benek79

Elektrownie wiatrowe

Polecane posty

Pavvelek    1

Witam.

Kilka stron wcześniej pisałem ze przyjechali do mnie z firmy z propozycją umową dzierżawy na działki pod fermy wiatrowe. Dziś przyjechał kolejny przedstawiciel innej firmy również z taką propozycją i dokładnie na te same działki i mam pytanie czy to oznacza że jest to dobra lokalizacja pod wiatraki?? wcześniej nikt się nie interesował a tu nagle dwie propozycje w ciągu dwóch tygodni. Jak dla mnie coś musi być na rzeczy i jest to dla mnie sygnał że jest konkurencja i ceny można bardziej negocjować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon17    1
Napisano (edytowany)

Albo mi się wydaję albo nie którzy mylą pojęcia.

Producent turbiny: Nordex, Vestas, Enercon, Fuhrlander, GE Energy, Gamesa, Siemens itp

Typ turbiny: N90, V90, G90, E48 itp

Inwestor: Polish Energy Partners (PEP), Vortex, Eurowind, Energia ECO itp

Pośrednicy: Winprojekt, Windbud i cała rzesza

 

Zgadza się kolego mehmet czy się mylę????

Edytowano przez szymon17

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon17    1

Mam kolejne pytanie.

Z ostatnich dni zauważyłem że jeżeli temperatura spadnie poniżej -10 stopni Celsjusza to EW nie pracuję, nię kręci się.

Czy moja obserwacja jest prawidłowa????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon17    1
Napisano (edytowany)

Jeszcze jedno oznaczenie które często jest mylone N90 czy V80 to nie jest wysokość słupa.

Nie wiem co litery oznaczają N i V ale myślę że to skrót producenta N-Nordex , V-Vestas ale jeżeli się mylę proszę mnie poprawić. Oznaczenie "90" to jest średnica turbiny liczona w metrach.

Jaki producent produkuję turbiny 4,5MW?????????????

Edytowano przez szymon17

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mehmet    0

Mam kolejne pytanie.

Z ostatnich dni zauważyłem że jeżeli temperatura spadnie poniżej -10 stopni Celsjusza to EW nie pracuję, nię kręci się.

Czy moja obserwacja jest prawidłowa????

Nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oledo    2

Dziś był u mnie przedstawiciel firmy Windprojekt z propozycją podpisania wstępnej umowy służebności 25 lat na położenie na moim polu 300 metrów kabla od elektrowni wiatrowej .Zaproponował 25 PLN od metra przed rozpoczęciem robót i odszkodowanie za zniszczone uprawy po zakończeniu .Czy miał z was ktoś już podobną sytuację i jaką stawkę dostał ? Jeśli bym się nie zgodził

to czy oni wtedy kierują sprawę do sądu i wtedy już nie mam nic do gadania ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

To nie zakładam energetyczny, i nie cel społeczny by cie ktos sądem straszył.Nie dasz to nie położą i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon17    1
Napisano (edytowany)

Tak zgodzę się z kolegą farmerfm. Cena przyzwoita.

 

Kolego mehmet. Wczoraj -20 EW poruszały się z prędkością startową.

Edytowano przez szymon17

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon17    1

Czy ktoś z was słyszał o firmie Bonwind (Zbigniew Boniek)

 

Kolego mehmet możesz mi coś więcej napisać o turbinach hybrydowych (nie wymagają zezwolenia na budowę ani nawet decyzji lokalizacji) Czy zgodzisz się z tym???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciastek12    44

Witam...mam takie pytanie. Czy starał sie ktoś o odszkodowania za hałas który jest spowodowany przez elektrownie wiatrowe jak i również za obniżenie wartości nieruchomości...itd?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klama    13

Witam. Czy ktoś z was ma może nad swoim polem śmigła wiatraka i mógłby napisać tu, lub na PW ile dostają za to? Z góry dziękuje.


KPK - Ochrona

Zapraszam na moje konto YT /user/klama958

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Witam...mam takie pytanie. Czy starał sie ktoś o odszkodowania za hałas który jest spowodowany przez elektrownie wiatrowe jak i również za obniżenie wartości nieruchomości...itd?

Jak masz baardzo dużo wolnej gotówki to możesz spróbować, :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mazur87    9

farmerf nie strasz go, przynajmniej jeśli idzie o sprawę dotyczącą obniżenia wartości nieruchomości.

 

Witam...mam takie pytanie. Czy starał sie ktoś o odszkodowania za hałas który jest spowodowany przez elektrownie wiatrowe jak i również za obniżenie wartości nieruchomości...itd?

