Skocz do zawartości

Zdjęcie

Elektrownie wiatrowe

836 odpowiedzi na ten temat

#521 Share szymon17

szymon17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 13 grudzień 2011 - 20:48

Elektrownie wiatrowe http://imageshack.us...s/43/wiat1.jpg/

Edytowany przez szymon17, 13 grudzień 2011 - 21:01.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Elektrownie wiatrowe Dzisiaj, 06:37
  •  

#522 Share mehmet

mehmet

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 0 postów

Napisany 13 grudzień 2011 - 21:20

Elektrownie wiatrowe Wysokość Bazyliki Mariackiej w Gdańsku to ca. 82m
Sąsiedni budynek jest oddalony o.........

3m!

Pytam, gdzie było wtedy prawo budowlane?
:lol:
A dzisiaj większość oglądających cmoka z zachwytu. Ja też.

Rzeczony rysunek jest totalnie przekłamany!
Wieża siłowni to ca. 100 m gondola to 3-4m, a na rysunku wygląda, że ma kilkadziesią i kończy się na 130...
Średnica śmigieł także dziebko przeskalowana... ;)

No i na koniec siłownie są oddalone min. 500 m od najbliższych budynków mieszkalnych.
Tak więc, jak dla mnie, rycina to kula w płot.
Zjedzony przez ząb czasu... B)

Edytowany przez mehmet, 13 grudzień 2011 - 21:21.

#523 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 14 grudzień 2011 - 06:58

Elektrownie wiatrowe mehmet miałes mi na pw napisać z jakiej firmy naganiającej jesteś. :D

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#524 Share mehmet

mehmet

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 0 postów

Napisany 14 grudzień 2011 - 07:11

Elektrownie wiatrowe Swojej.

#525 Share Heniekii

Heniekii

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 355 postów

Napisany 22 grudzień 2011 - 18:00

Elektrownie wiatrowe panowie piszcie jasno ile dostajecie za kazdy wiatrak ale piszcie czy to jest netto czy brutto i o jakiej mocy jest i np +inflacja i wtedy to ja rozumiem.

Bo narazie wszyscy pisza ale na jedne kopyto i jest taki zamet ze nic nie wiadomo bo co mi z tego ze ktos pisze ze dostaje 35tys+inflacje jak tu niewiadomo netto/brutto i moc jaka?

Jak byscie mogli to byscie dopisali z jakiego jestescie rejonu

U mnie mieli stawiac 5 szt a teraz 1 szt 3 megawaty ale jeszcze nieustalalismy ceny,ale niepodoba mi sie to ze wiatrak bedzie stal na jednej dzialce a na drugiej jakies urzadenia do pracy wiatrakow bo w okolicy ich bedzie i o kasie za ta dzialke co to urzadzenie bedzie stalo nic jeszcze nie gadali jak beda po nowym roku to musze pogadac z nimi

pozdro aha bym zapomnial jestem z pomorskiego

#526 Share mehmet

mehmet

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 0 postów

Napisany 22 grudzień 2011 - 18:10

Elektrownie wiatrowe Jeżeli jesteś tzw. vatowiec, to cena netto + VAT (obecnie 23%)
Kasę dostajesz na podstawie wystawionej przez CIEBIE faktury VAT.
Jeżeli nie wystawiasz faktury, na podstawie ustaleń.
Uważam, że 35 kpln to królewska stawka.
Wielkość turbiny nie ma dla Ciebie znaczenia, bo co Ci do tego... ;)

#527 Share Heniekii

Heniekii

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 355 postów

Napisany 22 grudzień 2011 - 18:24

Elektrownie wiatrowe wielkosc turbiny idzie razem z wielkoscia calego wiatraka ale co najwazniejsze zwieksza sie produkcja energi na wiatraku wiedz produkcja energi na wiatraku 1 megawat a 3megawat to jest ruznica finansowa dla inwestora wiedz dlaczego ma mnie to nie interesowac?

