Skocz do zawartości

Zdjęcie

Elektrownie wiatrowe

836 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Przemo85

Przemo85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 316 postów

Napisany 20 luty 2008 - 18:30

Elektrownie wiatrowe Dzisiaj podpisaliśmy wstępną umowę na postawienie elektrowni na działce do 0,25 ha. Maja nam płacić 18 tys zł rocznie i od tego będziemy musieli zapłacić 8,5% podatku. Teraz przez ok rok będą załatwiać pozwolenia na budowę i wtedy podpiszemy umowę notarialna.

Elektrownia ma mieć moc 2MW i wysokość ok 100m z śmigłem 140-150m. całość ma niby ważyć 360 ton, jedno śmigło ma ważyć 10 ton ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Elektrownie wiatrowe Dzisiaj, 01:29
  •  

#22 Share lysyrolnik

lysyrolnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1353 postów

Napisany 20 luty 2008 - 18:33

Elektrownie wiatrowe Ciekawe czym to beda stawiali ;) I jak zamocowac 10 tonowe smiglo na wysokosci 100m :D :D :)

Honda - The Power of Dreams :)

#23 Share Przemo85

Przemo85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 316 postów

Napisany 20 luty 2008 - 19:04

Elektrownie wiatrowe stawiać to będzie firma z Dani i wykorzystają do tego specjalny dźwig tu masz to pokazane:

http://www.elektrown...rzowice_gal.htm

Tu stawiają elektrownie 2MW coś takiego będzie prawdopodobnie u mnie stało:
http://www.elektrown.../gal_cisowo.htm

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 20 luty 2008 - 19:29

Elektrownie wiatrowe

Ciekawe czym to beda stawiali ;) I jak zamocowac 10 tonowe smiglo na wysokosci 100m :D :) :)

z tym nie ma problemu.

700t udzwigu wystarczy??? http://zuraw.pl/ea/s...9...k=134&l=187

PS: a piramidy jak zbudowano ?? :)

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#25 Share lysyrolnik

lysyrolnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1353 postów

Napisany 22 luty 2008 - 10:23

Elektrownie wiatrowe Czego to juz nie ma na tym swiecie ;) :D

(o.O) taki dzwig, to by byl w sam raz do ukladania sterty :) :) :)

Honda - The Power of Dreams :)

#26 Share lukasz912

lukasz912

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 22 luty 2008 - 13:34

Elektrownie wiatrowe u nas jak byli to chcieli kupić ziemie a o dzierżawie nic nie mowili.... a u nas sa zje....... gorki niby w kuj.-pom. a c-360 z 5 szalownka ma na 2 problemy podjechać a o bizonie nie wspomnę sucho nie sucho ....;) musze probic foty:P:D

#27 Share romi

romi

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 28 marzec 2008 - 19:30

Elektrownie wiatrowe

Dzisiaj podpisaliśmy wstępną umowę na postawienie elektrowni na działce do 0,25 ha. Maja nam płacić 18 tys zł rocznie i od tego będziemy musieli zapłacić 8,5% podatku. Teraz przez ok rok będą załatwiać pozwolenia na budowę i wtedy podpiszemy umowę notarialna.

Elektrownia ma mieć moc 2MW i wysokość ok 100m z śmigłem 140-150m. całość ma niby ważyć 360 ton, jedno śmigło ma ważyć 10 ton :)

Umowa z wspomnianym na forum" Windprojektem" , wiesz coś więcej o nich , bo firma historie ma raczej krótko ?

#28 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2082 postów

Napisany 28 marzec 2008 - 20:52

Elektrownie wiatrowe zanim oni go postawią to pole bez uprawy a samemu postawic taki wiatrak to przyczepa szmalu sama konstrukcja ile stoi a generator śmigło transformatory i inne pierdułki.A kilometr kabla (ciekawe ile kosztuje)

#29 Share Kolejorz

Kolejorz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 394 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i wszystko z nim związane, MTB, marka Ursus, John Deere

Napisany 28 marzec 2008 - 21:00

Elektrownie wiatrowe U nas w Grotnikach są 3 jeden 100v a reszta 95v
John Deere 6830 Premium | John Deere 6920 S - my dream's
Lech Poznań - Duma i tradycja

#30 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 28 marzec 2008 - 22:37

Elektrownie wiatrowe u mnie zacieli kopać kabel i musieli przerwać bo jeden sie nie zgadza na przekop teraz. będą kopać po żniwach. majo stawiać wiatraki 30 m wysokie :) coś niskie mi sie wydaja

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share zetor

zetor

Moderator bez Pola... ;)

• V.I.P.
  • rank
  • 1830 postów

Napisany 28 marzec 2008 - 23:30

Elektrownie wiatrowe takim liebherrem to nie problem to ustawic teraz jest juz dzwig 1000 ton ;d

Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

#32 Share Przemo85

Przemo85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 316 postów

Napisany 29 marzec 2008 - 01:18

Elektrownie wiatrowe

Umowa z wspomnianym na forum" Windprojektem" , wiesz coś więcej o nich , bo firma historie ma raczej krótko ?

