benek79

Elektrownie wiatrowe

Polecane posty

benek79    16

witam. moze ktos sie orientuje ile mozna dostac dzierzawy za postawienie wiatraka na dzialce rolnej????

Edytowano przez andrzej2110
Tytuł z CapsLock

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

do 5% prowizji i min. 5 000 euro. wydzierzawia sie przewaznie 1 ha, czasem mozna obsiewac czasem nie zalezy od umowy. co do samej umowy to lepiej dac prawnikowi do przeczytania, bo wiatraki w polsce to narazie bardzo sliski grunt :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ryszrol    4

Mi zaproponowała pewna firma 10tyś od jednego a chcą postawić 9 sztuk.

A koledze powiedzieli że dadzą mu 20tyś od jednego megawata a że te wiatraki co będą u niego stawia mają po 2,5MW no to będzie gościu bogaty a chcą u niego postawić 3 , ale to już inna firma

---połączone---

 

podejrzewam że zgłosiła sie do ciebie firma WINBUD

Edytowano przez marcin974
łączenie postów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzezmen    0

U mnie firma z gdańska sie zgłosiła.Płaca 16 tys za wiatrak.Z tata się zastanawiamy i trzeba dać do przestudiowania umowę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
U mnie firma z gdańska sie zgłosiła.Płaca 16 tys za wiatrak.Z tata się zastanawiamy i trzeba dać do przestudiowania umowę.

firma z gdanska ktora ma zamiar stawiac, czy firma z gdanska ktora jest posrednikiem, bo takich u nas to juz przez ostatni rok z 5 sie przekrecilo i tylko mapami szastali. to tylko pionki i od razu nalezy ich do pionu ustawic :rolleyes: . poza tym jesli do mnie przyjezdza gosc starym focusem co chce robic milionowe inwestycje i twierdzi ze to on bedzie stawial te wiatraki to od razu wiem co o nim myslec.

jedyny sens dzierzawy ma prowizja od MW i ustalenie minimalnej stawki, poza tym wiekszosc takich cwaniakow nie chce placic od razy tylko gdy wiatrak powstanie, blokujac tym samym miejsce i cala filozofia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemo85    14

Dzisiaj przyjechał do mnie przedstawiciel firmy z Inowrocławia Windprojekt(pośrednik) i okazało się że chcą u mnie wiatrak stawiać. Proponują 15 tys rocznie przez 25 lat z tym że stawka może wzrastać i co roku ma być ta kwota renegocjowana. tu jest link na stronę tej firmy:

 

http://windprojekt.pl/

 

jak myślicie dało by rade jeszcze coś wytargować bo w sumie w okolicy mam najlepsze warunki na postawienie tego wiatraka ale jakbym sie nie zgodzil to ewentualnie mogą u sąsiada postawić.

 

U mojego kuzyna też mają stawiać tylko jakaś firma z Gdańska i oni już podpisali umowę wstępną na 18tys zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

mnie interesuje jedna rzecz. co sie dzieje po upływie tych 25lat?? rozbierane so jeśli sie ich już nie chce??


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemo85    14
mnie interesuje jedna rzecz. co sie dzieje po upływie tych 25lat?? rozbierane so jeśli sie ich już nie chce??

 

Albo rozbiorą albo przedłużą umowę no przynajmniej tak jest napisane w umowie wstępnej. W przypadku rozbiórki muszą doprowadzić teren do stanu sprzed inwestycji. Ciekawe jak to zrobią jak same fundamenty będą zalewane na 4metry :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

4m?? to nic. tata widział jak kuli fundamenty na ORLENIE. 10m w ziemie i fest beton ze zbrojeniem. na tym fundamencie stała jakaś potężna konstrukcja która była narażona na drgania podczas pracy wiec fundament nie mógł być słaby.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DANIEL    1

Dalszy krewny dostaje coś koło 80 kawałów rocznie ale nie wiem dokładnie na jakim areale są te wiatraki w każdym bądź razie są to niemałe pieniądze.

Ciekawe jak to wygląda jak by samemu postawić kilka sztuk na własnym polu (na kredyt) z pewnością zyski były by o wiele korzystniejsze od tych z gospodarki i wolny czas, wkońcu energii elektrycznej brakuje coraz więcej, (podwyżki od lutego)...ale jest to inwestycja długo terminowa, podobno one potrafią się kręcić aż 40 lat...

Może ktoś z Was posiada jakieś ciekawe linki o tematyce wiatraków, cen, firm które się tym zajmują?

Może są jakieś dotacje ze strony UNI EU na tę działalność?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
Albo rozbiorą albo przedłużą umowę no przynajmniej tak jest napisane w umowie wstępnej. W przypadku rozbiórki muszą doprowadzić teren do stanu sprzed inwestycji. Ciekawe jak to zrobią jak same fundamenty będą zalewane na 4metry :rolleyes:

nawet jak przedluza to i tak musza rozebrac i postawic na nowo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155
poza tym jesli do mnie przyjezdza gosc starym focusem co chce robic milionowe inwestycje i twierdzi ze to on bedzie stawial te wiatraki to od razu wiem co o nim myslec.

a mnie życie nauczyło nie patrzeć na samochód, bo to nie jest żadna wykładnia, i np ja jeżdze 10 letnim maluchem, i dobrze mi z tym jakoś szkoda kasy na auto jest wiele ważniejszych potrzeb. Mój znajomy ma potężną firme kamieniarską przyjechali niemiaszki podpisywać z nim kontrakt na jakiś kamień a on wysiał ze starego poloneza trucka. Niemcy pojechali ob im się właściciel nie spodobał. A że zapotrzebowanei na kamień jest straszne to na drugi dziń przyjechali spowrotem i jeszcze przepraszali.


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

heh no moze zabrzmialo to prozaicznie ale w sumie tak mialo :)

chodzilo oto, ze gosc ktory przyjechal nie mial zadnych "uprawnien" zeby negocjowac, ustalac ceny, pewne aspekty prawne itd. to byl zwykly ciec, ktoremu inwestor odpalilby pare groszy za robote, a jak wpadl na poczatku mowil, ze to jego firma bedzie stawiac wiatraki :rolleyes: hehe

 

oczywiscie gdyby przyjechal powazny gosc nawet duzym fiatem i mial jakies prawo glosu, traktowalbym go jak najbardziej powaznie ;)

 

ale pamietam jak odrabialem praktyki (na przymusowej dziekance) w stoczni, to szef firmy wspomnial przy jakiejs niezobowiazujacej rozmowie, ze obracajac sie w pewnych kregach biznesowych (np. jadac z "przyjaciolmi" na narty do Austrii) nie bylby dobrze, powaznie odebrany przyjezdzajac pospolitym samochodem, takze to nie wynika z mojej proznosci, czy toku myslenia "blachary" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535
nawet jak przedluza to i tak musza rozebrac i postawic na nowo ;)

to oni tak mocno to stawiają ze rozleciało by sie gdyby dużej postało?? Wiatr tego nie wywróci po 24 latach?? :rolleyes:


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Sama turbina ma trwałość ok 30 lat, po tym czasie na skutek zmęczenia materiału mogą ulec zniszczeniu. W Niemczech zawaliło się sporo takich 20-paroletnich turbin i teraz nikt nie ryzykuje przedłużania czasu eksploatacji, 25 lat to rozsądna granica :rolleyes: .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

ale mi chodzi o fundamenty i maszt.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Fundamenty wytrzymają, ale maszt może się złamać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin1987    2

W sąsiedniej miejscowości ogrodnik postawił dwa wiatraki firmy ''Vestas'' za własną kasę a potem miał problemy z elektrownią bo nie chcieli podłączyć ale na szczęście sie dogadali i wiatraki zarabiają na siebie jak będę tam jechał to zrobie fotki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemo85    14

Dzisiaj podpisaliśmy wstępną umowę na postawienie elektrowni na działce do 0,25 ha. Maja nam płacić 18 tys zł rocznie i od tego będziemy musieli zapłacić 8,5% podatku. Teraz przez ok rok będą załatwiać pozwolenia na budowę i wtedy podpiszemy umowę notarialna.

 

Elektrownia ma mieć moc 2MW i wysokość ok 100m z śmigłem 140-150m. całość ma niby ważyć 360 ton, jedno śmigło ma ważyć 10 ton ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lysyrolnik    17

Ciekawe czym to beda stawiali ;) I jak zamocowac 10 tonowe smiglo na wysokosci 100m :D :D :)


Honda - The Power of Dreams :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535
Ciekawe czym to beda stawiali ;) I jak zamocowac 10 tonowe smiglo na wysokosci 100m :D:):)

 

z tym nie ma problemu.

 

700t udzwigu wystarczy??? http://zuraw.pl/ea/strony/index.php?id=279...k=134&l=187

 

PS: a piramidy jak zbudowano ?? :)


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lysyrolnik    17

Czego to juz nie ma na tym swiecie ;):D

 

(O.o) taki dzwig, to by byl w sam raz do ukladania sterty :) :) :)


Honda - The Power of Dreams :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, zainteresował mnie pewien temat. Jakie negatywne skutki ma wywóz,, szamba domowego,, na pole jako gnojowicy? czy poprzez środki chemiczne idzie glebę w jakiś sposób,, zniszczyć,, ? czy działa to po prostu jako zwykła gnojowica? kiedyś stosowano przydomowe ,,oczyszczalnie,, i szło to dalej. Pytam z czystej ciekawości bo wiem że niektórzy tak robią, sam tego nie praktykuje, jest to oczywiście nielegalne 😉
    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez TheRolnik1992
      Witam wszystkim. 
      Mam mały problem z budową chodnika przy drodze powiatowej w mojej miejscowości. Mianowicie wzdłuż mojej działki i drogi idzie rów do którego dołącza się rów z mojego bajorka,( pełni on funkcję przelewową). I teraz gdy w końcu zaczęli robić chodnik to wg planu rów ma zostać zasypany. W tym momencie pojawia się problem z nadmiarem wody z bajorka jaka będzie np. przy roztopach, ponieważ zacznie mi zalewać pomieszczenia gospodarcze . Odprowadzenie na mojej działce zostanie ale tylko do drogi potem nie ma jak dalej płynąć.
       Teraz moje pytanie :
      czy mogę jakoś załatwić żeby w miejscu rowu może być wkopana rura by woda mogła dalej spływać pod chodnikiem? 
      czy drogi mają odgórnie w planach żeby odcinać się od napływu wody z działek sąsiadujących? 
      Z góry dziękuję za odpowiedzi i pomoc. 
      Teraz lecę na oddział wody polskie by załatwić jakieś mapki na których ten właśnie rów może być zaznaczony.
    • Przez kamils1118
      Witam. Czy będąc na ryczałcie i mając konto osobiste w banku spółdzielczym muszę zakładać drugie konto rolnicze żeby dostawać przelewy fakturowe np. za sprzedane bydło lub zboże? Wiem że dopłaty bezpośrednie mogą wpływać normalnie na konto osobiste.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj