Skocz do zawartości

Zdjęcie

Elektrownie wiatrowe

836 odpowiedzi na ten temat

#301 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 12 styczeń 2011 - 10:41

Elektrownie wiatrowe W umowie jest że jak przez 5 lat nie postawią to umowe się zrywa. Jest wiele trudności z taką inwestycją i u każdego jest inaczej. Największy problem jest z odbiorem energji czyli przyłączem. Teraz rusza program pomocowy dla inwestycji wiatrowych to może się ruszy coś.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Elektrownie wiatrowe Dzisiaj, 09:53
  •  

#302 Share mora

mora

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 308 postów
  • Zainteresowania:literatura,kynologia, motoryzacja z naciskiem na T4

Napisany 12 styczeń 2011 - 10:50

Elektrownie wiatrowe Pytanie do tych,co podpisali:Czy macie pewność,że możecie teraz swobodnie rozporządzać swoją ziemią( budowa,sprzedaż innemu podmiotowi,inna inwestycja?)

#303 Share vala2000

vala2000

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 12 styczeń 2011 - 11:09

Elektrownie wiatrowe dziękuje. Za ciekawił mnie ten temat bo umowę wstępną podpisała firma altus 2009 nie kontaktowali się wcale z nami tylko ja co z inwestycją i teren zablokowali kilka firm przez to się wycofało ale teraz znalazła się taka z Krakowa co staje twardo przy budowie bo kurczą się tereny pod wiatraki

Edytowany przez vala2000, 12 styczeń 2011 - 11:11.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#304 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 12 styczeń 2011 - 11:09

Elektrownie wiatrowe No niby jak?Jak podpisałeś umowę to co ty chcesz tam budować? U mnie było na działke 5ha umowa.Potem podział geodezyjny i wyodrębniono działkę 1.1ha co do której ostatecznie podpisałem akt notarialny z wpisem do księg wieczystych. Obszar który pozostał z podziału działki mogę sprzedać czy też coś tam budować. Działkę 1.1ha mogę w każdej chwili sprzedac razem z wiatrakiem, lub też planem budowy w każdej chwili, ale kupujacy z automatu wchodzi w me prawa i obowiazki, a co zatym idzie też w korzyści.Miałem już propozycje kupna podobnej działki z planem wiatraka za 750tyś zł.

#305 Share vala2000

vala2000

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 12 styczeń 2011 - 11:23

Elektrownie wiatrowe jest to umowa wstępna podpisana między mną a firma nie u notariusza chcą tylko wydzierżawić 1500m kwadratowych płacą od turbiny 5tys eur i 2 procent od energi sprzedanej czy przy podpisaniu umowy notariusza wpłacili wam jakąś gotówkę

#306 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 12 styczeń 2011 - 11:47

Elektrownie wiatrowe na 1500m nie postawią wiatraka, musi być odrolnione więcej bo skrzydła muszą być też na odrolnionej działce.Kasy nie dostałem. W umowie mam że płatne z góry od momentu rozpoczęcia prac budowlanych.Dużo firm podpisuje umowy by zarezerwować teren i szuka inwestora.

#307 Share vala2000

vala2000

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 12 styczeń 2011 - 12:15

Elektrownie wiatrowe jak u ciebie podpisywała

#308 Share daras77

daras77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 195 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja,rolnictwo,sport

Napisany 12 styczeń 2011 - 13:22

Elektrownie wiatrowe Ma ktoś z was podpisaną jakąś umowę z firmą Windprojekt z Inowrocławia?

#309 Share BlackMamba

BlackMamba

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 18 styczeń 2011 - 17:32

Elektrownie wiatrowe Wszystkim zainteresowanym wiatrakami, ale również i tym niezainteresowanym, a mieszkającym w pobliżu farm wiatrowych polecam artykuł w dość kontrowersyjnym tygodniku „NIE”. Artykuł traktuje o licznych dolegliwościach zdrowotnych związanych z falami emitowanymi w trakcie pracy turbin poczynając od migren, a na problemach kardiologicznych i m.in. padaczce kończąc. Jakkolwiek wiarygodny, bądź też niewiarygodny jest ten brukowiec, to w każdej historii jest cień prawdy. Do tego dochodzi pytanie dlaczego na zachodzie minimalna odległość od zabudowań do pojedynczego wiatraka wynosi 2000 m, a u nas 500 m. Wypada się zastanowić przed podpisaniem umowy dzierżawy gruntu pod elektrownię wiatrową czy jest to warte dodatkowego bonusa, jakim mogą okazać się wspomniane w artykule problemy zdrowotne.

#310 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 18 styczeń 2011 - 18:46

Elektrownie wiatrowe Rozumiem. że te dolegliwości dotkną tylko tych co podpisali umowy, a sąsiadów to już nie. Jak ktoś nie podpisze, to podpisze sąsiad, a ewentualne bonusy jak mają być to i tak będą. Po za tym jakby co to najpierw zachód się zabonusuje. :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#311 Share BlackMamba

BlackMamba

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 18 styczeń 2011 - 18:58

Elektrownie wiatrowe "Rozumiem. że te dolegliwości dotkną tylko tych co podpisali umowy, a sąsiadów to już nie."
Nie rozumiem tej ironii z sąsiadami.
"Jak ktoś nie podpisze, to podpisze sąsiad, a ewentualne bonusy jak mają być to i tak będą"
Rozumiem, że piszesz to w kontekście tego, że sam masz umowę z firmą, ale tu chodzi o to, ze mieszkańcy licznych miejscowości obleganych przez wiatraki wszczynają manifestacje. Każdy rozumie, ze fajnie jest podpisać umowę i mieć stały dochód, a nikt się nie zastanawia nad konsekwencjami. I oby one były przesadzone, choć nie brzmi to banalnie. A co jeśli to jest prawda, jeżeli za parę groszy ryzykuje się nie tylko swoje zdrowie, ale rodziny i innych mieszkańców? A zachód jak wspomniałem, umieszcza turbiny w odległości 4-krotnie większej wiec działa jakby nie patrzeć w stosunku do nas asekuracyjnie.

#312 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 18 styczeń 2011 - 19:13

Elektrownie wiatrowe Odnosząc się do mego przykładu, jak bym ja nie podpisał to podpisał by sąsiad 50m w bok a skutki ewentualne i tak i tak by były, ale jak mam je odczuwać to wole żeby wynikały z lokalizacji na mej działce. Przynajmniej na leki będzie jak NFZ zbankrutuje. :lol: Oto mi chodziło w poście powyżej.
Jedyne co może blokować wiatraki to decyzja wójta i rady bo teren zawsze można pozyskać.Jak nie jeden to drugi podpisze.

#313 Share BlackMamba

BlackMamba

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 18 styczeń 2011 - 19:19

Elektrownie wiatrowe Masz rację, ale w zachodniej Polsce ludzie sie już zorientowali ze cos im atmosferę psuje i działją w grupie przeciwko firmom, a przynajmniej starają sie działać. Szczerze powiedziawszy pozwolenie na budowę mogą jeszcze kwestionować sąsiedzi działek, na ktorych postawione zostaną wiatraki.

#314 Share daras77

daras77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 195 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja,rolnictwo,sport

Napisany 18 styczeń 2011 - 19:30

Elektrownie wiatrowe Aodnośnie tych manifestacji,to znając życie i polskie realia, manifestantom w gruncie rzeczy nie chodzi tyle o zdrowie co przemawia przez nich ukryty żal i zwykła sąsiedzka zawiść"skoro ja nie mogę mieć to on też nie i basta"

#315 Share BlackMamba

BlackMamba

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 18 styczeń 2011 - 20:09

Elektrownie wiatrowe Szczerze to mi sie nie wydaje. Jeśli chodzi o argumenty na "nie" dochodzi jeszcze fakt, ze wiatraki niszczą krajobraz. Osobiście nie podpisałem umowy pod wiatraki bo jestem ich przeciwnikiem. Czy w momencie jak pójdę protestować, to przez to ze sąsiad nawiązał wspólprace z firmą, a ja nie? Ewidentnie nie, ale skoro niektórzy tego nie rozumieją, to życzę miłego życia w "towarzystwie" turbin wiatrowych.

#316 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 18 styczeń 2011 - 20:24

Elektrownie wiatrowe Turbiny wiatrowe dla zdrowia szkodliwe nie są. Ale fakt, emitują taki świszczący dźwięk. Im więcej tym głośniejszy i bardziej denerwujący. Dlatego na zachodzie budują je dalej od zabudowań. W Polsce jeszcze farm wiatrowych nie ma dużo dlatego mało na ten temat się mówi ale już pojawiają się skargi.

#317 Share BlackMamba

BlackMamba

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 18 styczeń 2011 - 20:35

Elektrownie wiatrowe A skad wiesz ze nie sa szkodliwe? Prowadziłes w tym temacie dale idące badania? Świszczący dzwięk to jest pikuś, emitują również dzwięk którego nie słyszysz, ale go odczuwasz. Są to fale o częstotliwości będącej poza twoim zasięgiem. Nie bardzo rozumiem co wnosisz swoją wypowiedzią, nie licząc tego ze podajesz naiwną, niczym nie podpartą tezę, jakbyś był co najmniej amatorem akustyki.

#318 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 18 styczeń 2011 - 20:42

Elektrownie wiatrowe panowie ta firma co ma u mnie stawiac wiatrak to chyba w kulki leci, chca stawiac elektrownie wiatrową o mocy do 3MW wiec nie mala a oferuja za to 30 tys złotych ktore ma byc rozdzielone na czterech gospodarzy u ktorych ma stac ten wiatrak, tzn. trzon ma stac u nas ale tym co śmigła nad ich niebem sie beda krecic tez sie nalezy, wydaje mi sie to troche malo bo od kazdego wezmą po 40 arów, nie wydaje sie dziwne?

#319 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 18 styczeń 2011 - 20:53

Elektrownie wiatrowe Dlaczego dziwne? Chcą jak najmniejszym kosztem wydzierżawić ziemię. To już zależy od ciebie czy się zgodzisz.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#320 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 18 styczeń 2011 - 21:01

Elektrownie wiatrowe tak ale chyba zadna firma nie daje tak niskich stawek na taką elektrownie? moze ludzi na lubelszczyźnie uwaza sie za tak glupich ale tak nie jest, moze mysla ze Polska B to i na pare zlotych polecą
po za tym jak dojdzie infrastruktura to prawdopodobnie odetną mi droge do pola i żeby tam dojechac bede musial nadrabiac sporo kilometrow przez las, to wcale nie sa korzystne warunki co innego gdybysmy rozmawiali o 30 tysiacach na jednego ;)