Skocz do zawartości

Zdjęcie

Żółkniecie zbóż. Co to jest?

322 odpowiedzi na ten temat

#141 Share rafto

rafto

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 711 postów

Napisany 17 kwiecień 2012 - 19:37

Żółkniecie zbóż. Co to jest? Bardzo ładne pszenżyto nie wiem co Ty od niego chcesz ;) a na te żółte place to weź saletry w wiaderko i grubiej posyp i będzie git jak już chcesz mieć takie dopieszczone ;) najwidoczniej w tych miejscach są jakieś rysy słabszej ziemi ;) dlaczego nie dosiewasz do samej granicy ?? - zdjęcie nr 1 :P Skąd jesteś że u Was na polach tak zielono jest ?? ;) Chwasty jak chwasty co za środek Masz kupiony na nie ??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Żółkniecie zbóż. Co to jest? Dzisiaj, 08:37
  •  

#142 Share Tomato0

Tomato0

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 17 kwiecień 2012 - 20:05

Żółkniecie zbóż. Co to jest? Nie wiem dlaczego wtedy nie dosiałem tego zboża :P Moje zboże i tak jest w najgorszej kondycji w okolicy - jestem z opolskiego, a dokładnie Ozimek (24 kilometry od Opola). Na chwasty jeszcze nic nie mam a w sobotę jadę po środek Chisel 75 WG (polecacie?). Jeśli chodzi o żółte miejsca to nie wiem czy posypać je saletrą (mam tylko mocznik), bo może je jeszcze bardziej upalić - nawóz rozsiewałem ręcznie i miejscami po prostu za dużo posypałem i wydaje mi się że właśnie dlatego upaliło. Jutro popryskam zboże odżywką mocznik (ok 10-20kg)+ siarczan magnezu jednowodny (5kg) + Ekosol Uniwersalny (2l ), ale boje sie że to jeszcze bardziej wzmocni chwasty. Chciałbym pryskać na chwasty jak najszybciej ale ciągle zapowiadają deszcze :blink: (a na deszcz raczej się nie pryska prawda?) Co to w ogóle jest za chwast na ostanim zdjęciu co wygląda jak trawa, zboże(prawy górny róg)? Pozdrawiam!

Edytowany przez Tomato0, 17 kwiecień 2012 - 20:08.

#143 Share navaho13

navaho13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 201 postów

Napisany 17 kwiecień 2012 - 20:44

Żółkniecie zbóż. Co to jest? Chisel jest dobrym środkiem, ale chwasty są duże, więc daj maksymalne dawki i pryskaj zaraz po deszczach. Jaki był przedplon, bo ten chwast w rogu wygląda jak zboże, albo jakaś trawa, więc daj sobie spokój, bo za późno na walkę.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#144 Share rafto

rafto

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 711 postów

Napisany 17 kwiecień 2012 - 20:54

Żółkniecie zbóż. Co to jest? Jak kiedyś kilka razy tam byłem to przy trasie po kilkadziesiąt ha w jednym kawałku aż miło było popatrzeć na rosnące rzepaki, pszenice i na sprzęty na nich pracujące :D ścieżki równiutkie, uprawy też praktycznie jednakowego koloru na całej powierzchni ale to mówię o dużych rolnikach ;) do dzisiaj pamiętam widok kłosów pszenicy, kwitnącego ogromnego rzepaku, miłe wspomnienia z tych okolic ;) chisel stosuję od ok 6 lat raz mnie na takim mokrym kawałku lekko zawiódł ale to troszeczkę miotły przepuścił ;) Kolego w tych miejscach to na pewno przemarzło a nie że za dużo nawozu bo by nic już nie wypuszczało jakby tak było ;) Ważne żeby do kilka godz po oprysku nie padał deszcz a tak to można śmiało pryskać żeby tylko później ciepło było ;) a mocznika dawaj spokojnie 20 kg jak masz worek 25 to daj cały worek na 300 l na ha i dokarm najlepiej przed wieczorem ;) Dużo Masz tego pszenżyta ?? ;)

#145 Share Tomato0

Tomato0

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 17 kwiecień 2012 - 21:10

Żółkniecie zbóż. Co to jest? Pszenżyta mam tylko 0,70 ha. Moje gospodarstwo jest zaskakująco wielkie - 2ha w tym 1,10 ha dzierżawy :lol: Przedplon to kukurydza, która nawet nie dojrzała bo przerosły ją chwasty :ph34r: (Poprzedni właściciel nie dbał o te pole) ale na jesień było pryskane roundup'em.

Edytowany przez Tomato0, 17 kwiecień 2012 - 21:13.

#146 Share rafto

rafto

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 711 postów

Napisany 19 kwiecień 2012 - 09:55

Żółkniecie zbóż. Co to jest? spytałem bo pisałeś że ręcznie siałeś nawóz ale na takim kawałku można posiać ale za każdym razem to mi by się nie chciało ;) Miałeś zasianą kukurydzę to perz mogłeś w niej zwalczyć ;)

#147 Share Tomato0

Tomato0

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 19 kwiecień 2012 - 20:09

Żółkniecie zbóż. Co to jest? Kiedy kukurydza była zasiana pole nie należało do mnie, lecz do pewnego pana z mojej miejscowości ^^
Mam pytanie> Mam opryskiwacz z zepsutym rozdzielaczem - dobrze pryska, lecz nie da się na przykład zakręcić jednej strony opryskiwacza, co jest znacznym utrudnieniem podczas kończenia zabiegu. Jedynym wyjściem w moim przypadku jest ponowne oprskanie 1 m tam, gdzie było już pryskane, by dobrze zakończyć oprysk. Czy jak zrobie takie 3-4 pasy 1 metrowe na polu to czy w tych miejscach nie przypali zboza podczas pryskania na chwasty? Nie wiem czy zrozumiecie coś z tego co napisałem :unsure: Chodzi mi o to, że w paru miejscach będę musiał zrobić podwójny oprysk i czy to nie uszkodzi roślin.

#148 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4015 postów

Napisany 19 kwiecień 2012 - 20:21

Żółkniecie zbóż. Co to jest? Chyba lepiej będzie jak byś zaślepił 1-2 dysze.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#149 Share gregor9244

gregor9244

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 19 kwiecień 2012 - 22:22

Żółkniecie zbóż. Co to jest? ja za każdym razem kończę z zakładką żadnych negatywnych skutków nie zauważyłem

#150 Share andrejus

andrejus

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 606 postów
  • Zainteresowania:OFF ROAD, enduro, motoryzacja

Napisany 29 kwiecień 2012 - 09:56

Żółkniecie zbóż. Co to jest? Co to są za plamy? Brak nawozu? W miejscach gdzie kolor robi sie jasny zboże jest dużo słabsze,

Dodany obrazek

Dodany obrazek
Nie bój się tego że twoje życie kiedyś się skończy, ale tego, że może się nigdy nie zacząć

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#151 Share globus512

globus512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 784 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, piłka nożna, siatkówka, F1.

Napisany 29 kwiecień 2012 - 09:58

Żółkniecie zbóż. Co to jest? Może to są chwasty? Życica ma bardzo podobny kolor. Wygląda jak trawa.

#152 Share Boniar

Boniar

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 225 postów

Napisany 29 kwiecień 2012 - 10:14

Żółkniecie zbóż. Co to jest? braki N? kwaśna miejscami gleba?

#153 Share rolnikursus

rolnikursus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 540 postów
  • Zainteresowania:Nowoczesne Rolnictwo

Napisany 29 kwiecień 2012 - 10:34

Żółkniecie zbóż. Co to jest? A jak przezimowało? tam gdzie jaśniejsze to napewno słabsze, może tam lekko wymarzło i później odrosło.

#154 Share korbi555

korbi555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów

Napisany 29 kwiecień 2012 - 12:18

Żółkniecie zbóż. Co to jest? Nie wkurza cie te drzewo na środku pola?

#155 Share andrejus

andrejus

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 606 postów
  • Zainteresowania:OFF ROAD, enduro, motoryzacja

Napisany 29 kwiecień 2012 - 16:21

Żółkniecie zbóż. Co to jest? Drzewo troszkę wkórza ale mamy sentyment do tego drzewka bo co roku daje dużo kg czereśni :)
Przezimowało dobrze, plamy pojawiły sie około 10 dni temu. Chwasty to też nie są.
Nie bój się tego że twoje życie kiedyś się skończy, ale tego, że może się nigdy nie zacząć

#156 Share Tomato0

Tomato0

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 29 kwiecień 2012 - 17:47

Żółkniecie zbóż. Co to jest? U mnie jest tak samo z tym że w pszenżycie.

#157 Share strzechu

strzechu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 579 postów

Napisany 29 kwiecień 2012 - 19:26

Żółkniecie zbóż. Co to jest? Wyorana kwaśna martwica w tych miejscach? , badanie gleby po zniwach i juz wiesz. a teraz opryskuj siarczanem magnezu regularnie

#158 Share majes

majes

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 830 postów

Napisany 09 styczeń 2013 - 10:08

Żółkniecie zbóż. Co to jest? Witam
Pszenica część pola odmiana Bamberka część odmiana nie znana, na całej plantacji występuje ten objaw. Żółte przebarwienia dolnych liści, co to może być? choroba czy niedobory? Obok jest posiane pszenżyto atletico i rośnie pięknie, całe zielone. Do tej pory takie same nawożenie i herbicydy dla obydwu gatunków.

Załączone miniaturki

• pszenica1.JPG

Zamienię pług 3 x 30,35,40 na 3 x 50. Kontakt na PW

#159 Share newagro

newagro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 307 postów
  • Zainteresowania:spec. Ochrona Roślin i Nasiennictwo
    spec. Diagnostyka w Ochronie Roślin
    spec. Integrowana Ochrona Roślin w Integrowanej i Ekologicznej Produkcji Roślinnej

Napisany 09 styczeń 2013 - 12:07

Żółkniecie zbóż. Co to jest? W tej jakości zdjęcia co wygląda na uszkodzenia spowodowane wystąpieniem mączniaka prawdziwego ale na moje to o stan upraw należałoby się zacząć martwić kiedy zacznie się wiosna zbliżać bo i tak teraz tylko pogoda ma wpływ na uprawy.

Najpopularniejsza wyszukiwarka środków ochrony roślin w Polsce oraz ciekawy blog tylko na www.agrofy.pl  :D  

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#160 Share majes

majes

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 830 postów

Napisany 09 styczeń 2013 - 13:44

Żółkniecie zbóż. Co to jest? Nie zauwazyłem wcześniej żeby wystapił tam mączniak.

Zamienię pług 3 x 30,35,40 na 3 x 50. Kontakt na PW