Skocz do zawartości

Zdjęcie

Elektrownie wiatrowe

836 odpowiedzi na ten temat

#441 Share dabaz

dabaz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 166 postów

Napisany 11 kwiecień 2011 - 21:43

Elektrownie wiatrowe Mnie to wkurza tylko jak mi dreny poprzerywają jak ten kabel będą kładli. Jak bym im tak 1500 zł na rok dzierżawy za 600 m kabla zaśpiewał to co mówicie? Zgodzą się?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Elektrownie wiatrowe Dzisiaj, 05:03
  •  

#442 Share darek1972

darek1972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 760 postów
  • Lokalizacja:polski biegun zimna- najpiękniejsze miejsce pod słońcem

Napisany 11 kwiecień 2011 - 23:19

Elektrownie wiatrowe

No ja nie sieje rzepaku to nie wiem do czego tam pszczoła potrzebana. Powiedz mi czy jak postawili te turbiny to bociany przyleciały? Bo zastanawiam się czy niski przyrost naturalny to też wina wiatraków? :lol:
Jak ty sobie wyobrażasz udowodnienie w sądzie że pszczoły cie omijają z powodu wiatraków?

Bociany przyleciały ale to one miały tam niski przyrost naturalny, w gnieździe po sąsiedzku przy moim gospodarstwie była trójka młodych więc nie ma mowy o nieurodzaju.
Siejesz rzepak więc dobrze wiesz jaki mają pszczoły wpływ na plony. Udowodnić? Na początek wystarczy mapowanie plonu, jeśli promieniście spada do turbiny to znamy jej wpływ.
Kupię czwartą parę do pługa Ibis
Mój profil na YouTube: http://www.youtube.com/user/darus1972
Zapraszam do galerii: http://www.agrofoto....-user11856.html

#443 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 12 kwiecień 2011 - 05:59

Elektrownie wiatrowe ja wiem jedno że bardzo trudno i kosztownie będzie cokolwiek udowodnić w sądzie. Ja tam nie bede domagał się odszkodowania. :D

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#444 Share darek1972

darek1972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 760 postów
  • Lokalizacja:polski biegun zimna- najpiękniejsze miejsce pod słońcem

Napisany 12 kwiecień 2011 - 08:23

Elektrownie wiatrowe Akurat straty pokryjesz sobie z dzierżawy za wiatrak :lol:
Kupię czwartą parę do pługa Ibis
Mój profil na YouTube: http://www.youtube.com/user/darus1972
Zapraszam do galerii: http://www.agrofoto....-user11856.html

#445 Share TheCinek

TheCinek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 295 postów

Napisany 14 kwiecień 2011 - 21:44

Elektrownie wiatrowe

A jak jest później z budowami budynków gospodarczych, domów, itp?? jakie odległości musza być zachowane od wiatraka ?? ale może tak z praktyki a nie z przepisów bo te znam.

Nikt się nie budował w sasiectwie wiatraka??

#446 Share wlkpmder

wlkpmder

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 737 postów

Napisany 23 kwiecień 2011 - 16:15

Elektrownie wiatrowe Jestem rolnikiem i wstyd mi czasem jak rolnicy wypowiadają się na temat szkodliwości wiatraków a kiedy im zaproponują postawienie to raptem nie są szkodliwe. Wniosek z tego taki dlaczego sąsiad ma być bogatszy - takie jest rozumowanie:/. Po za tym słysząc opinie o polu magnetycznym czy innych podobnych rzeczach zastanówmy sie może linie energetyczne które stoją na naszych polach też by należało usunąć po co komu w dzisiejszych czasach prąd powróćmy do doju ręcznego.czasem warto najpierw przemyśleć czy idziemy z postępem czy mamy stać w miejscu, wiadomo u wszystkich elektrownie wiatrowe nie będa stały ale to chyba lepsze rozwiązanie od elektrowni jądrowej.

#447 Share fredf9

fredf9

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 24 kwiecień 2011 - 00:48

Elektrownie wiatrowe

Jestem rolnikiem i wstyd mi czasem jak rolnicy wypowiadają się na temat szkodliwości wiatraków a kiedy im zaproponują postawienie to raptem nie są szkodliwe. Wniosek z tego taki dlaczego sąsiad ma być bogatszy - takie jest rozumowanie:/. Po za tym słysząc opinie o polu magnetycznym czy innych podobnych rzeczach zastanówmy sie może linie energetyczne które stoją na naszych polach też by należało usunąć po co komu w dzisiejszych czasach prąd powróćmy do doju ręcznego.czasem warto najpierw przemyśleć czy idziemy z postępem czy mamy stać w miejscu, wiadomo u wszystkich elektrownie wiatrowe nie będa stały ale to chyba lepsze rozwiązanie od elektrowni jądrowej.

Chociaż jeden coś mądrego napisał.

