Skocz do zawartości

Zdjęcie

Elektrownie wiatrowe

836 odpowiedzi na ten temat

#421 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 07 kwiecień 2011 - 12:39

Elektrownie wiatrowe Według mnie po negocjuj jeszcze trochę i pozwól im. Weź tak po 10 tys. za działkę i nie blokuj inwestycji.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Elektrownie wiatrowe Dzisiaj, 22:25
  •  

#422 Share vala2000

vala2000

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 07 kwiecień 2011 - 12:43

Elektrownie wiatrowe lepiej niech płacą dzierżawę co roku w tym wypadku nie mają wyjścia u nas chce stawiać juwi z krakowa u mnie fundament nad sąsiada skrzydła mają płacić mu dzierżawę tylko za to że są nad jego działkę jeszcze się zastanawiamy czy wpuścić ich cena śmieszna 16 tyś za jedną turbine

#423 Share adaolaada

adaolaada

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 0 postów

Napisany 07 kwiecień 2011 - 12:46

Elektrownie wiatrowe

Według mnie po negocjuj jeszcze trochę i pozwól im. Weź tak po 10 tys. za działkę i nie blokuj inwestycji.

Ktos mi wlasnie doradzil, żeby zażądać 20 tys zł za działkę. Inwestycji nie mam zamiaru blokować, ale też chcę troche na tym zarobić. Tym bardziej, że po tym co przeczytałam w roznych serwisach to oni strasznie ludzi oszukuja o placa grosze. Jesli są w stanie placic kilkanascie tys. rocznie za 1 wiatrak u kogos na polu, to co to dla nich jednorazowo tyle kasy wylozyc?

EDIT
to ile vala proponujesz na rok w dzierzawe zeby zażądać. Poza tym wolalabym nawet jednorazowo, bo szykuje mi sie spory wydatek (wymiana plyt eternitowych na dwoch dachach)

Edytowany przez adaolaada, 07 kwiecień 2011 - 12:47.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#424 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 07 kwiecień 2011 - 12:49

Elektrownie wiatrowe Co innego jak ci stawiają wielki beton na polu i wiatrak a co innego jak chcą tylko puścić kabel pod działką przy granicy. Jeśli autorka będzie chciała zbyt dużo to znajdą inny sposób np. namówią wójta na zmianę planu zagospodarowania przestrzennego i poprowadzą innymi polami. Nie dziwię się że w tym kraju jest problem z inwestycjami skoro każdy chce na nich zarobić grube pieniądze nawet za puszczenie kawałka kabla prze pole.
20 tys. to też w miarę sensownie.

Edytowany przez StasiekS, 07 kwiecień 2011 - 12:50.

#425 Share vala2000

vala2000

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 07 kwiecień 2011 - 13:01

Elektrownie wiatrowe 4 tyś dostanie to tylko jest dla niego propozycja od tej firmy ile dają rzeczywiście nie wiem każdy zasłania się tajemnicą umowy Stasiek mają z tego korzyści inwestorzy to co oni człowiekowi wmawiają że się spłaca po 10 latach to nie prawda nie pchali by się tak na nasze pola

#426 Share adaolaada

adaolaada

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 0 postów

Napisany 07 kwiecień 2011 - 13:05

Elektrownie wiatrowe Planu zagospodarowania przestrzennego na pewno nie zmienią, bo jedyną inną drogą, jaką mogliby puścić ten kabel jest dzierżawiona przeze mnie druga działka. A działkę dzierżawię od Nadleśnictwa jeszcze przez 10 lat. Tak więc przez 10 lat tam się na pewno nic nie zmieni. Tak jak pisałam: inwestycji nie będę blokować, ale też chce trochęna tym zarobić

#427 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 07 kwiecień 2011 - 13:09

Elektrownie wiatrowe Wiatraki zwracają zależnie od wykorzystania od 5 do 10 lat. Oczywiście jeśli chcieliby na moim polu postawić wiatrak to za 15tys. to nawet nie pozwoliłbym wejść na pole. Ale jak zaoferowali by mi z 35-40 tys. za jeden to dlaczego nie.
A gadka że, zarabiają duże pieniądze to trochę jest dziecinna. Owszem, zarobią dużo ale muszą także dużo więcej zainwestować.

Edytowany przez StasiekS, 07 kwiecień 2011 - 13:17.

#428 Share LeF

LeF

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 401 postów

Napisany 07 kwiecień 2011 - 13:29

Elektrownie wiatrowe Ja na studiach z kolegą pisałem pracę na temat energetyki wiatrowej. Nie dał bym sobie postawić w życiu siłowni wiatrowej na działce. Oczywiście plusów jest tyle samo co minusów. Ale nie....

Polska do 2020roku musi uzyskiwać ok 11 tyś MW (na lądzie) energii z energii wiatru a dziś jest to ok 1 tyś MW. Więc chcąc nie chcąc gdzieś te wiatraki muszą stawiać.

Z tymi kablami to ja bym nie negocjował za wysoko, wiadomo lekko można ale bez przesady. Często jest tak, że właściciele gruntów przez które ma przebiegać budowla np. droga nie chcą oddać ich za proponowaną kwotę przez inwestora. Idą do sądu, wyrok jest niekorzystny, z reguły, dla właściciela i dostaje mniej niż wcześniej mu proponowano.
Czym chata bogata tym goście rzygają...
Ursus tractor emotion
Neo's & Ursus

#429 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 07 kwiecień 2011 - 13:32

Elektrownie wiatrowe Ale drogi to coś innego niż kable od prywatnej elektrowni. Drogi są użytku publicznego więc jest to dla dobra ogółu. Ale prywatny kabel prowadzący od prywatnego wiatraka to już inna bajka.