 

ciastek12 obecnie w Polsce toczy się wiele spraw dotyczących roszczeń z tytułu obniżenia wartości nieruchomości.Takie sprawy nie dotyczą tylko farm wiatrowych. Zgodnie z ustawą o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym o odszkodowanie może się ubiegać osoba, której nieruchomość straciła na wartości w wyniku uchwalenia planu o ... i przeprowadzonej inwestycji zgodnie z tym planem. Taka osoba ma prawo do odszkodowania w wysokości nawet 80% wartości nieruchomości. Obecnie kilka osób z miejscowości Wydminy założyło sprawy z tego tytułu (wiatraki). Niedaleko mnie też chcą stawiać dużą farmę, ale jeszcze nie wiadomo co i jak. Jakiś rok temu ogarniałem z grubsza ten temat. Prawnicy podobno dosyć chętnie biorą tego typu sprawy, ponieważ procesy u nas trochę trwają, ale dużo spraw jest na korzyść właścicieli. Najlepiej rozejrzeć się za papugą, która specjalizuje się w tej dziedzinie. Zazwyczaj prawnicy biorą % od wysokości odszkodowania. Mam nadzieję, że choć troszkę pomogłem.

 

edycja: składnia i literówka.

Edytowano przez Mazur87

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maromaro    9

Niedaleko mnie maja stawiać wiatraki sąsiedzi nie zgodzili się na poszerzenie drogi miedzy domami na cele transportu wiatraków i innych podzespołów. Firma chce przeprowadzić drogę przez moje pole wyliczyli że potrzebują 1600m2, za metr płacą 10 zł plus odszkodowanie za zniszczone uprawy. Drogę jak będą budować to zbierają wierzchnią warstwę gleby i wywożą na pryzmę (i ne wiadomo czy moja ziemia wróci do mnie) w to miejsce wysypują piasek i kładą płyty betonowe. Osobiście jestem przeciwny budowie wiatraków ale wiem że to nieuniknione.w planach firmy żaden wiatrak nie bedzie stał na moim polu. Gospodarze których działki będą przeznaczona pod budowe wiatraków na pewno na tym zarobią. Więc zastanawiam sie czy nie zgodzić się na tą drogę bo wiatraki są nieuniknione inni zarobią więc czemu miałbym i ja na tym nie zarobić.

Pytania takie; czy ktoś z was był w podobnej sytuacji? ile wam zaoferowano za wynajem pola pod drogę?

ile dosrają rolnicy za wydzierżawienie gruntu pod wiatrak?

wiem że ta stawka 10 zl za m2 to jest śmieszny pieniądz na pewno i tak w najbliższych dwóch latach nie rozpoczną tej inwestycji a biorąc pod uwagę inflację to za te 2 lata te 16 tys będzie na prawę śmiesznym pieniądzem.

Obawiem się też że ten transport zniszczy mi system drenarski no i wtedy będzie duży kłopot.

Czy spotkaliście się z podobną sytuacją? I czy waszym zdaniem opłaca się zgodzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Jeżeli nie mają innej alternatywy jak Twoje pole to próbuj ich przetrzymać i negocjować stawkę bo skoro to pierwsza propozycja to na pewno dadzą więcej i przekalkuluj sobie ile byś z tego pola miał ale 16 arów to raczej wielkiego dochodu przynosić nie będzie. Tylko ciekawe w jakim okresie będą drogę budować bo jeszcze okaże się że Ci całe pole zryją podczas tej budowy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mazur87    9

Musisz policzyć, czy rzeczywiście wyjdzie tyle metrów. Jest to oferta wstępna, jeśli tylko od tego zależy powodzenie budowy to wyrwiesz więcej, zależy jak dobrze się targujesz. Romek6340 mnie wyprzedził z negocjacjami :D. Jeśli Twoje pole jest jedyną sensowną alternatywą to drzyj z nich ile wlezie. Dostają kosmiczne dofinansowanie z naszych podatków, to niech ludzie na nich też zarobią. Raczej w jeden sezon całej farmy nie postawią, jeśli jest duża, więc te pole odpadnie Ci na dwa sezony. W umowie możesz sobie zastrzec, że mają Ci oddać Twoją ziemię i tyle.

ile dosrają rolnicy za wydzierżawienie gruntu pod wiatrak?

Zależy od regionu, wielkość wiatraczka i kliku innych kwestii. Od kilku do 35-40 tys za rok, ale od tego trzeba odprowadzić haracz (ups podatek ;[) .