Jest to firma która załatwia wszystkie formalności za inwestora. Jak ktoś chce w coś takiego zainwestować to zwraca się do takiej firmy a oni załatwiają wszystkie formalności typu pozyskanie gruntu pod elektrownie, pomiary, pozwolenia. Tu masz link na ich stronę:
http://www.windprojekt.pl/pl1.html

#33 Share qba333

qba333

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 340 postów

Napisany 14 kwiecień 2008 - 20:54

Elektrownie wiatrowe Ja mam chec zeby u mnie takie cos postawili ale nie zabardzo wiem gdzie sie zglosic. Mam w jednym kawalku z 6ha. Na przeciwko przez plan droge o szerokosci jakis 4m mam dwa pola po 3-4ha a pomiedzy tymi polami znajomy ma pole jakies 3.5ha. Wszystko to z chciałbym przeznaczył na budowe tych wiatrakow. Pola te znajduja sie niedaleko gory Kamieńsk na ktorej tych wiatrakow stoi z 15 sztuk. Przez pola przechodzi linia energetyczna a pola znajduja sie jakies 500m od najblizszego domu. Co mam zrobic zeby ktos do mnie przyjechal i zbadał te tereny czy nadaja sie pod taka inwestycje??? Macie jakies namiary na jakiąs firme czy cos??

#34 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 15 kwiecień 2008 - 05:18

Elektrownie wiatrowe jesli beda chcieli to sie sami zglosza, najwazniejsze by wialo, a reszta jest mniej wazna :D
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#35 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 15 kwiecień 2008 - 11:45

Elektrownie wiatrowe U mojego tescia beda stawiac wiatraki.Nie wiem co to za firma ale daje dobre warunki.Na poczatek po 15 tys na rodzine (nie wiem o co chodzi) jesli u kogos stoi wiatrak.Potem płaca za kazdy rok po 22500 pln za wiatrak(tyle wynegocjowali) a u mojego tescia beda stały 3 :)Wszystko juz pomierzone i zatwierdzone.Chyba na jesien wejda z robota albo na wiosne2009

#36 Share hospodar hospodar

hospodar
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 15 kwiecień 2008 - 17:52

Elektrownie wiatrowe .

#37 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5201 postów

Napisany 15 kwiecień 2008 - 18:25

Elektrownie wiatrowe Do tych 20 arów z tego co wiem to ma być jeszcze droga dojazdowa. No i jak hospodar napisał w promieniu 500m nie może być drugi wiatrak czy też las. Jak sobie policzyłem ile za 25 wiatraków dostaniesz rocznie to się za głowę złapałem :D Mam nadzieję, że wypali ten Twój interes :D

KS Falubaz

#38 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 16 kwiecień 2008 - 12:13

Elektrownie wiatrowe 38 tys?? to ja chce taki wiatrak na polu :D jeden mi wystarczy :D

bullet_black.png

#39 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 16 kwiecień 2008 - 15:58

Elektrownie wiatrowe

W tym jest problem że jeszcze nic nie wiadomo. Jest umowa wstępna, ale wszystko zależy teraz od pomiarów wiatru w wierzy wiatrowej. Jeśli będzie za mało wiatru umowa zostanie zerwana.

U nas juz wierza wiatrow stała wiec juz pewne.Bedziemy miec tylko 3 wiatraki ale to 67500 rocznie wiec na nowy kombajn bedzie :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share Przemo85

Przemo85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 316 postów

Napisany 16 kwiecień 2008 - 17:12

Elektrownie wiatrowe

U nas juz wierza wiatrow stała wiec juz pewne.Bedziemy miec tylko 3 wiatraki ale to 67500 rocznie wiec na nowy kombajn bedzie :D

A miałeś w umowie wstępnej że jak nie zgodzisz się na podpisanie umowy notarialnej to mogą cię obciążyć kosztami które ponieśli na przygotowanie inwestycji(pomiary wiatru, pozwolenia itd) Byłem ostatnio u jednego rolnika we Wrockach to na trasie z Torunia na Olsztyn przed Brodnicą. On sam postawił już w latach 90-tych elektrownie wiatrową nawet go parę razy w telewizji pokazywali. Powiedział mi żebym uważał na oszustów co tylko jeżdżą i głupich szukają. U niego już ze czterech takich było że jak przeczytał umowę to się za głowę złapał co oni tam powypisywali. Kiedyś jak był z nim wywiad w TV to narzekał że ma problemy z energetyką bo nie chcieli brać od niego prądu i jak niedawno u niego byłem to mówił że do dzisiaj są problemy bo ciągle coś wymyślają także samemu coś takiego stawiać to ja dziękuje