Skocz do zawartości

Zdjęcie

Elektrownie wiatrowe

836 odpowiedzi na ten temat

#461 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 04 listopad 2011 - 17:29

Elektrownie wiatrowe

Co prawda nie widziałem żadnej umowy na dzierżawę terenu pod wiatraki ale zastanawia mnie dlaczego przedsiębiorstwa zajmujące się tym biznesem szukają gospodarstw o powierzchni ponad 300 ha? Szczególnie jeżeli po wiatrak potrzeba zaledwie 1 ha?

Wcale nie. Miałem umowę na działkę 5ha, później wykrojono mi działkę 1,2ha na którą to konkretnie mam umowę dzierżawy. Aż 1.2 bo łopaty wiatraka muszą wisieć nad terenem odrolnionym by wójt mógł więcej trzepać podatku :lol: , rzeczywista powierzchnia drogi i stopy wyjdzie góra 0.3ha.
Szókaja po większych gospodarzach bo łatwiej postawić 15 wiatraków u jednego niż u 15.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Elektrownie wiatrowe Dzisiaj, 18:05
  •  

#462 Share szymon17

szymon17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 19 listopad 2011 - 14:45

Elektrownie wiatrowe Koledzy mylicie się Łopata wirnika mogą wchodzić na działkę sąsiada poprostu to zależne jest od wysokości

#463 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 19 listopad 2011 - 15:05

Elektrownie wiatrowe Ja wiem jak jest u mnie to tak piszę, łopaty mogą wchodzić na sąsiada , ale wtedy kasą trzeba sie dzielić i równiez odralniać działkę sąsiada w części gdzie skrzydła na nią zachodzą. Wójt nie jest głupi i chce trzepać kasę za więcej metrów2 niż sama stopa wiatraka.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#464 Share szymon17

szymon17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 19 listopad 2011 - 19:55

Elektrownie wiatrowe kolego FARMERFM masz podpisaną umowę w której dostajesz kasę za wiatrak plus za metr kwadratowy drogi?????? Wiesz że to będzie działka przemysłowa

Edytowany przez szymon17, 19 listopad 2011 - 19:57.

#465 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 19 listopad 2011 - 20:25

Elektrownie wiatrowe za dzierżawę działki

#466 Share szymon17

szymon17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 20 listopad 2011 - 18:10

Elektrownie wiatrowe Martwi mnie koledzy co piszecie. Bardzo ciężko wyjść z takiej umowy.
P.S nie wierzcie że po 26 latach dzierżawy jak będziecie chcieli usunąĆ wiatrak to usuną WAM beton- przepraszam metr betonu- ANI GRAMA BETONU WAM NIE USUNĄ. pISZCIE NA pw

Edytowany przez szymon17, 21 listopad 2011 - 18:28.

#467 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 20 listopad 2011 - 18:24

Elektrownie wiatrowe szymon, rozwiń temat, czytałeś kiedyś umowę taką? U mnie ma budować iwestor który jest producentem turbin i sprzedaje takowe na całym świecie.Co do betonu to nie masz racji, w umowie właściciel jest zoobowiązany do usunięcia betonu w grubości 1m ponizej poziomu gruntu, za zwyczaj przedłużaja umowę na kolejny okres.
Po za tym jak mnie firma ma wykończyć? Dzierżawą 1.10ha działki? :lol:

#468 Share mehmet

mehmet

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 0 postów

Napisany 20 listopad 2011 - 18:32

Elektrownie wiatrowe

Martwi mnie koledzy co piszecie. Bardzo ciężko wyjść z takiej umowy. Jeżeli chcecie już podpisać taka umowę to sprzedajcie ten pół hektara ziemia na postawienie wiatraka np. 15tyś rocznie przez 26 lat dzierżawy czyli 15x26lat=390 tyś zł tyle dostaniecie za pól hektara od inwestora przez te wszystkie lata nie licząc inflacji chociaż inflacje wyniesie około 15 tyś zł. Powiecie że chcecie kasę od razu. Z kasą zrobicie co chcecie.
Zastanówcie się jesteście firmą "A" chcecie wykończyć firmę "B" idziecie do nich z umową w której na pierwszy rzut oka każdy człowiek będzie myślał ile kasy może zarobić w ciągu roku a w umowie wykończą firmę "B" poszczególny małe punkty. Tak Ja bym wykończył firmę "B"- chytrze.
Ogólnie umowa na elektrownie wiatrowa bardzo zmyślnie napisana jest. jestem pewny że przeciętny adwokat nie poradzi sobie z nią U MNIE BYŁO TRZECH. Pamiętajcie Ci co chodzą i namawiają to są pośrednicy rozmawiajcie z inwestorem, pośrednicy to są pionki.
P.S nie wierzcie że po 26 latach dzierżawy jak będziecie chcieli usunąĆ wiatrak to usuną WAM beton- przepraszam metr betonu- ANI GRAMA BETONU WAM NIE USUNĄ. pISZCIE NA pw

Piszesz mało czytelnie; nie wiem, co chcesz przekazać.
Dlaczego uważasz, że pośrednik to pionek?
Może kiepskie umowy mieli.
Za dużo jest niewiadomych w tym, co piszesz.

