Skocz do zawartości

Zdjęcie

Elektrownie wiatrowe

836 odpowiedzi na ten temat

#201 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 26 kwiecień 2009 - 20:38

Elektrownie wiatrowe O i dobrze, z takim "przedsięwzięciem" trzeba mieć głowę na karku :D

Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Elektrownie wiatrowe Dzisiaj, 13:51
  •  

#202 Share maverick1803

maverick1803

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów
  • Lokalizacja:Wielkopolska-->powiat Jarociński-->moja miejscowość wieś Kadziak

Napisany 26 kwiecień 2009 - 21:20

Elektrownie wiatrowe panowie!!!ja dokładnie wiem co macie na myśli,sam się też troszkę obawiam,lecz nie chcę później żałować że te wiatraki nie powstały na mojej działce,lecz oczywiście do wszystkiego trzeba trzymać odpowiedni dystans,nie można zaufać na słowo,to iż w umowie jest napisane że otrzymam 20tys od 1 turbiny,i że jeszcze będę mógł nadal składać wniosek do ARiMR o dopłaty bezpośrednie do tych 8ha i że jeszcze otrzymam kase za poniesione straty i w ogóle ,to wcale nie oznacza że tak będzie,nom jak na razie to mnie martwi ten 8 punkt,ale oczywiście mam jeszcze kilka innych zastrzeżeń,ale nie zamierzam się od razu poddawać trzeba mieć wyznaczony cel i do niego dążyć ja mam super warunki do tego aby u mnie powstała ferma wiatrowa i jeśli nie ta firma podejmie tą inwestycje to będzie inna,a póki co to nie ma ma co podejmować zbyt pochopnych decyzji...:D

#203 Share Mieczyslaw

Mieczyslaw

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 0 postów

Napisany 11 maj 2009 - 07:46

Elektrownie wiatrowe

u mnie pojawiła sie firma MOLEN - WIND Sp. z o.o. i też chce stawiać wiatraki, u mnie na polu akurat 2szt, za każdy chą zapłacić ok. 8 tys moc 2,5MW. ludzie bardzo sie na to pochciwili ale na mojej wsi będzie tylko 3 szt w tym 2 szt u mnie na polu. nie wiem co mam o tym myśleć bo jak narazie to kazali zrobić wyciąg z ksiąg wieczystych i a byli wczoraj i dzisiaj już dzwpnili. jutro mam iść do radcy prawnego żeby przetłumaczył mi to na nasz jezyk bo jest tam troche nie jasności. jeszcze ciekawi mnie to czy beda płacić od podpisania umowy u notariusza czy dopiero od postawienia wiatraka i gdy zacznie działać.

Anulka,
Znam właścicieli tej firmy która chce budować farmę w Twojej miejscowości i okolicy. Z całą pewnością mogę stwierdzić że to uczciwa firma a właścicielami są porządni ludzie, także nie masz się co obawiać co do umowy bo na pewno jest dla Ciebie korzystna. A z tego co wiem to płacone będziesz miała od chwili wejścia maszyn budowlanych na pole i to będzie ok. 12 tys. zł plus odszkodowanie jednorazowe 5 tys. zł za to ze będą jeździć po Twoim polu. Pozdrawiam.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#204 Share saber64

saber64

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 02 czerwiec 2009 - 16:11

Elektrownie wiatrowe Witam wzystkich,jestem nowy na forum,i chciałbym porosic was w miare mozliwosci o pomoc.Za kilka dni ma przyjechac facet z firmy Windprojekt,troche juz ich przejzalem i jak narazie jest w miare ok,co do ich umowy to mysle ze dam sobie z nimi rade bo przeciez zawsze mozna negocjowac :P,bylem rowniez u prawnika i troche mi pomogl,tylko chodzi mi o to czy ktos z was nawiazal juz jakakolwiek wspolprace z ta firma i ma juz jakies zyski z tej inwestycji.

Pozdrawiam

#205 Share rafftti

rafftti

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 348 postów

Napisany 02 czerwiec 2009 - 20:18

Elektrownie wiatrowe Panowie podpowiedzcie mi jakieś solidne firmy którym mógł bym wydzierżawić 8 ha. podzwonię i się zorietuję bo nie wiem czy zalesiać czy może wydzierżawić pod wiatrak

#206 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 03 czerwiec 2009 - 14:19

Elektrownie wiatrowe W Tygodniku Rolniczym jest artykuł o wiatrakach, bardzo ładnie opisane, są takie akapity jak:
-Wyodrębnij nową działkę (to co ja wcześniej pisałem w tym temacie)
-Skonsultuj się z ARiMR (to co ja wcześniej pisałem w tym temacie)
-Ostrożnie ze służebnościami
-Ustal dwie dawki czynszu
-Czeka cie płacenie podatku dochodowego
-Poradź się fiskusa odnosnie VAT
-Ostrożnie z umową przedwstępną (to co ja wcześniej pisałem w tym temacie, niezawarcie przyrzeczonej (właściwej) będzie musiał zapłacić karę 150tysEuro)
-Ostrożnie z kontraktami na dłużej niz 30lat (to co ja wcześniej pisałem w tym temacie)
-Nie gódź się na przeniesienie praw
Każdy opisany w kilku zdaniach jest.

Macie racje... Firmy są uczciwe tylko umowy niejasne :P

Kontakt 661995047

#207 Share wojtas

wojtas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1194 postów

Napisany 03 czerwiec 2009 - 19:41

Elektrownie wiatrowe mam trochę doświadczania z umowami . radzę jedno - trzymajcie się jak najdalej od elektrowni wiatrowych, i nie jest to gadanie przeciwnika tego typu inwestycji. kto nie podpisał niechaj nic nie podpisuje.

#208 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 03 czerwiec 2009 - 21:59

Elektrownie wiatrowe Moze ktoś sobie źle o mnie myśli ale również drążę temat w tym kierunku...

Kontakt 661995047

#209 Share wojtas

wojtas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1194 postów

Napisany 04 czerwiec 2009 - 05:13

Elektrownie wiatrowe marcin ja w odróżnieniu od ciebie mam podpisaną umowę na jeden wiatrak. teraz sprawy tak się zagmatwały że prawdopodobnie oprze się to o sąd. tak więc jeżeli ktoś naprawdę się uprze na wiatrak to niech da umowę nie do jednego prawnika tylko do kilku. teraz w życiu bym nie podpisał choćby i obiecali 200 tys za rok.

#210 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 10 czerwiec 2009 - 19:52

Elektrownie wiatrowe unas dziś na polu Hospodara postawili wieże do pomiaru wiatru .Co ciekawe 73m wysokości i postawili ją za pomocą ręcznej wciagarki i lin.Ma stać rok iłapać wiatry apotem albo umowa do kosza albo wjedzie ciężki sprzęt.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#211 Share piecewo

piecewo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 15 czerwiec 2009 - 22:54

Elektrownie wiatrowe a tak przy okazji wiatraków ostrzegam przed firmą IHLA inną umowę dali do przeczytania , a potem zmienioną do podpisania i nic o tych zmianach nie wspomnieli . To chba trochę nie fer

#212 Share saimon199

saimon199

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 12 lipiec 2009 - 11:00

Elektrownie wiatrowe czy ktoś z wasz wie ile można dostać pieniędzy za maszt do pomiaru wiatru albo czy u kogoś z wasz to jest

#213 Share MDSikor

MDSikor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1116 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 18 lipiec 2009 - 23:20

Elektrownie wiatrowe Czy ktoś z wasz wie ile można dostać pieniędzy za kabel przez który będzie płynął prąd produkowany przez wiatraki, który miałby być zakopany w ziemi, ile złoty za metr?
Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

#214 Share kessler

kessler

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 23 lipiec 2009 - 21:48

Elektrownie wiatrowe Witam.
Ktoś wcześniej, chyba nawet ze dwa razy pytał o "firmę" Agro & Ekoplan. Znam i powiem szczerze, że mam jak najgorsze zdanie. To są tacy gigusie, którzy szykują grunt pod prawdziwego inwestora. Grasowali u nas, czyli w gminie Postomino jakiś czas temu, tzn. od ok. 5 lat. W końcu złowili paru jeleni, którzy sprzedali im siedem działek po ok. 1-1,5 ha. Cena to 30 tysięcy za działkę. Ta sprzedaż miała miejsce jakieś trzy lata temu. do tej pory żadnych wiatraków nie widać.
Co Wy na to?

#215 Share Bartek2305

Bartek2305

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 24 lipiec 2009 - 05:52

Elektrownie wiatrowe A kase za sprzedanie działki pod wiatrak dostają normalnie?

#216 Share kessler

kessler

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 24 lipiec 2009 - 19:06

Elektrownie wiatrowe Kasę dostali od razu u notariusza. Ty chyba myślisz, że 30 tys. rocznie:), co to, to nie! Tyle dostali w całości, za działki tak jak pisałem od 1 ha do 1,5 ha. I to jeszcze im wytyczyli w środku ich pól.

#217 Share nuszka007

nuszka007

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 01 sierpień 2009 - 15:03

Elektrownie wiatrowe Siemka, niedawno byli u mnie rzekomi przedstawiciele firmy INSTATECH Helmuta M. Chcą postawić 1 lub 2 wiatraki na pograniczu działek sąsiadów. Co to ma ze mną wspólnego? Otóż to, że śmigła wiatraków będą naruszać przestrzeń powietrzną xD mojej działki( czyt. mojego taty :D ). Proponują mi 10 tys. zł jednorazowo na okres 30 lat. Uważam, że to śmieszna kasa. Zastanawiam się czy, gdyby była taka możliwość, zgodzić się na to, aby na mojej owej działce przebiegała droga dojazdowa. A może w ogóle nie brać takiej opcji pod uwagę. Umowę dam do obejrzenia znajomemu prawnikowi. Proszę o rady. Po 11 stronach tematu mam wodę w mózgu...

#218 Share tomu

tomu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 447 postów

Napisany 01 sierpień 2009 - 21:02

Elektrownie wiatrowe Dadzą ci 10 tys i będą mogli robić z twoim polem co będą chcieli trzymaj się z daleka od takich interesów. Jakieś pół roku temu pewna firma złożyła nam ofertę postawienia elektrowni wiatrowej na naszym polu na 30 lat, po dokładnym przeczytaniu umowy okazało się, że po tych 30 latach mogą sobie sami przedłużyć ową umowę dwa razy po 5 lat do tego doszło jeszcze parę nieścisłości i grzecznie im podziękowaliśmy.

Fajną ofertę znalazłem na allegro może ktoś jest zainteresowany :D http://www.allegro.p...rownia_500.html
Kopiowanie, używanie i rozpowszechnianie zdjęć jedynie za zgodą autora!

#219 Share nuszka007

nuszka007

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 02 sierpień 2009 - 13:11

Elektrownie wiatrowe Tyle, że wiatrak nie będzie stał u mnie, ale chyba to też może mnie zblokować. Mówili, że jeśli się nie zgodzimy to pójdą w drugą stronę wsi. Jednak mogą się przesunąć ewentualnie tylko w moją stronę, bo dalej tworzą się zabudowania i dystans nie przekroczy 500m. Więc brak naszej zgody=brak ich wiatraków.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#220 Share mjcinek

mjcinek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 0 postów

Napisany 27 sierpień 2009 - 14:02

Elektrownie wiatrowe Witam Zgłosiła sie do mnie firma Agro&Ekoplan chcą postawić na moim polu 2 wiatraki za jeden dają 12 tyś Co Wy na to ??
Piszcie opnie na temat tej firmy bo troche sie waham