Skocz do zawartości

Zdjęcie

technik rolnik czy technik mechanizacji rolnictwa

114 odpowiedzi na ten temat

#1 Share rolnik1996

rolnik1996

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 29 kwiecień 2012 - 15:35

technik rolnik czy technik mechanizacji rolnictwa witam w tym roku kończe gimnazjum i zastanawiam sie nad 2 profilami. chcialbym zna waszą opinię na temat kazdego z tych profili.

z góry dziękuje za odpowiedzi

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
technik rolnik czy technik mechanizacji rolnictwa Dzisiaj, 22:48
  •  

#2 Share damianbizon

damianbizon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 311 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i wszystko co z nim związane

Napisany 29 kwiecień 2012 - 15:51

technik rolnik czy technik mechanizacji rolnictwa Ja niedawno stanąłem przed tym samym wyborem i zdecydowałem się na TMR. Po tej szkole masz jakby dwa zawody :rolnik i mechanizator rolnictwa. Jeśli przyjdą trudne czasy to zawsze można dorobić jako mechanik maszyn rolniczych lub operator maszyn rolniczych. Po rolniczym masz tylko rolnika. ;)
Pozdrawiam wszystkich użytkowników af.

#3 Share Mrmagyster

Mrmagyster

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 185 postów
  • Zainteresowania:Pojazdy, mechanika, survival, podróże, dziewczyny ;)

Napisany 29 kwiecień 2012 - 16:01

technik rolnik czy technik mechanizacji rolnictwa Ja jak będę składał podanie to 1- TMR 2- TR ;)
welcome :D

#4 Share FINN

FINN

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1416 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 29 kwiecień 2012 - 16:02

technik rolnik czy technik mechanizacji rolnictwa zastanów się co dana szkoła lub kierunek tobie oferuje, ja jestem po TMR w Karolewie, bardzo fajnie wspominam ten czas, ale i bardzo duzo tam dostałem. a mianowicie; prawko B i T za darmo, kurs na Opryskiwacza, za darmo, uprawnienia na kombajn i sieczkarnie, za darmo. Wyjazd na praktyki do Francji. udział w Olimpiadzie Wiedzy i umiejętności Rolniczych 3 miejsce w kraju w bloku mechanizacji rolnictwa i wygrana wycieczka po fabrykach JD w Niemczech. a Co najważniejsze, po zdaniu egzaminu zawodowego, dostałęm certyfikat europejski , że mój dyplom jest uznawany we wszystkich krajach UE :)

"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)

#5 Share kamil07147

kamil07147

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, technika rolnicza, produkcja roślinna i zwierzęca

Napisany 29 kwiecień 2012 - 16:19

technik rolnik czy technik mechanizacji rolnictwa zgodzę się z użytkownikiem FINN mi tylko nie udało się za granice wyjechać bo było zbyt mało chętnych ale polecam TMR super kierunek chętnie bym tam wrócił...
Właściciele Massey Ferguson wpisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50935-klub-wlascicieli-massey-ferguson

#6 Share rolnik1996

rolnik1996

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 29 kwiecień 2012 - 17:40

technik rolnik czy technik mechanizacji rolnictwa wlaśnie też wolałbym TMR z tych wlasnie przyczyn które wymieniliscie. mieszkam w okolicach zamścia i w promieniu 20 km mam 2 szkoly do wyboru w zamościu i siennicy różanej. wybralem tą w siennicy gdyż mój brat pare lat temu tam uczęszczal i od tamtego czasu wiele sie zmienilo na lepsze oczywiscie. w zamosciu nie oferują tak dobrych warunków jak w siennicy. razem ze mną miał isc kolega ale ojciec nagadal mu ze nie wezmą pola które ma jego ciotka jesli pójdzie do siennicy i w dodatku idzie na TR bo po tym profilu dostanie doplaty na mlodego rolnika HAHAHA.:D:D:D:D

czekam na wiecej opini :)

#7 Share 3Perkins

3Perkins

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów
  • Zainteresowania:Nowinki rolnicze, mechanizacja, motocykle

