Skocz do zawartości

Zdjęcie

Elektrownie wiatrowe

836 odpowiedzi na ten temat

#41 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 16 kwiecień 2008 - 18:05

Elektrownie wiatrowe Musze zobaczyc na umowie ale takiego haczyka raczej nie ma.U nas beda stawiac kilka wiatrakow i wszyscy rolnicy na wsi zawiazali społke wybrali zarzad,wynajeli radce prawnego ktory to wszystko prowadzi.Spawdzilismy firme w sadzie gospodarczym i gdzie sie tylko da,bo byli tacy co dawali po 50 tys za wiatrak na rok ale jak przyszło do sprawdzenia wiarygodnosci to okazalo sie ze firma jest bardzo podejzana i juz wiecej sie nie pokazali.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Elektrownie wiatrowe Dzisiaj, 23:27
  •  

#42 Share hospodar hospodar

hospodar
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 16 kwiecień 2008 - 19:26

Elektrownie wiatrowe .

#43 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 16 kwiecień 2008 - 21:04

Elektrownie wiatrowe bo masz sporo ziemi i to dlatego.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#44 Share zetor5321

zetor5321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 764 postów

Napisany 16 kwiecień 2008 - 21:28

Elektrownie wiatrowe "OT"
czy takie wiatraki hałasują ?
niedaleko mnie chcą postawić ok czterech (też niemiecka firma )

#45 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 16 kwiecień 2008 - 21:34

Elektrownie wiatrowe Z tego co słyszałem to raczej nie chałasują ale wibracje z obrotu śmigieł są odczuwalne pod nimi. Czują to zwłaszcza zwierzęta i ponoc nie bardzo to lubia. Ale tylko o tym słyszałem więc nie wiem dokładnie.

#46 Share Przemo85

Przemo85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 316 postów

Napisany 16 kwiecień 2008 - 21:36

Elektrownie wiatrowe

"OT"
czy takie wiatraki hałasują ?
niedaleko mnie chcą postawić ok czterech (też niemiecka firma )

Stałem ok15 metrów od takiego wiatraka to tylko trochę było słychać jak się śmigła obracają także z odległości 300-500m nie powinno w ogóle słychać chociaż takie o mocy 2 MW mogłyby wydawać większy odgłos

#47 Share Wiatru

Wiatru

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 20 kwiecień 2008 - 14:26

Elektrownie wiatrowe a jakie firmy u was zakładają te wiatraki??
i jakie maja warunki do spełnienia??

#48 Share kiju221

kiju221

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 283 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna; Rolnictwo; Motoryzacja

Napisany 15 maj 2008 - 19:16

Elektrownie wiatrowe 2 Miesiace temu przyjechala do mnie przedstawicielka firmy ktora bierze w dzierzawe grunty pod wiatraki zaproponowala mi ze postawia na moim polu 2 wiatraki i za kazdy rocznie mi beda placic 25 tys pln a pod jeden wiatrak potrzebuja 25 arow. Nie zdecydowalem sie wtedy i powiedzialem ze jezeli wynagrodzenie bedzie uwarunkowane wartoscia energi to moge ewentualnie sie zgodzic. Wczoraj ta firma sie do mnie odezwala i przystali na moje warunki co wiecej nawet podniesli wynagrodzenie do 33 tys pln. Chyba sie zgodze co o tym myslicie moze ma ktos z was juz wiatrak jesli tak to jesli to nie tajemnica to napisze jakie ma honorarium ma z tego. Ogolnie to sie chyba oplaca bo nie robiac nic z 25 arow rocznie wyciagniesz 33 tys a to juz ladny pieniadz.
Sprzedam Claas Variant 360 na części!!!

