Skocz do zawartości

Zdjęcie

Elektrownie wiatrowe

836 odpowiedzi na ten temat

#381 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 01 luty 2011 - 19:10

Elektrownie wiatrowe panowie czytam tą umowe i wyczytałem że elektrownia ma byc o mocy 3MW trzon ma miec wysokość 95m i srednica łopat wiatraka to 90m-kurde jak dla mnie to wydaje sie to byc ogromne...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Elektrownie wiatrowe Dzisiaj, 14:44
  •  

#382 Share JohnTheBulletTeacher

JohnTheBulletTeacher

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 224 postów

Napisany 01 luty 2011 - 19:16

Elektrownie wiatrowe

Swoją drogą to wypowiedz kogos anonimowego na forum to naprawdę niezły wyznacznik, ty zawsze tak wierzysz innym?

O rany. Przepraszam za moją niewiarygodność.

Tutaj jest zdjęcie jednej z tych turbin o której pisałem wcześniej (chyba środkowa):

http://img138.images.../dscn1072z.jpg/

Zdjęcie było robione z drogi, a więc około 250 m od turbiny i uważam, że było ją słychać bardzo niewiele. Gdyby w tym miejscu stał dom ściany spokojnie wytłumiły by taki hałas. Bardziej hałasuje przejeżdżający samochód czy ciężarówka.
Mieszkałem około 400 metrów od dokładnie takiego samego wiatraka i nie słyszałem go nawet na podwórku. Jeśli była lekka bryza wiatrak kręcił się powoli, jeśli wiatr był mocniejszy obroty znacznie wzrastały, ale wtedy szum wiatru zagłuszał wiatrak. Nie słyszałem jakiegoś świstu, czy innych dźwięków. Żyję i mam się dobrze, nie wyrosło mi trzecie oko ;) Nie piszę tego by kogokolwiek przekonać do mieszkania, przy wiatraku, tylko opisuję to czego byłem świadkiem przez pewien czas.

Pozdro, jeśli trzeba to się przedstawię. Następnym razem postaram się na wiatraku napisać z pozdrawianiami dla agrofoto i dopiero zrobić zdjęcie.

#383 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 01 luty 2011 - 19:22

Elektrownie wiatrowe u mnie na polu tez ma byc 3MW i ma miec 100m wysokosci .a ktos ma juz na polu taki wiatrak?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#384 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 01 luty 2011 - 19:25

Elektrownie wiatrowe ile masz dostawac za ten wiatrak?

bo u mnie 30tys podzielone na 5 osob bo działki nie sa za szertokie a płatnosc sie nalezy takze temu nad ktorego polem kręcą sie śmigła ;) troche to głupie i elektorwnia jest duza a nie za wiele z niej korzysci.

#385 Share wojtas

wojtas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1194 postów

Napisany 01 luty 2011 - 19:36

Elektrownie wiatrowe tommy jak jeden na pięciu to sobie wcale głowy nie zawracaj takim układem.więcej problemów jak zysku

#386 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 01 luty 2011 - 19:39

Elektrownie wiatrowe własnie, od kiedy ojciec poszedł na zebranie i zostało mu to przedstawione przestało mi sie to podobac, trzon ma stac na moim polu, wiadomo ze jakis tam "zapas" ziemi od trzonu musi byc czyli bede musiał go mijać, zabiorą mi kawałek pola (w umowie pisze 4000m2? :blink: ) i dostane tą samą kase co Ci na których niebie będą krecic sie smigła :o

w dodatku sąsiedzi? pominmy ta kwestie szkoda slow.

#387 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 01 luty 2011 - 19:41

Elektrownie wiatrowe ja mam dostac 36 tys + vat i co roku rewalizacja o wzrost cen wedlug GUS-u .
a ja mam [pytan ie jak jestem na vacie to musze oddac do US vat i jeszcze 19% podatku ? bo to jest masakra tyle kasy im oddawac

#388 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 01 luty 2011 - 19:43

Elektrownie wiatrowe Czyżby robiło się więcej zwolenników elektrowni niż przeciwników? JohnTheBulletTeacher ja twą wypowiedz uważam jak najbardziej za wiarygodną. Jak na razie nie słyszałem by mieszkańcy pobliskich wiatraków narzekali przynajmniej już w czasie ich eksploatacji.Co najwyżej są jakieś ciche protesty przed budową, ale może wynikające z innych przesłanek niż prozdrowotne?

Tommy za małe pieniądze.Nie podpisuj.Niech postawia u sąsiada trzon to co innego.

Edytowany przez farmermf, 01 luty 2011 - 19:45.

#389 Share FarmerPawlos

FarmerPawlos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 567 postów

Napisany 01 luty 2011 - 19:46

Elektrownie wiatrowe

wiatrak od drugiego powinien stać minimum 4 średnice rotoru (średnica łopat wiatraka).

Jedna łopata to promień, a średnica to by były obie łopaty. :lol:

Znacie może jakieś firmy które wydzierżawiły by grunty pod wiatraki?

#390 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 01 luty 2011 - 19:46

Elektrownie wiatrowe to firma sie do ciebie zglasza a nie ty do niej .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#391 Share wojtas

wojtas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1194 postów

Napisany 01 luty 2011 - 19:49

Elektrownie wiatrowe ludzie pamiętajcie tylko o tym żeby przed podpisaniem udać się do dobrego prawnika . najlepiej w kilka osób to będzie taniej i nie żałować kasy bo później możecie słono za to zapłacić . umowy są tak pokręcone że na pierwszy rzut oko wszystko ok, ale po dokładnej analizie może wam włosy postawić na głowie

#392 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 01 luty 2011 - 19:55

Elektrownie wiatrowe wojtas dobrze gada, czytać ze zrozumieniemm a jak sa jakies niepewności to zmieniac treśc umowy na jak najbardziej korzystną.

