Skocz do zawartości

Zdjęcie

Elektrownie wiatrowe

836 odpowiedzi na ten temat

#181 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 22 kwiecień 2009 - 19:48

Elektrownie wiatrowe 8 tys za 2.5MW za rok czy jak?? Te 8 tys niech sobie w buty włoza, 20 tys rocznie to realne wynagrodzenie za wiatrak.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Elektrownie wiatrowe Dzisiaj, 22:00
  •  

#182 Share darek16

darek16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 913 postów

Napisany 22 kwiecień 2009 - 19:53

Elektrownie wiatrowe 2,5MW- to moc , a ile taki wiatrak zajmuję?
AF - to Jest To:)

#183 Share maverick1803

maverick1803

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów
  • Lokalizacja:Wielkopolska-->powiat Jarociński-->moja miejscowość wieś Kadziak

Napisany 22 kwiecień 2009 - 20:04

Elektrownie wiatrowe u mnie na polu również mogliby postawić 2 takie wiatraki tzn "turbiny"proponują 12tys rocznie od jednego,troszkę mało,a z tego co wiem to nasza wieś jako jedyna ma tak doskonałe warunki,wszystkie wsie które leżą w pobliżu,mogą tylko pomarzyć o budowie na ich terenie takich wiatraków,chcą abym najpierw podpisał umowę wstępną,ponieważ dopiero gdy dzierżawca uzyska wszystkie potrzebne pozwolenia do dopiero wtedy będzie zawarta umowa końcowa dzierżawy potwierdzona Notarialnie.ten cały niby inwestor to jest chyba pośrednikiem jakiejś włoskiej firmy bo bynajmniej mam kilka powodów aby tak sądzić.A okres dzierżawy ma wynosić 30 lat czy to dobrze???

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#184 Share Zandi

Zandi

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 0 postów

Napisany 22 kwiecień 2009 - 20:04

Elektrownie wiatrowe 8 tys. ale pytanie pozostaje czego Euro czy Zlotych B)

Placi sie od uruchomienia turbiny a nie od podpisania umowy

Wiatrak zajmuje jakies 3 ary ale jeszcze trzeba wziac pod uwage drogi dojazdowe itd

#185 Share ANULeczka8787

ANULeczka8787

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 0 postów

Napisany 23 kwiecień 2009 - 15:22

Elektrownie wiatrowe 8 tys. zł. za rok za 2,5 MW ja jesen wiatrak, wiatrak taki zajmowałby 8 arów, firma niby jest zarejestrowana i mają KRS ale jak to jest z nimi dokładniej to wiedzą tylko oni sami, a jak przyjadą do takiego zahukanego rolnika, któremu naobiecują kokosów a jeszcze jak zobaczy tyle zer w umowie to podpisze, a potem pieniędzy może nie oglądać

#186 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 23 kwiecień 2009 - 19:39

Elektrownie wiatrowe unas dziś robili odwierty na drogach .pewnie sie zastanawiaja jak i zczego porobić dojazdy do wiatraków

#187 Share Slavo

Slavo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów

Napisany 24 kwiecień 2009 - 09:42

Elektrownie wiatrowe słyszałem że za 1 wiatrak płacą 18-20 tyś za dzierżawę, 8tyś to mało

#188 Share tomu

tomu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 447 postów

Napisany 24 kwiecień 2009 - 10:01

Elektrownie wiatrowe Może i mało te 8tys ale bardziej realne niż 20 czy 30 tys. I ciekawe czy 8 na czysto??
Kopiowanie, używanie i rozpowszechnianie zdjęć jedynie za zgodą autora!

#189 Share maverick1803

maverick1803

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 24 kwiecień 2009 - 17:46

Elektrownie wiatrowe 8. W każdym czasie trwania niniejszej umowy, Dzierżawca ma prawo zastąpić turbiny oraz zmienić rodzaj i liczbę turbin znajdujących się na obszarze nieruchomości. Zmiana rodzaju i liczby turbin nie może stanowić podstaw do jakichkolwiek roszczeń finansowych ze strony wydzierżawiającego.
Dzisiaj otrzymałem umowę,lecz ten punkt bardzo mnie martwi,nie do końca wiem co on oznacza,wydaje mi sie iż postawią u mnie na działce fermę wiatrową która będzie liczyła np.3 turbiny za które np rocznie otrzymam 45 tys a za 3 lata postawią następne 3 i od tamtych nie będę mógł już pobierać opłat???tak to rozumiem i wydaje mi się że to jest nie sprawiedliwe.Nom a ten dzierżawca poszukuje gruntów od 8 do 50 ha i przecież na takiej wielkości działek będzie mógł robić co tylko będzie chciał
co sądzicie o tym punkcie w umowie§ 6. BUDOWA FARMY WIATROWEJ.

#190 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 24 kwiecień 2009 - 18:40

Elektrownie wiatrowe Wszystko się potwierdza z tym co wcześniej pisałem...

Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#191 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 24 kwiecień 2009 - 20:38

Elektrownie wiatrowe no działki 50ha to ija bym niedał pod dzierżawe.
maweric1803 jak chcą takie duże działki totylko przez podział geodezyjny,wytyczyć tam gdzie im pasuje po 0.3ha i niech bulą aswoją drogą to za 8tyś to se niemaco gitary zawracać i pchac sie wtakie tematy no chyba że działka do 1h.

#192 Share tomu

tomu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 447 postów

Napisany 24 kwiecień 2009 - 21:23

Elektrownie wiatrowe @maverick1803, a jak masz napisane w tej umowie czy będą ci płacić za elektrownie wiatrowe czy za wydzierżawioną ziemię?? Pisałeś wcześniej że umowe masz na 30 lat sprawdź w umowie czy to jest te 30 lat czy przypadkiem jeszcze mogą sobie ją przedłużyć po tym okresie??
Kopiowanie, używanie i rozpowszechnianie zdjęć jedynie za zgodą autora!

#193 Share Zandi

Zandi

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 0 postów

Napisany 25 kwiecień 2009 - 07:23

Elektrownie wiatrowe Po 30 latach juz nie mozna sobie nic przedluzyc, tzn. mozna ale i tak juz umowa jest na czas nieokreslony wiec co roku macie prawo ja wypowiedziec.

Co do pytania Mavericka o punkt 8. to pierwszy raz spotykam sie z takim zapisem. Rzeczywiscie jest on jakis dziwny, ale duzo zalezy co jest napisane w kwestii platnosci, czy jest tam kwota konkretna czy za turbine, bo jak za turbine to i tak chyba bedzie to obowiazywalo nawet jak bedzie ich wieksza ilosc. Ale tutaj nalezy to sprawdzic.

Co do tego ze sie dzierzawi cala dzialke a nie 0,3 ha. To nie jest spowodowane zadnym przekretem tylko tym ze na poczatku inwestycji nikt nie wie gdzie dokladnie bedzie stala turbina, jak juz pisalem potrzebne jest mase badan, pomiarow, ekspertyz. A zeby je przeprowadzic juz trzeba miec dzierzawe.....

#194 Share maverick1803

maverick1803

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 25 kwiecień 2009 - 18:30

Elektrownie wiatrowe Ja mam działkę 8ha i na niej chcą tą fermę wiatrową postawić,cała ta umowa jest dość korzystna tzn.f) turbina od 7501 KW do 1900 KW – roczny czynsz dzierżawny to 4.000 euro
g) turbina od 1901 KW do 2500 KW – roczny czynsz dzierżawny to 5.000 euro
ale,przecież nie wiadomo ile to 5tys euro bedzie warte za parę lat,przecież kurs w każdym momencie może spaść do 3zł lub gdy wejdziemy do strefy euro,to okaże się że te 5tys.to będzie moja miesięczna wypłata tu powinna być jakaś zmiana w umowie np.że kurs euro zakładamy 4 zł to wtedy 5Etys*4=20tys.zł a gdy kursE będzie wynosił np 3zł to muszą zapłacić 6,666E i to było wtedy takie wyrównanie nom i jakiś aneks czy zmianka by się przydała na temat inflacji lub coś.Nom ale jeszcze boje się tego 8pkt
§ 11. ODSZKODOWANIE ZA STRATĘ NA SKUTEK ZNISZCZENIA PLONÓW,ETC.
1. Dzierżawca jest zobowiązany do wypłaty odszkodowania na rzecz Wydzierżawiającego z tytułu szkody poniesionej na skutek zniszczenia plonów, która została spowodowana działalnością Dzierżawcy zgodnie z niniejszą umową.
2. Odszkodowanie za szkody poniesione przez Wydzierżawiającego będzie obliczone proporcjonalnie do:
a) powierzchni zniszczeń oraz
B) średniej wydajności z jednego hektara dla danego rodzaju uprawy udokumentowanej przez Wydzierżawiającego, obliczenie zostanie dokonane w oparciu o udokumentowaną średnią wydajność z 1 hektara w regionie, w którym posadowiona jest Farma Wiatrowa.
3. Jeśli w toku prac budowlanych przez Dzierżawcę zostanie naruszony system melioracyjny, linii kablowych, urządzeń Wydzierżawiającego, etc., Dzierżawca na swój własny koszt i niezwłocznie dokona odpowiednich napraw w takich urządzeniach i zapewni ich dalsze funkcjonowanie.
12. PRZYWRÓCENIE DO STANU POPRZEDNIEGO I ZWROT
NIERUCHOMOŚCI.

1. Z chwilą wygaśnięcia lub zakończenia umowy, dzierżawca jest zobowiązany do zwrotu nieruchomości w stanie niepogorszonym. W tym celu dzierżawca zobowiązuje się do usunięcia elementów Farmy Wiatrowej w temine 6 miesięcy od dnia zakończenia lub wygaśnięcia umowy.
2. Części Infrastruktury Pomocniczej położone do 1 metra oraz pod ziemią oraz drogi utworzone na Nieruchomości nie zostaną usunięte, co Wydzierżawiający niniejszym akceptuje i wyraża zgodę.
3. Odbiór nieruchomości po zakończeniu lub wygaśnięciu umowy zostanie potwierdzony protokołem zdawczo-odbiorczym podpisanym przez strony.

#195 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 25 kwiecień 2009 - 21:58

Elektrownie wiatrowe

Co do tego ze sie dzierzawi cala dzialke a nie 0,3 ha. To nie jest spowodowane zadnym przekretem tylko tym ze na poczatku inwestycji nikt nie wie gdzie dokladnie bedzie stala turbina, jak juz pisalem potrzebne jest mase badan, pomiarow, ekspertyz. A zeby je przeprowadzic juz trzeba miec dzierzawe.....

To dlaczego w umowie nie jest zaznaczone ze np. mogą wziąć 30 arów z działki 4ha?
Przecież mogłby być punkt ze po wybadaniu i wyznaczeniu miejsca można geodezyjnie oddzielić im te 30arów gdzie im pasuje

Ooo i wtedy juz bym pokrył chętnie koszty geodezyjne i dałbym im dał kawałek ziemi za te ~15tys od trubiny, mając pewność ze pozostałe 3,7ha jest moje a nie moje w sensie ich...

Nie mam tu na mysli konkretnych firm, piszę ogólnikowo B)

Kontakt 661995047

#196 Share Zandi

Zandi

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 0 postów

Napisany 26 kwiecień 2009 - 07:03

Elektrownie wiatrowe Marcin masz calkowita racje!!!!! I tak w umowach porzadnych firm jest, co wiecej nawet za geodete zostanie Ci zwrocone B)

#197 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 26 kwiecień 2009 - 18:07

Elektrownie wiatrowe panowie przecież przed postawieniem turbiny i tak zostanie wydzielona odrębna działka z nowym numerem geodezyjnem bo kto zabóli za podatek od nieruchomosci za np. 8ha?wydzielą tylko tyle ile im potrzeba pod fundament i droge dojazdowa.

#198 Share Wojtek23

Wojtek23

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 26 kwiecień 2009 - 18:15

Elektrownie wiatrowe Witam.
z tego co wiem przynajmniej u mnie mam podpisaną umowę i pod każdy wiatrak potrzebne jest 1HA na wiatrak aby było ok.

#199 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 26 kwiecień 2009 - 20:04

Elektrownie wiatrowe

panowie przecież przed postawieniem turbiny i tak zostanie wydzielona odrębna działka z nowym numerem geodezyjnem bo kto zabóli za podatek od nieruchomosci za np. 8ha?wydzielą tylko tyle ile im potrzeba pod fundament i droge dojazdowa.

Raczej chodziło mi o to by nie mieli we władaniu reszty Twojej działki :D

Kontakt 661995047

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#200 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 26 kwiecień 2009 - 20:19

Elektrownie wiatrowe marcin974 ja z własnej inicjatywy zmieniłem umowe a dokładnie dodałem zapis iż poza gróntem potrzebnym pod stope i droge dojazdową użytkuje ja i pobieram wszelkie kożyści czyli dopłaty itp