Skocz do zawartości

Zdjęcie

Elektrownie wiatrowe

836 odpowiedzi na ten temat

#241 Share Bartek2305

Bartek2305

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 19 listopad 2009 - 14:21

Elektrownie wiatrowe A ile taki wiatrak moze wyprodukowac prądu?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Elektrownie wiatrowe Dzisiaj, 00:10
  •  

#242 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 19 listopad 2009 - 20:32

Elektrownie wiatrowe zalezy jaki wiatrak, sa najczesciej od ponizej 1 do 5 MW.
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#243 Share PioGor

PioGor

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 0 postów

Napisany 27 listopad 2009 - 19:00

Elektrownie wiatrowe Witam serdecznie i bede wdzieczny za informacje. Na polu obok mojego beda stawiac wiatrak. Przyszedl do mnie wczoraj inwestor o zgode na to zeby smiglo sie moglo krecic nad moja ziemia (dzialki sa waskie i rzeczywiscie inaczej nie uda sie go ustawic aby czesciowo nie zachaczal krecac sie o moj teren). ILe powinienem sobie policzyc za taka przyjemnosc ? czy oplata jest jednorazowa, czy roczna ? a moze taka i taka? nie bede podawal narazie ich propozycji zeby nic nie sugerowac i musze jeszcze z nimi to dokladnie wyjasnic bo rozmowa byla na szybka. Wielkie dzieki za ewentualna pomoc.

Pozdrawiam

Piotr

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#244 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 27 listopad 2009 - 21:20

Elektrownie wiatrowe W pewien sposób stawiasz warunki bo inaczej sie nei da i musicie sie dogadać. Nie postawią wiatraka dalej od miedzy. Jakie mocy jest ten wiatraczek??

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#245 Share PioGor

PioGor

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 0 postów

Napisany 29 listopad 2009 - 08:44

Elektrownie wiatrowe Niestety nie mam informacji jaka to moc wiatraka, bede w tym tygodniu rozmawial z inwestorem. Ich propozycja to 8tys PLN jednorazowo za zgode. Nie jestem pewien czy bedzie jeszcze jakas oplata roczna, musze uzyskac dodatkowe informacje od inewstora. Jak narazie ma to byc jeden wiatrak.

#246 Share mariuszola

mariuszola

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 0 postów

Napisany 03 grudzień 2009 - 02:59

Elektrownie wiatrowe a

#247 Share marcin1606

marcin1606

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 99 postów

Napisany 16 grudzień 2009 - 23:22

Elektrownie wiatrowe Witam poszukuję opinii osób których na ich polu stoją wiatraki i firmy płacą czynsz.Jak to faktycznie wygląda ?Ponieważ widzę opinie osób tylko co podpisali umowy ?z Góry dziękuje za wiadomość.

#248 Share darek1972

darek1972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 760 postów
  • Lokalizacja:polski biegun zimna- najpiękniejsze miejsce pod słońcem

Napisany 17 grudzień 2009 - 08:39

Elektrownie wiatrowe Czy ktoś już widział pieniążki? :unsure:
Kupię czwartą parę do pługa Ibis
Mój profil na YouTube: http://www.youtube.com/user/darus1972
Zapraszam do galerii: http://www.agrofoto....-user11856.html

#249 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 17 grudzień 2009 - 09:10

Elektrownie wiatrowe U mnie w gminie też mają powstać take wiatraki i ogólnie w dużej części Ci co dają pole są zadowoleni, bo dostaną 18tyś za 0,4ha. Jest jednak spora liczba osób przeciwnych, głównie we wsi, wokół której ma powstać farma wiatraków. Głównie chodzi, o to, że w typowym zachodnim kraju wiatraki stawia się kilka kilometrów od zabudowań, a w Polsce znacznie mniej, bo nawet 1km. Ogólnie to @marcin974 pisał mądrze, że te wiatraki mają wpływ na pszczoły, akurat ja i moi rodzice jesteśmy sceptyczni co do tego projektu, bo mamy kilkanaście hektarów ziemi w bliskim zasięgu, planowanej farmy. Mało kto wspomina o tym, że tak wiatrak ma wpływ na ludzi, że przez to ludzie staja się nerwowi, bo w podświadomości, wiedzą że coś się kreci "w powietrzu". Taki wiatrak to zaburzenie i tak zantropogenizowanego agrosystemu rolniczego. Popieram takie źródła energii, pod warunkiem, że bierze się pod uwagę również odbiorców. Nie wiem, czy ktoś o tym wspominał, ale gminy też dostają od tego konkretne pieniążki, ciekawy z jakiej racji, jak to stoi u rolnika na polu. Nawet biorąc pod uwagę wspomniany 1% to i tak nijak ma się to do 80tyś.

#250 Share darek1972

darek1972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 760 postów

Napisany 17 grudzień 2009 - 09:57

Elektrownie wiatrowe W miejscowościach Potasznia i Żywa Woda koło Suwałk takie wiatraki stoją po 400m od domów a w Jeleniewie mają być 3MW i najmniejsza odległość o jakiej słyszałem to 370m. Moim zdaniem to coś tu jest nie tak. Ciekawe są też wypowiedzi władz lokalnych, dla zainteresowanych podam linki

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#251 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 17 grudzień 2009 - 10:14

Elektrownie wiatrowe W mojej gminie szczególnie w obrębie kilku wsi wokół mnie jest inicjatywa, aby zablokować te wiatraki, głównie przez wpływ na ludzi i bliską odległość. Jest możliwość zablokowania jeżeli właściciel sąsiadującej działki zgłosi, że nie wyraża zgody. Wójt gminy na jednym ze spotkań mówił, że jest za ludźmi, jednak obecnie zmienił zdanie i popiera projekt, ludzi trochę drażni taka zmian poglądów.

#252 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 17 grudzień 2009 - 11:25

Elektrownie wiatrowe

W miejscowościach Potasznia i Żywa Woda koło Suwałk takie wiatraki stoją po 400m od domów a w Jeleniewie mają być 3MW i najmniejsza odległość o jakiej słyszałem to 370m. Moim zdaniem to coś tu jest nie tak. Ciekawe są też wypowiedzi władz lokalnych, dla zainteresowanych podam linki

U mnei we wsi są 2 wiatraki (200 lub 250 kw) i są 200 m od zabudowań.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#253 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 17 grudzień 2009 - 12:09

Elektrownie wiatrowe unas już projekt lini jest i pytanie ile krzyknąć za przeprowadzenie kabla przez działke, chodzi o jedno razową rekompensate.Prawdopodobnie w 2011r będzie sie kręcić unas 15szt o mocy niepamientam ale 1 lub 2MGW, niepamientam jak jest w umowie, ale wysokość to 100-120m do osi.

#254 Share mariuszola

mariuszola

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 0 postów

Napisany 17 grudzień 2009 - 13:15

Elektrownie wiatrowe Witam.Czy ktoś miał odczynienia z Firmą FW Energy Sp.zo.o. z siedzibą w Gostycynie?Z góry dziękuje za informację.

#255 Share MDSikor

MDSikor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1116 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 17 grudzień 2009 - 14:41

Elektrownie wiatrowe Mi za przeprowadzenie kabla na mojej działce chcieli zapłacić 10zł za metr, oczywiście płatne jednorazowo. Ale się nie zgodziłem.
Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

#256 Share darek1972

darek1972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 760 postów

Napisany 17 grudzień 2009 - 15:12

Elektrownie wiatrowe

U mnei we wsi są 2 wiatraki (200 lub 250 kw) i są 200 m od zabudowań.

To są dzieciaczki przy tych 3MW

#257 Share darek1972

darek1972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 760 postów

Napisany 12 styczeń 2010 - 15:56

Elektrownie wiatrowe Wiatraki zimą potrafią być niebezpieczne ze względu na miotane przez siebie "pociski"

#258 Share piotrkram

piotrkram

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 165 postów

Napisany 29 styczeń 2010 - 00:11

Elektrownie wiatrowe Witam.
Przeczytałem cały temat i nigdzie nie znalazłem informacji na temat firmy "Power4All" czy spotkał się już ktoś z tą firmą, proponują rocznie 2,9% przychodu brutto ale nie mniej jak 25tys (cena minimalna) za wiatrak. Z tego co znalazłem to firma na stronę w Niemczech. I jest tam w projektach rozpisana inwestycja w mojej gminie.
Co o tym myślicie.

#259 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 29 styczeń 2010 - 01:12

Elektrownie wiatrowe Coś dla przeciwników elektrowni, żeby mogli być jeszcze bardziej przeciw. Z jakiegoś powodu nie zadziałał hamulec blokujący turbinę przy zbyt silnym wietrze,w efekcie mamy piękną katastrofę.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#260 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 29 styczeń 2010 - 10:25

Elektrownie wiatrowe kogoś tam zjarało, chciał nagrać jak wiatrak się kręci, a tu miał niespodziankę...

Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047