Skocz do zawartości

Zdjęcie

technik rolnik czy technik mechanizacji rolnictwa

114 odpowiedzi na ten temat

#101 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 04 maj 2014 - 08:18

technik rolnik czy technik mechanizacji rolnictwa Przy rekrutacji nikt się Cb nie pyta czy masz gospodarstwo, możesz być TR bez hektarów

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
technik rolnik czy technik mechanizacji rolnictwa Dzisiaj, 21:51
  •  

#102 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 13 maj 2014 - 16:43

technik rolnik czy technik mechanizacji rolnictwa Witam,
Zbliża się czas wysyłania podań do szkół ponadgimnazialnych i oto moje pytanie,jaką z tych szkół wybrać :)
Zastanawiam się nad dwoma kierunkami. Technikum Mechanizacji Rolnictwa czy też Technik Rolnik. ?
Osobiście wolałbym na Mechanizację iść,bo kursy na rolnika mogę zrobić też po ukończeniu 18-nastki w tej samej szkole(oddalona około 20 km od mojego domu) .
I czy opłaca mi się iść do tej szkoły,gdy po niej odziedziczył bym około 30 hektarowe gospodarstwo. ?
Czy po mechanizacji będe mógł normalnie być rolnikiem czy ten kurs będzie obowiązkowy,bo jak się orientowałem to mogę być,ale wszelkie dofinansowania i pomoce nie wchodzą w grę bez tego kursu. :/

Z góry dzięki za pomoc ;)
Pozdrawiam :)

#103 Share PATr

PATr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1625 postów

Napisany 13 maj 2014 - 17:51

technik rolnik czy technik mechanizacji rolnictwa Wszelkie dofinansowania ci przysługują po tmr, żadnych kursów już nie potrzebujesz

#104 Share Pablo44

Pablo44

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów
  • Zainteresowania:To co związane z rolnictwem...

Napisany 14 maj 2014 - 21:03

technik rolnik czy technik mechanizacji rolnictwa Sam mam Technikum Mechanizacji Rolnictwa i to tez uprawnia tak samo ja rolnik, a co do profilu to od ciebie zależy, jaka jest szkoła, też co cię nauczą, według mnie na mechanizacji jest mniej nauki, Ogólnie to żeby zgrana klasa się trafiła i nauczyciele reszta i tak jak będziesz chciał to sobie sam wyuczysz, ja chodziłem na mechanizację ale miałem fajna babkę od podstaw rolnictwa, lubiłem sobie powymieniać tematy, wypożyczałem dodatkowe książki na temat bydła,rodzajów chwastów itp. tak że jak będziesz chciał to sam się douczysz to co będziesz chciał, Najważniejsza jest zgrana paczka reszta sam poleci

#105 Share Dominik97

Dominik97

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów
  • Zainteresowania:Dziewczyny ,Rolnictwo , Maszyny Rolnicze

Napisany 26 grudzień 2014 - 08:45

od kiedy na kierunek TR lub TMR jest jakiś próg posiadanych hektarów ? Osobiście chodze na TMR a posiadam nie cały 1 ha

#106 Share rolnik19214

rolnik19214

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 02 luty 2015 - 08:13

technik rolnik czy technik mechanizacji rolnictwa ja tez musze podjasc taka decyzje

#107 Share Mrmagyster

Mrmagyster

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 185 postów
  • Zainteresowania:Pojazdy, mechanika, survival, podróże, dziewczyny ;)

Napisany 01 marzec 2015 - 16:04

Jako uczen 3 klasy TMR mogę się wypowiedzieć tyle; gdybym nie poszedł na ten kierunek to napewno do dnia dzisiejszego wielu rzeczy bym nie umiał wykonać, naprawić, użytkować itp, mimo że w garażu przesiadywałem od małego. Jeśli jest z was ktos dla kogo warsztat to drugi dom albo i pierwszy to jak najbardziej zachęcam do pójścia na TMR, z tym że trzeba sobie się uczyć dużo więcej we własnym zakresie, tj. książki, zdobywanie wiedzy praktycznej, własne praktykowanie różnych ''doświadczen'' w warsztacie, oczywiscie zgodnych z BHP no i mieć zapał, chęci do tego i wgl. Nie wiem jak jest na mechaniku ale pewnie podobnie z tym że chłopaki biorą bardziej tematy typowo produkcyjne na skale przemysłowe i wgl. A więc jeśli jesteś człowiekiem, który uwielbia zapach stopionego metalu, elektrody, tarczy do cięcia, smarów olejów i wzdycha przy tokarkach ma banana na twarzy to jak najbardziej proponuję kierunki mechaniczne, w tym TMR m.in.

A TR do TMR to bym nie porównywał bo to całkiem inna bajka. Gdzie TR w warsztacie, na polu owszem.

W 1 klasie TMR poznacie na zajęciach praktycznych  BHP, organizację stanowiska pracy, obróbkę ręczną( i tu nie razcie się do tego bo tj podstawa, a wielu płacze jak ma coś przeciąć brzeszczotem lub piłować pół dnia pilnikiem, tacy z nich twardziele), obróbkę plastyczną, spawalnia, kuźnia

W 2 klasie będziecie wykonywać przeglądy ciągników, maszyn, pojazdów, użytkować je w polu itp

W 3 klasie to juz naprawy, przeglądy, obsługi, użytkowanie maszyn, pojazdów

W 4 nwm bo jeszcze nie byłem ;)

welcome :D

#108 Share kamil496

kamil496

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 609 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo

Napisany 01 marzec 2015 - 20:10

Jeśli będzie to typowo szkoła rolnicza, to owszem może coś ,, liźniesz '' z obsługi maszyn, naprawianie, cięcie spawanie itp...  a jeśli pójdziesz do szkoły w środku miasta co może i mają warsztaty, może i wypasione w nowoczesne narzędzia ale to wszystko jest dla innych kierunków tj, ( mechanik samochodowy, budowlanka, mechatronika itd ). Dla kierunku rolniczego to NIC nie oferują ! Wszystko co robimy to sama teoria, fakt że jestem na profilu TR 3 klasa ale jest też mechanizacja  klasa 4  to absolutnie się niczym nie różni.

Jak najszybciej to skończyć...

Edytowany przez kamil496, 01 marzec 2015 - 20:11.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#109 Share Mrmagyster

Mrmagyster

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 185 postów

Napisany 02 marzec 2015 - 14:59

No to widzisz, u nas z kolei rolnika nie ma wgl bo nie ma chętnych. Z technikum to mechanizacja,turystyka i żywienie, a w zawodówce mechanik i tyle jest klas bo nie ma chętnych na inne kierunki ;)

#110 Share lew908

lew908

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 452 postów
  • Zainteresowania:Sport , Rolnictwo, Motoryzacja

Napisany 02 marzec 2015 - 16:00

No ja niestety chodze do szkoły gdzie od dawien dawna nastawiona jest na typowo ogrodnicze kierunku. TMR otworzyli 7 lat temu i powoli organizują warsztat itp. NIby od czasu do czasu naprawimy jakąś maszyne czy cos ale większosc praktyk niestety przesiadywalismy w szklarniach wycinając kapuste itp. Dopiero w trzeciej klasie jak się zbutnowalismy to tego nie robliśmy tylko jakies rzeczy związane z naszym kierunkiem a w czwartej teraz siedzymy w klasach i do technika się uczymy

"Ziemia to klejnot drogi, kto jej pilnuje nie będzie ubogi"

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

#111 Share delta6583

delta6583

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 06 maj 2015 - 21:53

Gdzie jest jakaś szkoła rolnicza na podkarpaciu w okolicy miejscowości Kamień jest to jakieś 36km na północ od Rzeszowa 

Jakie są przedmioty rozszerzone w TR ?

#112 Share AgataWawszczak

AgataWawszczak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 27 styczeń 2016 - 19:39

Witam 

Powracam do tematu i mam pytanie czy opłaca mi się iść na TMR przy 8ha i własnym sprzęcie 

#113 Share Mrmagyster

Mrmagyster

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 185 postów

Napisany 28 styczeń 2016 - 09:57

@AgataWawszczak - że tak spytam - a co to ma do rzeczy ile masz ha i czy masz swój sprzęt ? :D

TMR to nie jest tylko droga w jedną stronę. Opcji po tym kierunku jest kilka. U mnie w szkole TMR to głównie warsztatówka, choć przez te 4 lata w polu trochę pracowaliśmy maszynami. Przedmioty zawodowe od początku materiałoznawstwo, podstawy techniki, obsługi pojazdów, maszyn, użytkowanie pojazdów i maszyn, eksploatacja itp. Jedynym przedmiotem ''rolniczym'' to były podstawy rolnictwa przez 1 rok nauki ;)

A co do tego czy się opłaca iść na ten kierunek ? Odp brzmi nwm. To zależy od Ciebie jaki masz potencjał i czego chcesz. Ja osobiście nie narzekam coś się nauczyłem w szkole, coś sam. Jedno jest pewne że jak myślisz o studiach to w technikum nie ma lekko bo trzeba pilnować zawodowych i ogólnokształcących - w liceum zawodowych nie mają i tu uważam że mają lzej ;)

#114 Share peny259

peny259

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 28 styczeń 2016 - 10:09

technik rolnik czy technik mechanizacji rolnictwa osobiście Chodziłem do TMR ale w TR było dużo dziewczyn i wydaje mi się ze to bardziej właściwy wybór dla dziewczyny. Ale to tak tylko wspominam jak było u mnie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#115 Share Grabowiec

Grabowiec

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 21 wrzesień 2016 - 14:30

Jestem takiego zdania, że szkoła średnia nie ma większego znaczenia. Nikt w rolnictwie na wykształcenie sie nie patrzy a raczej na wiedzę i umiejętności. Przynajmniej tak było, gdy ja próbowałem załatwiać sobie pracę. Oczywiście studia warto mieć, ale technikum - to już co Cię bardziej interesuje.

Podobne tematy tr tmr jaka szkole wybrac technikum rolnicze technikum mechanizacji dalsze ksztalcenie szkołatechnikum mechanizacji rolnik kursy technik rolnik gospodarstwo opłacalność czy warto średnia szkoła ponadgimnazialna młody