#448 Share Greenpolsystem

Greenpolsystem

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 0 postów

Napisany 29 maj 2011 - 21:45

Elektrownie wiatrowe Witam
Jeśli ktoś chciałby uzyskać informacje na temat dzierżawy gruntu pod elektrownie wiatrowe zapraszamy do kontaktu z naszą firmą: http://www.greenpols.../news.php?id=80
Kto pyta nie błądzi :rolleyes:

#449 Share makuru

makuru

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 0 postów

Napisany 15 lipiec 2011 - 17:53

Elektrownie wiatrowe Siemka,
mam pytanko w sprawie tych ze "wiatraków".
Zaczne od początku, że najbliższy wiatrak bedzie stał 500m od moich budynków. Przedstawiciel firmy stawiającej te konstrukcje chce poprowadzić kabelki moim polem.
Wstepnie jeszcze nic nie jest uzgodnione, nie ma nawet umowy wstepnej.
Może sie ktos wypowiedzieć na temat ceny za m^2 polożenie przewodu na gruncie rolnym? Ile mie zaproponuja? I czy to jest jednorazowo?
jak prowadzili światłowody po rzepaku to płacili 15zl za m^2.
Dziekuje i pozdrawiam.

#450 Share ralf3635

ralf3635

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 14 sierpień 2011 - 14:53

Elektrownie wiatrowe Czy ktos z Was mial kontakt lub slyszal z firmie posredniczacej w budowie wiatrakow z inowroclawia WINDPROJEKT

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#451 Share fredf9

fredf9

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 14 wrzesień 2011 - 22:44

Elektrownie wiatrowe kolego ralf3635 co bys chciał wiedzieć o windprojekt

#452 Share Marek13

Marek13

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 0 postów

Napisany 22 wrzesień 2011 - 18:10

Elektrownie wiatrowe Zawitali do mnie Panowie odnośnie wiatraka na działce sąsiada (zdziwienie, bo nic nie wiedziałem). Łopaty wirnika będą zachodzić na moją działkę po całej szerokości (30m). Zaoferowali mi 8 tysięcy jednorazowo (tak jak w którymś z waszych postów z 2009 roku :P ) lub 2 tysiące za każdy rok przez 25 lat. Czy to przyzwoita oferta jak na takie warunki? Ile można wytargować? Jutro mam podpisywać umowę, więc proszę o szybką radę.

#453 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 22 wrzesień 2011 - 18:46

Elektrownie wiatrowe mało potarguj się i pilnuj by było+inflacja w umowie.

#454 Share Marek13

Marek13

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 0 postów

Napisany 23 wrzesień 2011 - 09:37

Elektrownie wiatrowe Przyszli do mnie Panowie dzisiaj i na wstępie powiedzieli 3 tysiące + indeksowanie, z racji, że to pierwsze moje targowanie powiedziałem 3200. 200 zł to prawie nic, ale zawsze coś. Poudawał trochę, że się namyśla, złapał się za kieszenie i się zgodził. Pewnie można było chapnąć więcej :P

#455 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 23 wrzesień 2011 - 09:58

Elektrownie wiatrowe i tak masz 3200 rocznie za nic, od tej kwoty to chyba nawet podatku się nie płaci choć stosowny pit należy co rocznie składać.

#456 Share jajcarz

jajcarz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 0 postów

Napisany 28 wrzesień 2011 - 19:33

Elektrownie wiatrowe Witam

Widzę że dyskutujecie na temat elektrowni więc chciałbym o coś zapytać bardziej może zaznajomionych w temacie. Generalnie mam pytanie dotyczące działek pod inwestycje związane z elektrowniami wiatrowymi. Teren znajduje się w na Podkarpaciu. Pojawił się u mnie inwestor który chce postawić 1 wiatrak z tego co mówił to chyba około 2MW. Do tego potrzebuje gruntu mojego i sąsiada. Mój to 1ha sąsiada około 1,25ha. Blisko leci linia wyskiego napięcia więc też mu to jest pewnie na rękę. Grunt chce ode mie kupić gdyż jak stwierdził dzierżawa go nie interesuje bo bank może mu nie przyznać kredytu jeśli będzie to na działce dzierżawionej (w razie czego bankowi będzie trudniej zbyć sam wiatrak niż razem z gruntem). Oferuje około 35 tyś. za ten grunt. Czytając różne posty w sieci to niektórzy mają po kilkanaście tyś. rocznie za dzierżawę od 1 wiatraka. Ale nie wiem jakie u nas można kwoty żądać i czy zgadzać się na sprzedaż. Jakby ktoś miał jakieś sugestie czy też adresy gdzie mógłbym coś więcej poczytać na temat takich ofert to byłbym wielce wdzięczny.

