Skocz do zawartości

Zdjęcie

Elektrownie wiatrowe

836 odpowiedzi na ten temat

#221 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 27 sierpień 2009 - 15:58

Elektrownie wiatrowe tylko 12 tys??

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Elektrownie wiatrowe Dzisiaj, 07:40
  •  

#222 Share mjcinek

mjcinek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 0 postów

Napisany 27 sierpień 2009 - 21:01

Elektrownie wiatrowe za jeden czyli 24 tys ale minus podatek chyba 19 % i na 29 lat ale dzialki male parenascie arow Ziwerzeta nie boja sie przy tym chodzic ??

#223 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 27 sierpień 2009 - 21:03

Elektrownie wiatrowe to ich propozycja taka jest czy tyle wytargowałeś?? jak ich propozycja to im powiedz ze to na kwartał tyle chcesz.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#224 Share szewera2

szewera2

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 24 wrzesień 2009 - 10:31

Elektrownie wiatrowe Wie ktoś ile płacą takie firmy za ustawienie masztu pomiarowego na prywatnym gruncie?

#225 Share zetes66

zetes66

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 11 październik 2009 - 09:37

Elektrownie wiatrowe Witam wszystkich
Minęło trochę czasu od poczatku dyskusji, informacje tu zawarte były bardzo pomocne w negocjacjach umowy.
Podpisałem umowę na 29 lat:
Zastrzazenie że mogą dysponowac tylko na potrzeby fermy wiatrowej
Wirak minimum 2MW (prawdopodobnie będzie 2,3MW)
Płatność 5tyś zł/kwartał od 1MW zainstalowanego + VAT (około 46tys zł rocznie minus podatek dochodowy)_
Płatne od Uruchomienia fermy
W momęcie otrzymania pozwoleń na budowę - wytyczenie z całości działki około 1ha na koszt dzierżawcy
Zastrzeżenie że prawo do dopłat i rolniczego uzytkowania ziemi jest tylko moje
Zapis o zmianie wysokości czynszu o wzrost inflacji
Plus inne standardowe punkty dotyczące rozwiązania umowy, usunięcia urządzeń po okresie umowy itd.
Przekopując internet doszłem do wniosku że umowa nie jest zła.
Jestem na etapie szukania rozwiązania płatności czynszu, a mianowicie chodzi o wystawienie firmie faktury VAT (będą płacić na konto po otrzymaniu faktury)
Ja jestem na ryczałcie i tak chcę pozostać, a co za tym idzie nie mam prawa wystawić faktury ani nawet rachunku.
Napiszcie w jaki sposób otrzymujecie czynsz za wiatraki, maszty pomiarowe itd
W US za wiele w temacie nie wiedzą , pan co zajmuje się VAT-em powiedział że najlepiej przejść z ryczałtu na VAT, lub na te potrzeby zarejestrować firmę.
Obie możliwości mi się za bardzo nie podobają, obiecał szukać jakiegoś rozwiązania - zobaczymy

#226 Share blu

blu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów

Napisany 13 październik 2009 - 18:39

Elektrownie wiatrowe Ostatnimi czasy zawitał do mnie przedstawiciel firmy windprojekt celem zakupu części mojej działki na drogę dojazdową do wiatraku. Turbina ma być stawiana na polu u sąsiada. Zaproponowali mi cenę 20zł/m2. Co sądzicie o tej cenie? Ponadto chciałbym się dowiedzieć jaka jest minimalna wielkość działki na postawienie wiatraku? Czy mam szansę na postawienie turbiny na mojej działce? (0,5ha). Na koniec interesuje mnie forma rozliczenia taty z US za sprzedaż działki - czy musi uiszczać jakieś opłąty z tego tytułu?

Pozdrawiam

#227 Share janekxx

janekxx

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 16 październik 2009 - 18:40

Elektrownie wiatrowe Witam :)
Wczoraj był u mnie przedstawiciel firmy WINDPROJEKT.
Chcą ode mnie wydzierżawić 0,30ha z działki o powierzchni 2ha i na tych 30ar postawić jeden wiatrak.
Dał umowę do przeczytania oraz poradził żeby pójść do prawnika.
Za wydzierżawienie zapłacą niby 25tys zł za rok. Coś mi się nie chce wierzyć w te obietnice. Normalnie cuda na kiju :)
Więc chciałbym wiedzieć czy ta firma WINDPROJEKT jest rzetelna? oraz czy ktoś już zarobił jakieś pieniądze na tych wiatrakach? Bo jak narazie to są to tylko fikcyjne sumy na papierku zwanym umową.
pozdrawiam :)

#228 Share zetes66

zetes66

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 20 październik 2009 - 23:12

Elektrownie wiatrowe Z tego co wiem, to nie cuda, ale i nie taka kasa chyba że podpiszesz na kilka wiatraków.
25tyś. minus podatek dochodowy , podziel to na 12 miesięcy to nie tak wiele
Te wiatraki co mają u mnie postawić to kosztują ponad 3 mln euro sztuka i zwrócą się firmie w 3-5 lat. Co przy tym znaczy dla nich te parę tysiączków czynszu?
Są fermy które już działają i kasę ludzie dostają. Słyszałem ze bez problemu bo jak by mieli z tym problem to by tu zaglądali i robili hałas ;)
Też czekam że zajrzy tu ktoś co już kasę bierze i podzieli się wrażeniami

#229 Share slonko

slonko

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 0 postów

Napisany 21 październik 2009 - 20:09

Elektrownie wiatrowe witam. Czy ktos zna firmę ENERCO z Warszawy? Chca kupic od nas 30 arów na 6 h dzialce. Dają za ten kawałek 50 tys. zł, ale platne w ciągu 3 lat. Co wy na to?

#230 Share zetes66

zetes66

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 21 październik 2009 - 21:23

Elektrownie wiatrowe Sprzedać to tylko raz ;) W sąsiedniej wsi stawia fermę wiatrową firma z warszawy, ale jaką ma nazwę to nie wiem. Ale oni dzierżawią a nie kupują.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#231 Share slonko

slonko

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 0 postów

Napisany 22 październik 2009 - 11:23

Elektrownie wiatrowe Strach cokolwiek zrobić.
Kasa by sie przydała, ale po przeczytaniu wypowiedzi na forum, stwierdziłam, że większkość dzierżawi.
Nie rozumiem dlaczego ta firma chce kupić. Na ich stronie mało jest o samej firmie. Nie wiem jaką podjąć decyzję. Na pewno muszę przed podpisaniem umowy skontaktować się z prawnikiem, ale co dalej. Gdzie moge dokładnie sprawdzić firmę?

#232 Share janekxx

janekxx

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 22 październik 2009 - 17:59

Elektrownie wiatrowe dla wszystkich zainteresowanych "wiartakowym biznesem" polecam artykuł do przeczytania

http://www.wsercupol...ju-nie-moja.pdf

#233 Share opos

opos

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 22 październik 2009 - 18:53

Elektrownie wiatrowe No i co z tego artykułu ma niby być przestrogą?
Ktoś rolnikom nakazuje wydzierżawiać grunt? Przychodzą do nich i przystawiają im broń do skroni?
Nie, gubi ich chciwość ... bo mają dostać ileś tam pln rocznie. A wystarczy podejść do tego bez emocji i racjonalnie się zachowywać.
Jeżeli się decydują na ten 30 letni biznes, to niech wynajmą prawnika! Ale nie, po co im prawnik to kosztuje ;)
Ten niby "szantaż" cyt: "pójdziemy do sąsiada" - to niech idą - wręcz spier***** - jeszcze bym gnoi psami poszczuł, to by mieli lepszą czasówkę :)

Argument, że wiatraki są głośne :) - to może zlikwidujemy miasta, drogi, pociągi, fabryki - jak mawiał klasyk: "nie będzie niczego"!

#234 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 22 październik 2009 - 20:59

Elektrownie wiatrowe @opos -naganiaczem jestes? ;)

Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

#235 Share opos

opos

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 22 październik 2009 - 21:48

Elektrownie wiatrowe Nie, nie jestem . Nie mam nic wspólnego z tym biznesem.
Staram się racjonalnie oceniać sytuację.

Gdybym miał wydzierżawiać to przynajmniej za 100-200 tys./rok za 2MW turbinę. I tak jeszcze by im sporo zostało :(
Wystarczy trochę poczytać o turbinach, policzyć, posprawdzać ceny i takie tam inne rzeczy ;)

W końcu to firmy wiatrowe chcą dzierżawić ziemię od rolników. I to rolnik powinien wspólnie z prawnikiem ustalać korzystne dla siebie rozwiązania w umowie. Co innego z monopolistami, przechlapane i tyle.

W mity nie wierzę, turbiny to instalacje budowlane i muszą spełniać polskie PN.

#236 Share zetorek5340gr

zetorek5340gr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 222 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 23 październik 2009 - 17:59

Elektrownie wiatrowe U znajomego chcieli postawić wiatraki .Od wiatraka chcieli zapłaci ponad 20 tyś. zł.Do tego musiał by zostawić dojazd do tych wiatraków

#237 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 24 październik 2009 - 11:24

Elektrownie wiatrowe U mnie dziś był facet pytać się czy jestem zainteresowany wiatrakiem. Dałem mu tel i majo dzwonić i umówić się na obejrzenie działki i jakieś konkretniejsze ustalenia. Mówił coś o wiatraku 50m wysokości i mocy 500 kv chyba. Ile od niego krzyknąć za dzierżawę???

Ile metrów od lasu można postawić taki wiatrak??

bullet_black.png

#238 Share opos

opos

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 24 październik 2009 - 21:32

Elektrownie wiatrowe Mam ochotę, żeby ktoś wypróbował z tymi typami: "10% rocznie od przychodu turbiny z wytwarzanego prądu i zielonego certyfikatu" ;)

#239 Share Bartek2305

Bartek2305

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 19 listopad 2009 - 11:47

Elektrownie wiatrowe Miał ktos propozycje wydierzawienia gruntów firmie Invall z Gdańska płaca 10000zl rocznie od jednego wiatraka + 3,2% od wyprodukowanej energi. Czy te 10tys to nie zamało jak za jeden wiatrak? Wiatraki mają miec po 3 MW.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#240 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 19 listopad 2009 - 12:52

Elektrownie wiatrowe 10 tys + te procenty. Cena będzie sie wąchać od ilości wyprodukowanego prądu.

bullet_black.png