Skocz do zawartości

Zdjęcie

technik rolnik czy technik mechanizacji rolnictwa

114 odpowiedzi na ten temat

#21 Share fergusonki

fergusonki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 462 postów

Napisany 22 czerwiec 2012 - 09:26

technik rolnik czy technik mechanizacji rolnictwa moj brat stoi przed takim samym wyborem z tym że On nie ma za bardzo wyboru...ponieważ TR ma 16 km od domu TMR to już ładne 56 km i jeszcze nie ma dojazdu...
Taa zrobisz technikum samochodowe i co? będziesz rolnikiem no fakt będziesz ale pieniążki z Uni pójdą się je***.
Massey Ferguson podbija swiat :D

Moje Stado Ferdków : Massey Ferguson 6480, Massey Ferguson 5475, Massey Ferguson 3125...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
technik rolnik czy technik mechanizacji rolnictwa Dzisiaj, 18:45
  •  

#22 Share cornerpl1

cornerpl1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów
  • Zainteresowania:ciężarówki czyli tiry itp komputery

Napisany 24 czerwiec 2012 - 17:33

@ cornerpl1
Myślisz ze pójdziesz na technika mechanika lub samochodowego i już będziesz specem i zarabiał kokosy w warsztacie to się grubo mylisz. Bez praktyki to sobie możesz co najwyżej koła wymieniać po szkole, szczególnie z coraz to bardziej zaawansowanymi zastosowaniami w motoryzacji.
To samo się tyczy kierunków rolniczych dopiero wiedza połączona z praktyka ma jakieś znaczenie.

Zgadzam się z tobą wiadomo że praktyka to podstawa. Raczej w każdym technikum są praktyki co nie ;)) A ja ide do szkoły gdzie są praktyki ;)) W zawodówce można się dobrze wyszkolić danego zawodu, ale jest niski poziom nauczania. A w technikum nie ma tylu praktyk co w zawodówce.

moj brat stoi przed takim samym wyborem z tym że On nie ma za bardzo wyboru...ponieważ TR ma 16 km od domu TMR to już ładne 56 km i jeszcze nie ma dojazdu...
Taa zrobisz technikum samochodowe i co? będziesz rolnikiem no fakt będziesz ale pieniążki z Uni pójdą się je***.

Nie wiadomo czy za moich czasów będą pieniążki z unii to po pierwsze ;)) Po drugie po technikum samochodowym będę mógł robić w zakładach motoryzacyjnych,warsztatach samochodowych itp. Mam kumpla co skończył zawodówkę o profilu mechanik samochodowy i ukończył kursy rolnicze i dostał pieniążki z unii i kupił sobie nowego belarusa i pług 4 zagonówke do niego. A co będe miał po mechanizacji czy technikum rolniczym? Nic. Skończe technikum rolnicze czy mechanizacji rolnictwa i nagle przyjdą ciężkie czasy i co wtedy? Nic. będe musiał jakąś o wiele cięższą prace znaleźć bo po mechanizacji czy po technikum rolniczym nic nie ma. W tych czasach każdy sam sobie naprawi ciągnik lub jakis znajomy po znajomości naprawi. A teraz zobacz. Skończe technikum samochodowe i świat przedemną stoi otworem będe mieć i gospodarstwo i dobrą robote w zakładzie motoryzacyjnym. A mi dotacje na młodego rolnika są nie potrzebne bo mam to co chce i mi to starcza ;) pozdrawiam.

ale jak tam wymagają od ciebie dużo sie trzeba uczyć?

W technikum samochodowym to trochę trzeba się uczyć... Troche matematyke kumać ,a w technikum mechanicznym to tak samo bo to są prawie takie same kierunki, ale w technikum mechanicznym to się uczy o całej mechanice a w technikum samochodowym o samochodach się uczysz ;))). Kumpla przyjeli do technikum mechanicznym ze średnią 2,40 coś i miał tylko na półrocze jedynke z matematyki.

#23 Share Soulshakin

Soulshakin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 215 postów

Napisany 25 czerwiec 2012 - 09:30

technik rolnik czy technik mechanizacji rolnictwa @cornerpl1
Młody jesteś i mało o świecie wiesz.

Co do praktyki chodziło mi o praktykę czyli wykonywanie danego zawodu, nie praktyki w szkole bo tutaj niestety nie wygląda tak jak sobie to wyobrażasz. Praktyki w szkołach są zsunięte na drugi plan i często na bardzo niskim poziomie byle odbębnić a później i tak mało z tego wynosisz.

Wiec samo kończenie technikum samochodowego nic ci nie otwiera chyba ze jako zwykły pomagier w warsztacie.