#469 Share szymon17

szymon17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 20 listopad 2011 - 22:44

Elektrownie wiatrowe Chodzi o to że oni leją cement o metr głębiej i nic Ci nie usuną. Usuną rurę i metr kamienia. Zastanów się czy im będzie się opłacać załatwiać kruszarkę. Jaką masz płytę 6x6x6 czy 20x20??? Wiem że w umowie jest że usuną 1metr- mam taką umowę, nie wierz we wszystko co tam jest napisane, umowa jest nie precyzyjna.

Jak macie jeszcze jakieś pytania piszcie na prywatną wiadomość.

Edytowany przez szymon17, 21 listopad 2011 - 18:11.

#470 Share mehmet

mehmet

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 0 postów

Napisany 21 listopad 2011 - 06:58

Elektrownie wiatrowe Większość tego, co napisałeś wynika z braku wiedzy, związanej z procesem przygotowania inwestycji.
jeżeli budowałeś samemu jakieś pomieszczenia gospodarcze u siebie, to wiesz, jaką ilość papierologii trzeba załatwić!
Wnioskuję, że tego nie robiłeś...
Rozbudowa stodoły czy budowa budynku mieszkalnego to przysłowiowy pryszcz, w porównaniu z jednym, nie mówiąc o kilku wiatrakach.
Nie pasi Ci umowa, nie podpisuj, ale nie podburzaj tych, którzy rozumieją to, co Ty masz problem zaakceptować.

Wolę mieć przez 20 lat po te 12-20kpln za wiatrak, niż nic.

Nawet tą kruszarkę za ca. 10 kpln za 20 lat z własnej kiesyzaakceptuję... <_<

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#471 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 21 listopad 2011 - 08:02

Elektrownie wiatrowe

Chodzi o to że oni leją cement o metr głębiej i nic Ci nie usuną. Usuną rurę i metr kamienia. Zastanów się czy im będzie się opłacać załatwiać kruszarkę. Jaką masz płytę 6x6x6 czy 20x20??? Wiem że w umowie jest że usuną 1metr- mam taką umowę, nie wierz we wszystko co tam jest napisane, umowa jest nie precyzyjna. Podaj nazwę tego inwestora.???Sprawdzimy. Podpisałeś jeszcze coś więcej niż umowę zasadniczą. Pozwolenia na budowę już mają???? Pozwolenie na przyłącze już mają???? Plan zagospodarowania już jest??? Płacą Ci coś???
Jak teraz nie podpiszesz, oni przyjdą za pół roku i zaproponują Ci więcej, tak było w moim przypadku. Zaproponowali mi drugi wiatrak i jeszcze więcej kasy oprócz tego jeszcze sąsiadom ale muszę się zgodzić na ten jeden.

A z tą firmą chodziło mi o to że jak ktoś przychodzi to bardzo musi mu zależeć, Ciekawe czemu???.
Zadawaj dużo pytań i sprawdzaj wszystko co powie. Za każdym razem złapałem kolesia na kłamstwie a jak powiedziałem że się myli tak się wkurzył że go od oszustów wyzywam. To poprosiłem o potwierdzenie pisemne tego co mówił. Myślicie że otrzymałem????hahaha
Nie można tak szybko podpisywać takiej umowy, przez to mamy 60% dopłat w UE.
Tylko na swoich warunkach a jak nie to niech SP........
Jak macie jeszcze jakieś pytania piszcie na prywatną wiadomość.