#528 Share mehmet

mehmet

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 0 postów

Napisany 22 grudzień 2011 - 18:31

Elektrownie wiatrowe A Ty wykładasz kasę na inwestycje, czy czerpiesz z tego pożytki? :blink:
Oferuje Ci ktoś 35, to bierz i się nie licytuj, bo za chwilę pójdą do kogoś innego i zostaniesz z niczym...
Gdybyś mi tak fikał, a obok były odpowiednie tereny, to bym Cię zlekceważył i poszedł gdzie indziej...
Taka prawda.

#529 Share Heniekii

Heniekii

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 355 postów

Napisany 22 grudzień 2011 - 18:44

Elektrownie wiatrowe Ale pozytki czerpie inwestor razem ze mna.

Jak inwestor stawia drozszy i zarazem bardziej wydajny wiatrak to stawia go poto zeby zwiekszyc swoj pozytek z tej dzialalnosci wiedz czemu ja bym niemial dostac wiedzej stosunkowo do mocy przerobowej tego wiatraka ktory defakto by nie istnial gdyby nie moj grunt.

Dla mnie wydaje sie byc to sprawiedliwe ale czekam na wasze odpowiedzi koledzy ile dostajecie za wiatrak z podzialem na jego moc.

Mehmet a ty w jakiej firmie pracujesz bo nie mowisz jak rolnik tylko jak handlowiedz wlasnie z tej dziedziny

#530 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 22 grudzień 2011 - 19:08

Elektrownie wiatrowe Henieki, za 3MW to 35netto(jesli vatowiec) + inflacja + bardzo rozsądna umowa. Pomyśl, czy sąsiedzi mają na tyle szerokie działki by inwestor mógł się do nich przenieść. Jeśli nie , to tanio się nie sprzedawaj. Zapłaci tysiac czy 2 więcej jak będzie przyparty do muru. @Mehmet zaraz nastraszy, że pójdą do innego, ale oni już sprawdzili mapy i uderzyli tam gdzie im pasuje.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#531 Share Heniekii

Heniekii

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 355 postów

Napisany 22 grudzień 2011 - 19:54

Elektrownie wiatrowe Farmermf a znasz moze minimalna odleglosc wiatraka od innej nieruchomosci oraz od budynkow mieszkalnych?

Mi niepasuje jeszcze jedna kwestia mam 30ha w jednym kawalku bryla kwadratu i wedlug nich moze na tej powierzchni stac tylko jeden 3mw wiatrak i do tej dzialki dolega druga moja dzilka o wielkosci 16 ha prostokat no i niechcem tym jednym wiatrakiem zablokowac sobie ziemi bo na ten areal to mi sie wydaje ze 1 sztuka to za malo,

zna moze ktos odstep miedzy wiatrakami mowa o 3 MW no i odleglosc od granicy i budynkow

pozdrawiam

#532 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3538 postów

Napisany 22 grudzień 2011 - 20:05

Elektrownie wiatrowe

A Ty wykładasz kasę na inwestycje, czy czerpiesz z tego pożytki? :blink:
Oferuje Ci ktoś 35, to bierz i się nie licytuj, bo za chwilę pójdą do kogoś innego i zostaniesz z niczym...
Gdybyś mi tak fikał, a obok były odpowiednie tereny, to bym Cię zlekceważył i poszedł gdzie indziej...
Taka prawda.

A jak w okolicy nie ma innej ciekawej działki? Nie targuje się tylko frajer.

#533 Share mehmet

mehmet

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 0 postów

Napisany 22 grudzień 2011 - 20:39

Elektrownie wiatrowe

Farmermf a znasz moze minimalna odleglosc wiatraka od innej nieruchomosci oraz od budynkow mieszkalnych?

