benek79

Elektrownie wiatrowe

Polecane posty

szymon17    1

hmmm. Koledzy czemu w taki sposób myślicie o kasie.

Jeżeli przyszedł bym dziś do Was i zaproponowałbym 60 tyś za hektar czy zgodzilibyście się???

Następnie przedstawiłbym umowę w której byłoby masę stron do czytania ale byłoby 60 tyś za hektar to byś ją podpisał nie czytając jej na stole.

Oczywiście to jest tylko przykład.

Kolego thug nie znam odpowiedzi na Twoje pytanie.

Jak do mnie ktoś przychodzi i puka do moich drzwi tzw. przedstawiciel to odpowiadam.

"Ze względu na brak czasu proszę zostawić umowę, Ja ją przeczytam i odpowiem co myślę"

Nigdy ja pierwszy nie dzwonię do nich Zazwyczaj oni dzwonią do mnie pierwsi.

Następnie mówię ten i ten punkt mi się nie podoba czy mogą ulec zmianie. Jeżeli nie to "DO WIDZENIA."

Są tacy że jak mówię że chce przeczytać umowę od A do Z to od razu mi zabierają spod nosa i mówią do widzenia.

Jeżeli chodzi o EW to też trzeba pogadać z sąsiadami i być razem zgodni.

Jeżeli w pIanie mają być EW we Waszej miejscowości to iść do Sołtysa, Wójta. On powinien mieć taką mała książeczkę- Studium opracowanie EW to jest omawiane na sesji w przypadku mpzp.(lub iśc po to do gminy)

Jeżeli jest już opracowane mpzp to następnym krokiem jest "Raport oddziaływanie na środowisko EW" który znajduję się w gminie. Proszę zapoznać się z tym raportem (tam dużo wam się wyjaśni) następnie można złożyć wniosek w sprawie tego raportu.

Na razie tyle.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marych    0

Koledzy w naszej okolicy (pow. Wągrowiecki) chcą prowadzić kabel energetyczny przez pola planują pociągnąć 30 km. polami. Byli u mnie z propozycją 40 tys za 500m. pola kwota dość ciekawa ale nie mam zamiaru podpisać mam nadzieję że inni tak samo pomyślą .Powodów jest kilka

- zerwą meliorację na sto procent czyli jakieś 25-30 ha moje i sąsiada może stać się podmokłe przyjdzie przekropny rok i nic nie zbiorę

- kasa którą obiecują może nigdy nie wpłynąć na konto a jeżeli to i tak trza odjąć podatek

- zabezpieczają się wpisami do księgi wieczystych oczywiście bez złotówki ( kasa niby po zatwierdzeniu planu ale wpis zaraz)

- gdy już podpiszesz jest po to tobie - w razie wycofania ponosisz koszty projektowe

- umowa zawiera wpis o możliwości przeniesienia praw na osoby trzecie czyli pośrednicy ( zgłoszą upadłość ale prawa sprzedadzą ) i szukaj kasy

500 metrów - 40 000 zł

30 km - 2 400 000 zł

to powiedzcie za ile lat taka inwestycja się im zwróci - prawdopodobnie zakładają z góry że im się uda wykiwać rolników

Dla mnie najważniejszy jest fakt zniszczenia melioracji

co o tym sądzicie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon17    1

Koledzy w naszej okolicy (pow. Wągrowiecki) chcą prowadzić kabel energetyczny przez pola planują pociągnąć 30 km. polami. Byli u mnie z propozycją 40 tys za 500m. pola kwota dość ciekawa ale nie mam zamiaru podpisać mam nadzieję że inni tak samo pomyślą .Powodów jest kilka

- zerwą meliorację na sto procent czyli jakieś 25-30 ha moje i sąsiada może stać się podmokłe przyjdzie przekropny rok i nic nie zbiorę

- kasa którą obiecują może nigdy nie wpłynąć na konto a jeżeli to i tak trza odjąć podatek

- zabezpieczają się wpisami do księgi wieczystych oczywiście bez złotówki ( kasa niby po zatwierdzeniu planu ale wpis zaraz)

- gdy już podpiszesz jest po to tobie - w razie wycofania ponosisz koszty projektowe

- umowa zawiera wpis o możliwości przeniesienia praw na osoby trzecie czyli pośrednicy ( zgłoszą upadłość ale prawa sprzedadzą ) i szukaj kasy

500 metrów - 40 000 zł

30 km - 2 400 000 zł

to powiedzcie za ile lat taka inwestycja się im zwróci - prawdopodobnie zakładają z góry że im się uda wykiwać rolników

Dla mnie najważniejszy jest fakt zniszczenia melioracji

co o tym sądzicie

 

Kolego pow. żniński się kłania, czyli nie daleko mnie mieszkasz :)

Dużo mógłbym Ci opowiedzieć. W nie których rzeczach muszę przyznac Tobie rację ale w nie których że się mylisz. Przeczytaj wszystkie posty. Nie spiesz się z podpisywaniem są strasznie cwaniacy.

Zapraszam na kawę lub piwko.

P.S Melioracją to Ty się nie przejmuj zrobią Ci nową jak będziesz chciał nawet dadzą Ci nowe rurki.

Dowiedziałeś się jak zrobili w gminie Margonin???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariuszczs    23

Niedaleko mnie maja stawiać wiatraki sąsiedzi nie zgodzili się na poszerzenie drogi miedzy domami na cele transportu wiatraków i innych podzespołów. Firma chce przeprowadzić drogę przez moje pole wyliczyli że potrzebują 1600m2, za metr płacą 10 zł plus odszkodowanie za zniszczone uprawy. Drogę jak będą budować to zbierają wierzchnią warstwę gleby i wywożą na pryzmę (i ne wiadomo czy moja ziemia wróci do mnie) w to miejsce wysypują piasek i kładą płyty betonowe. Osobiście jestem przeciwny budowie wiatraków ale wiem że to nieuniknione.w planach firmy żaden wiatrak nie bedzie stał na moim polu. Gospodarze których działki będą przeznaczona pod budowe wiatraków na pewno na tym zarobią. Więc zastanawiam sie czy nie zgodzić się na tą drogę bo wiatraki są nieuniknione inni zarobią więc czemu miałbym i ja na tym nie zarobić.

Pytania takie; czy ktoś z was był w podobnej sytuacji? ile wam zaoferowano za wynajem pola pod drogę?

ile dosrają rolnicy za wydzierżawienie gruntu pod wiatrak?

wiem że ta stawka 10 zl za m2 to jest śmieszny pieniądz na pewno i tak w najbliższych dwóch latach nie rozpoczną tej inwestycji a biorąc pod uwagę inflację to za te 2 lata te 16 tys będzie na prawę śmiesznym pieniądzem.

Obawiem się też że ten transport zniszczy mi system drenarski no i wtedy będzie duży kłopot.

Czy spotkaliście się z podobną sytuacją? I czy waszym zdaniem opłaca się zgodzić?

Ziemia nie wróci na miejsce bo wg prawa do wiatraków musi byc dojazd przez cały czas ich posadowienia- więc 20 lat (na tyle przeważnie jest decyzja) a po ty czasie wznowienie na kolejne. Jeśli masz dopłaty z ARiMR to musisz tą ziemię wydzielic z dopłat, często trzeba zwracac częśc dopłat już pobranych. Czy dzierżawę będą płacic Ci przez wszystkie lata posadowienia? Dowiedz się też jaki będziesz musiał płacic podatek od tego, gdyż ta droga będzie liczona jako grunt zajęty pod działalnośc gospodarczą. To co Ci oferują to bzdzina. Po opłatach nic ci nie zostanie.

Edytowano przez Mariuszczs

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Kolego mimo , że nie mam czasu to musze ci odpisać. Co ty bredzisz człowieku? U sasiada postawili wiatrak, a ty bijesz piane nie mając pojęcia o zasadach i warunkach w umowie. :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon17    1

Kolego farmerfm dlaczego zawsze tak bardzo reagujesz. Spokojnie. Ja już się przyzwyczaiłem do Ciebie najlepiej przedstaw swój kontrargument i daj sobie spokój.

