X

Skocz do zawartości

Zdjęcie

Elektrownie wiatrowe

836 odpowiedzi na ten temat

#361 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 22 styczeń 2011 - 22:56

Elektrownie wiatrowe Spokojnie Exodus. To jest wolny i jak ktoś sobie chce postawić po domem wiatrak a inni nie protestują to niech stawia.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Elektrownie wiatrowe Dzisiaj, 11:21
  •  

#362 Share BlackMamba

BlackMamba

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 23 styczeń 2011 - 14:03

Elektrownie wiatrowe Sęk w tym @StasiekS, że ludzie protestują, ale nawet jeśli nie robią tego to tylko przez własną niewiedzę, która pięknie tu została zaprezentowana. Ja to bym polał @Exodusowi

Edytowany przez BlackMamba, 23 styczeń 2011 - 14:03.

#363 Share vala2000

vala2000

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 23 styczeń 2011 - 14:13

Elektrownie wiatrowe nie wiem czy ten polaczek to ten sam ,bo na innym forum to się bardzo żle wyrażał o rolnikach ;[

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#364 Share Piochu

Piochu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 423 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo.

Napisany 23 styczeń 2011 - 21:09

Elektrownie wiatrowe Jestem mieszkańcem gminy o której mówi dokument zapodany przez @Exodus, z wiatrakami walczymy już dobre 1,5 roku ale chyba skończy się to porażką, najprawdopodobniej za 2 miesiące rozpocznie się budowa farm. Najgorsze nawet to nie hałas od wiatraka ale przepisy budowlane. Wokół wiatraków powstaną strefy ok. 300-500 m od wiatraka wokół której nie można np. zbudować domu, lub posadzić sadu. Poza tym w naszych rejonach dość dziwnie będą rozmieszczone nie wg. jakiej kolejności tylko porozrzucane. W promieniu 500 m. od mojego gospodarstwa będzie około 4 turbin. Moim zdaniem jest to także nierówne traktowanie gdyż właściciel gruntu będzie mieszkał 2 km od farmy i wiatrak nie będzie mu przeszkadzał, a ja będę go miał 400 m. od domu i będę go słyszał...
http://www.youtube.com/user/Piochu2 - moje filmy na YT. Pozdrawiam

#365 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 26 styczeń 2011 - 20:42

Elektrownie wiatrowe witam u mnie byl dzis pzredstawiciel firmy ktora bedzie stawiala ferme wiatrowa i w przyszlym tygodniu mam podpisac umowe , kto z was juz ma wiatrak na polu i jak to wszystko wygladalo ??propozycja to 12 tys za 1MEGA WAT a maja to byc o mocy 3MEGA WATOW . i jeszcze mam pytania ile trwalo to od podpisania umowy do powstania wiatraka .
jakie sie ponosi koszty ,ile placi sie podatku za dane pole i do US

Edytowany przez Lukaszjarm, 26 styczeń 2011 - 21:52.

#366 Share kamieniak89

kamieniak89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 688 postów

Napisany 26 styczeń 2011 - 23:43

Elektrownie wiatrowe U mnie na wiosce też ze 2 lata temu był szał i ludzie po podpisywali umowy na wiatraki, oczywiście po 10 tys, my się za tę cenę nie zgodziliśmy, ze względu że jest ona niekorzystna, no i jeszcze by mi cały rozłóg rozwaliło, bo mamy działkę ponad 20 ha (złożoną np z 8 małych) a pomiędzy nimi jest droga. I jak postawią na sąsiedniej działce wiatrak, to będą chcieli odnowić tą drogę której teraz nie ma, a mi pole z 900m, zrobi się na 2 x 450. Tylko jest taki szkopuł że chcą żebyśmy wyrazili na to zgodę i podpisali "ala" służebność, za jedno razowym odszkodowaniem 1000zł :lol: Najgorzej to się porobiło że nikt nie chce się teraz zamieniać za ziemię, bo każdy się łudzi, no i dalej trzeba się rozbijać po kawałkach typu 2-3 ha
Nareszcie mam nowy aparat :)

Moje filmiki na YT http://pl.youtube.com/user/michalh89

#367 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 27 styczeń 2011 - 20:41

Elektrownie wiatrowe dzis przeczytalem umowe i musze powiedziec ze jest bardzo rozsadnie napisana i wszsytko jest dokladnie okreslone .
praktycznie wszsytkie wasze uwagi z tematu bo przeczytalem caly znajduja sie w umowie . najwazniejsze to ze nie maja innego prawa do dzialalnosci na danym obszaze wydzielonym z mojej dzialki poza elektrownią , pokrywaja wszelkie szkody powstale w skutek ich dzialalnosci przyjmuja wszsytie skargi i roszczenia osob trzecich , pokrywaja wszystkie koszty zwiazane z inwestycja i dzierzawa , ja mam tylko prawo do pobierania doplat z ARiMR jesli by byly problemy to pomagaja wszsytko zalatwic , czynsz jest rewalizowany co roku i inne sprawy . a sasiadom ktorzy juz podpisali umowe placa juz a ja dostanie piewszy czynsz po 30 dniach od podpisania umowy . acha i najwazniejsze ja bede nadal wlascicielem dzialki wytyczonej pod wiatrak i oni nie maja prawa brac kredytu na rzecz tej dzialki tylko na sam wiatrak

#368 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 30 styczeń 2011 - 12:23

Elektrownie wiatrowe @Eksodus a ty jak przeprowadziłeś się z Warszawy na wieś, to także na smród z gnoju tez piszesz skargi na sąsiadów ROLNIKÓW?

Edytowany przez farmermf, 30 styczeń 2011 - 12:24.

#369 Share JohnTheBulletTeacher

JohnTheBulletTeacher

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 224 postów

Napisany 31 styczeń 2011 - 23:56

Elektrownie wiatrowe http://mapy.google.p...021629&t=h&z=16

W tym miejscu mieszkałem kilka tygodni, około 400 m od wiatraka. Spora turbina marki Vestas. Na podwórku nie było go słychać nigdy. Dopiero jak się podejdzie na 200 m to lekko słychać, ale bardziej szumi wiejący wiatr niż wiatrak. Dopiero z 100 metrów było słychać pracę turbiny i świst. Pod wiatrakiem nie było żadnych martwych ptaków, a z racji że było to nad morzem, mew było bardzo dużo i codziennie rano budził mnie ich śpiew ;) Troszkę wyolbrzymiają sprawę niektórzy. Mnie ten wiatrak nie przeszkadzał, wręcz był ładny w świetle zachodzącego słońca. Żeby nie było wiało tam codziennie i turbina zasuwała aż miło.

#370 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 01 luty 2011 - 07:49

Elektrownie wiatrowe O i o takie argumenty mi chodziło. :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#371 Share BlackMamba

BlackMamba

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 01 luty 2011 - 09:34

Elektrownie wiatrowe Ale argumenty.. Ciekawe jak bedziesz śpiewał jak bedziesz chciał wziąć kredyt preferencyjny na zakup ziemi znajdującej się w tym obszarze. Nie wiedzieć czemu wszystkie grunty na tym terenie zostały przekształcone, nawet te na których nie bedzie turbiny, a według banku i przepisów agencji nie są to grunty rolne. Poza tym dziwnym sposobem na mojej działce wyłączono sporą część gruntu - oczywiście nikt mnie o zdanie nie pytał, w gminie twierdzą ze będę mógł to dalej obsiewać (wielka łaska), ale na mapie jest wyłączony spory pas :D Swoją drogą to wypowiedz kogos anonimowego na forum to naprawdę niezły wyznacznik, ty zawsze tak wierzysz innym?

#372 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 01 luty 2011 - 09:48

Elektrownie wiatrowe A czy przeciwnicy to nie wypowiadają się anonimowo? Niby dlaczego miałbym akurat im wierzyć?

#373 Share BlackMamba

BlackMamba

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 01 luty 2011 - 10:18

Elektrownie wiatrowe Wypowiadają się anonimowo, ale podawane źródła informacji już nie są anonimowe, a to robi różnicę. Przedstawione postacie i problemy na filmach są prawdziwe. Badania naukowe oraz publikacje naukowe są czymś, co jest trudno przebić pod względem wiarygodności. Poza tym ja nie jestem tobie anonimowy. Pomijając już fakt szkodliwości turbin dla zdrowia i przyrody, to dlaczego ja mam cierpieć przez widzimisię gminy? Dlaczego otrzymując zaświadczenie o sposobie zagospodarowania gruntów, moich gruntów, uzyskuję informację, że tereny są pod budowę turbiny, mimo że nie zamierzam jej tam stawiać? Ciekawe czy gdybym sam chciał postawic turbine, czy uzyskałbym sam takie przekształcenie? Dlaczego droga przyległa do mojego gruntu na miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego rozszerzyła się trzykrotnie, wchodząc na mój grunt? W imię czego jako właściciel wielu gruntów położonych w tym nieszczęsnym pasie zostałem pozbawiony mozliwości budowy czegokolwiek na nich? Dlaczego nikt nas wsyzstkich wczesniej o tym nie poinformował, a teraz w UG bedac swiadomym co zrobil, jak nas zrobil w balona, udziela wymijających odpowiedzi na trudne pytania. Wykorzystali naszą niewiedzę. Dlaczego ja, ty czy inni mają tracić na wartości swoich gruntów tylko przez to ze obok stoi wiatrak?

Edytowany przez BlackMamba, 01 luty 2011 - 10:19.

#374 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 01 luty 2011 - 10:27

Elektrownie wiatrowe Jeśli nasz wójt wpuścił fermę na nasz teren to proszę do mnie pretensji nie mieć. Jeśli chodzi o uzyskanie kredytu na okoliczne działki to spróbuj coś kupić w okolicy sąsiedniej budowy. Sytuacja identyczna, a wręcz gorsza bo ceny kilkukrotnie poszły do góry.

#375 Share BlackMamba

BlackMamba

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 01 luty 2011 - 10:33

Elektrownie wiatrowe A gdzie ja mam do ciebie pretensje? Piszesz ze wsyzstko jest w porządku, ja sie z tym nie zgadzam. Twierdzę ze w tym wszystkim i ty bedziesz poszkodowany. Włsnie podałes kolejny swietny argument - dzieki naszemu wspaniałemu wójtowi my dostajemy po raz kolejny po tylku bo wywindował nam ceny gruntów, na które i tak nie dostaniemy kredytu preferencyjnego.

#376 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 01 luty 2011 - 11:02

Elektrownie wiatrowe W sobotę postawili u mnie we wsi trzeci wiatrak. Nie duży. 35m wysokości, pozostałe 2 mają po 30m. Z mojego podwórka do tych wiatraków jest około 850m (pomiar na geoportalu). Czasami słychać pracujące turbiny. Dziś gdy byłem w mleczarni było je słychać. Odległość około 460m.

Nie zauważyłem żeby z ptakami coś się działo. Szkoda ze te wiatraki nie wystraszyły dzików z mojej kukurydzy...

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#377 Share darek1972

darek1972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 760 postów
  • Lokalizacja:polski biegun zimna- najpiękniejsze miejsce pod słońcem

Napisany 01 luty 2011 - 11:03

Elektrownie wiatrowe Mój znajomy kupił ziemię z ANR w ostatniej chwili przed zmianą planu zagospodarowania. Osoba robiąca wycenę powiedziała że po zmianie planu cena była by *2,5 ze względu na planowaną lokalizację turbiny na sąsiedniej działce chociaż na kupowanej ziemi nie dało by się już niczego postawić ani zbudować. Ziemię będzie można wykorzystać jedynie rolniczo a na rynku wtórnym traci ona na wartości o około 30% od ceny zakupu jeszcze jako rolniczej. I tak jak pisze @BlackMamba dostańże kredyt preferencyjny jeśli nowa wartość przekraczała by dwukrotnie średnią wartość gruntów w regionie

@andrzej2110 gdyby to były te 2,3MW to by je odstraszała fala infradzwiękowa, dodatkowo jeszcze miałbyś spokój z kretami i dżdżownicami zresztą też

Edytowany przez darek1972, 01 luty 2011 - 11:08.

Kupię czwartą parę do pługa Ibis
Mój profil na YouTube: http://www.youtube.com/user/darus1972
Zapraszam do galerii: http://www.agrofoto....-user11856.html

#378 Share przemo2011

przemo2011

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów
  • Zainteresowania:Sport,turystyka,mechanika,elektryka,służby bezpieczeństwa,rolnictwo,telekomunikacja

Napisany 01 luty 2011 - 14:09

Elektrownie wiatrowe WITAM WSZYSTKICH UŻYTKOWNIKÓW :)chciałem się dowiedzieć ile wiatraków można postawić na 1ha pola?I jakie wymiary musi mieć pole by postawić wiatrak?bo coś słyszałem że 100 metrów szerokośći to prawda?prosze o odpowiedzi pozrawiam:)

#379 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 01 luty 2011 - 14:37

Elektrownie wiatrowe

@andrzej2110 gdyby to były te 2,3MW to by je odstraszała fala infradzwiękowa, dodatkowo jeszcze miałbyś spokój z kretami i dżdżownicami zresztą też

A i krety.. poryły mi łąkę za lasem ;/ Te 2 wiatraczki to bodajże 250Kv. Ten wyższy nie wiem jakiej mocy jest.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#380 Share fredf9

fredf9

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 01 luty 2011 - 18:38

Elektrownie wiatrowe Kolego @przemo2011 to zależy od wielkości wiatraka, przyjmuje się ze jeden wiatrak od drugiego powinien stać minimum 4 średnice rotoru (średnica łopat wiatraka).I jeszcze jedno łopata wiatraka nie morze wychodzić poza obręb pola,chyba ze właściciel działki sąsiadującej wyrazi na to zgodę.To takie podstawowe wytyczne.