Pozdrawiam

#457 Share jarex216

jarex216

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 28 wrzesień 2011 - 19:41

Elektrownie wiatrowe zapraszam na stronkę
http://info-rolnicze.blogspot.com

#458 Share ernestowski

ernestowski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 03 listopad 2011 - 21:46

Elektrownie wiatrowe

Witam

Widzę że dyskutujecie na temat elektrowni więc chciałbym o coś zapytać bardziej może zaznajomionych w temacie. Generalnie mam pytanie dotyczące działek pod inwestycje związane z elektrowniami wiatrowymi. Teren znajduje się w na Podkarpaciu. Pojawił się u mnie inwestor który chce postawić 1 wiatrak z tego co mówił to chyba około 2MW. Do tego potrzebuje gruntu mojego i sąsiada. Mój to 1ha sąsiada około 1,25ha. Blisko leci linia wyskiego napięcia więc też mu to jest pewnie na rękę. Grunt chce ode mie kupić gdyż jak stwierdził dzierżawa go nie interesuje bo bank może mu nie przyznać kredytu jeśli będzie to na działce dzierżawionej (w razie czego bankowi będzie trudniej zbyć sam wiatrak niż razem z gruntem). Oferuje około 35 tyś. za ten grunt. Czytając różne posty w sieci to niektórzy mają po kilkanaście tyś. rocznie za dzierżawę od 1 wiatraka. Ale nie wiem jakie u nas można kwoty żądać i czy zgadzać się na sprzedaż. Jakby ktoś miał jakieś sugestie czy też adresy gdzie mógłbym coś więcej poczytać na temat takich ofert to byłbym wielce wdzięczny.

Pozdrawiam

Przy dobrych warunkach lokalizacyjno-wietrznych inwestorzy płacą do 30 kzł/rok za możliwość posadowienia turbiny. Przeważnie pod turbinę 2-3 MW i plac manewrowy potrzeba wyłączyć z uprawy ok. 1 ha. W związku z tym znając wartość swoich plonów z 1 ha łatwo sobie policzyć ile kosztuje "czysta zgoda" na posadowienie turbiny. Jeśli Ty nie wyrazisz zgody na to aby turbina zachodziła na Twoją działkę to inwestor będzie musiał ją przesunąć, co może powodować u niego opóźnienia w realizacji projektu związane np. z koniecznością wprowadzania zmian w studium, mpzp bądź decyzji środowiskowej.
Niestety większość kasy na farmy wiatrowe przychodzi do nas z zagranicy, np. różne fundusze inwestycyjne, więc większość zysków też wypłynie za granicę drenując budżet naszego kraju. Dlatego uważam, że należy wysoko cenić swoją zgodę, aby jak najwięcej dla nas zostało. W końcu to my będziemy wykorzystywać tą bardzo drogą acz prawie darmową energię.

Najwyższe oferty kwotowe są często oferowane w umowach, które są skrajnie niekorzystne dla rolników, np. do chwili posadowienia turbiny nie dostają ani grosza a ponadto praktycznie rolnik nie ma możliwości rozwiązania takiej umowy (tzw. rezerwowanie). Gdy projekt budowy farmy wiatrowej wydaje się realny do zrealizowania inwestorzy często przystępują do renegocjacji umów obniżając stawki za możliwość posadowienia turbiny. To taki chwyt psychologiczny: miałeś mieć 30 kzł a możesz mieć 0 lub 10 kzł. Jak rolnik czekał 5 lat bez kasy to i zgodzi się za 10 kzł.

Edytowany przez ernestowski, 03 listopad 2011 - 21:49.

#459 Share rogas

rogas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 221 postów

Napisany 04 listopad 2011 - 07:40

Elektrownie wiatrowe Co prawda nie widziałem żadnej umowy na dzierżawę terenu pod wiatraki ale zastanawia mnie dlaczego przedsiębiorstwa zajmujące się tym biznesem szukają gospodarstw o powierzchni ponad 300 ha? Szczególnie jeżeli po wiatrak potrzeba zaledwie 1 ha?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#460 Share ernestowski

ernestowski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 04 listopad 2011 - 16:56

Elektrownie wiatrowe

Co prawda nie widziałem żadnej umowy na dzierżawę terenu pod wiatraki ale zastanawia mnie dlaczego przedsiębiorstwa zajmujące się tym biznesem szukają gospodarstw o powierzchni ponad 300 ha? Szczególnie jeżeli po wiatrak potrzeba zaledwie 1 ha?

Jeszcze raz przeczytaj co napisałem. 1ha zostaje wyłączony z uprawy, bo tyle przeciętnie zajmuje stopa turbiny, plac manewrowy i droga dojazdowa.
Inwestorzy szukają dużych gospodarstw bo statystycznie takich gospodarzy łatwiej przekonać a poza tym nie rozdrabniają się na 50 umów i mogą uzyskać korzystniejsze warunki finansowe.
Podobno przy dobrych warunkach lokalizacyjnych turbiny można stawiać w rogach prostokąta o wymiarach 300x500 m. Z tego wynika, że aby nie zasłaniać sąsiednich turbin to na jedną sztukę potrzeba 7,5 ha wolnej przestrzeni, ale tak jak napisałem wcześniej tylko 1 ha wyłączony z uprawy.
Często też w umowach padają zobowiązania do wydzielenia geodezyjnego tego 1 ha, co może być sposobem na uniknięcie konieczności uzyskiwania zgody właścicieli sąsiednich działek na posadowienie turbiny.