Co do betonu to ch.j mnie obchodzi ile tam betonu w ziemi zostanie na kawałku 0 średnicy 8m, mają zebrać metr i nawieźć ziemi a jak tego nie zrobią to mi to lotto bo ja już milion skasuję za czas dzierżawy. Po za tym mogą nie rozbierać fundamentów i przyłączy, już ja se poradzę by ktoś postawił wiatrak na gotowym fundamencie z przyłączem. :lol: Z ty to po prostu bredzisz.
Dalej, procedury postawienia wiatraka to od 3 do 5 lat. Ja zmieniałem umowę 2krotnie tak aby zapisy były jasne i na mą korzyść.Firma to Nordex, jak pisałem inwestor i wykonawca turbin.Pewniejszej firmy to ja nie widzę, bo reszta to tylko jeździ po Polsce i zaklepuje teren by go komuś odsprzdać.
Działka jest odrolniona,plan zagospodarowania dawno, działka inwestycyjna wydzielona z większej działki rolnej, płacą na razie tylko podatek gruntowy za tą działkę, półtora roku juz się kręci maszt pomiarowy, 2 razy były wykonane odwierty gruntu jak i dróg dojazdowych, linia wysokiego napięcia do której będą podłączone wiatraki jest właśnie budowana także od wiosny mozna stawiać,sądze ,że będą korzystać ze środków unijnych na które to był nie dawno nabór.Aha, i mam już nie umowę, a akt notarialny na to. :)

#472 Share szymon17

szymon17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 21 listopad 2011 - 18:27

Elektrownie wiatrowe Przepraszam - Troszeczkę za ostro napisałem.
Przykro mi, ale wiem dużo o tego typu inwestycjach.
Proszę tylko Was o to żebyście się mocno zastanowili przed podpisaniem umowy i nie spieszcie się
dajcie sobie czas nawet pół roku zanim podpiszecie taką umowę.
Znam dużo minusów tej umowy - wymieniłem jeden. Są też plusy :P
Trzymajcie się

#473 Share henes

henes

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanizacja.

Napisany 22 listopad 2011 - 21:37

Elektrownie wiatrowe

"blackmamba nie podpisał bo myślał że więcej wyciągnie przy twardej negocjacji, ale do niej nie doszło"
To słabo szukasz.
Szczerze powiedziawszy chodzi o to, zostałem źle zrozumiany. Myślę, że ta inwestycja, o której piszesz wpłynie na środowisko, ale nie w tak bezpośredni sposób jak wiatraki na ludzi. Patrzę na to tylko i wyłącznie z miejsca człowieka, który mieszka pod farmą wiatrową. Moja niechęć wynikała na początku z faktu niejasnych zasad dzierżawy, później związana była z tym, że zmieni to środowisko w którym żyję o 180 stopni. Nie bardzo mi się uśmiecha do końca życia patrzeć na farmę wiatrową. Te argumenty są tylko i wyłącznie moim spostrzeżeniem i nie muszą być powszechnie rozumiane, bo ktoś inny ma prawo myśleć inaczej. Dlatego nie słyszałeś wcześniej ode mnie, że nie podoba mi się i Tobie też musi się nie podobać. Po przeczytaniu licznych artykułów powyższe argumenty zrobiły się naprawdę bardzo małe w porównaniu z konsekwencjami dla zdrowi i środowiska naturalnego.
Poczytaj
http://stopwiatrakom.eu/
pooglądaj filmy.
To jest jedyny powód moich wypowiedzi, a nie to ze Ty sobie stawiasz wiatrak. One powinny stać na ogromnych połaciach pól położonych z dala od siedlisk ludzkich, a nie na szachownicy pól pod wioską – wtedy są świetną alternatywą na dodatkowy zarobek, zarówno firmy jak i właściciela gruntu.
Czy warto narażać swoje i swojej rodziny życie? Pisałeś, że jak nie podpiszesz umowy z firmą, to sąsiad to zrobi, ale masz przecież prawo próbować zastopować budowe.

#474 Share ernestowski

ernestowski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 29 listopad 2011 - 16:00

Elektrownie wiatrowe

Martwi mnie koledzy co piszecie. Bardzo ciężko wyjść z takiej umowy.

Masz w 100% rację. Zwróćcie uwagę, że umowy przeważnie są zawierane z spółkami z ograniczoną odpowiedzialnością, które posiadają kapitał zakładowy rzędu od kilku do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Natomiast wybudowanie farmy to koszt setek milionów złotych. Oczywiście środki na budowę inwestorzy mogą pozyskiwać z banków, funduszy inwestycyjnych, itp. Umowy dzierżawy zawierają zwykle klauzule umożliwiające dzierżawcy dowolne przenoszenie praw do tych umów na inne podmioty. Podstawowym problemem dotyczącym inwestowania w wiatraki jest brak gwarantowanego systemu wsparcia. Dziś jest on jednym z najlepszych na świecie, dlatego jest tak duże zainteresowanie inwestorów budową farm wiatrowych. Obecnie budowa farmy wiatrowej o mocy ok. 40 MW ma szanse się zwrócić w 5 lat, co przy założeniu, że będzie się opłacało eksploatować turbiny przez 30 lat jest najlepszą możliwą lokatą kapitału. Za kilka lub kilkanaście lat wsparcie dla wiatraków może się skończyć i wtedy okaże się, że dalsza eksploatacja farmy wiatrowej wymagającej remontów, napraw czy konserwacji będzie nieopłacalna. Co zrobi inwestor w takim przypadku? Najpewniej założy celową spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością o kapitale zakładowym kilku tysięcy złotych i sprzeda jej "wrak" farmy wiatrowej. Następnie spółka celowa ogłosi upadłość i rolnik zostanie sam z wiatrakami i instalacjami na swoim polu. Następnie ze względu na zagrożenie katastrofą budowlaną gmina nakaże rolnikowi rozbiórkę wiatraków. Wiatrak jak wiatrak, dużo złomu ale jeszcze więcej tworzyw sztucznych, które trzeba będzie zrecyklingować. Jak myślicie kto będzie musiał zapłacić za recykling i czy ten milion z dzierżawy wystarczy?