Napisany 29 kwiecień 2012 - 18:10

technik rolnik czy technik mechanizacji rolnictwa Idz kolego do TMR ja właśnie w piątek zakączyłem swoją szkołe średnia na ttym kierunku ti moge ci zagwarantować ze jeśli cos sie tam interesujesz rolnictwem i maszynami to bedziesz zadowolony z tego :)
a tak jak kolega ,,FINN" mówi prawko uprawnienia na kombajn i kurs na opruskiwacz masz za free :D a jeszcze i wyjazdy na różne targi za minimalna odpłatnością. Idz do siennicy, ja też sie nad nia zastanawiałem ale wybrałem Okszów bo mam lepsze połączenie, i nie żałuje tego:)

#8 Share rolnik1996

rolnik1996

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 29 kwiecień 2012 - 18:20

technik rolnik czy technik mechanizacji rolnictwa a z kąd jestes?

#9 Share damianbizon

damianbizon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 311 postów

Napisany 29 kwiecień 2012 - 18:30

wlaśnie też wolałbym TMR z tych wlasnie przyczyn które wymieniliscie. mieszkam w okolicach zamścia i w promieniu 20 km mam 2 szkoly do wyboru w zamościu i siennicy różanej. wybralem tą w siennicy gdyż mój brat pare lat temu tam uczęszczal i od tamtego czasu wiele sie zmienilo na lepsze oczywiscie. w zamosciu nie oferują tak dobrych warunków jak w siennicy. razem ze mną miał isc kolega ale ojciec nagadal mu ze nie wezmą pola które ma jego ciotka jesli pójdzie do siennicy i w dodatku idzie na TR bo po tym profilu dostanie doplaty na mlodego rolnika HAHAHA. :D:D:D:D

czekam na wiecej opini :)

Po TMR też dostanie młodego rolnika i inne dopłaty :P

#10 Share rolnik1996

rolnik1996

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 29 kwiecień 2012 - 18:36

technik rolnik czy technik mechanizacji rolnictwa a z kąd jestes?

ja to wiem. ale nie wiadomo czy bedzie ten mlody rolnik za te 4 czy 5 lat jak skonczy szkolę . poza tym ja mam jakąs podstawe nie za dużą bo 15ha a on ma nie cale 2ha. i pcha sie na technika rolnika. dodam jeszcze ze jego ojciec ma warsztat samochodowy i po mechanizacji mógł by poszeżyc swoją działalnośc o traktory. ale co takiemu zrobisz. tlumaczylem mu ale on chce te 5 czy iles hektarów

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share sledziu1995

sledziu1995

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 29 kwiecień 2012 - 19:01

technik rolnik czy technik mechanizacji rolnictwa chciałem napisać to samo co @damianbizon ale nie będę dublował, zdecydowanie TMR.
KPZ "Zetor Team"

#12 Share lukas15

lukas15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 176 postów

Napisany 29 kwiecień 2012 - 19:04

technik rolnik czy technik mechanizacji rolnictwa jak nic idź na TMR, bdb kierunek
Moja brygada: Ursus C-360-3P, John Deere 5090R, Bizon ZO56 Super

#13 Share damianbizon

damianbizon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 311 postów

Napisany 29 kwiecień 2012 - 20:46

a z kąd jestes?

ja to wiem. ale nie wiadomo czy bedzie ten mlody rolnik za te 4 czy 5 lat jak skonczy szkolę . poza tym ja mam jakąs podstawe nie za dużą bo 15ha a on ma nie cale 2ha. i pcha sie na technika rolnika. dodam jeszcze ze jego ojciec ma warsztat samochodowy i po mechanizacji mógł by poszeżyc swoją działalnośc o traktory. ale co takiemu zrobisz. tlumaczylem mu ale on chce te 5 czy iles hektarów

A potem sie ludzie dziwią że w tym kraju nie ma pracy dla ludzi z ich wykształceniem :blink:

#14 Share mlody4564

mlody4564

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 201 postów

Napisany 29 kwiecień 2012 - 20:57

zastanów się co dana szkoła lub kierunek tobie oferuje, ja jestem po TMR w Karolewie, bardzo fajnie wspominam ten czas, ale i bardzo duzo tam dostałem. a mianowicie; prawko B i T za darmo, kurs na Opryskiwacza, za darmo, uprawnienia na kombajn i sieczkarnie, za darmo. Wyjazd na praktyki do Francji. udział w Olimpiadzie Wiedzy i umiejętności Rolniczych 3 miejsce w kraju w bloku mechanizacji rolnictwa i wygrana wycieczka po fabrykach JD w Niemczech. a Co najważniejsze, po zdaniu egzaminu zawodowego, dostałęm certyfikat europejski , że mój dyplom jest uznawany we wszystkich krajach UE :)

po przeczytaniu twojego postu też myśle iść na TMR

#15 Share rolnik1996

rolnik1996

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 29 kwiecień 2012 - 21:23

technik rolnik czy technik mechanizacji rolnictwa apeluje do wszystkich którzy czytają ten temat i nie mogą sie zdecydowac aby szli na mechanizacje bo na techniku rolniku to najwyzej mogą was nauczyc ile oprysku albo nawozy dac na 1 ha pola.

hehe:)

#16 Share pajaczek1995

pajaczek1995

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 01 maj 2012 - 20:36

technik rolnik czy technik mechanizacji rolnictwa Ja tez jestem w TMR i polecam dobry kierunek

#17 Share rolnik1996

rolnik1996

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 02 maj 2012 - 05:34

technik rolnik czy technik mechanizacji rolnictwa dzieki za wypowiedzi. teraz na pewno pójdę na TMR

#18 Share cornerpl1

cornerpl1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów
  • Zainteresowania:ciężarówki czyli tiry itp komputery

Napisany 21 czerwiec 2012 - 17:20

technik rolnik czy technik mechanizacji rolnictwa Chłopie... Ciekawe co będziesz mieć po tych kierunkach... Po technik rolnik będziesz zwykłym rolnikiem. A po mechanizacji rolnictwa będziesz mechanikiem rolniczym. Mój wuja skończył TMR i nic nie ma. Jest zwykłym rolnikiem. I nie znajdziesz pracy po TMR. Wyślij podanie na Technik mechanik lub technik pojazdów samochodowych ;)). Nawet po technikum mechanicznym lub technikum samochodowym możesz być rolnikiem ;). Nastaną chuxxxx czasy to znajdziesz sobie robote po tym kierunku w jakims zakladzie motoryzacyjnym lub gdzieś i zarabiasz kokosy ;) polecam to co wymieniłem bo po TMR ani TR nic nie ma tylko jest sie zwykłym rolnikiem bez perspektyw... Ja ide na Technik mechanik lub technik pojazdów samochodowych od września a moi rodzice mają gospodarstwo 23 ha.

Edytowany przez milanreal1, 21 czerwiec 2012 - 18:30.
cenzura

#19 Share Soulshakin

Soulshakin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 215 postów

Napisany 22 czerwiec 2012 - 06:46

technik rolnik czy technik mechanizacji rolnictwa @ cornerpl1
Myślisz ze pójdziesz na technika mechanika lub samochodowego i już będziesz specem i zarabiał kokosy w warsztacie to się grubo mylisz. Bez praktyki to sobie możesz co najwyżej koła wymieniać po szkole, szczególnie z coraz to bardziej zaawansowanymi zastosowaniami w motoryzacji.
To samo się tyczy kierunków rolniczych dopiero wiedza połączona z praktyka ma jakieś znaczenie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share mateuko1997

mateuko1997

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 22 czerwiec 2012 - 08:58

technik rolnik czy technik mechanizacji rolnictwa ale jak tam wymagają od ciebie dużo sie trzeba uczyć?

Podobne tematy tr tmr jaka szkole wybrac technikum rolnicze technikum mechanizacji dalsze ksztalcenie szkołatechnikum mechanizacji rolnik kursy technik rolnik gospodarstwo opłacalność czy warto średnia szkoła ponadgimnazialna młody