Skocz do zawartości

Zdjęcie

technik rolnik czy technik mechanizacji rolnictwa

114 odpowiedzi na ten temat

#61 Share bartas616

bartas616

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 98 postów

Napisany 14 czerwiec 2013 - 22:12

technik rolnik czy technik mechanizacji rolnictwa miec 75 000 a nie miec to troszkę różnica ;) więc wydaje mi się, że jednak troszkę się opłaca. łaski nikt Ci nie robi gdy po spełnieniu warunków przyzna Ci pieniądze które należą się polskim rolnikom.

Nie cytuj poprzedniego posta

Edytowany przez KRISTOFORn, 14 czerwiec 2013 - 22:34.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
technik rolnik czy technik mechanizacji rolnictwa Dzisiaj, 06:56
  •  

#62 Share rolnik1996

rolnik1996

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 16 czerwiec 2013 - 12:53

technik rolnik czy technik mechanizacji rolnictwa Każdy ma swój punkt widzenia. Ale żeby nie było zdziwienia jak to wszystko upadnie bo nic nie trwa wiecznie że Ci co brali te pieniądze będą musieli je zwrócić. Należeć moze i się należa ale kwestia tego czy zatwierdzą wniosek. bo chyba nie każdy dostaje

#63 Share bartas616

bartas616

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 98 postów

Napisany 16 czerwiec 2013 - 13:12

technik rolnik czy technik mechanizacji rolnictwa z dopłatami to masz rację ale wątpię żeby w najbliższych kilkulatach zostały wycofane. jakby nie patrzeć rolnictwo zawsze rzadzi sie troszkę innymi prawami niz pozostałe dziedziny gospodarki dlatego że jest to interes dla wszystkich w koło oprócz rolnika. Dlatego uważam że należy wydoić unię jak tylko się da. Wiem ze jak sie duzo nie kombinuje i trzyma zasad jakie sa w MR to mozna spac spokojnie.Chyba w roku 2010 kazdy kto zlozyl poprawny wniosek i spelnial warunki otrzymal dotację.

#64 Share supermichal13

supermichal13

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 117 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze Motoryzacja, rolnictwo, robienie filmów rolniczych.

Napisany 14 lipiec 2013 - 11:48

technik rolnik czy technik mechanizacji rolnictwa Ja własnie stałem nad wyborem kierunku TA czy TMR i wybrałem TMR zobaczymy jak to wszystko bedzie wyglądać :)
Szkoła to Leśna podlaska :)
Zapraszam na kanał na YT http://www.youtube.c...13?feature=mhee

#65 Share moris

moris

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 09 sierpień 2013 - 21:43

technik rolnik czy technik mechanizacji rolnictwa Panowie, a jak bym poszedł do technikum mechanicznego lub zawodówki i jak nadejdzie czas praktyk to moge się zatrudnic do warsztat maszyn rolniczych i uczyć sie je remontoować. a poźniej po skonczeniu szkoły mieć papier że umiem robić samochody a tak naprawde to maszyny rolnicze, albo papier na to że aby maszyny rolnicze umiem robić a nie auta?

#66 Share Ansto

Ansto

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 28 wrzesień 2013 - 17:23

technik rolnik czy technik mechanizacji rolnictwa Witam, chciałbym zapytać Was o poradę dotyczącą dalszego kształcenia. Aktualnie chodzę do trzeciej klasy gimnazjum, tudzież zastanawiam się już nad dalszym kształceniem i byciem kimś w przyszłości. Uczę się nie najgorzej, moja średnia z drugiej klasy to gdzieś 4.50. Ciągnie mnie do rolnictwa. Aktualnie mój ojciec ma gospodarstwo 10ha, w którym wszelkie prace wykonuje już ja.

Posiadany sprzęt:
- Ursus c360
- Przyczepa 4t
- Rozsiewacz nawozów
- Opryskiwacz
- Agregat 4m
- Brony 4
- Siewnik
- Dwukołówka
- Pług 3 skiby
- Kopaczka do ziemniaków

Mam do wyboru liceum, bądź technikum z profilami: Technik rolnik, Technik mechanizacji rolnictwa, Technik ochrony środowiska. Czy opłaca mi się zostawać na tym gospodarstwie, czy może lepiej podjąć technikum + jakieś dobre studia i starać się o prace w mieście?

Pozdrawiam,
Kamil.

Połączony

Edytowany przez MAT912, 28 wrzesień 2013 - 19:29.

#67 Share marcine

marcine

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 256 postów

Napisany 28 wrzesień 2013 - 19:13

technik rolnik czy technik mechanizacji rolnictwa Istotne pytanie - z jakich przedmiotów, zagadnień czujesz się mocny? Średnia nie jest do końca wyznacznikiem, bo przedmiotów można się wykuć, żeby osiągnąć dobry wynika, ale ogólnie ich nie lubić. Więc, co Cię jara, jakie przedmioty?
norweskie-lesne.pl

#68 Share Marcin349

Marcin349

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 279 postów

Napisany 23 październik 2013 - 21:12

technik rolnik czy technik mechanizacji rolnictwa Chciałbym się dowiedzieć jakie są przedmioty w tmr czego się tam uczycie tak +- w 1 i 2 roku, czy jest ciężko itd

#69 Share Marcin349

Marcin349

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 279 postów

Napisany 28 październik 2013 - 21:04

technik rolnik czy technik mechanizacji rolnictwa Odświeżam

#70 Share Traktorzysta334

Traktorzysta334

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja rolnictwa

Napisany 24 listopad 2013 - 17:49

technik rolnik czy technik mechanizacji rolnictwa @Marcin349, to czy jest cięzko czy nie zleży głównie od szkoły i od nauczyciela ;) Obecnie jestem w drugiej klasie TMR i ze szkoły jestem bardzo zadowolony :) W pierwszej klasie sporo jest przedmiotów ogólnokształcących typu chemia, biologia, geografia itp. Oraz nikomu nie potrzebna Wiedza O Kulturze( :blink: ) Przedmiotów typowo zawodowych jest niezbyt wiele. Są to m.in Podstawy Rolnictwa(uprawa gleby, hodowla zwierząt itp), Podstawy Techniki(rysunek techniczy, pismo techniczne, rodzaje materiałów, technologie produkcji itd).
Oprócz tego jeden dzień zajęć praktycznych(obróbka metalu, wszelkie pomiary m.in. za pomocą suwmiarek. mikrometrów i innych takich no i spawanie, ale to zależy od szkoły, bo ja mam dopiero w drugiej klasie)
Druga klasa to już więcej przedmiotów zawodowych: Pojazdy Rolnicze, Maszyny Rolnicze, Elektrotechnika z el. automatyki i elektroniki(czytaj fizyka :P ) i dalej Podstawy Techniki. I stety lub niestety wchodzą przedmioty rozszerzone: obowiązkowo Matma, i zależnie od szkoły Fizyka lub Biologia(ja mam to drugie). Na zajęciach praktycznych także pojazdy i maszyny.
Oprócz tego sporo wyjazdów na Targi i pokazy praktycznie za grosze( W tym roku wyjazd na Agritechnice do Hanoveru 145 zł :D )
Jak jesteś z woj. łódzkiego to zapraszam do Wolborza :ph34r:

Edytowany przez Traktorzysta334, 24 listopad 2013 - 17:51.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share Marcin349

Marcin349

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 279 postów

Napisany 24 listopad 2013 - 20:13

technik rolnik czy technik mechanizacji rolnictwa A czy jak się przepiszę z TM do takiego TMR to muszę coś zdawać bo niby coś się zazębia a rozszerzone mam te same, po 1 roku się przepiszę bo wcześniej nie dam rady ;[ gorzej jak się nie da :o

#72 Share poziomka

poziomka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 304 postów
  • Zainteresowania:bydło mleczne

Napisany 24 listopad 2013 - 21:16

technik rolnik czy technik mechanizacji rolnictwa Zdaję mi się że da się przepisać ,czemu miało by się nie dać .
Traktorzysta334 u was jest elektrotechnika :o u nas to są podstawy konstrykcji maszyn i w to jest wpakowane elektrotechnika obróbka itd kilka przedmiotów

#73 Share Marcin349

Marcin349

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 279 postów

Napisany 25 listopad 2013 - 17:36

technik rolnik czy technik mechanizacji rolnictwa U mnie w tm są takie przedmioty teraz w 1klasie: podstawy konstrukcji maszyn, konstrukcja maszyn, podstawy sterowania i regulacji maszyn (elektryka głównie), technologia montażu maszyn i urządzeń (wszelkiego rodzaju połączenia itd) Ktoś ma coś podobnego?

#74 Share poziomka

poziomka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 304 postów

Napisany 26 listopad 2013 - 18:59

technik rolnik czy technik mechanizacji rolnictwa Ja w pierwszej klasie miałem tylko z zawodowych pkm
a w drugiej mam pkm,działalność gospodarcza,podstawy rolnictwa,maszyny rolnicze,pojazdy rolnicze a w trzeciej klasie mają jakieś tam jeszcze dojść.

#75 Share Marcin349

Marcin349

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 279 postów

Napisany 27 listopad 2013 - 17:53

technik rolnik czy technik mechanizacji rolnictwa Czyli ogólnie zgadzają mi się przedmioty, fajnie a jaki przedmiot będziecie mieli/macie rozszerzony?

#76 Share poziomka

poziomka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 304 postów

Napisany 27 listopad 2013 - 21:09

technik rolnik czy technik mechanizacji rolnictwa matematyka napewno a co do ang to nie jestem w 100% pewny ale chyba też

#77 Share Marcin349

Marcin349

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 279 postów

Napisany 27 listopad 2013 - 21:38

technik rolnik czy technik mechanizacji rolnictwa spoko no to jak coś to dużych problemów nie powinno być bo matematyka też a ang łatwy jest więc powinnienem dać sobie radę

#78 Share poziomka

poziomka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 304 postów

Napisany 28 listopad 2013 - 06:58

technik rolnik czy technik mechanizacji rolnictwa Zwłasza że matematyki w kl maturalnej ma być 9 godzin w II półroczu :)

#79 Share rob_1972

rob_1972

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 28 listopad 2013 - 17:13

technik rolnik czy technik mechanizacji rolnictwa Przejdź się po szkołach i dowiedz jakie są przedmioty, jakie oferuja praktyki i dodatkowe kursy. Co się w życiu nauczysz to zależy od Ciebie a nie od szkoły. Znam piekarza z zawodu co zatrudnił się w warsztacie mechanicznym. Nie myśl, że po jednej szkole bedziesz miał większe pole do popisu niż po drugiej.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share Grzegorz8946

Grzegorz8946

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 08 grudzień 2013 - 21:27

technik rolnik czy technik mechanizacji rolnictwa Ja jestem w III TMR,jestem bardzo zadowolony z profilu jaki wybrałem,w pierwszej klasie tak jak mówicie,dużo ogólnych przedmiotów typu biologia chemia itp,w drugiej klasie więcej przedmiotów zawodowych Pods.Tech.,Masz.Rol, itp,doszły również praktyki miesięczne w gosp.rolnym,Natomiast trzecia klasa również jest z praktyką 1,5 miesięczną na stacji diagnostycznej jak i w okresie wakacji 2 tyg. podczas żniw,nie mam przedmiotów takich jak geografia,fizyka,chemia,po, więcej zawodu na przemian z przedmiotami ogólnymi,A czwarta klasa to już ,,prawdziwe''przygotowanie do matury i egzaminu zawodowego.

Podobne tematy tr tmr jaka szkole wybrac technikum rolnicze technikum mechanizacji dalsze ksztalcenie szkołatechnikum mechanizacji rolnik kursy technik rolnik gospodarstwo opłacalność czy warto średnia szkoła ponadgimnazialna młody