Edytowany przez ernestowski, 29 listopad 2011 - 16:02.

#475 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 29 listopad 2011 - 16:54

Elektrownie wiatrowe jeśli 100mln zwróci się po 5 latach to już na pewno ta firma porzuci kurę znoszącą złote jaja, bo za 5 lat ludzie energii nie będą potrzebowali, bo w każdej gminie będzie elektrownia jądrowa. :lol: Dofinansowana jest sama budowa elektrowni, a nie jej użytkowanie. Mi jak dofinansowali ciągnik z PROWU to już na części i na paliwo nie dają, a szkoda. :lol:

#476 Share mehmet

mehmet

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 0 postów

Napisany 29 listopad 2011 - 19:12

Elektrownie wiatrowe

jeśli 100mln zwróci się po 5 latach to już na pewno ta firma porzuci kurę znoszącą złote jaja, bo za 5 lat ludzie energii nie będą potrzebowali, bo w każdej gminie będzie elektrownia jądrowa. :lol: Dofinansowana jest sama budowa elektrowni, a nie jej użytkowanie. Mi jak dofinansowali ciągnik z PROWU to już na części i na paliwo nie dają, a szkoda. :lol:

Błądzisz człowieku.
Nie masz bladego pojęcia o tym, co piszesz.
Dopłaty sa do sprzedawanej energii na dzisiaj i nie wiadomo, jakie będą w przyszłości. Dofinansowania do dzisiaj realizowanych projektów nie ma.
Koszt wybudowania, obsługi kredytu, niewiadoma z dopłatami w przyszłości; to są aspekty, których nie bierzecie pod uwagę!
5 lat...
:rolleyes: :blink:

Idźcie lepiej w pole i głupot nie piszcie!
Chcecie tej kasy?
To wyłóżcie z 50 mln, zróbcie zastawy na majątku, weźcie kredyty, jeżeli je dostaniecie, to pogadamy...

Chcecie zarobić, to podpiszcie umowę, nie chcecie kasy, to patrzcie, jak sąsiad weźmie... ;)

#477 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 29 listopad 2011 - 19:16

Elektrownie wiatrowe @mehmet, to twój pierwszy post, które lobby reprezentujesz? Inwestorów, naganiaczy czy rolników zainteresowanych dzierżawą gruntów pod wiatraki?

#478 Share mehmet

mehmet

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 0 postów

Napisany 29 listopad 2011 - 19:26

Elektrownie wiatrowe

@mehmet, to twój pierwszy post, które lobby reprezentujesz? Inwestorów, naganiaczy czy rolników zainteresowanych dzierżawą gruntów pod wiatraki?

Staram Ci się uzmysłowić w szerszym aspekcie złożoność sytuacji.
Rozumiem, że Ty nie reprezentujesz nikogo, tylko piszesz dla idei siania fermentu.. ;)

#479 Share wojtas

wojtas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1194 postów

Napisany 29 listopad 2011 - 19:37

Elektrownie wiatrowe jakiś czas temu napisałem o firmie z jaką miałem do czynienia w tym temacie i po jakimś czasie na pw zostałem zasypany pytaniami od nowego użytkownika, który nie pojawił się nigdy wcześniej i później na tym forum. nic mu nie napisałem bo prawdopodobnie był to pracownik tej firmy o której pisałem. tak więc nie ma się co dziwić że w tym temacie udzielać się będą przeciwnicy i zwolennicy wiatraków jak również przedstawiciele firm chcących zarobić na wiatrakach

Edytowany przez wojtas, 29 listopad 2011 - 19:52.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#480 Share mehmet

mehmet

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 0 postów

Napisany 29 listopad 2011 - 19:39

Elektrownie wiatrowe A czy Wy nie chcecie zarabiać i ZAROBIĆ na tym, co potraficie?