Skocz do zawartości

Zdjęcie

Elektrownie wiatrowe

836 odpowiedzi na ten temat

#341 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 19 styczeń 2011 - 19:48

Elektrownie wiatrowe Jestem zachłanny ale staram nie szkodzić po pierwsze sobie. Inni mają mnie gdzieś to ja ma też ich. Jeśli chcieliby gdzieś postawić blisko mego domu to za żadne pieniądze bym im na to nie pozwolił. Bo to jak napisał Mamba psuje krajobraz mojego otoczenia i ten nieprzyjemny dźwięk. Zaniża także wartość mojej nieruchomości. Ale jeśli gdzieś dalej i będę mógł postawić to bez problemu się zgadzam. Sam mam chęć kiedyś w takie coś zainwestować. Ale na razie zbieram pieniądze.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Elektrownie wiatrowe Dzisiaj, 12:53
  •  

#342 Share jacek1296

jacek1296

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 480 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja.sport

Napisany 19 styczeń 2011 - 19:49

Elektrownie wiatrowe

Ja nic blokowac nie będe, a mało tego , nie moge bo jakby nie było jestem stroną tej inwestycji i to raczej tą która inwestuje. Podpisałem upoważnienia firmie i to ona bez mej wiedzy załatwia wszelkie formalności budowlane itp.
Piszesz że firmy poprzez $ wpływają na rolników. Tak to jest prawda, jakby oferowali 5 czy 10tyś to sam bym ich pogonił, a że sytuacja w rolnictwie jest taka jaka jest to perspektywa pewnych i powtarzalnych pieniędzy jest bardzo kusząca. Do mnie firma zgłosiła się na końcu choć jej nie zapraszałem i jeśli dojdzie do wypłaty pieniędzy to wali mnie zepsuty krajobraz.
Ja jednak myślę że jednak ta druga inwestycja w naszej gminie wpłynie na moje czy nasz interesy, a być może i zdrowie.

Skoro ty jesteś stroną inwestującą to ty wykładasz kasę, jak rozumiem, na budowę wiatraka?

#343 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 19 styczeń 2011 - 19:53

Elektrownie wiatrowe Ja daje swój grunt, czyli wydzierżawiam go na określony czas.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#344 Share jacek1296

jacek1296

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 480 postów

Napisany 19 styczeń 2011 - 20:27

Elektrownie wiatrowe To nie znaczy że jesteś inwestorem.

#345 Share BlackMamba

BlackMamba

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 19 styczeń 2011 - 20:28

Elektrownie wiatrowe Dlaczego wszyscy postrzegacie problem przez pryzmat kasy? Ja rozumiem, że to jest interes dla jednego, a dla reszty problem. Rozumiem też, że jak ktoś podpisał umowę to musi już ją realizować. Nie rozumiem tylko tego, że jak ktoś jest związany umową to nie może obiektywnie przyznać, że jednak sam będzie sobie szkodził. @Stasiek ja cały czas powtarzam, że to nie wina rolnika, bo on tylko wykorzystuje sprzyjającą okazję zarobku, ale braku ustaw rygorystycznie traktujących o problematyce turbin. To one powinny wykluczać na wstępie problem kasa, czy zdrowie.

#346 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 19 styczeń 2011 - 20:53

Elektrownie wiatrowe Mamba, nie róbmy wszystko ustawami bo niedługo jak będę chciał wywieźć na pole obornik czy gnojowicę to będę musiał zbierać zgody od sąsiadów i gminy. Nie można regulować za kogoś odgórnie co może a co nie może robić z własną działką. Jest coś takiego jak zgoda na budowę i zezwolenie sąsiadów. Jeśli ktoś chce sobie wybudować pod oknem dwa wiatraki a sąsiedzi się na to zgadzają to dlaczego mamy mu tego zabronić. To jest ich życie. Ale jeśli sąsiedzi mają zastrzeżenia czy wieś mogą to zgłosić i budowa zostanie wstrzymana. W mojej okolicy był pomysł postawienia biogazowni. Mieszkańcy miejscowości w których miały powstać się nie zgodzili i po inwestycjach.

#347 Share BlackMamba

BlackMamba

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 19 styczeń 2011 - 21:10

Elektrownie wiatrowe Nie zgadzam sie. Wiatrak to nie obornik i nie można pozwalać decydować o jego postawieniu nieświadomemu i niezaznajmionemu w tym temacie społeczeństwu. Witrak to też nie dom, ktory możesz sobie postawić na działce, bez szerszej aprobaty innych, no chybaże przykryjesz go eternitem. To taki problem zeby to zrozumieć, jakoś Niemcy czy choćby Francuzi nie mają z tym trudności? Może temu, że za nich ustawodawca zadecydował gdzie można stawiać, żeby nie szkodziły.

#348 Share jacek1296

jacek1296

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 480 postów

Napisany 19 styczeń 2011 - 21:10

Elektrownie wiatrowe A ja mam inny przykład.Gość mieszka ok.100m od drogi powiatowej.Po drugiej stronie w odległości ok.100m od tej drogi planują postawić wiatrak 2mw.Czyli w linii prostej od wiatraka do zabudowań tego gościa jest ok.200m.Okazuje się że, nie może on wnieść sprzeciwu bo jego działka nie graniczy z działką,na której ma być postawiony wiatrak.Czy to jest normalne?Powinna być ustawa,że wiatrak 2mw powinien być oddalony od zabudowań min.1000m i byłoby po problemie.

#349 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 19 styczeń 2011 - 21:30

Elektrownie wiatrowe Budując takie elektrownie inwestor musi uzyskać decyzję środowiskową. A przy wydawaniu decyzji musi wziąć udział społeczeństwo, mieszkańcy. Według mnie to jest wystarczająca regulacja. Chociaż w sumie macie trochę racji. Zaślepieni zyskami i $$ bez problemu wyrażą zgodę na budowę wiatraków pod oknem.

Edytowany przez StasiekS, 19 styczeń 2011 - 21:32.

#350 Share vala2000

vala2000

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 20 styczeń 2011 - 07:31

Elektrownie wiatrowe ja wole mieć wiatrak 300m niż kupę z gnojem za oknem wierzcie to nic przyjemnego mam ją u sąsiada w odległości ok 20 m latem to tylko pająki się cieszą że mają much pod dostatkiem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#351 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 20 styczeń 2011 - 07:44

Elektrownie wiatrowe no zaczynacie się bawić w ekologów ale jeszcze nikt nie wpad na pomysł że wrona czy wróbelek moze zginąć w zderzeniu z wiatrakiem.Rozumiem że negatywnie odnosicie się również do elektrowni wodnych, biogazowni a może nawet do wierzby energetycznej. Rozumiem że jakby budowano biogazownie, elektrownie jądrową, lub konwencjonalną to bylibyście zachwyceni. No bo tam przecież nie szumi, śmigieł nie ma.

#352 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 20 styczeń 2011 - 08:43

Elektrownie wiatrowe To znaczy że jak nie chce postawić sobie zaraz za oknem w ogródku olbrzymiego śmigła to znaczy że jestem ekologiem? Mnie mało co obchodzą ptaszki. One sobie poradzą. Biogazowni też nie radzę pod oknem stawiać bo jednak trochę z nich śmierdzi. Chyba że lubisz takie zapachy. Byłeś już pod jakimś wiatrakiem Farmer?

#353 Share BlackMamba

BlackMamba

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 20 styczeń 2011 - 09:37

Elektrownie wiatrowe W jakich ekologów? Ochrona własnego zdrowia to ekologia? To że ucierpią na tym zwierzęta to sprawa drugorzędna, bo najważniejsze i tak jest zdrowie i samopoczucie ludzi. Zapłacili ci za propagandę, że wygłaszasz tu tak zaściankowe poglądy, czy naprawdę naiwnie wierzysz w bezproblemowość takiego działania? Ja rozumiem, żeby poglądy te szerzył inwestor, ale człowiek mający mieszkać pod wiatrakiem…. I co ma do tego wszystkiego aprobata porównywalnie szkodliwych lub bardziej podanych przez ciebie przykładów elektrowni czy biogazowi, przecież nikt nawet nie odniósł się do tego?

#354 Share vala2000

vala2000

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 20 styczeń 2011 - 10:36

Elektrownie wiatrowe dlaczego jak ktoś jest za czymś lepszym to zaraz musi mieć z tego korzyści ciekawe co ja będę miała jak po kopalni soli będą pod ziemie pakowane śmieci radioaktywne z elektrowni jądrowych o tym szeroko się nie mówi i co mogę zrobić nic będziemy pić skażoną wodę i świecić jak robaczki świętojajskie :(

#355 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3536 postów

Napisany 20 styczeń 2011 - 12:47

Elektrownie wiatrowe Myślisz że te odpady luzem tam wsypią? Niestety ciemnota panuje w naszym kraju. Nie żyjemy już w czasach prl ze wszystko robiło się na odpierdziel i nie myślało o skutkach.

Co do pseudo ekologów to są to zwykli zazdrośnicy, że ktoś inny może czerpać korzyści a oni nie.

#356 Share BlackMamba

BlackMamba

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 20 styczeń 2011 - 14:02

Elektrownie wiatrowe Pewnie, najprościej uogólnić. Bo przecież podział jest prosty; nie jestes zwolennikiem farmy wiatrowej, to na pewno jestes zazdrośnikiem (ironia). I ty piszesz o ciemnocie?

Edytowany przez BlackMamba, 20 styczeń 2011 - 14:03.

#357 Share vala2000

vala2000

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 20 styczeń 2011 - 14:11

Elektrownie wiatrowe oczywiście że tak w centralnej Polsce nie wierzyłam ale kiedyś porannych informacjach o tym mówili o przygotowaniach i rozmowach jakie są toczone ,mam w pobliżu wysypisko śmieci 15km hałdę już od nas widać śmieci z województw sąsiednich do kogo mam mieć żal

Edytowany przez vala2000, 20 styczeń 2011 - 14:14.

#358 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 20 styczeń 2011 - 14:20

Elektrownie wiatrowe Ja się wdawać w zbędne dyskusje nie będe puki nie napisze w tym temacie osoba, która ma u siebie wiatrak i odczuwa rzeczywiste, a nie urojone negatywne skutki mieszkania w sąsiedztwie 750m od wiatraka.

#359 Share Exodus

Exodus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 22 styczeń 2011 - 21:40

Elektrownie wiatrowe Witam.
Kolego nie tylko ty masz hektory :) ja też mam,ale wiatraków nie chcę ! Jak Ci się produkcja nie opłaca to sobie zmień !
Zanim je postawisz to się dowiedz czy ludzie ze wsi się na nie godzą,bo ja bym Ci i tej firemce nie odpuścił jak byś stawiał coś obok,a ja bym nic nie wiedział,więc musiał byś znów kasę na sondy i adwokatów wykładać !
Na razie na pomorzu wykorzystują niewiedzę ludzką,po prostu ludzie nie są informowani o tym co ma tam stanąć,aby nie było protestów. Brawo tak kogoś załatwić na 30 lat. A kto tam będzie uważał ludzi którzy nie mają pieniędzy ?

Oczywiście,że szkodliwość wiatraków jest udowodniona,dlatego nasza wieś ich nie chce nawet za 30 tys.zł. za każdy,widocznie u nas produkcja lepsza i kasa to nie wszystko. Wiele osób w gminie pracuje nad tym,aby nie stawiano wiatraków i dopniemy swego !
Jeżeli i was nie informują to słabych macie radnych ! Chociaż u nas też tacy byli a teraz to już ich nie ma !

Sprawy sądowe już się toczą,a przekrętów jest mnóstwo,dlatego Pani z Darłowa wygrała. Powiem wam,że środowisko jest tam powiązane.
Ornitolodzy wydają pozytywne opinie,nie ma tu żadnych ptaków ! To pojeździj sobie latem pod wiatrakami i poszukaj i policz ile ich tam leży.
To podstawa do podważenia uczciwości tego ornitologa i jego opinii ! Zresztą w miarę czasu wszystko to będzie udokumentowane fotografiami przez naszą ekipę.
Sprawy które się tutaj toczą są grubymi nićmi szyte ! Wiele będzie donosów na urzędasów,do CBA i prokuratur.
Wielu ludzi będzie je zgłaszać w kolejności która będzie ustalona,aby dostawali co jakiś czas dokumenty.
Do tego wiele osób nagrywa rozmowy i spotkania.
Znajomy miał np. fundament domu,który chcieli skończyć,a tu zrobili takie myki,że pozwolenie cofnięto,bo wiatraczki i kieszonka urzędaska jest najważniejsza. Do tego zabrali mu drogę dojazdową do jego przyszłej posesji która mieści się nieopodal morza.

Jednostki ludzkie walczące z wiatrakami w gminie są traktowane jak oszołomy i wariaci !
Dużo osób działa dla lobby wiatrakowego ! Dlaczego nie słuchać profesorów którzy czują swoją powinność dla społeczeństwa i opisują problem ?
Nie biorą za to pieniędzy i nikt im nie płaci,więc warto posłuchać.
Po za tym, jak postawicie wiatrak i ta granica (duża jak dla potężnego przemysłu 200 m od zabudowań;) wejdzie na moją działkę to będę żądał odszkodowania. Wszystko opiera się na dopłatach z unii europejskiej ! Tak się to opłaca,że nawet mafia kładzie na to łapkę.

Słyszałem o takiej młodej parze której postawiono wiatraki 50 m od domu,przy czym oczywiście ktoś kupiony wydał pozytywną opinię,że wiatrak może tam stać,w końcu to on się zna na tym lepiej. Wiatraki z oblodzonymi łopatami rzucają lodem na 200 m a może i więcej.
W każdym bądź razie ludzie Ci płakali jak o tym opowiadali,dlatego nie warto być pazernym i nie warto robić wszystkiego na mus.
Jak to jest,że lekarze i ludzie biegli wydają opinie różne w różnych krajach dotyczące odległości wiatraków od zabudowań ? Czy w różnych krajach występują różne prawa fizyki i chemii ? Czy może dalej jesteśmy 1000 lat za murzynami,a w naszym kraju rządzi komuna. U nas 200 m a za granicą 2500 m.
To wszystko nie trzyma się kupy ! W sumie to piszę wam co dzieje się u nas,a co dziać się będzie,tego nie wiem.
Dlaczego moje działki mają stracić wartość ? Ja tam chciałem postawić małe osiedle domów dla ludzi,a jak je postawię to kto będzie chciał mieszkać obok wiatraków 500 m i kto mi za to zapłaci godziwie ? Dlaczego mam ponosić straty bo komuś się tak widzi ?
W sumie,to atrakcyjne będą tylko te miejscowości które będą bez wiatraków,haha kto by chciał mieszkać pod wiatraczkiem ? Albo zimką sobie pospacerować ?
FERMA WIATRAKÓW TO PRZEMYSŁ !

Owszem,są K A B L E napięcia,ptaki giną,ale jeżeli dojdą do tego wiatraki istotnie zwiększy to ilość zabitych zwierząt.
Ja mam piękny teren wydaliśmy mln zł,aby go urządzić i ciągle wydajemy,dlaczego mam się jopić i zgadzać na świszczące wiatraki ?
Wolę patrzeć na czaple,łabędzie,orły,na nietoperze wieczorami,uwielbiam słuchać sów jak huczą,czapli i mnóstwa innych ptaków,bez podkładu z szumu i infradzwięków.
Dlaczego jeden ornitolog zaprzeczy,że tutaj ich nie ma,a ja je widuję od lat i mieszkam tutaj też dla przyrody ?
Wyprowadziłem się z Wawki i tam nigdy nie wrócę.
Myślę,że ferma wiatraków zniszczy częściowo przyrodę i pogorszy wartość mojej działki.

A to dobre jest ? Pani z Darłowa wygrała z firmą wiatrakową !
Dlaczego gazety lokalne piszą robiąc propagandę,że wiatraki staną i będzie to największa ferma w europie ?

Jeszcze coś mnie śmieszy ! Ludzie sprzedający ziemię POLSKIE Niemcom,Duńczykom za bezcen ! Ogromne połacie ziemi sprzedane za bezcen.
T o s i ę m ó z g l a s u j e ! Za co walczyli nasi dziadowie ? U mnie PGR wyprzedane Duńcom i Niemcom,po 10 tys hektorków już mają,jak się nie mylę to kupowali po 10 tys zł.

Pozdrawiam.
Polaczek.

Edytowany przez Exodus, 22 styczeń 2011 - 21:51.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#360 Share Exodus

Exodus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 22 styczeń 2011 - 22:53

Elektrownie wiatrowe Mądrale z forum zobaczcie sobie te filmiki.
Za dzierżawę gruntu zapłacisz podatek,a także podatek za odrolnienie działki i za działkę przemysłową też.
Czasem bywa tak,że rolnikowi zostaje 700 zł na czysto.

Zobaczcie TO i posłuchajcie.

Polecam wszystkie odcinki o wiatrakach i fermach.

Także uważajcie,bo możesz mieć wiatrak na 30 lat i kłopot na 30 lat.