#393 Share wojtas

wojtas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1194 postów

Napisany 01 luty 2011 - 20:00

Elektrownie wiatrowe i nie słuchajcie tych przedstawicieli : że szybciej , że są inni chętni za mniejszą kasę , że mają inne lokalizacje na oku. to wszystko bujdy i zwykła manipulacja . jak im zależy to poczekają na wszystkie opinie i analizy

#394 Share jacek1296

jacek1296

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 484 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja.sport

Napisany 01 luty 2011 - 20:20

Elektrownie wiatrowe [/quote]
[quote name='Lukaszjarm' timestamp='1296585668' post='647873']
ja mam dostac 36 tys + vat i co roku rewalizacja o wzrost cen wedlug GUS-u .
a ja mam [pytan ie jak jestem na vacie to musze oddac do US vat i jeszcze 19% podatku ? bo to jest masakra tyle kasy im oddawac
[/quote]
Niestety tak.I z umową koniecznie do adwokata.Znajomy ma ok.1500ha i też chcieli u niego postawić.Wziął ich umowę i do prawnika.Prawnik poprawił "niekorzystne"(delikatnie mówiąc) zapisy i firma się wycofała.

#395 Share Sianokos12

Sianokos12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 01 luty 2011 - 20:50

Elektrownie wiatrowe To ile tak płacą za hektar ?? :)

#396 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 01 luty 2011 - 21:01

Elektrownie wiatrowe u mnie nie placa za hektar tylko od wiatraka i ma byc na dzialce 2 ha z ktorej wydziela max 0,3 ha i wszytko bede mogl uzytkowac

#397 Share przemo2011

przemo2011

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów
  • Zainteresowania:Sport,turystyka,mechanika,elektryka,służby bezpieczeństwa,rolnictwo,telekomunikacja

Napisany 01 luty 2011 - 21:38

Elektrownie wiatrowe kolego fredf9 :) to ile mniej więcej płacą o wiatraka bo czytełem juz rózne posty i rózne opinie...i czy się opłaca taka dzierżawa?:)

#398 Share fredf9

fredf9

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 02 luty 2011 - 00:14

Elektrownie wiatrowe

Jedna łopata to promień, a średnica to by były obie łopaty. :lol:

Znacie może jakieś firmy które wydzierżawiły by grunty pod wiatraki?

Nie wiem co tu takiego śmiesznego?Średnica rotoru to okręg jaki zakreślają łopaty wiatraka kolego.Niektórzy na tym forum wyśmiewają się z wypowiedzi innych a sami nie maja zielonego pojęcia o temacie.

@przemo2011 Na pewno tak jak już ktoś z forumowiczów napisał trzeba udać się do prawnika aby ,,przetłumaczył,, umowę dzierżawy ponieważ zdarzają się nieuczciwe firmy które tak ułożą treść umowy ze będzie ona na niekorzyść dzierżawcy.Jeśli chodzi o to czy opłaca się dzierżawić działkę pod wiatrak to moim zdaniem jest to jakaś forma czerpania dodatkowej korzyści z tej działki z której i tak będziemy korzystać .Przeważnie cena jaka płaca firmy dzierżawiące o teren to jest 1-2% tego co zarobi dany wiatrak.Poruszając temat protestów to przeważnie protestują ci u których wiatrak stał nie będzie a będzie u jego sąsiada i z typowej zazdrości robią cała aferę.A te wszystkie infradźwięki i to ze po postawieniu elektrowni ktoś się złe czuje i o tym ile to ona ptaków nie zabije to ludzie opowiadają herezje.Bo choćby spojrzeć na Niemcy tam stoi najwięcej elektrowni wiatrowych w Europie i nikt nie robi zbędnych problemów z ptakami.

#399 Share FarmerPawlos

FarmerPawlos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 567 postów

Napisany 02 luty 2011 - 09:30

Elektrownie wiatrowe @Lukaszjarm nie wiem jak to jest, ale ci co mają wiatraki na swoich polach w mojej okolicy to sami wszystko załatwili. Żadna firma się do nich nie zgłaszała, a pytam się, bo żaden z nich nie chce podać firmy, która wydzierżawia od niego ziemię.

@fredf9 no może wstawiłem złego emota. Nie wiem co ty masz do mnie, po prostu poprawiłem błąd kolegi.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#400 Share BlackMamba

BlackMamba

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 02 luty 2011 - 15:53

Elektrownie wiatrowe @JohnTheBulletTeacher czy ty przypadkiem za długo nie patrzyłeś na kręcące się śmigło? Czy nie zakręciło się trochę w głowie i nie wpłynęło to negatywnie na czytanie ze zrozumieniem? Moj wpis wcale nie był skierowany do ciebie, poza tym tak cięzko jest zrozumieć że ktokolwiek pisze na forum i nie podpiera tego konkretnymi argumentami jest niewiarygodny? Argumenty napisałem w kolejnym moim poście, ktorych, jak mniemam nie doczytałeś. Ja osobiście stojąc pod wiatrakiem w odległości 500 metrów słyszałem nieprzyjemny świst, ale nie podaje tego do wiadomości, bo to subiektywna ocena, z którą inni sie mogą nie zgodzić, poza tym sam jestem w tym całym kontekscie niewiarygodny. Proponuję na tym śmigle obok pozdrowień dopisać historię swego życia - wtedy na pewno bedziesz wiarygodny.