Skocz do zawartości

Zdjęcie

Elektrownie wiatrowe

836 odpowiedzi na ten temat

#621 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 15 styczeń 2012 - 12:18

Elektrownie wiatrowe tak, mam kilkadziesiąt aktów i nie na ten spojżałem.
@maniek, trafne spostrzeżenie, umowa notarialna z wpisem do ksiąg wieczystych obowiązuje również kolejnych właścicieli, może właśnie wyjściem jest by wymigać się z takiej kolanowej umowy sprzedaż działki dla rodziny. Chyba, że jakiś mocno kumaty pisał umowę i zarobił tam kruczków, ale mądry by tego nie podpisał z kolei.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Elektrownie wiatrowe Dzisiaj, 21:41
  •  

#622 Share daniel10

daniel10

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 152 postów

Napisany 15 styczeń 2012 - 13:09

Elektrownie wiatrowe W 2 lata...dobre :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

#623 Share szymon17

szymon17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 15 styczeń 2012 - 17:05

Elektrownie wiatrowe Koledzy nie kłóćcie się. Obie umowy są pisane u notariusza nowa i stara.
Dziękuję za odpowiedz koledzy farmerfm i mehmet. Mam jeszcze wiele pytań ale to w przyszły piątek.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#624 Share maniek33

maniek33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 584 postów

Napisany 15 styczeń 2012 - 17:05

Elektrownie wiatrowe Mehmet. Co będzie w przypadku gdy np. umowa nie dojdzie po tych 2-3 latach do skutku? Pytam, ponieważ pojawił się u mnie pan z propozycją przedwstępnej umowy. Chciałem, by w umowie był zapis, że w takim przypadku otrzymam odszkodowanie (za gotowość i rezygnację w tym czasie z innych ofert ) w wys 30 tys. Pan się więcej nie pojawił :) . A jak jest u Ciebie?

Edytowany przez maniek33, 15 styczeń 2012 - 17:06.

#625 Share mehmet

mehmet

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 0 postów

Napisany 15 styczeń 2012 - 17:43

Elektrownie wiatrowe Umowa jest to dokument, w którym obie strony zawierają jakieś ustalenia.
Podana przez Ciebie kwota jest wygórowana.
Parkingowe jest/może być wielo/kilkukrotnie niższe w skali roku.
Podkreślam. Wszystko można ustalić.

W Twoim przypadku poszli do kogoś innego i już możesz sobie pogwizdać, że przeszło Ci koło nosa 1,5-2,5 mln złotych.
Ale tak to bywa, kiedy wizja kasy, a mówiąc wprost, zachłanność, przesłania zdolność logicznego myślenia.
Uwierz, że miejsc na wiatraki jest jeszcze sporo i pójdziemy tam, gdzie będzie klimat do biznesu, a nie roszczeniowość...
Przykro mi, że potencjalnie straciłeś...

#626 Share maniek33

maniek33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 584 postów

Napisany 15 styczeń 2012 - 17:53

Elektrownie wiatrowe Ależ skąd. Niepotrzebnie się o mnie martwisz :) . Mi bardziej zależy na ciszy i spokoju. Pieniądze to nie wszystko... . Zawsze się można dogadać, masz rację. Pod warunkiem, że ktoś traktuje sprawę poważnie i nie próbuje Cię robić w jajo...

#627 Share mehmet

mehmet

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 0 postów

Napisany 15 styczeń 2012 - 17:58

Elektrownie wiatrowe Wiatrak w odległości ca. 500m od miejsca, w którym stoisz, jest zupełnie niesłyszalny!
Poziom hałasu odpowiada wartości w Twojej sypialni w nocy.

Pod warunkiem, że akurat nie baraszkujesz... ;)

#628 Share maniek33

maniek33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 584 postów

Napisany 15 styczeń 2012 - 18:11

Elektrownie wiatrowe Nie twierdzę, że aż tak hałasuje... wiatrak oczywiście :) . Moje działki są przy szosie. Postawienie tam elektrowni spowoduje, że w promieniu 500m lub po prostej 1 km będzie zakaz stawiania budynków. Więc ziemia wokoło traci na wartości. Sam wiesz jak szybko rosną domy na dzisiejszej wsi... . Gminy chętnie przekształcają ziemię by zyskać na podatkach. Także Twoje wyliczenia powyżej nie muszą być aż tak atrakcyjne...
A tak poza tym - jak to jest z Naturą 2000 i rezerwatami jeżeli chodzi o stawianie wiatraków?

Edytowany przez maniek33, 15 styczeń 2012 - 18:12.

#629 Share mehmet

mehmet

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 0 postów

Napisany 15 styczeń 2012 - 18:17

Elektrownie wiatrowe Natura to Natura.
Z jednego wiatraka Gmina ma rocznie tyle, co z

1 000 domków jednorodzinnych... :lol:

#630 Share maniek33

maniek33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 584 postów

Napisany 15 styczeń 2012 - 18:20

Elektrownie wiatrowe Bardziej interesuje mnie mój własny interes, nie gminy. To jak to jest z tą Naturą i rezerwatami?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#631 Share mehmet

mehmet

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 0 postów

Napisany 15 styczeń 2012 - 18:34

Elektrownie wiatrowe Pytaj Twój RDOŚ.

#632 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 15 styczeń 2012 - 18:50

Elektrownie wiatrowe

Umowa jest to dokument, w którym obie strony zawierają jakieś ustalenia.
Podana przez Ciebie kwota jest wygórowana.
Parkingowe jest/może być wielo/kilkukrotnie niższe w skali roku.
Podkreślam. Wszystko można ustalić.