Mi niepasuje jeszcze jedna kwestia mam 30ha w jednym kawalku bryla kwadratu i wedlug nich moze na tej powierzchni stac tylko jeden 3mw wiatrak i do tej dzialki dolega druga moja dzilka o wielkosci 16 ha prostokat no i niechcem tym jednym wiatrakiem zablokowac sobie ziemi bo na ten areal to mi sie wydaje ze 1 sztuka to za malo,

zna moze ktos odstep miedzy wiatrakami mowa o 3 MW no i odleglosc od granicy i budynkow

pozdrawiam

A ile płacisz za informację? :D

#534 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 22 grudzień 2011 - 20:59

Elektrownie wiatrowe 500m od zabudowań, a jeden od drugiego u nas to około 500m .

#535 Share Heniekii

Heniekii

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 355 postów

Napisany 22 grudzień 2011 - 21:13

Elektrownie wiatrowe jeden od drugiego mowisz okolo 500m ale nie znasz dokladnie odleglosci minimalnej wiatraka od witraka i jego odleglosci od pola sasiada?tak aby smiglo nie przechodzilo na pole sasiada czy jest jkas odleglosc?

szukalem na necie to odleglosci minimalne od drog oraz od budynkow znalazlem ale pozostalych niemoge

no i przy okazji czesc spoleczenstwa pisza swoje zale z powodu EW na forach czesciowo im sie nie dziwie bo ktos weznie kase a im bedzie huczalo a wiatr jednak niesie halas

#536 Share mehmet

mehmet

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 0 postów

Napisany 22 grudzień 2011 - 21:34

Elektrownie wiatrowe

czesciowo im sie nie dziwie bo ktos weznie kase a im bedzie huczalo a wiatr jednak niesie halas

A stałeś choćby kiedyś pod wiatrakiem lub z 200-300m od niego w czasie pracy? :unsure:

Edytowany przez mehmet, 22 grudzień 2011 - 21:34.

#537 Share darek1972

darek1972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 760 postów
  • Lokalizacja:polski biegun zimna- najpiękniejsze miejsce pod słońcem

Napisany 22 grudzień 2011 - 21:51

Elektrownie wiatrowe Można tak upchać :rolleyes: Dodany obrazek
Kupię czwartą parę do pługa Ibis
Mój profil na YouTube: http://www.youtube.com/user/darus1972
Zapraszam do galerii: http://www.agrofoto....-user11856.html

#538 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 23 grudzień 2011 - 07:58

Elektrownie wiatrowe te odległosci to oni jakoś tam liczą by jeden nie zakłócał drugiego. Skrzydła nie mogą wychodzic na działkę sąsiada bo muszą odrolnić teren pod skrzydłem i płacic za niego podatek.
Zauważ, że żale wylewają ci u których u sąsiada wiatrak stoi lub powstanie. Targuj się o cenę i ilośc turbin.

#539 Share Heniekii

Heniekii

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 355 postów

Napisany 23 grudzień 2011 - 11:50

Elektrownie wiatrowe darek 1972

wiesz o jakiej mocy sa te witraki i w jakich odleglosciach stoja?

farmermf a nie jest tez tak ze zakladam stawiaja u mnie witraki blisko granicy ale nie wychodzi zadna czescia poza granice mojjej dzilki i po jakims czasie inna firma chce postawic EW u sasiada ale stwierdza ze moje witraki sa postawione zbyt blisko granicy i kozystaja tez ze strefy witrowej sasiada.

I co wtedy?Sasiad moze domagac sie odszkodowania z powodu niemoznosci postawienia EW?niby jest wszystko ok bo witrak stoji u mnie ale witrak czerpie sile do produkcji energi tez z terenu sasiada.

Pytam sie bo przezorny zawsze ubespieczony.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#540 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 23 grudzień 2011 - 12:22

Elektrownie wiatrowe jak postawia wiatraki u ciebie to juz na sąsiednich działkach z automatu plan zagospodarowania nie pozwoli na kolejne. Powietrze nad działką sąsiada nie jest jego własnością także nie widze problemów.