoby turbiny wiatrowe na własne potrzeby?!

#729 Share ciastek12

ciastek12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 310 postów

Napisany 10 marzec 2013 - 21:54

Elektrownie wiatrowe Wiatraki szkodzą zdrowiu... w koło domu w odległości ok 500m do 2000m stoją 24 elektrownie wiatrowe. Ujemne skutki widoczne gołym to m.in bóle głowy szczególnie na początku działania elektrowni, efekt migającego cienia: w domu bardzo to przeszkadza...momentalnie zaczynają boleć oczy...podczas prac polowych tak samo..., bydło na pastwisku również sie tego boi, straszny szum....słychać go również w domu co przeszkadza podczas snu, efekt migających świateł: przeszkadza w nocy. To tylko to co da sie zauważyć gołym okiem a teraz jeszcze pole elektromagnetyczne...na pewno ma wpływ na organizm człowieka...Dodam ze długość jednego smigła to 39m a wysokosc masztu 90m.

Edytowany przez ciastek12, 10 marzec 2013 - 21:58.

#730 Share daniel10

daniel10

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 152 postów

Napisany 10 marzec 2013 - 23:13

Elektrownie wiatrowe ciastek o co ci chodzi????????????????

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#731 Share ciastek12

ciastek12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 310 postów

Napisany 11 marzec 2013 - 09:21

Elektrownie wiatrowe Jest to odpowiedz na post uzytkownika mariusz 123456789a.....zapomniałem zacytować :huh:

#732 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 11 marzec 2013 - 17:40

Elektrownie wiatrowe Ciastek12 ale co z ta bezpłodnością? Zauważyłeś cos w tej kwestii?

#733 Share ciastek12

ciastek12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 310 postów

Napisany 11 marzec 2013 - 19:40

Elektrownie wiatrowe Nie zauważyłem...przeprowadź sie w okolice farmy wiatrowej i sprawdz sam -_-

#734 Share sobek112

sobek112

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 12 marzec 2013 - 19:52

Elektrownie wiatrowe Co powiecie odnośnie opłacalności wydzierżawienia pola pod wiatrak , mam propozycję za wiatrak około 25 tys. rocznie. Te 25 tyś będzie opodatkowane 23 % Vatem a co z opłatami związanymi z gminą za zmiany gruntu rolnego na budowlany ? mogą także zaznaczyć drogę przez pole o szerokości 4 m do tego wiatraka też jako działka budowlana co już będzie nie małą sumą . Dodatkowo długi okres dzierżawy -30 lat a to już może być problemem bo po tym okresie powiedzą ,że to już ich działka przez zasiedzenie . A co gdy wejdziemy za kilka lat w euro ? dalej będą mi płacić w zł jak było w umowie ? Czy wchodzenie w taki biznes ma sens ?

Edytowany przez sobek112, 12 marzec 2013 - 19:54.

#735 Share darek1972

darek1972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 760 postów
  • Lokalizacja:polski biegun zimna- najpiękniejsze miejsce pod słońcem

Napisany 13 marzec 2013 - 17:20

Elektrownie wiatrowe Przyznać się komu zalazł za skórę http://kontakt24.tvn...?categoryId=496 :D :D :D
Kupię czwartą parę do pługa Ibis
Mój profil na YouTube: http://www.youtube.com/user/darus1972
Zapraszam do galerii: http://www.agrofoto....-user11856.html

#736 Share Mazur87

Mazur87

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 14 marzec 2013 - 07:37

Elektrownie wiatrowe Łe tam. Tak to już jest jak się sprowadza używki z zachodu. W woj. WM kilka miesięcy temu łopata odpadła i przeleciała zacny dystans. Na szczęście nikogo nie trafiła.

#737 Share MT1997

MT1997

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 17 marzec 2013 - 20:14

Elektrownie wiatrowe Czy jako rolnik można wziąźć kredyt na Wiatrak?

#738 Share tespis17

tespis17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 596 postów

Napisany 17 marzec 2013 - 21:05

Elektrownie wiatrowe Można, idź do banku tam się dowiesz wszystkiego.

#739 Share MT1997

MT1997

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 18 marzec 2013 - 13:57

Elektrownie wiatrowe Ale dadzą kredyt na wiatrak o mocy 0,5MW?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#740 Share Mazur87

Mazur87

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 26 marzec 2013 - 14:09

Elektrownie wiatrowe Byłeś w tym banku? Może na razie się wstrzymaj. Jak dobrze pójdzie to od przyszłego roku będzie dofinansowanie w stylu solarów. Może też uda się legalnie produkować energię na swój użytek bez pośredników. Chociaż patrząc na tempo prac nad nową ustawą o OZE to czarno ja to widzę.