#430 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 07 kwiecień 2011 - 13:38

Elektrownie wiatrowe

Wiatraki zwracają zależnie od wykorzystania od 5 do 10 lat. Oczywiście jeśli chcieliby na moim polu postawić wiatrak to za 15tys. to nawet nie pozwoliłbym wejść na pole. Ale jak zaoferowali by mi z 35-40 tys. za jeden to dlaczego nie.
A gadka że, zarabiają duże pieniądze to trochę jest dziecinna. Owszem, zarobią dużo ale muszą także dużo więcej zainwestować.

Elektrownie stawiają zazwyczaj z dofinansowaniem (coś ala PROW) także zwróci się szybciej.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#431 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 07 kwiecień 2011 - 14:16

Elektrownie wiatrowe Ale to jest ok. od 30 do 70% zwrotu inwestycji. Czy szybciej się zwrócą to nie wiem. Może gdzieś na pomorzu to tak ale na Mazowszu czy Małopolsce to wątpię.

#432 Share fredf9

fredf9

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 10 kwiecień 2011 - 11:10

Elektrownie wiatrowe Niektórzy na tym forum chcieli by za dzierżawę tyle co za sprzedanie 1 hektara.A później jest taka sytuacja ze firma wybiera działkę sąsiada i ten pierwszy staje się wielkim przeciwnikiem elektrowni wiatrowej.Jeśli firma nie dogada się z właścicielem działki odnośnie tego kabla to puszcza miedzą albo droga i chytry nie zarobi nic.

#433 Share mrpawlak101

mrpawlak101

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 74 postów

Napisany 10 kwiecień 2011 - 16:48

Elektrownie wiatrowe mam odalone pole od tego wiatraka o jakieś 150 m czy mogę się starać o odszkodowanie takie że jak pare postów wcześniej pisał kolega chodzi o pszczoły że nie będąmi rzepaku zapylały ?

Edytowany przez mrpawlak101, 15 lipiec 2011 - 18:43.

#434 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 10 kwiecień 2011 - 23:06

Elektrownie wiatrowe Najpierw to udowodnij a później pewnie z powództwa cywilnego.

#435 Share fredf9

fredf9

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 11 kwiecień 2011 - 15:29

Elektrownie wiatrowe To ze ktoś dostał 100 tyś za jedna turbinę to totalna bzdura,chyba ze była to jednorazowa wpłata bez opłaty dzierżawczej.Jeśli chodzi o pszczoły to poczekaj aż rzepak zakwitnie i wtedy będziesz widział czy zapylają czy nie a nie od razu starać się o odszkodowanie.

#436 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 11 kwiecień 2011 - 16:30

Elektrownie wiatrowe Dzwoni pani do biura obsługi klienta sieci GSM:
- Dzień dobry Panu, ja Goździkowa i przez ten wasz nadajnik co koło chałupy postawiliście krowy mi się nie pasą, świnie uciekają a kury nie znoszą jaj... Po prostu koniec świata !!!
- Proszę Pani koniec świata to będzie dopiero jak my ten nadajnik włączymy...

Tak zajdzie do sądu powie że mu pszczoły nie siadają na rzepak i dostanie milionowe odszkodowanie. :lol:

#437 Share darek1972

darek1972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 760 postów
  • Lokalizacja:polski biegun zimna- najpiękniejsze miejsce pod słońcem

Napisany 11 kwiecień 2011 - 17:16

Elektrownie wiatrowe "Tak zajdzie do sądu powie że mu pszczoły nie siadają na rzepak i dostanie milionowe odszkodowanie" Nie siejesz rzepaku zapewne.
Tak swoją drogą w mojej okolicy pracują już dwa parki wiatrowe na cały gwizdek i trzeci 30% mocy. Gminy i mieszkańcy w mojej okolicy już znają co to sąsiedztwo wiatraków i jakie (nie)korzyści one niosą. Dwie gminy Dubeninki i Jeleniewo już odmówiły budowy ponad 40 turbin, los kilkunastu waży się w gminie Krasnopol. Szumne zapowiedzi inwestorów o tanim prądzie, miejscach pracy i nowych drogach przez pola to naprawdę bzdura. Na drogach stoją szlabany, dwa bliższe parki budowały firmy z Gdańska a obsługuje je obecnie jedna osoba z gdzieś z Polski, co do taniego prądu ciężka sprawa skoro PGE płaci za niego więcej jak za konwencjonalny :lol:
Kupię czwartą parę do pługa Ibis
Mój profil na YouTube: http://www.youtube.com/user/darus1972
Zapraszam do galerii: http://www.agrofoto....-user11856.html

#438 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 11 kwiecień 2011 - 18:31

Elektrownie wiatrowe No ja nie sieje rzepaku to nie wiem do czego tam pszczoła potrzebana. Powiedz mi czy jak postawili te turbiny to bociany przyleciały? Bo zastanawiam się czy niski przyrost naturalny to też wina wiatraków? :lol:
Jak ty sobie wyobrażasz udowodnienie w sądzie że pszczoły cie omijają z powodu wiatraków?

#439 Share mrpawlak101

mrpawlak101

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 74 postów

Napisany 11 kwiecień 2011 - 21:10

Elektrownie wiatrowe u mnie stawiają 6 wiatraków

Edytowany przez mrpawlak101, 15 lipiec 2011 - 18:41.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#440 Share TheCinek

TheCinek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 295 postów

Napisany 11 kwiecień 2011 - 21:27

Elektrownie wiatrowe A jak jest później z budowami budynków gospodarczych, domów, itp?? jakie odległości musza być zachowane od wiatraka ?? ale może tak z praktyki a nie z przepisów bo te znam.