W Twoim przypadku poszli do kogoś innego i już możesz sobie pogwizdać, że przeszło Ci koło nosa 1,5-2,5 mln złotych.
Ale tak to bywa, kiedy wizja kasy, a mówiąc wprost, zachłanność, przesłania zdolność logicznego myślenia.
Uwierz, że miejsc na wiatraki jest jeszcze sporo i pójdziemy tam, gdzie będzie klimat do biznesu, a nie roszczeniowość...
Przykro mi, że potencjalnie straciłeś...

Typowa gadka wiatrakowego naganiacza. :lol: Mam działkę np. 5ha a sąsiedzi po 1ha i wąskie. Idź sie dogaduj. Przyjedzie taki z trochę większego miasta, żuci jakieś ochłapy i myśli że głupi rolnik sie połakomi i im wszystko podpisze, a niestety, nawet naród na wsi jest coraz to bardziej wykształcony i coraz trudniej go wyzyskać.
Ty @nahmet byś pewnie chciał przyjechać do rolnika, dostać jeszcze w łapę i podsunąć z wielką łaską umowę do podpisania na kolanie.

#633 Share mehmet

mehmet

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 0 postów

Napisany 15 styczeń 2012 - 18:58

Elektrownie wiatrowe Widzisz, jak pięknie wpisujesz się w stereotyp zachłannego* właściciela, który myśli, że jak ma 5ha w kawałku, to ja przyjdę na kolanach z umową.
Błądzisz.
Dogadam się a tymi trzema po 1ha i jeszcze mi kasa zostanie.

Dalszą dyskusję z Tobą na tym poziomie kończę. Widzę, że frajdę daje Ci ten sposób pisania.

* można użyć dowolnego słowa, określającego ten stan i sposób postępowania.

#634 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 15 styczeń 2012 - 19:06

Elektrownie wiatrowe @mehmet, ależ proszę idź do sąsiadów tylko nie nakłaniaj nieświadomych tu ludzi by za waciki podpisywali ci umowy. Jak tak łatwo wam idą te umowy to po co się rozmieszczacie po większych rolnikach i większych działkach?

#635 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 15 styczeń 2012 - 19:08

Elektrownie wiatrowe Panie kochany jak żeś Pan taki ekolog, to postaw Pan sobie wiatrak na dachu domu w Pan którym mieszkasz.

Dziękuję....

#636 Share maniek33

maniek33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 584 postów

Napisany 15 styczeń 2012 - 19:10

Elektrownie wiatrowe Mehmet. Jak to jest z sąsiadami? Powiedzmy, że wiatrak mieści się na mojej działce. Czy sąsiedzi muszą się w jakikolwiek sposób odnieść do tej inwestycji? Mówiąc o sąsiadach ma na myśli te 600m czy ileś tam.

#637 Share mehmet

mehmet

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 0 postów

Napisany 15 styczeń 2012 - 19:14

Elektrownie wiatrowe Ci, których teren bezpośrednio graniczy z Twoją działką, są informowani z mocy prawa.

#638 Share darek1972

darek1972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 760 postów
  • Lokalizacja:polski biegun zimna- najpiękniejsze miejsce pod słońcem

Napisany 15 styczeń 2012 - 19:25

Elektrownie wiatrowe Wątpię aby z trzema poszło Ci łatwiej jak z jednym, na Twoje nieszczęście świadomość społeczeństwa wzrasta. W zróżnicowanym pagórkowatym terenie bardzo łatwo wskazać lokalizację obieraną na wiatrak i to że "sobie pójdę do sąsiada" jest czystą zagrywką ponieważ następna lokalizacja koliduje z innym już powiedzmy "zaklepanym" wiatrakiem możliwymi drogami i naturalnymi przeszkodami. Jak widzę z daleka wiatraki, widząc je z różnych stron to często jest tak że po trzy-cztery tworzą jedną linię co dowodzi że ten układ był już z góry ustalony i tylko dar wciskania kitu przekonuje właściciela. Uważam że opłata rezerwacyjna musi być zawarta w umowie bo odsiewa się w ten sposób plewy garażowych firm.
Kupię czwartą parę do pługa Ibis
Mój profil na YouTube: http://www.youtube.com/user/darus1972
Zapraszam do galerii: http://www.agrofoto....-user11856.html

#639 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 15 styczeń 2012 - 19:25

Elektrownie wiatrowe

Mehmet. Jak to jest z sąsiadami? Powiedzmy, że wiatrak mieści się na mojej działce. Czy sąsiedzi muszą się w jakikolwiek sposób odnieść do tej inwestycji? Mówiąc o sąsiadach ma na myśli te 600m czy ileś tam.

Z sąsiadami to jest tak, podpisują na większą działkę, na potrzeby elektrowni wycinają działkę po środku dużej 1ha i ją odralniają.W ten sposób kto jest sąsiadem elektrowni? :D Jak który wam będzie wciskał kit , że z 3po 1ha podpisze to pamiętajcie o tym. :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#640 Share maniek33

maniek33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 584 postów

Napisany 15 styczeń 2012 - 19:28

Elektrownie wiatrowe Mehmet.No tak to wiem. Chodzi mi o to gdy np sąsiad nie bardzo chce się zgodzić, bo chce np zaraz obok postawić też wiatrak. Jakie są min odległości pomiędzy wiatrakami? Jeżeli ktoś uzyska zgodę na postawienie elektrowni to rozumiem, że przynajmniej w promieniu 600m będzie to teren pod farmy wiatrowe w planie zagosp. przestrz. Więc sąsiad o zezwolenie na budowę wiatraka może się również ubiegać. Zgadza się?

Edytowany przez maniek33, 15 styczeń 2012 - 19:28.