Skocz do zawartości

Zdjęcie

Elektrownie wiatrowe

836 odpowiedzi na ten temat

#561 Share silva

silva

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisany 31 grudzień 2011 - 10:41

Elektrownie wiatrowe Pięknie powiedziane Panie Ernestowski ale nie cytuj poprzedniego posta :P
Unia nam dużo daje ale jesszcze więcej zabiera :P Bo jak to mówił jeden z polityków: Żeby dać za darmo 100% tzeba najpierw zabrać 140% bo ktoś musi to policzyć i rozdać i za to wziąć kase

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Elektrownie wiatrowe Dzisiaj, 20:25
  •  

#562 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 31 grudzień 2011 - 10:45

Elektrownie wiatrowe silva, ja myślę , że na razie ta Unia nic złego tobie czy mi nie zrobiła. :D Na razie a na zapas to ja się przejmować nie mam zamiaru. :)

#563 Share gregorius

gregorius

niepokorny

• Members
  • PipPipPip
  • 739 postów
  • Zainteresowania:Historia, polityka, geografia, rolnictwo, motoryzacja no i kobiety :)

Napisany 31 grudzień 2011 - 19:29

Elektrownie wiatrowe a co do protokołu z Kioto to UE chyba w 2005 roku obniżyła te limity na CO2 żebyśmy nie handlowali nimi to też działa w złym interesie dla Polaków
Najbardziej lubię wizualizować sobie ostateczny krach systemu korporacji...

Kupię formownicę bierną do ziemniaków 2x75 cm
Kupię kombajn ziemniaczany Anna
Kupię ciągnik MTZ 82 w nowej budzie

więcej informacji na PW

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#564 Share Pavvelek

Pavvelek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 03 styczeń 2012 - 22:56

Elektrownie wiatrowe Witam. Panowie dzisiaj do mnie przyjechał gościu z propozycją podpisania umowy dzierżawy na wiatraki. Zaproponował od postawienia masztu płacić 500zł miesiacznie ale nie dłużej niż przez rok, a następnie w zależności od uzyskanych warunków przyłaczenia do sieci elektroenergetycznej tak od 1-1,5 MW 1600zł netto jeżeli powyzej 1.51 MW 2000zł netto od czasu rozpoczęcia budowy wiatraka. Powiedział że w gre wchodzą dwie moje działki jak i również jedna sąsiada. Ale wydaje mi się że chyba tylko moje by się nadawały gdyż sąsiada leży przy samej drodze. A po prostu chodzi gościowi abym się nie targował:P Jak wy uwazacie?? Cene dobrą mi zaproponował??
Do tego dochodzi jeszcze taka sprawa, korzystałem w ubiegłym roku z Premii na Młodego rolnika oraz Modernizacji gospodarstw rolnych. O ile w młodym chyba problemu by nie było z dzierżawą gdyż i tak miałbym średnią krajową powierzchni reszty ziemi oraz utrzymał bym żywotność ekonomiczną gospodarstwa czyli ESU, ale z MGR czy nie miał bym problemu. Ktoś z was może już dzierżawił od rolników, albo był takim rolnikiem który korzystał z tego programu. Pewnie i tak pismo do prezesa agencji będe musiał wystosować o zgodę ale chciałbym najpierw się tutaj zapytać.
Z góry dzieki za odpowiedź!

#565 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 04 styczeń 2012 - 07:56

Elektrownie wiatrowe Zanim ci tam stanie wiatrak i o ile stanie to minie 3-5lat. Żadnej agencji nic nie musisz się pytać, działkę wydzierżawisz, ale i tak będziesz obrabiał i brał dopłaty, przynajmniej zadbaj o taki zapis w umowie. Cena za maszt próbny taka sobie, ale ujdzie. Za wiatrak za mała.

#566 Share Pavvelek

Pavvelek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 04 styczeń 2012 - 10:28

Elektrownie wiatrowe Dzięki bardzo za odpowiedź:)
A według Ciebie na jakie stawki mógłbym wynegocjować ceny?? chodzi mi o rozsądną propozycje żebym się nie wygłupił.
A co do umowy to jest taki zapis, że wydzierżawiający może jako jedyny prowadzić działalność rolniczą oraz pobierać dopłaty unijne.

#567 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 04 styczeń 2012 - 12:19

Elektrownie wiatrowe Ciebie nie interesuje czy 1.5MW czy 3MW bo utrudnienie na polu takie same.30tyś netto za rok to min., pamiętać trzeba że podatek dochodowy 19% trzeba odprowadzić będzie. Oczywiście +inflacja.