Z drenażem to może być faktycznie problem. Na stadionie w Poznaniu tak załatwili drenaż i ogrzewanie ;[. Nie pomogły betonowe płyty. Trzeba wszystko wpisywać w umowę, bo na słowo to Ci tylko nerwy i zdrowie dobiją. Czy się opyla? Powiedzmy, że dostaniesz 24 tysie + odszkodowanie za uprawy, to zawsze możesz coś sobie dokupić do gospodarstwa/domu/auto. Decyzja i tak należy do Ciebie :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Mi za 0.5ara dali 2tyś, bo wczesniej wydzierżawili działkę i wytyczyli droge o metr za wąską. Tak bym im to podpisał, ale jak dali 2 koła to cóż poradzić, musiałem wziąść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kierowiec    112

Witam.W jakiej odległości będzie słychać wiatrak o wysokości 120 m ?Niestety obok tego wiatraka w dużej odległości będzie pustynia z powodu śmigła

w odległości 200-300 m posiadam pole z kukurydzą to nie będzie przeszkadzać ? z powodu Ptaków które będą buszować w kuku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon17    1

Z tego co wiem to z drenażem nie będzie największego problemu (zrobią tak jak będziecie chcieli)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mazur87    9

kierowiec

120 m z łopatą, czy sam słup posiada taką wysokość? Zależy od typu wiatraka, jakiej jest firmy i co najważniejsze czy wiatr będzie wiał od Ciebie w kierunku wiatraka. W takiej sytuacji z 300 m praktycznie nie słychać. Jeśli sytuacja jest odwrotna, czyli wieje od wiatraka w Twoim kierunku to odległość, z której słychać szum łopat znacząco wzrasta. Z tą pustynią bym nie przesadzał. Duże nadajniki radiowo-telewizyjne wysyłają większą ilość fal. http://milki.jestok.com/slides/PICT4205.html Koło tej wieży w pierwszym roku od wybudowania padło ponad 20 boćków. Głównie od trafień pioruna. Ptaki zapewne wyrządzą mniejszą szkodę niż dziki, a może jedne i drugie wiatrak będzie odstraszał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

witam panowie przez moje pola ma iść kabel w ziemii z elektrowni wiatrowej około 500 m narazie nikt z firmy nie był jeszcze ale bardzo chętnie poczytam wypowiedzi ludzi mktórzy mieli taką sytuację z kablami jak wyglądały negocjacje wogóle wszystkie niuanse no kaskę jaka stanęla na końcu


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, zainteresował mnie pewien temat. Jakie negatywne skutki ma wywóz,, szamba domowego,, na pole jako gnojowicy? czy poprzez środki chemiczne idzie glebę w jakiś sposób,, zniszczyć,, ? czy działa to po prostu jako zwykła gnojowica? kiedyś stosowano przydomowe ,,oczyszczalnie,, i szło to dalej. Pytam z czystej ciekawości bo wiem że niektórzy tak robią, sam tego nie praktykuje, jest to oczywiście nielegalne 😉
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez TheRolnik1992
      Witam wszystkim. 
      Mam mały problem z budową chodnika przy drodze powiatowej w mojej miejscowości. Mianowicie wzdłuż mojej działki i drogi idzie rów do którego dołącza się rów z mojego bajorka,( pełni on funkcję przelewową). I teraz gdy w końcu zaczęli robić chodnik to wg planu rów ma zostać zasypany. W tym momencie pojawia się problem z nadmiarem wody z bajorka jaka będzie np. przy roztopach, ponieważ zacznie mi zalewać pomieszczenia gospodarcze . Odprowadzenie na mojej działce zostanie ale tylko do drogi potem nie ma jak dalej płynąć.
       Teraz moje pytanie :
      czy mogę jakoś załatwić żeby w miejscu rowu może być wkopana rura by woda mogła dalej spływać pod chodnikiem? 
      czy drogi mają odgórnie w planach żeby odcinać się od napływu wody z działek sąsiadujących? 
      Z góry dziękuję za odpowiedzi i pomoc. 
      Teraz lecę na oddział wody polskie by załatwić jakieś mapki na których ten właśnie rów może być zaznaczony.
    • Przez kamils1118
      Witam. Czy będąc na ryczałcie i mając konto osobiste w banku spółdzielczym muszę zakładać drugie konto rolnicze żeby dostawać przelewy fakturowe np. za sprzedane bydło lub zboże? Wiem że dopłaty bezpośrednie mogą wpływać normalnie na konto osobiste.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj