Skocz do zawartości

Zdjęcie

technik rolnik czy technik mechanizacji rolnictwa

114 odpowiedzi na ten temat

#81 Share poziomka

poziomka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 304 postów
  • Zainteresowania:bydło mleczne

Napisany 09 grudzień 2013 - 16:45

technik rolnik czy technik mechanizacji rolnictwa Grzegorz8946 a nie macie praktyk zagranicznych czy coś ?

Edytowany przez KRISTOFORn, 18 grudzień 2013 - 17:54.
pisanie posta pogrubioną czcionką

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
technik rolnik czy technik mechanizacji rolnictwa Dzisiaj, 23:13
  •  

#82 Share HolmerTerraDos

HolmerTerraDos

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,maszyny rolnicze,muzyka elektroniczna

Napisany 10 grudzień 2013 - 18:07

Chłopie... Ciekawe co będziesz mieć po tych kierunkach... Po technik rolnik będziesz zwykłym rolnikiem. A po mechanizacji rolnictwa będziesz mechanikiem rolniczym. Mój wuja skończył TMR i nic nie ma. Jest zwykłym rolnikiem. I nie znajdziesz pracy po TMR. Wyślij podanie na Technik mechanik lub technik pojazdów samochodowych ;)). Nawet po technikum mechanicznym lub technikum samochodowym możesz być rolnikiem ;). Nastaną chuxxxx czasy to znajdziesz sobie robote po tym kierunku w jakims zakladzie motoryzacyjnym lub gdzieś i zarabiasz kokosy ;) polecam to co wymieniłem bo po TMR ani TR nic nie ma tylko jest sie zwykłym rolnikiem bez perspektyw... Ja ide na Technik mechanik lub technik pojazdów samochodowych od września a moi rodzice mają gospodarstwo 23 ha.

Niestety nie masz racji kolego bo mój wujek skończył TMR,został później wicedyrektorem SKR-u a po przemianach ustrojowych dostał dobrze płatną pracę na stanowisku tokarza-frezera i pracuje tam do dziś i nienarzeka.

#83 Share Marcin349

Marcin349

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 279 postów

Napisany 10 grudzień 2013 - 19:52

technik rolnik czy technik mechanizacji rolnictwa Mi się zdaje ze trzeba ukończyć rolniczy kierunek żeby dostać dofinansowanie typu PROW,MR itd

#84 Share poziomka

poziomka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 304 postów

Napisany 13 grudzień 2013 - 16:58

technik rolnik czy technik mechanizacji rolnictwa Możesz chodzić do innej szkoł a później zrobić kurs rolniczy i też dostaniesz :)

#85 Share PatKaz95

PatKaz95

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów
  • Zainteresowania:Szynszyle Maszyny Rolnicze Wędkarstwo

Napisany 15 grudzień 2013 - 13:09

technik rolnik czy technik mechanizacji rolnictwa Jestem w III TMR i nie żałuję swojego wyboru. Chodzę na Golecin. Praktyki mamy jeden dzień w tygodniu i do tego w III kl. miesiąc w czerwcu. Ja wybieram się do Niemiec. Ściśle współpracujemy z firmami Lehmann-Agrotechnika; Kuhn-Maszyny Rolnicze; Agromarket Jaryszki i innymi. Mogę szczerze polecić tę szkołę i ten zawód nawet da osób które nie mają gospodarstwa (tak jak ja) ponieważ w TMR uczysz się również dużo z mechaniki. Pozdrawiam i zapraszam wszystkich na Golęcin.
www.zstpoznan.pl - Szkoła Która Potrafi Czegoś Nauczyć

Zespół Szkół Technicznych w Poznaniu-Golęcinie Prezentacja Szkoły Nowość!!! www.youtube.com/watch?v=qHOJw56b5Vc

#86 Share cornerpl1

cornerpl1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów
  • Zainteresowania:ciężarówki czyli tiry itp komputery

Napisany 18 grudzień 2013 - 17:50

Niestety nie masz racji kolego bo mój wujek skończył TMR,został później wicedyrektorem SKR-u a po przemianach ustrojowych dostał dobrze płatną pracę na stanowisku tokarza-frezera i pracuje tam do dziś i nienarzeka.

być może , ale zarobki pewnie około 2tys?

#87 Share Grzegorz8946

Grzegorz8946

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 20 grudzień 2013 - 20:45

technik rolnik czy technik mechanizacji rolnictwa poziomka-niestety nie,jedynie własne gospodarstwo i w trzeciej klasie na stacji diagnostycznej ok 1,5 mieś. i w wakacje 2 tyg.podczas zbioru zbóż.
HolmerTerraDos- mylisz się,Technik Mechanizacji Rolnictwa uczy się dosłownie wszystkiego co związane z rolnictwem i nie tylko.Zaczynając od uprawy,poznawanie maszyn i pojazdów rolniczych w tym również ,,pojazdów samochodowych'',uczymy się obsługi sprzętu do diagnostyki pojazdów,po TMR,będziesz miał o wiele większe możliwości niż po Techniku mechaniku lub nawet samym techniku rolniku.

Edytowany przez Grzegorz8946, 20 grudzień 2013 - 20:55.

#88 Share poziomka

poziomka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 304 postów

Napisany 22 grudzień 2013 - 17:11

technik rolnik czy technik mechanizacji rolnictwa Grzegorz8946 my mamy w drugiej klasie wyjazd do Niemiec na dwa tygodnie do firmy claasa rok temu było a dwa lata temu do volksvagena a w tym roku zobaczymy a w trzeciej klasie jak ktoś już był na praktykach w Niemczech to miesięczne praktyki u gospodarzy albo u siebie
TMR to szkoły ogólnie związane z mechaniką tak jak piszą poprzednicy nawet po tej szkole możesz otworzyć warsztat samochodowy

#89 Share Marcin349

Marcin349

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 279 postów

Napisany 22 grudzień 2013 - 18:46

technik rolnik czy technik mechanizacji rolnictwa Ma ktoś tutaj dobry kontakt z nauczycielem bo chciałbym żeby ktoś się zapytał czy da się przenieść z TM do TMR bez chodzenia od początku, wiem że to dość dziwna prośba ale nie chcę dzwonić do szkoły a osobiście się też tam nie pojawię bo mam do niej 60km ;(

#90 Share kacperbaldyga

kacperbaldyga

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 30 grudzień 2013 - 22:15

technik rolnik czy technik mechanizacji rolnictwa Cześć :)
A co,myślicie o TMR w Widzewie woj. łódzkie

Edytowany przez kacperbaldyga, 30 grudzień 2013 - 22:16.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#91 Share Pawlo547

Pawlo547

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów

Napisany 20 styczeń 2014 - 18:59

technik rolnik czy technik mechanizacji rolnictwa A czy po TAK dostane dofinansowanie z tytułu PROW

#92 Share poziomka

poziomka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 304 postów

Napisany 21 styczeń 2014 - 20:45

technik rolnik czy technik mechanizacji rolnictwa A mógł byś rozwinąć trochę ten skrót co to oznacza ?

#93 Share Pawlo547

Pawlo547

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów

Napisany 22 styczeń 2014 - 18:25

technik rolnik czy technik mechanizacji rolnictwa T.Architektury Krajobrazu

#94 Share rolnik554

rolnik554

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 151 postów

Napisany 11 luty 2014 - 18:01

Ja niedawno stanąłem przed tym samym wyborem i zdecydowałem się na TMR. Po tej szkole masz jakby dwa zawody :rolnik i mechanizator rolnictwa. Jeśli przyjdą trudne czasy to zawsze można dorobić jako mechanik maszyn rolniczych lub operator maszyn rolniczych. Po rolniczym masz tylko rolnika. ;)

ja mam profil technik rolnik ale też ucze się podstawowej eksploatacji i konserwacji maszyn rolniczych na takim przedmiocie jak organizacja pracy sprzętu rolniczego w gopsodarstwie rolnym

#95 Share oaxis3333

oaxis3333

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 390 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja ,RoślinnośĆ , ZwierzętA , elektronika , komputery , fotgrafie, ODPOCZYNEK z rodziną :)

Napisany 22 luty 2014 - 10:01

technik rolnik czy technik mechanizacji rolnictwa A ja mam TECHNIK ROLNIK + BHP + EGZAMIN ZAWODOWY :)

Jesli pomogłem , okarz to Dając łapkę w górę  :) to motywuje ...

Kupie ostatni korpus (słupice) do pługa unia tur 4+1 na zabezpieczeniu sprężynowym
pozdrawiam !

#96 Share poziomka

poziomka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 304 postów

Napisany 14 marzec 2014 - 06:56

technik rolnik czy technik mechanizacji rolnictwa No egzamin zawodowy każdy ma bo jak go nie zdasz to nici lepiej niezdać matury niż tego ;) a pierwszy egzamin już w czerwcu dla roczników 96 :)

#97 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 02 kwiecień 2014 - 20:06

technik rolnik czy technik mechanizacji rolnictwa Witam, :)
Jestem tu początkującym więc prosze o wyrozumiałość :)
Zwracam się do was z pytaniem czy po Technikum mechanizacji rolnictwa będe mógł prowadzić własne gospodarstwo ? Czy potrzebne będą dodatkowe kursy ?

#98 Share lew908

lew908

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 452 postów
  • Zainteresowania:Sport , Rolnictwo, Motoryzacja

Napisany 02 kwiecień 2014 - 20:06

technik rolnik czy technik mechanizacji rolnictwa będziesz mógł :P
"Ziemia to klejnot drogi, kto jej pilnuje nie będzie ubogi"

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

#99 Share bartek123456

bartek123456

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 03 kwiecień 2014 - 19:27

technik rolnik czy technik mechanizacji rolnictwa W tym roku kończe TMR w ZSP nr.2 w Łowiczu i powiem wam szczerze że szału ni ma. Co prawda jest 2 czy 3 nauczycieli co z przedmiotów zawodowych co chcą czegoś nałuczyć. Ale większość nauczycieli od zawodowych znajomością nowinek technicznych utkneła na okresie lat 80/90 np. zapytałem się na lekcji pojazdów rolniczych nauczyciela o zasade działania tzw. Power Bosstu to tłumaczył mi o wzmacniaczu momentu obrotowego w starych MFach i Ursusach. Inny przykład to to że dla nauczycielki podstaw rolnictwa plon buraka cukrowego w Polsce powyżej 35t/ha jest nierealny albo oprysk Betanal jest na mszyce, nie muwiąc o tym że na eksploataci maszyn rolniczyc przepisujemy słowo w słowo podręczniki i uczymy się o budowie np. snopowiązałki. Ja chociaż miałem z tym szczęście ża praktyki w III klasie trwające 1 miesiąc załatwiłem sobie u dilera ciągników i maszyn rolniczych bo tam chociarz się czegoś nałuczyłem. Może ci co idą nową podstawą programową moja innaczej ale wątpie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#100 Share mati8991

mati8991

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 03 maj 2014 - 12:19

technik rolnik czy technik mechanizacji rolnictwa czyli po przeczytaniu tych postów jak chce sie byc tmr nie trzeba miec własnego gospodarstwa ?? czy jak ??

Podobne tematy tr tmr jaka szkole wybrac technikum rolnicze technikum mechanizacji dalsze ksztalcenie szkołatechnikum mechanizacji rolnik kursy technik rolnik gospodarstwo opłacalność czy warto średnia szkoła ponadgimnazialna młody