Nie jest tak jak piszecie. Ostatnio ze zwykłej umowy gdzie każdy z Was powiedziałby "spoko umowa" sprawa u mnie trafiła do sądu. Jeżeli przegram umieszcze umowę na AF, jeżeli wygram tym bardziej umieszcze i opiszę cała sprawe w oddzielnym temacie. Zobaczycie jak oszukują rolników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Szymon, bo sie zdenerwowałem. :rolleyes: .Podatek od nieruchomości płaci właściciel działki, fakt. Tyle , ze od gminy firma dostaje kwotę, firma przelewa dla mnie a ja jestem zoobowiązany w ciagu 14dni zapłacić dla gminy. Jeszcze mi nie płacą, ale podatek rolny przelewaja za ta działkę. ;) . Co do dochodowego to mam juz złożone papiery w US że bede płacił ryczałt, czyli 8.5%.

Szymon, opisz szerzej punkt sporu, jak nie tu to na pw, tak wiesz, na wszelki wypadek. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek1972    126

Wiesz ile będziesz płacił tego podatku? :D;)

Edytowano przez darek1972

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tompil    3968

Witam

Dostałem propozycję wybudowania wiatraka na mojej działce i mam do Was kilka pytań.

Po pierwsze czy maił ktoś z Was do czynienia z firmą Windfarm Polska IV z Koszalina?? czy to solidna firma, czy raczej naciągacze?

Oferta jaką dostałem to 8 tyś euro rocznie. Ma być u mnie jedna turbina. Do wiatraka wybudują drogę o długości ok 500 m na mojej działce plus do tego jakieś sieci dojdą i za to już dodatkową nic nie płacą. Inflację dokładają, ale jest zapisek, że nie o więcej niż 2 % rocznie.

Co sądzicie o takich warunkach, czy warto wg Was??

Zamierzam negocjować wykreślenie tych 2 % i jeszcze kilku innych niekorzystnych zapisów umowy.

Ile od tej kwoty będe musiał odprowadzić do US??

Szymon17 mógłbyś napisać o co takiego poszło w Twoim przypadku?? Żeby inni użytkownicy wiedzieli czego się wystrzegać:/

Pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Nie chcę skłamać, boi jeszcze prawde napiszę :D , ale jakoś do głowy mi przychodzi coś 15tyś? Odrolniona działka ma powierzchnię 1,16ha i kwestia ile uchwaliła rada gminy za m2 pod takie nieruchomości. Na razie jest tylko podatek rolny, niestety. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon17    1

Koledzy troszeczkę źle się zrozumieliśmy. Do sądu to mnie NIE oddała firma od EW (chociaż pewnie też mnie odda, narazie to mi ustąpiła ponieważ powiedzieli że robię im problemy) Firma która mnie oddała do sądu domaga się odszkodowania uzupełniającego na podstawie Kodeksu Cywilnego. A chodzi o kontraktacje rzepaku. Oni tłumacza że to nie jest umowa kontraktacyjna rzepaku tylko umowa kupna-sprzedaży. Wieć oprocz tego co wynika z kary z umowy 10% z kwoty gwarantowanej mam zapłacić odszkodowanie uzupełniające które jest bardzo smiesznie naliczane nie wiadomo skąd sobie wzieli liczby. Po roku przepychanki sprawa trafiła do sądu.

Mało tego chcieli jeszcze abym aneks podpisał oczywiście odmówiłem. Więcej w odzielnym temacie.

Kolego @tompil pisz na PW

Edytowano przez szymon17

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Firma wiatrakowa będzie jeszcze dodatkowo płaciła jakiś podatek gminie?

No a jak. Przeciez to dla gminy kupa kasy. Tyle że wedle prawa to ja jako właściciel musze wpłacic podatek do gminy, i jak mówiłem mam zapis w umowie, że gmina wysyła nakaz płatniczy i mi i dla firmy, a ta przelewa mi kasę w kwocie podatku a ja mam 14 dni na przelanie jej na konto gminy. Tego nie przeskoczysz, bo jest taka ustawa i tyle. Radze pilnowac tego zapisu w umowach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tompil    3968

Firma która podpisuje te umowy to w rzeczywistości firma Sevivon, czy miał ktoś do czynienia z tą firmą??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek1972    126

Nie taka duża bo około 40tys za jedną turbinę i zapewne jeszcze pomniejszone o to co Ty zapłacisz gminie. Podatek który płacisz to z Twojej "doli" którą dostajesz za dzierżawę?

Edytowano przez darek1972

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

29tys dla mnie+ to co dla gminy na dzień dzisiejszy. Ja wiem czy nie duzo? W perspektywie 28lat to 1mln zł. :o Zawsze na waciki bedzie. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek1972    126

40tys to firma zapłaci dla gminy podatku i tu faktycznie można powiedzieć że to tylko na waciki :D :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil900830    5

farmermf

 

Dobry interes wychodzi 2litry dobrej wódy dziennie :lol: ,nam za położenie kabla(350m) na początku proponowali 3tyś.Doszliśmy do 10tyś i umowa podpisana na 28lat +20krotny czynsz za nie wykopanie kabla po 28latach.Z tymi cwaniakami warto zapłacić prawnikowi 1000zł żeby sporządził odpowiednią umowę żebyśmy się nie obudzili się ręką w nocniku ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

40tys to firma zapłaci dla gminy podatku i tu faktycznie można powiedzieć że to tylko na waciki :D :D :D

zgoda, ale razy 15sztuk to już jest co roku parę groszy i kawałek drogi ponad dotychczasowy budżet mozna zrobić lub też zmarnowac te pieniądze można niestety tez. Nie jestem pewien ile tego podatku będzie . Dowiem się jak postawią.

Aha, i podatek od metra kabla który ułożą na drogach gminnych których będzie nie mało.

Edytowano przez farmermf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

tak, od wiatraka do wiatraka częściowo po drodze i mysle ze rocznie ta bańka powinna spokojnie dla gminy wpaść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, zainteresował mnie pewien temat. Jakie negatywne skutki ma wywóz,, szamba domowego,, na pole jako gnojowicy? czy poprzez środki chemiczne idzie glebę w jakiś sposób,, zniszczyć,, ? czy działa to po prostu jako zwykła gnojowica? kiedyś stosowano przydomowe ,,oczyszczalnie,, i szło to dalej. Pytam z czystej ciekawości bo wiem że niektórzy tak robią, sam tego nie praktykuje, jest to oczywiście nielegalne 😉
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez TheRolnik1992
      Witam wszystkim. 
      Mam mały problem z budową chodnika przy drodze powiatowej w mojej miejscowości. Mianowicie wzdłuż mojej działki i drogi idzie rów do którego dołącza się rów z mojego bajorka,( pełni on funkcję przelewową). I teraz gdy w końcu zaczęli robić chodnik to wg planu rów ma zostać zasypany. W tym momencie pojawia się problem z nadmiarem wody z bajorka jaka będzie np. przy roztopach, ponieważ zacznie mi zalewać pomieszczenia gospodarcze . Odprowadzenie na mojej działce zostanie ale tylko do drogi potem nie ma jak dalej płynąć.
       Teraz moje pytanie :
      czy mogę jakoś załatwić żeby w miejscu rowu może być wkopana rura by woda mogła dalej spływać pod chodnikiem? 
      czy drogi mają odgórnie w planach żeby odcinać się od napływu wody z działek sąsiadujących? 
      Z góry dziękuję za odpowiedzi i pomoc. 
      Teraz lecę na oddział wody polskie by załatwić jakieś mapki na których ten właśnie rów może być zaznaczony.
    • Przez kamils1118
      Witam. Czy będąc na ryczałcie i mając konto osobiste w banku spółdzielczym muszę zakładać drugie konto rolnicze żeby dostawać przelewy fakturowe np. za sprzedane bydło lub zboże? Wiem że dopłaty bezpośrednie mogą wpływać normalnie na konto osobiste.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj