Skocz do zawartości

Zdjęcie

Elektrownie wiatrowe

836 odpowiedzi na ten temat

#261 Share JD5720

JD5720

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 02 marzec 2010 - 19:56

Elektrownie wiatrowe Panowie mam takie pytanie. Czy wiatraki mocno hałasują? Bo w mojej wiosce w tamte wakacje postawili tą wieżę do mierzenia prędkości wiatru i pomiary wyszły bardzo dobre, więc w maju ma rozpocząć się budowa wiatraków. Najpierw 10 a potem coraz więcej.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Elektrownie wiatrowe Dzisiaj, 17:53
  •  

#262 Share michalgin

michalgin

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 13 marzec 2010 - 14:29

Elektrownie wiatrowe Nie masz co się obawiać o hałas. U mnie we wsi też stoi taka wieże pomiarowa. Panowie co ją montowali powiedzieli że nowe turbiny są bardzo ciche. Niestety nie pamiętam na jaką odległość je słychać. Na pewno nie większą niż 500m bo to jest minimalny dystans jaki może dzielić elektrownie wiatrową od budynków.

#263 Share darek1972

darek1972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 760 postów
  • Lokalizacja:polski biegun zimna- najpiękniejsze miejsce pod słońcem

Napisany 13 marzec 2010 - 19:10

Elektrownie wiatrowe Akurat tym "panom" to bym nie wierzył.W pobliskim Parku Wiatrowym Suwałki zaczynają się pierwsze problemy mieszkańców
Kupię czwartą parę do pługa Ibis
Mój profil na YouTube: http://www.youtube.com/user/darus1972
Zapraszam do galerii: http://www.agrofoto....-user11856.html

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#264 Share Trader

Trader

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 0 postów

Napisany 22 marzec 2010 - 14:16

Elektrownie wiatrowe Witam,

Szukam dostawcy turbiny wiatrowej o mocy 10 kW

Co myślicie o OZE SYSTEMS Turbiny wiatrowe

Wyglądają profesjonalnie.

Może znacie inne firmy?

Pozdrawiam

#265 Share wiatr

wiatr

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 0 postów

Napisany 01 kwiecień 2010 - 20:16

Elektrownie wiatrowe

Nie rozumiem dlaczego ta firma chce kupić.

Inwestor nie boi się kupować. Deweloper nie wie czy to dalej sprzeda i dlatego woli dzierżawić.
Na tym rynku prawie wszyscy to deweloperzy i dlatego szastają kasą nie swoją :)
I co podpisałaś umowę?

#266 Share zetes66

zetes66

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 27 kwiecień 2010 - 20:21

Elektrownie wiatrowe Ponawiam pytanie - ile można dostać czynszu za postawienie masztu pomiarowego??

#267 Share wiki

wiki

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 0 postów

Napisany 08 sierpień 2010 - 19:36

Elektrownie wiatrowe Witam.
Co do ferm wiatrowych to mam pytanie do WAS czy spotkaliście się z firmą portugalską INFUSION z siedzibą w Warszawie.Jeśli tak to bardzo proszę o opinie o NIEJ

#268 Share kolobrzeg2000

kolobrzeg2000

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 0 postów

Napisany 16 wrzesień 2010 - 11:55

Elektrownie wiatrowe Prąd z elektrowni wiatrowych jest o 3-4 razy droższy niż prąd z konwencjonalnych Źródeł. Pieniądze która zapłacą konsumenci prądu czyli ty i ja wyładuje w Kieszeni Inwestora i Gminy. Wiatraki stoją przez 20 Lat w tym czasie Inwestor zarobi 20 milionów Euro . Całkowite przychody sumują się na 33 milionów euro ( inwestycja, przygotowania, koszty za wiatraki i serwisowanie) Czyli wasze pieniądze które wy zapłaciliście wędrują na Zachód do Niemiec, Hiszpanii itd.

Tutaj znajdziecie Link Inwestora z rozłożeniem Budżetu i kwota Zyśków w Broszurce po Niemiecku

http://www.profina.a...y-windpower.pdf

Pozdrawiam

Kolobrzeg2000@hotmail.com

#269 Share wiatr

wiatr

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 0 postów

Napisany 17 wrzesień 2010 - 13:55

Elektrownie wiatrowe

Prąd z elektrowni wiatrowych jest o 3-4 razy droższy niż prąd z konwencjonalnych źródeł...

URE wyznacza raz do roku ceny energii po których producent energii może ją sprzedać odbiorcy "hurtowemu" który ją dalej rozprowadza i sprzedaje indywidualnym odbiorcom. Ta cena jest jednakowa dla wszystkich producentów i żaden nie może jej sprzedać drożej.
To po pierwsze.
Po drugie:
Producent energii odnawialnej oprócz ceny sprzedaży otrzymuje tzw zielony certyfikat za każdą MWh wyprodukowanej energii. Te certyfikaty można sprzedawać na giełdzie energii a kupują je ci z dystrybutorów którzy nie mogą się wykazać przynajmniej 20% energii odnawialnej wyprodukowanej przez siebie. Gdyby nie kupili to muszą zapłacić URE opłatę -"karę" za "brak" energii odnawialnej w swoich zasobach. Opłata ta jest nieco wyższa niż cena zielonego certyfikatu i dlatego chetnie kupują certyfikaty. Taką cenę łączną rozkładają na wszystkich odbiorców energii. Tak więc sprowadzając sprawę wręcz do absurdu można wyobrazić sobie przypadek, że nikt w Polsce nie produkuje energii odnawialnej i na rynku nie ma zielonych certyfikatów. Żaden z dystrybutorów nie może wykazać się produkcją energii odnawialnej ani nie posiada kupionych na giełdzie certyfikatów. Opłatę-karę musi zapłacić do URE i wkalkulować ją w koszt energii sprzedawanej do odbiorców. Cena energii pozostaje dla odbiorcy taka sama bez względu na to czy są w Polsce producenci energii odnawialnej czy nie ma ich wcale. Tak więc nie strasz czytelników krążącym jednym z mitów używanym przez przeciwników zielonej energii.
Co do strony na która się powołujesz to warto czytać ze zrozumieniem i wyciągać właściwe wnioski.
We wnioskach nie odróżniasz kosztu inwestycji od przychodów ze sprzedaży.
Dla inwestora każdy biznes powinien być opłacalny jeśli tak by nie było to będzie bankrutem. Gdybyś prowadził jakąś działalność na swój rachunek to mógłbyś to zrozumieć.

wiatr

#270 Share Bogdanek

Bogdanek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów
  • Zainteresowania:Jak każdy lubię nowinki techniczne, interesuje mnie wszystko co z tym jest związane.
    Żona, dziecko, pies:), teściowa... - w takiej kolejności to ustawię. :D

Napisany 20 wrzesień 2010 - 06:10

Elektrownie wiatrowe Gdzieś w tv widziałem jak ktoś postawił na swoim polu wiatraki, to później wojna z całą wsią była.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#271 Share justyna83p

justyna83p

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 0 postów

Napisany 23 wrzesień 2010 - 14:13

Elektrownie wiatrowe Proszę o pomoc mam pytanie co muszę zrobić gdzie sie zgłosić żeby postawili u mnie na ziemi wiatrak

#272 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 23 wrzesień 2010 - 17:37

Elektrownie wiatrowe Justyna , jak będą chcieli u ciebie postawić to sami cie znajdą.Jeśli nie dysponujesz działką około 200ha to raczej żadnej firmy nie nakłonisz do inwestycji.Przestrzegam tylko przed podpisywaniem umów niekorzystnych dla rolnika.

#273 Share wiatr

wiatr

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 0 postów

Napisany 23 wrzesień 2010 - 19:42

Elektrownie wiatrowe

.........Jeśli nie dysponujesz działką około 200ha to raczej żadnej firmy nie nakłonisz do inwestycji.

Wystarczą i 2-3 ha jeśli kształt korzystny aby posadowić wiatrak.

Wiatr

#274 Share justyna83p

justyna83p

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 0 postów

Napisany 24 wrzesień 2010 - 07:48

Elektrownie wiatrowe

Wystarczą i 2-3 ha jeśli kształt korzystny aby posadowić wiatrak.

Wiatr

ok kolega pisze że sami mnie znajdą w okolicy stoją dwa wiatraki i facet nie ma 200ha tylko jeden i chyba nie cały a postawili u niego wiatrak u innego rolnika też stoi więc jakieś pomiary już były ja mieszkam tutaj dwa miesiące a na 200ha nie postawią jednego tylko kilkadziesiąt wiatraków a ja chcę jeden jakoś chyba anty kolega jest nastawiony do wiatraków ale jeżeli ktoś woli krowy doić i urobić się po pachy i nic z tego nie mieć tylko wyglądać jak polski rolnik to ok ja szukam jak zarobić i się nie narobić bo życie jest krótkie

Justyna , jak będą chcieli u ciebie postawić to sami cie znajdą.Jeśli nie dysponujesz działką około 200ha to raczej żadnej firmy nie nakłonisz do inwestycji.Przestrzegam tylko przed podpisywaniem umów niekorzystnych dla rolnika.

ok kolega pisze że sami mnie znajdą w okolicy stoją dwa wiatraki i facet nie ma 200ha tylko jeden i chyba nie cały a postawili u niego wiatrak u innego rolnika też stoi więc jakieś pomiary już były ja mieszkam tutaj dwa miesiące a na 200ha nie postawią jednego tylko kilkadziesiąt wiatraków a ja chcę jeden jakoś chyba anty kolega jest nastawiony do wiatraków ale jeżeli ktoś woli krowy doić i urobić się po pachy i nic z tego nie mieć tylko wyglądać jak polski rolnik to ok ja szukam jak zarobić i się nie narobić bo życie jest krótkie

Justyna , jak będą chcieli u ciebie postawić to sami cie znajdą.Jeśli nie dysponujesz działką około 200ha to raczej żadnej firmy nie nakłonisz do inwestycji.Przestrzegam tylko przed podpisywaniem umów niekorzystnych dla rolnika.

oczywiście nie chcę tutaj nikogo obrażać bo szanuję pracę rolników tylko jest mi ich szkododa kiedy widzę jak ciężko pracują a unia wam chce pomóc a wy i jak ktoś ma 200ha to nie musi stawiać wiatraków bo z samej ziemi wyżyje i nie musi jej uprawiać tylko trzeba chceić poświęcić trochę czasu na wypełnienie i złożenie dokumentów tylko nie każdy o tym wie albo nie chce wiedzieć i będzie żył leppiej niż ten co się narobi POZDRAWIAM I WKURZA MNIE TO ŻE JEDEN SIEDZI NA PUPIE I NIC NIE ROBI A MA A INNY UROBI SIĘ POPACHY BO NIE JEST ŚWIADOMY ALBO NIE POTRAFI SOBIE ZAŁATWIĆ

#275 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 24 wrzesień 2010 - 17:48

Elektrownie wiatrowe No widzę koleżanka nie w temacie bo u mnie akurat stawiają wiatrak i jak najbardziej mam podpisaną umowę i sprawy opierają się tylko o Pogodę by zacząć budowę także polecam przeczytać temat bo na pewno się wypowiadałem trochę i na pewno nie anty koleżanko.Chodziło mi oto by pani uświadomić że wiatraczka nie stawia się ot tak sobie bo ja chce mieć i tyle.Cała procedura trwa kilka lat i kasy trzeba kilkadziesiąt milionów bo nikt pani jednego wiatraczka na życzenie nie postawi ale trzeba cały park by inwestycja się opłacała .A jeśli stoi jakiś w okolicy to raczej trzeba uderzyć do tego inwestora anie do kolegów z forum.
Aha i jestem polskim rolnikiem choć krów nie hoduje a tylko uprawiam ziemię z zamiłowania a dla pieniędzy to przy okazji.

#276 Share vala2000

vala2000

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 27 październik 2010 - 17:34

Elektrownie wiatrowe Mam zapytanie od podpisania umowy do stawiania długo trwa bo znami podpisali 2009 a dotej pory cisza firma nazywa się altus z siedzibą w Rawiczy piersze postawili Pruszczu Gdańskim może ktoś słyszał o tej firmie my np mamy 12ha ale szeroka i długa działka mają postawić u kilku rolników

Edytowany przez Matey, 27 październik 2010 - 19:42.
cytowanie poprzedniego posta

#277 Share kazoo

kazoo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 179 postów

Napisany 27 październik 2010 - 18:21

Elektrownie wiatrowe Do mnie zgłosiła się firma Finadvice więc chciałbym wiedzieć jak najwięcej o wiatrakach.
Czy ktoś na forum już ma wiatraki, jak to naprawdę z tym jest, czy zaproponowane przez nich 20tyś rocznie to dużo czy mało?
Czy komuś już to płacą i ma wiatrak wybudowany, i czy to jest szkodliwe, jakie są tego wady?

#278 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 11 listopad 2010 - 16:12

Elektrownie wiatrowe witam
chcą u mnie na polu stawiac wiatrak o wydajnosc do 3MW powierzchnia jaka mam im wydzierżawic to 40 arów płaca 30 tys rocznie-lipa czy faktycznie tak moze byc?

#279 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 11 listopad 2010 - 16:33

Elektrownie wiatrowe Za takie pieniądze chyba nie warto, lepiej sprzedać tą ziemię na działkę rekreacyjną(jeśli potrzebujesz pieniędzy). Jak postawią wiatrak to ceny ziemi znacznie spadną.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#280 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 11 listopad 2010 - 16:44

Elektrownie wiatrowe klasa ziemi to III a powiedz mi co mam zasiac zeby z 40 arow zarobic 30 tys?
działka jest blsko kilometra od domu, typowo w polach gdzie nikt nie mieszka itp. a po za tym u nas za 40 arow to moze bym wziął ze 4 tysiące wiec jest sens?