Skocz do zawartości

Zdjęcie

technik rolnik czy technik mechanizacji rolnictwa

114 odpowiedzi na ten temat

#41 Share gseries

gseries

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 28 kwiecień 2013 - 09:36

technik rolnik czy technik mechanizacji rolnictwa -- połączono --

Witam
W poniedziałek muszę złożyć papiery do szkoły, lecz nie jestem jeszcze w 100% pewny swojej decyzji i chciałbym, żeby wypowiedział się ktoś obiektywny ;)
Mam 15ha, lecz gospodarstwo się rozwija, poza tym interesuje się tym. Mam do wyboru w sumie 2 kierunki w 2 różnych szkołach:
TR - szkoła w Zduńskiej Dąbrowie, mam tam jakieś 5km więc skuterem sobie moge dojeżdżać bez problemu, szkoła się bardzo rozwija, mam tam wiele znajomych, którzy sobie ją chwalą i to właśnie tu mam zamiar złożyć papiery.
Aczkolwiek, pojawia się drugi kierunek, mianowicie
TMR- Łowicz Blich, o szkoły mam jakieś 20km więc nie jest źle, szkoła osobiście nie podoba mi się tak bardzo jak ta na dąbrowie, lecz kierunek wydaje się być ciekawy, bo będę miał mechanika i rolnika jednocześnie.

Powiedzcie mi, w TR będę miał wykształcenie rolnicze, czyli jak gospodarować, w TMR będę miał wykształcenie typowo mechaniczne tak?

PS. Temat może się w przyszłości przydać wielu innym osobą z dylematem TMR czy TR więc każdy może wypowiedzieć swoje zdanie i było by to bardzo mile widziane ;)

Edytowany przez Marcin91, 29 kwiecień 2013 - 07:20.
dublowanie tematów

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
technik rolnik czy technik mechanizacji rolnictwa Dzisiaj, 19:20
  •  

#42 Share PiotrekS1995

PiotrekS1995

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 29 kwiecień 2013 - 10:49

technik rolnik czy technik mechanizacji rolnictwa Wcale ,ze nie heh ..Jak chodze do Technikum mechanizacji rolnictwa .czyli TMR już drugi rok i Pierwsza klasa.Uprawa roślin itpp, typy orki maszyny i ich budowa wszystko jak uprawiać i zarządzać .Teraz w drugiej klasie mam same maszyny ;P ale w zaawansowanym stopniu ;).Polecam :) !

#43 Share Leasing-rolniczy

Leasing-rolniczy

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów
  • Zainteresowania:Kredyty rolnicze, leasing rolniczy

Napisany 30 kwiecień 2013 - 07:32

technik rolnik czy technik mechanizacji rolnictwa :) Szkoła to dzisiaj tyle da, że pozwoli "liznąć" jakiegoś ogólnego tematu: masz pasję, chęć douczenia się samemu, przetestowania, itd, to i po liceum zostaniesz super rolnikiem:)

#44 Share Marcin349

Marcin349

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 279 postów

Napisany 03 maj 2013 - 19:35

technik rolnik czy technik mechanizacji rolnictwa Ja nie mam wyjścia bo do zawodówki nie idę bo chcę jeszcze coś się douczyć i być człowiekiem z średnim wykształceniem no i nie ma rolniczego. A po technikum raczej przejmę gospodarstwo i o tego może będę bawił się w remonty, budowę i handel maszynami ale to dodatkowo. No i czy jest jakaś możliwość żebym według prawa stał się rolnikiem, jakieś kursy, albo coś? Pilnie oczekiwana odpowiedź !!!

#45 Share boskiroman1

boskiroman1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 04 maj 2013 - 20:52

technik rolnik czy technik mechanizacji rolnictwa Ooo a skąd jesteś ??? też zastanawiam się nad pujściem do takiej szkoły w zamościu
=D

#46 Share Marcin349

Marcin349

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 279 postów

Napisany 05 maj 2013 - 08:55

technik rolnik czy technik mechanizacji rolnictwa No ja jestem z małopolskiego więc trochę daleko a nie wiesz jak to jest z tym krusem?

#47 Share Firsten

Firsten

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 14 maj 2013 - 18:39

technik rolnik czy technik mechanizacji rolnictwa Dużo wymagają w TMR i TR bo brat musi składać podania a nie jest pewny gdzie i nie bardzo mu idze z fizyki i matmy(najpewnie dop.)2

Edytowany przez Firsten, 14 maj 2013 - 20:40.

#48 Share DFAgroplus85

DFAgroplus85

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 16 maj 2013 - 09:26

technik rolnik czy technik mechanizacji rolnictwa Hej,
ja chodzę do szkoły rolniczej w Miętnem.
Jestem w końcówce 1 klasy właśnie TMR i powiem wam szczerze że nie żałuję tej decyzji.
Zgadzam się z Members uciążeniem jest matematyka i fizyka i do tego poziom rozszerzony masakra

#49 Share daniel12xd

daniel12xd

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 16 maj 2013 - 17:12

technik rolnik czy technik mechanizacji rolnictwa Może mi ktoś powiedzieć jak to jest w tych szkołach z przyjmowaniem uczni ? Czy szkoły surowo patrzą na oceny czy przymrużają oczy na dwie, trzy słabsze oceny na świadectwie ? :)

Edytowany przez daniel12xd, 16 maj 2013 - 19:56.

#50 Share DFAgroplus85

DFAgroplus85

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 16 maj 2013 - 19:39

technik rolnik czy technik mechanizacji rolnictwa daniel12xd powiem ci szczerze w 3 klasie gimnazjum miałem średnią 3,14 i złożyłem podanie tylko na TMR i nigdzie więcej i martwiłem się czy mnie przyjmą. Oczywiście przyjeli. Jak się później okazało chłopaka który miał same dwóje w 3 klasie też przyjeli. Im zależy na każdym a więc na pewno się dostaniesz

Edytowany przez DFAgroplus85, 16 maj 2013 - 20:49.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share BizonFan321

BizonFan321

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 321 postów

Napisany 16 maj 2013 - 23:07

technik rolnik czy technik mechanizacji rolnictwa

Może mi ktoś powiedzieć jak to jest w tych szkołach z przyjmowaniem uczni ? Czy szkoły surowo patrzą na oceny czy przymrużają oczy na dwie, trzy słabsze oceny na świadectwie ? :)

Podczas rekrutacji liczy się polski , matma , jezyk obcy i jeden przedmiot zwiazany z zawodem np. biologia , gegra , chemia :)
No i oczywiście egzamin gimnazjalny

#52 Share Firsten

Firsten

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 17 maj 2013 - 15:25

technik rolnik czy technik mechanizacji rolnictwa Jak komuś idzie słabo z fizyki i matmy dopuszczjący a z polskiego i języka obcego dostateczny to opłaca się skaładć podanie do tmr czy do tr(z biologi dobry(4))

#53 Share DFAgroplus85

DFAgroplus85

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 17 maj 2013 - 19:23

technik rolnik czy technik mechanizacji rolnictwa Firsten wiem jak jest u nas w klasie, praktycznie wszyscy mamy problemy z matmy przy dwóch godzinach tygodniowo. A trzeba pamiętać że jest to poziom rozszerzony i w czwartej klasie o ile pamiętam będzie 5 godzin także nie wiem czy ktoś znas wytrwa. To od Ciebie zależy co wybierzesz ale pamiętaj że z matmą i fizyką nie ma żartów i faktycznie trzeba brać się za robotę jeśli chcesz zdać. Zależy też jakie masz gospodarstwo. Jeśli większe to idź na TMR jak mniejsze to ja wybrał bym tr.

#54 Share Firsten

Firsten

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 18 maj 2013 - 09:25

technik rolnik czy technik mechanizacji rolnictwa Na TR też jest matma,z fizyki można się nauczyć ale matme trzeba niestety zrozumieć.

DFAgroplus gdzie chodzisz do szkoły?

#55 Share DFAgroplus85

DFAgroplus85

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 18 maj 2013 - 10:10

technik rolnik czy technik mechanizacji rolnictwa Firsten masz rację matmę trzeba zrozumieć. Ja chodzę do szkoły rolniczej w Miętnem oczywiście TMR.

#56 Share rolnik1996

rolnik1996

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 26 maj 2013 - 17:03

technik rolnik czy technik mechanizacji rolnictwa Witam. Po roku nieobecności w temacie postanowiłem podzielić sie z wami moimi wrażeniami o wybranej szkole i kierunku kształcenia. Otóż wybrałem Zespół Szkół Kształcenia Rolniczego w Siennicy Różanej w kierunku Technik mechanizacji rolnictwa. Szkoła stale się rozwija. Ostatnio zakupili nowy ciągnik do nauki jazdy. Organizowane sa różnego rodzaju wyjazdy w dużej mierze darmowe. Bierzemy też udział w licznych projektach unijnych mające na celu podniesienie naszych kwalifikacji. Jeden z nich to 2 tygodniowy wyjazd do Niemiec po którym otrzymamy świadectwo Europas. Z mojego wyboru jestem bardzo zadowolony, choć nie ukrywam ze czasem jest brak chęci do nauki.Polecam wszystkim ten kierunek i oczywiście tą szkołę :)

#57 Share KoNiU4718

KoNiU4718

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów
  • Zainteresowania:Muzyka, sport, rolnictwo

Napisany 31 maj 2013 - 07:34

technik rolnik czy technik mechanizacji rolnictwa Chodzę do klasy TR w Zduńskiej Dąbrowie i fakt szkoła się rozwija, modernizacja gospodarstwa, budynków itp. Jeżeli masz dużo znajomych to sam wiesz co do Blicha, nie słyszałem o nich pozytywów w ostatnim czasie, ponoć wysprzedają sprzęt, zwierzęta, no ale cóż rób jak tam chcesz :)

#58 Share arkadiuszt12

arkadiuszt12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 02 czerwiec 2013 - 18:27

technik rolnik czy technik mechanizacji rolnictwa ja też miałem do wyboru tr czy tmr wybrałem tr ponieważ miałem bliski dojazd i w szkola sie modernizuje wprowadza projekty unijne wiem tylko tyle że po tr mozna brac cos z unii a w tmr to nie wiem szczerze

#59 Share nowaczek96

nowaczek96

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja, motoryzacja, hodowla bydła,

Napisany 02 czerwiec 2013 - 20:02

technik rolnik czy technik mechanizacji rolnictwa Ja chodze do TR w Wojsławicach ale powiem że profil rolniczy tam upada zwierzęta z gospodarstwa wysprzedane ciągniki i maszyny przestarzałe,
tylko klimat w szkole nadrabia :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share rolnik1996

rolnik1996

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 14 czerwiec 2013 - 21:27

technik rolnik czy technik mechanizacji rolnictwa arkadiuszt12: kiedyś też myślałem o tym by starac się o młodego rolnika ale z biegiem czasu dochodzę do wniosku że wolę sam na coś zarobić niż czekać na łaskę innych. I powiadam wam ze pieniądze w uni się kiedyś skończą i Ci co zyją z dopłat będą (za przeproszeniem) d*pami szczekać jak nie będą ich dostawać. Takie jest moje osobiste zdanie.

Podobne tematy tr tmr jaka szkole wybrac technikum rolnicze technikum mechanizacji dalsze ksztalcenie szkołatechnikum mechanizacji rolnik kursy technik rolnik gospodarstwo opłacalność czy warto średnia szkoła ponadgimnazialna młody