#49 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 15 maj 2008 - 23:26

Elektrownie wiatrowe tylko, ze grunt jest zablokowany na 30 lat :) a nie wiadomo co sie w tym czasie zdazy i moze cie ominac wieksza inwestycja.
jesli juz sie zdecydujesz to umowe czytac, czytac i jeszcze raz czytac, a najbezpieczniej chyba oddac prawnikowi lub chociaz radcy prawnemu :)
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#50 Share kiju221

kiju221

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 283 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna; Rolnictwo; Motoryzacja

Napisany 16 maj 2008 - 11:51

Elektrownie wiatrowe Zapomnialem najwazniejszego napisac tamta umowe dalem do obejrzenia znajomej ktora skonczyla prawo i jest radca i powiedziala ze umowa jest przede wszystkim zle napisana bo nie jezykiem prawnym a poza tym bylo kilka drobnych chaczykow odnosnie honorarium. Tak jak napisalem wyzej oni chcieli mi przez 30 lat placic ciagle takie same honorarium a na tym bym stracil pewnie bo nikt nie wie jakie znaczenie za 15 lat bedzie mialo 25 tys zl
Sprzedam Claas Variant 360 na części!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share Obikey

Obikey

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, jak narazie.<br />

Napisany 20 czerwiec 2008 - 23:34

Elektrownie wiatrowe Hej, mam pytanie bardzo powiązane z tematem wiatraków. Otóż z uwagi na fakt, że działki nadające się pod wiatraki dzierżawimy od agencji, to inwestor ich u mnie nie wybuduje. Za to przez jedną z należących do mnie działek przebiega linia wysokiego napięcia. Firma budująca wiatraki zaproponowała, że wybudują na tej działce stację transformatorową, aby wpiąć się do sieci i przesyłać prąd z wiatraków. Miała by ona zajmować obszar ok 60 arów. Podpowiedzcie proszę, jakich pieniędzy mogę od nich oczekiwać?

#52 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 21 czerwiec 2008 - 08:30

Elektrownie wiatrowe Na pewno sporych ;). daj cenę wysoko bo i tak będą musieli od ciebie to kupić jeśli chcą podpiąć wiatraki. trzeba liczyć jak za działkę budowano a nie rolno

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#53 Share wojtas

wojtas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1194 postów

Napisany 08 lipiec 2008 - 18:14

Elektrownie wiatrowe dzisiaj dostałem telefon z gminy że na w naszej wiosce maja stawiac takie wiatraki między innymi i na moim polu. ciekawe co zaproponują. spotkanie jutro o 9. troche to dziwne bo teren u nas jest typowo nizinny i tak jak ktoś kiedyś napisał duże wiatry to tylko po niedzielnym obiedzie

#54 Share Przemo85

Przemo85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 316 postów

Napisany 09 lipiec 2008 - 17:03

Elektrownie wiatrowe

dzisiaj dostałem telefon z gminy że na w naszej wiosce maja stawiac takie wiatraki między innymi i na moim polu. ciekawe co zaproponują. spotkanie jutro o 9. troche to dziwne bo teren u nas jest typowo nizinny i tak jak ktoś kiedyś napisał duże wiatry to tylko po niedzielnym obiedzie

Już oni wiedzą gdzie mają wiatraki stawiać. Na mojej działce też wiatr wieje tak samo jak wszędzie a jednak okazało się że jest jedną z dwóch najatrakcyjniejszych działek w powiecie do postawienia elektrowni między innymi dlatego że jest dobry dojazd bo ok 600 metrów od działki biegnie droga powiatowa, niedaleko biegnie linia wysokiego napięcia i jest dość daleko od lasu. Tak przynajmniej mówił przedstawiciel firmy z którą podpisałem umowe

#55 Share wojtas

wojtas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1194 postów

Napisany 09 lipiec 2008 - 17:54

Elektrownie wiatrowe no i po spotkaniu . oferta dzierzawy- 20 tys na 30 lat.powierzchnia potrzebna na zmontowanie masztu 0,8 ha,

Edytowany przez wojtas, 30 listopad 2011 - 18:25.

#56 Share Sebastian

Sebastian

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 791 postów
  • Zainteresowania:Produkcja roślina i technika z nią związana

Napisany 10 lipiec 2008 - 11:50

Elektrownie wiatrowe te 20tys to na rok czy na 30lat?

#57 Share wojtas

wojtas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1194 postów

Napisany 10 lipiec 2008 - 12:03

Elektrownie wiatrowe 20 tys corocznie przez 30 lat

#58 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 10 lipiec 2008 - 12:04

Elektrownie wiatrowe Ale 20 tys za wiatrak czy jak maja wam placic.U nas maja stac 3 wiatraki i płaca po 22500 za sztuke na rok.

#59 Share Przemo85

Przemo85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 316 postów

Napisany 10 lipiec 2008 - 12:39

Elektrownie wiatrowe

no i po spotkaniu . firma ac prim z warszawy. oferta dzierzawy- 20 tys na 30 lat.powierzchnia potrzebna na zmontowanie masztu 0,8 ha, później można to normalnie uprawiać. moje pole jest akurat przy drodze powiatowej i niedaleko linii przesyłowej. ma to byc farma czyli ponad 20 sztuk. ale są i pewne rzeczy które mnie zdziwiły. podpisujac umowe należy wydzierżawić całą działkę ewidencyjną a dopiero później geodeci wytyczają plac pod maszt (troche to dziwne bo u mnie działka ewidencyjna zajmuje 6 ha a kumpel ma ponad 8), nie trzeba zapewniac drogi dojazdowej tylko w przypadku konserwacji nie utrudniac dojazdu.niektórzy tak się napalili że niewiedzieli w co tego gościa całować.jeżeli wiatrak stoi na granicy podział kasy. najlepiej jak będzie stał cały na jednym polu. byli też tacy co przyjmowali to bez entuzjazmu. facet próbował wmowić że złapaliśmy pana boga za nogi i jak się nie zgodzimy to znajdzie innych chętnych.i jeszcze jedno- wyznaczyli trzy rezerwowe lokalizacje w razie jakby ktoś się nie zgodził lub jakby chciał więcej kasy. napewno znalaźli by się i tacy dla których i 10 tys to suma nie do pogardzenia

Moim zdaniem powinniście wszyscy razem się zebrać i spróbować wynegocjować lepszą cenę bo trzy wiatraki mogą postawić gdzie indziej ale 20 to raczej nie dadzą rady. Pamiętaj że od tych 20 tys będziesz musiał odprowadzić podatek także wyjdzie mniej. Czy będą płacić tyle samo przez 30 lat czy będą uwzględniać inflację?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share jola

jola

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 21 lipiec 2008 - 18:19

Elektrownie wiatrowe hey wszystkim ,za kilka dni podpisze umowe z firma na dzierzawe moich gruntow pod wiatraki ,na moim tereni dziala firma ac prim a dokladnie windandpower ,cena ,ktora propnuja to ok 20 tys zl brutto za 1 wiatrak ,kwota ulegnie waloryzacji w skali roku co jest w umowie ,chce jedank wynegocjowac odszkodowanie z postawienie masztu do pomiaru wiatru bo jesli inwestycja ine bedzie mozliwa nikt mi nie zaplaci za zniszczone pole i uprawy ,musze tez zabezpieczyc sie na ewentualna dewastacje jesli wiatrak ulegnie uszkodzenie trzeba bedzie wjechac na wiekszy areal ciezkim sprzetem i nie wiem na jaki obszar ewentualnie, mam do was pytanko ,moze jestescie w posiadaniu druku takiej umowy ,bo w mojeje nie ma ani slowa na ten temat ,zdobylam juz podobna umowe z innej firmy ale tam tez brak takich klauzuli ,z prawniakmi oczywiscie to skonsultuje jeszcze ,jesli ktos m oze mi pomoc czekam na info bo mam spotkanie w czwartek z przedstawicielem frmy w celu dopelnienia formalnosci ,dzieki z gory