#24 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 25 czerwiec 2012 - 13:35

technik rolnik czy technik mechanizacji rolnictwa Co za optymiści w tym temacie. Skończenie technikum samochodowego nie spowoduje, że wszyscy właściciele warsztatów będą dzwonić do ciebie i oferować Ci 5 tys. na rękę abyś tylko zechciał pracować u nich. Jeżeli w ogóle znajdziesz pracę to zaczniesz jako "młody" czyli przez pierwsze kilkanaście miesięcy będziesz parobkiem, który za kilka złotych będzie robił to co mu karzą inni. Jeżeli okażesz się dobry i błyśniesz czym genialnym to szef da ci szansę i awansujesz. Jeżeli nie, to zostaniesz na tym stanowisku do końca życia.
Jeżeli chcesz być rozchwytywany przez pracodawców i zarabiać kupę kasy to skończ SiMR, TRiL czy inny kierunek mechaniczny na politechnice, do tego naucz się programowania i elektroniki to niemal pewne, że po studiach będziesz zarabiał w ciągu tygodnia tyle, ile po technikum w ciągu miesiąca.

#25 Share cornerpl1

cornerpl1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 30 czerwiec 2012 - 09:54

technik rolnik czy technik mechanizacji rolnictwa W tych czasach liczy się wykształcenie i znajomości. Bo bez znajomości za przeproszeniem g*wno się ma.... niestety taki jest ten świat... Ludzie po studiach są bezrobotni bo nie mają znajomości....

#26 Share fergusonki

fergusonki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 462 postów

Napisany 05 lipiec 2012 - 13:47

technik rolnik czy technik mechanizacji rolnictwa StasiekS świeta racja dlatego ja będę rolnikiem i nikt mi nie będzie rozkazywał zrób to zrób tamto pozamiataj podłogi itp życie to nie bajka, życzę Tobie powodzenia w drodze na mechanika :)

Moje Stado Ferdków : Massey Ferguson 6480, Massey Ferguson 5475, Massey Ferguson 3125...

#27 Share szymon09875

szymon09875

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 288 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, technika rolnicza

Napisany 05 lipiec 2012 - 15:22

technik rolnik czy technik mechanizacji rolnictwa cornepl1 a co jeśli ktoś tak samo jak ja jeśli ma zrobic cos przy samochodzie to go "trzęsie". Poprostu nie lubie grzebac przy autach przy ciągniku ci moge wszytsko zrobic jakoś nie ciągnie mnie do naprawy aut a jak jest cos do roboty przy maszynach to w domu mnie nie ma. Takze pisanie ze nie idź do tmr tylko do mechanika jest troche głupie. Wole robic to co lubie i nic z tego nie miec niz robic cos co nie sprawia mi przyjemności i równiez nie czerpac z tego zadnych wiekszych korzysci
"Bo ziemia bez ludzi dziczeje"

#28 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 05 lipiec 2012 - 16:03

Wole robic to co lubie i nic z tego nie miec niz robic cos co nie sprawia mi przyjemności i równiez nie czerpac z tego zadnych wiekszych korzysci

Jak skończysz tą szkołę to nie warz się iść do GOPSU/MOPSU po zasiłek i protestować, że w Polsce jest źle i nie ma pracy.

#29 Share szymon09875

szymon09875

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 288 postów

Napisany 05 lipiec 2012 - 19:48

technik rolnik czy technik mechanizacji rolnictwa ale nie o to mi chodzilo tylko o to ze lepiej juz robic to co sie lubi niz to do czego nie ciagnie bo podobne perspektywy sa po obu kierunkach u mnie np bardziej mozliwe jest znalezienie pracy w branzy rolniczej niz u jakiegos mechanika

Edytowany przez szymon09875, 05 lipiec 2012 - 19:49.

#30 Share fergusonki

fergusonki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 462 postów

Napisany 05 lipiec 2012 - 21:27

technik rolnik czy technik mechanizacji rolnictwa a u mnie od h*ja rolników :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share cornerpl1

cornerpl1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 07 lipiec 2012 - 09:48

cornepl1 a co jeśli ktoś tak samo jak ja jeśli ma zrobic cos przy samochodzie to go "trzęsie". Poprostu nie lubie grzebac przy autach przy ciągniku ci moge wszytsko zrobic jakoś nie ciągnie mnie do naprawy aut a jak jest cos do roboty przy maszynach to w domu mnie nie ma. Takze pisanie ze nie idź do tmr tylko do mechanika jest troche głupie. Wole robic to co lubie i nic z tego nie miec niz robic cos co nie sprawia mi przyjemności i równiez nie czerpac z tego zadnych wiekszych korzysci

Ja bym poszedł do szkoły rolniczej, ale mnie sie nie opłaca bo najbliższa szkoła rolnicza znajduje się odemnie jakieś 45km i to jest Technikum Mechanizacji rolnictwa w Liskowie. Poszedł bym tam jak by na wsi było w miarę dobrze. Ale ja mieszkam w regionie ''Ziemniaczanym'' i ten rok jest bardzo ciężki. Ceny nie ma wgl. Cena za worek 15 kg= 1,50. To ma być cena ? Za taką ciężką prace jaką robimy? Rozumiem że ziemniaków jest za dużo, ale ja nic na to nie poradze... Sadzili sadzą i będą sadzić. Ale za rok ziemniaków foliowych chyba wgl nie będzie... Bo za co ci biedni ludzie kupią folie ?? Dostaną dopłaty ale dopłaty pokryją koszt nawozów. Jest masakra. i ja wybrałem się już do mechanika.

#32 Share fergusonki

fergusonki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 462 postów

Napisany 07 lipiec 2012 - 11:58

technik rolnik czy technik mechanizacji rolnictwa Z ziemniakami jest tak że jeden rok jest zysk inny niee... ale że 10 groszy za kilogram to mi się wierzyć nie chce ja kupuje od rolników (SĄSIADA) za 60 gr/kg.

#33 Share szymon09875

szymon09875

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 288 postów

Napisany 07 lipiec 2012 - 16:22

technik rolnik czy technik mechanizacji rolnictwa cornepl jak masz jhakies pespektywy zwiazane z mechanikiem to czemu nie. Ja wam powiem ze u nas to raczej wiekszosc ziemniaki na przemysł sadzi jadalne to dla siebie + rodzina rzadko kiedy na jakis wiekszy handel a pod agrowłokniną to chyba nikt

#34 Share cornerpl1

cornerpl1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 11 lipiec 2012 - 16:35

cornepl jak masz jhakies pespektywy zwiazane z mechanikiem to czemu nie. Ja wam powiem ze u nas to raczej wiekszosc ziemniaki na przemysł sadzi jadalne to dla siebie + rodzina rzadko kiedy na jakis wiekszy handel a pod agrowłokniną to chyba nikt

Co do ziemniaków wychodzi na to że 1 ha młodych pójdzie pod talerzówke bo mamy już 11 lipca a młodych ziemniaków jest jeszcze dużo ,a wiadomo idą już żniwa i to wielkimi krokami. Wczoraj już niedaleko mnie koleś młócił jęczmień. A co do mechanika to mam duże perspektywy z tym związane ;) mam do tego smykałke i lubie wszystko co jest związane z mechaniką ;)

Z ziemniakami jest tak że jeden rok jest zysk inny niee... ale że 10 groszy za kilogram to mi się wierzyć nie chce ja kupuje od rolników (SĄSIADA) za 60 gr/kg.

Zobacz sobie ceny z zjazdowej w Łodzi.. Jedna wielka masakra...

#35 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 19 lipiec 2012 - 12:13

technik rolnik czy technik mechanizacji rolnictwa A czy na TMR jest dużo praktyk typu pracy przy kombajnie,traktorze itp. czy tylko czysta teoria?

#36 Share rafal0

rafal0

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo-mechanizacja,

Napisany 04 sierpień 2012 - 20:50

technik rolnik czy technik mechanizacji rolnictwa Może pytam nie w tym temacie ale czy w zaocznym technikum mechanizacji rolnictwa są jakieś praktyki typu orka czy koszenie kombajnem??A i czy w zaocznym TMR ukończe za darmo kurs kombajnisty??

#37 Share pawel97

pawel97

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja

Napisany 05 sierpień 2012 - 09:27

technik rolnik czy technik mechanizacji rolnictwa Wie ktoś gdzie na podlasiu jest szkola z kierunkiem TMR?

#38 Share rafal0

rafal0

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo-mechanizacja,

Napisany 05 sierpień 2012 - 10:47

technik rolnik czy technik mechanizacji rolnictwa W Białymstoku jest.

#39 Share piotrek9708

piotrek9708

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 26 sierpień 2012 - 22:26

technik rolnik czy technik mechanizacji rolnictwa jest w nowym targu (malopolskie) lub w okolicy TMR?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share jarekmaz

jarekmaz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 26 sierpień 2012 - 22:52

technik rolnik czy technik mechanizacji rolnictwa ta polecam szkołę w teresinie robienie starej c330 albo łał nawet c362 albo jak już starego malucha najbardziej co mnie śmieszy robota starej maszyny :o
i potem przychodzi taki pan GUT i mówi że tmr jest zawodem rozchwytywanym bo ciągników coraz więcej a ludzi do naprawy nie ma no tak ale dajcie nam do naprawy chociaż starego ntz żeby coś nowszego niż stara c330.Ja poszedłem tam tylko po papierek bo dużo więcej się dowiedziałem od znajomych rodziny niż tam w szkole co z tego że masz papier jak pójdziesz gdzieś do serwisu i nawet nie będzie wiedział jak maskę przy samie zdjąć czy jak wyciągnąć pompowtryski :o

Podobne tematy tr tmr jaka szkole wybrac technikum rolnicze technikum mechanizacji dalsze ksztalcenie szkołatechnikum mechanizacji rolnik kursy technik rolnik gospodarstwo opłacalność czy warto średnia szkoła ponadgimnazialna młody