#568 Share mehmet

mehmet

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 0 postów

Napisany 04 styczeń 2012 - 13:19

Elektrownie wiatrowe Taaa.
Za chwilę nie będziecie mieli co liczyć, jak Wasz ukochany komendant OSP z laptopem z MG przepchnie ten gniot prawny, zwanym ustawą o OZE, który to projekt jego niekompetentni pracownicy opracowali na kolanie . :rolleyes:

#569 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 04 styczeń 2012 - 13:30

Elektrownie wiatrowe hej, u mnie tazke jest podpisana umowa o dzierżawę działki pod elektrownie wiatrową o mocy 3MW, umowa u notariusza podpisana w październiku i do tej pory cisza, zaczyna mnie to poważnie zastanawiać ;)
jest to firma z Krakowa, lecz nie pamiętam dokładnej nazwy, maja placic takze 30tys zł na rok macie moze o nich jakies info? czy to nie sa aby oszusci?

dodam ze wczesniej usprawiedliwiali sie tym ze to trwa tak długo poniewaz gmina nie ma zrobionego planu przestrzennego.

#570 Share mehmet

mehmet

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 0 postów

Napisany 04 styczeń 2012 - 13:44

Elektrownie wiatrowe Skoro wybecalenowali kilka kpln na notariusza, to się raczej nie musisz martwić...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#571 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 04 styczeń 2012 - 16:07

Elektrownie wiatrowe Panowie, temat wiatraków od umowy do budowy to 5 lat, totez niech nikt nie myśli , że podpisze i za miesiąc kasa. :o
@mehmet rozwiń temat ustawy.

#572 Share szymon17

szymon17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 04 styczeń 2012 - 22:02

Elektrownie wiatrowe Chciałbym pogratulować Panu z forum "ernestowski"-myślę że dużo Pan wie. Proszę o kontakt. Proszę pisać na PW

#573 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7790 postów

Napisany 05 styczeń 2012 - 08:13

Elektrownie wiatrowe Ja podpisałem umowę u notariusza z 4 lata temu i nic. Jeszcze rok i z inną firmą podpiszę, na te same pole.

#574 Share mehmet

mehmet

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 0 postów

Napisany 05 styczeń 2012 - 09:17

Elektrownie wiatrowe

Ja podpisałem umowę u notariusza z 4 lata temu i nic. Jeszcze rok i z inną firmą podpiszę, na te same pole.

Zanim to zrobisz, to najpierw ją dobrze przeczytaj przed podjęciem pochopnych kroków.
Wyślij także do nich pismo za ZPO, aby Ci wyjaśnili, na jakim etapie jest projekt.
Łaski nie robią; jesteś stroną umowy!

#575 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 05 styczeń 2012 - 10:39

Elektrownie wiatrowe Za pewne w umowie jest zapis, że jak budowa nie dojdzie do skutku to po 5 latach staje się nie ważna.

#576 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7790 postów

Napisany 05 styczeń 2012 - 13:44

Elektrownie wiatrowe Po 5 latach wygasa, a firma zwinęła żagle. Inna firma już by chciała podpisać, ale nie chcę iść do sądu żeby tą starą umowę unieważnić, lepiej poczekać rok.

#577 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 05 styczeń 2012 - 14:14

Elektrownie wiatrowe Tomek a jakies ruchy w sprawie budowy zrobiła? U mnie po 3 latach od podpisania to działka wycięta geodezyjnie i odrolniona w obszarze konkretnym pod wiatrak i dojazd, maszt pomiarowy z 1.5r stoi, plan zagospodarowania dawno już mają, 2 razy odwierty robione.Coś niby w tym roku mają ruszać, nie dawno nową linię wysokiego napięcia postawili to mają już gdzie się podłączyć. W 3 lata to nie jest źle, na halę już rok papiery robię i myslę że wcześniej jak w kwietniu nie dostane pozwolenia.
Teraz jak ktoś ma podpisac umowę to choć tysiąc rocznie za blokowanie pola(w sąsiedniej gminie tak płacą), albo nie podpisywać. Oni mają cie w garści przez 5 lat a ty nic nie możesz.

Edytowany przez farmermf, 05 styczeń 2012 - 14:15.

#578 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7790 postów

Napisany 05 styczeń 2012 - 18:27

Elektrownie wiatrowe Nic nie ruszyli nigdzie. Znajomi już szukali ich i wyszło że jakieś przekręty. Ale umowa podpisana i muszę czekać.

Jak nic nie ruszą, to umowa po 5 latach wygasa. Już prawnicy się tym zajeli bo jest nas tu trochę. Inna firma w przyszłym roku ma ruszać.

Edytowany przez tomek73, 05 styczeń 2012 - 18:37.

#579 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 05 styczeń 2012 - 18:51

Elektrownie wiatrowe Ryzyko jest. Firma myślała że zarezerwuje teren i was komuś sprzeda , ale takich firm się narobiło , a kupców nie wielu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#580 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7790 postów

Napisany 05 styczeń 2012 - 19:33

Elektrownie wiatrowe Ja mówiłem od razu że ta firma to przekręt. Może chcieli limitem prądu handlować. Bo żeby dostali limit prądu to musieli mieć podpisane umowy. I wtedy z umowami do energetyki, [lub rządu, nie pamiętam o kim mówił] i dostawali limit. A to się wiązało ile wiatraków mogą postawić. Tak mi wtedy przedstawiciel z tej firmy mówił.